Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Nait XS2 cichutki. Buczał mi natomiast NAP200DR którego miałem u siebie jakiś czas. Jako że stał w sypialni to za każdym razem musiał być wyłączany przed pójściem spać. 🙂 No i pukanie w kolumnach przy włączaniu NAPa oczywiście występowało.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 10:21, Kacper525 napisał:

Ja tez do tej pory nic podobnego nie doświadczyłem, nait xs2 musiał niestety jechać do UK w celu naprawy.

Pewnie jakbym z siecią "pokombinował" to może buczenie by ustało, natomiast zupełnie mi to nie przeszkadza, nie jest jakoś bardzo głośno dlatego daje sobie z tym spokój.

Teraz mi po głowie chodzi 555PS DR, myślę że w przyszłym tyg będę miał możliwość posłuchania i porównania z XPS DR.

Napisz kilka słów jak uda Ci się przetestować 555PS DR. Ciekawy jestem jaka różnica w stosunku do XPS DR.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ONi napisał:

U mnie jest mocniejsze uderzenie w kolumny. Uderzenie tak jakby z trzaskiem. Kojarzy mi się to z wł./wył. starych urządzeń audio. To co na filmiku to mam w SN1 ale ciszej. 

Jeśli jest możliwość to zabrać do sklepu i sprawdzić.  Delikatne "puknięcie" podczas włączania i wyłączania jest czymś normalnym w przypadku Naim.

3 godziny temu, muzofan napisał:

Napisz kilka słów jak uda Ci się przetestować 555PS DR. Ciekawy jestem jaka różnica w stosunku do XPS DR.

Jeśli uda mi się oba porównać, napewno zdam relacje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. Mialem u siebie na odsluchu Naim Uniti Atom przez kilka dnia. Doswiadczenie to zmienilo troszke moje spojrzenie na produkty all in one. Naprawde bylem pozytywnie zaskoczony jak takie male pudelko wymiata. Wiadomo, ograniczenia mocowe sa ale nadrabia rytmem i dynamika. Przyjemnosc ze sluchania spora. Mam nadzieje ze uda mi sie wypchnac moje sprzety i oficjalnie dolacze do klubu juz niedlugo jako uzytkownik Naima. Siedzialem troche na forum Naim i w kwestiach doboru kabli podobno jest problem z przewodami typu Litz. 

Zawsze lubilem Cardasy i zastanawialem sie zeby wlasnie Cardas 101 uzyc z Atomem.

Jakie glosnikowce polecacie? Cieple brzmienie z dobrze zaznaczona srednica.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, onkiel napisał:

Witam, czy ktoś wie gdzie w Łodzi naprawie wiekowego CD naima? Napęd nie rozpoznaje płyt a po otwarciu szuflady płyta się nie kreci .

Audio Elysium

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie naprawiałem, bo tfu tfu nie było takiej potrzeby. Słyszałem bardzo pozytywne opinie o tym serwisie, zarówno od znajomego, jak i tutaj na forum zdaje się, że się takowe przewijały. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zadzwonić w tygodniu do Audio Elysium, na pewno dowiesz się więcej niż ode mnie. 😃 Powie Ci co i jak, wytłumaczy, oszacuje koszt naprawy.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 00:04, David_65062 napisał:

Mialem u siebie na odsluchu Naim Uniti Atom przez kilka dnia.

z czym słuchałeś tego naima, tzn czy z kolumnami z opisu? kiedys mialem na nie ochotę, świetnie wyglądają ale nie miałem okazji posłuchać. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu z sąsiadem posiadającym Naita XS3 zrobiliśmy test z TC. 
Różnica goły XS3 vs XS3 + TC jest słyszalna, w gruncie rzeczy spostrzeżenia takie same jak w przypadku podpięcia TC do XS2, ale mniej „spektakularne”. Na XS2 zdecydowanie lepiej słychać różnicę. Wnioski są dwa, albo XS3 jest trochę mniej podatny na upgrade, albo Naim naprawdę sporo pracy włożył w udoskonalenie XS2 wypuszczając na rynek XS3. Osobiście na podstawie porównania gołego XS2 względem gołego XS3 skłaniam się w stronę tej drugiej opcji. 😁

TC siedział u sąsiada do dzisiaj, w końcu wrócił do mnie. 
Konkluzja: sąsiad zamawia TC.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć sąsiada audiofila 🙂 A ja od wczoraj poznaję SuperNait 3. Mój pierwszy Naim, jeszcze nie mój, wypożyczony egz. demo. Jedyne co już mogę powiedzieć to nic w nim nie brumi, nic w głośnikach nie buczy, kanały na moje ucho grają idealnie równo więc nie potwierdziły się przypadłości Naima w egz. demonstracyjnym. No i bardzo ładnie wygląda z czarnymi ATC 7. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam 38 napisał:

 Jedyne co już mogę powiedzieć to nic w nim nie brumi, nic w głośnikach nie buczy, kanały na moje ucho grają idealnie równo więc nie potwierdziły się przypadłości Naima w egz. demonstracyjnym.

Może jeszcze nie podłączyłeś do prądu? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, macktheknife napisał:

Może jeszcze nie podłączyłeś do prądu? 😉

No i czego mnie straszysz Ty łobuzie jeden 😉 Teraz, jak mój audiofilski czerep całkiem zdurnieje i postanowię go kupić to będę się bał, że dostanę egz. który buczy, brumi i ryczy... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Sprzedaję swojego NDXa. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zapraszam do kontaktu mejlowego.

 

Jest to Naim NDX ver. 24-bit/192kHz z modułem FM/DAB Tuner. Stan jak nowy. Zakup u dealera, pierwszy właściciel. Urządzenie traktowane z najwyższą dbałością. Wymiana wyświetlacza wykonana w tym roku w Naim. Pełny komplet akcesoriów i opakowanie fabryczne. Możliwy odsłuch i odbiór własny w Poznaniu.

 

Kilka słów o tym, co NDX potrafi:

- Stabilnie i bezproblemowo pracuje sieciowo (UPnP). Gra muzykę z PC-eta z dowolnej aplikacji serwerowej UPnP (ja używam Foobar), super pracuje z dedykowanym serwerem sieciowym (NAS), który można umieścić w innym pomieszczeniu.

- Odtwarza pliki audio do rozdzielczości 24 bity/192 kHz, wszystkich głównych formatów: WAV, FLAC, Apple Lossless, AIFF, AAC, Windows Media, Ogg Vorbis i MP3.

- Radio Internetowe z tysiącami stacji (wyszukiwanie po krajach, gatunkach, itd.) z super łatwą obsługą z aplikacji Naim App lub pilota po zapamiętaniu stacji.

- „Natywne” serwisy Tidal i Spotify, obsługiwane z poziomu aplikacji Naim App i pilota

- Odtwarzanie plików z FlashDrive USB lub mini-dysku. Gniazdo USB znajduje się z przodu na obudowie.

- Bezpośrednie odtwarzanie z iPod/iPhone (tudzież Android) po podłączeniu do USB z przodu na obudowie.

- W przypadku mojego egzemplarza, jest to wersja z modułem tunera radiowego DAB/FM, czyli można grać tradycyjne radio… na przemian z internetowym.

- Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa z Naim App (iOS i Android) – jeden z najlepszych interfejsów audio, w ogóle…J Głośność, przeskakiwanie, pauzowanie, przeglądanie okładek płyt i informacji o odtwarzanych utworach (online z netu), tworzenie list zapamiętywanie ulubionych stacji, itd. Oprócz tego w zestawie jest bardzo dobry pilot…

 

Kilka słów o tym, co z NDX można zrobić:

- Bardzo wskazany upgrade zasilania przy pomocy XPS. Różnica jest naprawdę znaczna i powrotu od tego combo raczej nie ma :).

Opcji zewnętrznego zasilania jest oczywiście kilka. Może to być Naim XPS, stary albo w nowej wersji DR lub TeddyXPS, z którym od początku NDX grał u mnie. Jak ktoś ma takie możliwości, można też zasilić z Naim 555PS… WhatHiFi w swojej recenzji oceniło, że to świetne połączenie… :)

- NDX może być super upgradem do odtwarzacza płyt CD5 XS. Po połączeniu odtwarzacza kablem cyfrowym Naim DC-1, odtwarzacz staje się transportem i korzysta z DACa w NDX. U mnie tak właśnie pracował CD5 XS i jest to potężny upgrade dla prezentacji z odtwarzacza. DAC w NDX jest po prostu bardzo dobry –  IMHO znacznie powyżej DACV1 i myślę całkiem blisko nDAC.

- Może działać w trybie Multiroom z innymi odtwarzaczami Naima w sieci (np. UnitiQute), tzn.że odtwarzacze grają jednocześnie (i bez opóźnień sieciowych) z tego samego źródła.

 

Urządzenie ma wgrany najświeższy firmware, co z resztą jest bardzo łatwe – nigdy nie miałem z tym żadnego problemu na urządzeniach Naim.

Szczegóły techniczne:
https://www.naimaudio.com/pl/product/ndx

Recenzje:
https://www.whathifi.com/naim/ndx/review
http://www.enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/0711/naim_audio_ndx.htm
https://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/audio-systems/naim-ndx-940186/review
https://audiophilestyle.com/ca/reviews/naim-ndx-network-player-dac-and-xps-power-supply-review/

 

NDX 13 packed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 16:21, Adam 38 napisał:

A ja od wczoraj poznaję SuperNait 3. Mój pierwszy Naim, jeszcze nie mój, wypożyczony egz. demo. Jedyne co już mogę powiedzieć to nic w nim nie brumi, nic w głośnikach nie buczy, kanały na moje ucho grają idealnie równo więc nie potwierdziły się przypadłości Naima w egz. demonstracyjnym.

u mnie brumienie w kolumnach wynikalo z braku uziemienia źródł i po zmianie źródła ustalo, kanały też grają równo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w Klubie Moona to sprawiedliwie będzie i tu zadać to samo pytanie. Czy przed wyborem swoich Naimów mieliście może u siebie na testach Moona 340ix i jak Wasze wrażenia na temat tego wzmacniacza w odniesieniu do np. SN2/3 ? Oddałem już demówkę SN3 do Q21 i zastanawiam się czy warto jeszcze rzucić uchem na Moona 340 ix. 

Z Naim SN3 świetnie słuchało mi się starszych albumów, które na moich Cyrusach brzmią trochę "szkieletowo" ale że nie ma róży bez kolców to z SN3 brakowało trochę detalu, otwartości, świeżości, powietrza na górze, którego Cyrusy mają więcej. 

Z góry dzięki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Z Naim SN3 świetnie słuchało mi się starszych albumów, które na moich Cyrusach brzmią trochę "szkieletowo" ale że nie ma róży bez kolców to z SN3 brakowało trochę detalu, otwartości, świeżości, powietrza na górze, którego Cyrusy mają więcej. 

Z góry dzięki. 

Dodanie do sn3 hicap dr poprawia braki ,o których piszesz. Wiąże się to oczywiscie z dodatkowymi kosztami ale warto. Moona niestety nie porównywałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Adam 38 said:

Zapytałem w Klubie Moona to sprawiedliwie będzie i tu zadać to samo pytanie. Czy przed wyborem swoich Naimów mieliście może u siebie na testach Moona 340ix i jak Wasze wrażenia na temat tego wzmacniacza w odniesieniu do np. SN2/3 ? Oddałem już demówkę SN3 do Q21 i zastanawiam się czy warto jeszcze rzucić uchem na Moona 340 ix. 

Z Naim SN3 świetnie słuchało mi się starszych albumów, które na moich Cyrusach brzmią trochę "szkieletowo" ale że nie ma róży bez kolców to z SN3 brakowało trochę detalu, otwartości, świeżości, powietrza na górze, którego Cyrusy mają więcej. 

Z góry dzięki. 

SN to jednak urządzenie kompromisowe dla tych, którym zależy na jednopudełkowym wzmacniaczu. Jeżeli to nie jest ten przypadek, to w poszukiwaniu detalu i otwartości/rozmachu proponuję odsłuchać 202/200 z podobnej półki cenowej. Bardzo solidna i rozwojowa pozycja na drabince Naima. W kolejnych krokach można zasilić układy sterujące i cyfrowe 202 z NAPCS (lub odpowiedników), a następnie układy analogowe np. z HiCap (lub odpowiedników), co dodaje jeszcze rozmachu końcówce, a przy tym poprawia właściwie każdy aspekt brzmienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AnAm napisał:

Panowie oraz Panie ma ktoś może rozeznanie jak się sprawuje Nac 272 z TeddyXPS?

Ja użytkuję NAC 272 w połączeniu z XPS DR i jestem bardzo zadowolony. Poprawa nastąpiła pod każdym względem. Innych zasilaczy niestety nie testowałem. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.