Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, macktheknife napisał:

Jeżeli nie ma potwierdzonego i wiarygodnego źródła to po co takie "legendy" rozpowszechniać? Gdzieś, ktoś, jakieś...

To było pytanie! osoby, która nie może odnaleźć tych wpisów czy ktoś też na te info natrafił, do tego rozważa zakup integry naima jakbyś tego nie chciał zauważyć lub się nie wyspał. A skoro wiesz jak takie sprawy się rozwiązuje, wiesz gdzie o to zapytać to może wystosujesz takie pytanie, będę wdzięczny za pomoc a Ty bedziesz szczęśliwy, że może właśnie obaliłeś "legendy".

Chyba, że jesteś zaślepionym fanatykiem kawałka żelastwa to proszę dodaj mnie do ignorowanych. Pozdrawiam. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Artistplant napisał:


Brawo, ciekaw jestem wrażeń


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję 🙂 ja tez nie moge się doczekać 😀, od końca lipca oczekiwany zestaw. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czekam jak zakończy się licytacja 282, którą w moim imieniu prowadzi kolega z UK. Jak pyknie to do grudnia będę też szczęśliwym posiadaczem 282/250 🙂 

Jak nie pyknie to chyba dam się skusić na zakup nowej sztuki w salonie. Niedawno negocjowałem zakup używki na hifi shark ale okazało się, że koleś był oszustem i chciał mnie naciągnąć.... Na szczęście do transakcji żadnej nie doszło. Uważajcie na takie ogłoszenia! Tylko odbiór osobisty!!!

Moja 250dr w oczekiwaniu na odpowiednie towarzystwo odpoczywa sobie. W zastępstwie dzięki uprzejmości kolegi Cayin a70 t mk2. Przyjemna maszyna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, puszkin napisał:

Ja obecnie czekam jak zakończy się licytacja 282, którą w moim imieniu prowadzi kolega z UK. Jak pyknie to do grudnia będę też szczęśliwym posiadaczem 282/250 🙂 

Jak nie pyknie to chyba dam się skusić na zakup nowej sztuki w salonie. Niedawno negocjowałem zakup używki na hifi shark ale okazało się, że koleś był oszustem i chciał mnie naciągnąć.... Na szczęście do transakcji żadnej nie doszło. Uważajcie na takie ogłoszenia! Tylko odbiór osobisty!!!

Moja 250dr w oczekiwaniu na odpowiednie towarzystwo odpoczywa sobie. W zastępstwie dzięki uprzejmości kolegi Cayin a70 t mk2. Przyjemna maszyna 🙂

oszustów internetowych nie brakuje, ktoś kiedyś próbował "sprzedać" na holenderskim marktplaats xps dr, zdjęcia pochodziły z jednej z  polskich aukcji. 

Polska aukcja była autentyczna, oszust skopiował zdjęcia i próbował na marktplaats naciągnąć potencjalnego nabywcę.

Zgłosiłem sprawę administratorowi i po jednym dniu aukcje usunięto, tego typu "atrakcje" pojawiają się niestety regularnie.

 

 

W moim przypadku tak długi czas oczekiwania spowodowany był brakiem 250dr, 282 już od jakiegoś czasu czeka zarezerwowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na Sprzedajemy chyba wszystkie ogłoszenia Naima to fejki.. Nap 135, Nap 300 itp.. bez nr telefonu i pisane „dziwną polszczyzną” z translatora. 
Uwagi o ww do Admina bezskuteczne. 

Kiedyś też bliski byłem zakupu najwyższego preampa Naima w cenie 252.. brytyjski sklep niby z tradycjami ale wszystkie jego aukcje używanego sprzętu były na lokalnych stronach takich HiFi Giełd ale krajów europy wschodniej.. NIC nie sprzedawali lokalnie tam gdzie mieli siedzibę czyli w Anglii a kontakt tylko na WhatsAppa.. - Odpuściłem 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Adam 38 napisał:

To było pytanie! osoby, która nie może odnaleźć tych wpisów czy ktoś też na te info natrafił, do tego rozważa zakup integry naima jakbyś tego nie chciał zauważyć lub się nie wyspał. A skoro wiesz jak takie sprawy się rozwiązuje, wiesz gdzie o to zapytać to może wystosujesz takie pytanie, będę wdzięczny za pomoc a Ty bedziesz szczęśliwy, że może właśnie obaliłeś "legendy".

Chyba, że jesteś zaślepionym fanatykiem kawałka żelastwa to proszę dodaj mnie do ignorowanych. Pozdrawiam. 

Nie neguję Twoich wątpliwości, masz prawo. Wygląda jednak na to, że nikt inny nie trafił na takie wpisy, nie czytał ani nie słyszał o takich konkretnych problemach, szczególnie na dużą skalę jak zasugerowałeś. Poddanie w wątpliwość wypowiedzi sprowadzającej się do "ktoś, coś, kiedyś, gdzieś..." bez faktów i źródeł to zwykły ludzki racjonalizm, a nie fanatyzm. Otaczający świat jest do wyrzygania przesycony dezinformacjami opartymi na niczym lub wręcz przeciwnie, opartymi na konkretnych motywacjach i interesikach.

A wracając do wątku - wybacz, to nic osobistego, ale zwyczajnie nie wierzę, że pomoc w sprawdzeniu wiarygodności Twojego źródła i ewentualne rozwianie wątpliwości to jedyna i ostatnia przeszkoda oddzielająca Cię od stania się szczęśliwym posiadaczem SN3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, macktheknife napisał:

A wracając do wątku - wybacz, to nic osobistego, ale zwyczajnie nie wierzę, że pomoc w sprawdzeniu wiarygodności Twojego źródła i ewentualne rozwianie wątpliwości to jedyna i ostatnia przeszkoda oddzielająca Cię od stania się szczęśliwym posiadaczem SN3.

Przecież napisałem, bez bezpośredniego porównania XS3 vs SN3 się nie obejdzie. Z pamięci na tle XS3 jego większy brat SN3 poza o wiele fajniejszym wyglądem niekoniecznie błyszczy tym co najważniejsze ale pamięć audio zawodna jest. Przynajmniej u mnie.

I tak, nie podniecam się i nie jaram już od jakiegoś czasu nowymi zabawkami ale naima lubię!. Na tyle, że chce mi się dać im/mu (SN3) szansę. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 22:40, Kacper525 napisał:

W przyszłym tyg (według zapewnień sklepu) odbieram długo oczekiwany zestaw - 250DR i NAC282, jednocześnie oddaje SN2 w rozliczeniu 😁.

 

gdzie takie fajne sklepy? kurde w UK ciągle piszą o takich ruchach.

szkoda, że u nas to nie działa…

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

porównania XS3 vs SN3 się nie obejdzie.

mam nadzieję że napiszesz o wrażeniach, choc takie bezpośrednie porównanie nie jest proste, dla mnie sn3 bardzo mocno reaguje na okablowanie wszelkiego rodzaju (nie wiem jak xs3) i może sie zdarzyć że akurat kable wpasują sie w jeden lub drugi, chyba że masz do dyspozycji neutralne kabelki

ja niestety  mogłem przed zakupem tylko sn3 posłuchać 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Artistplant napisał:

Co wcześniej miałeś? Jaka zmiana?

różne, zwykłe komputerowki, chińskie do audio cat 6, 6a, 7, 8, najlepiej mi podszedł chinski cat6 płaski, nieekranowany, z ciekawości kupiłem bjc, wpiąłem i został, zmiana taka ze wpinasz i zapominasz, wszystko jest na swoim miejscu, nawet nie bede próbował internetowych po kilka tzł bo mi odbije i kupię, poczytaj o tym bjc, tam nie ma kosmicznej technologii on tylko trzyma parametry cat 6a - wg producenta

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czytaniu różnych forów, mądrych i mądrych inaczej, doszedłem do wniosku że w kablach oprócz użytego materiału, istotniejsza może być sama konstrukcja kabla,

i myślę że na tym bazują różne manufaktury, pomijam duzych producentów 

 

tu mnie E. Cassidy zaskoczyła w jazzowej odsłonie 

Screenshot_20211101-184655.png

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, flood2 napisał:

SN3 musi być "wygrzany"

Jestem ostrożny z tym wierzeniem w wygrzewanie tranów itp. ale dla SN3 robię wyjątek... 

Faktycznie Q21 wysyłając mi SN3 twierdziło, że grał u nich moooże max. 100 godzin (wyglądał jak i jego opakowanie na bardzo mało zmęczone życiem - tylko dwie rysy na górnej obudowie co w porównaniu z XS3, gdzie calutki był porysowany, gałeczka potka wyglądała jakby miała zaraz odpaść i coś metalowego latało luzem w środku daje podstawy by wierzyć Q21 🙂ale już u mnie przegrał dodatkowe 150 godzin i dalej się nie otworzył, w sumie grał tak samo jak na początku czyli ciemno, ciepło, z dość suchym, równym dołem i lekko "przyduszoną/zgaszoną średnicą". Teraz ma być egz. rozegrany, żebym nie miał wątpliwości. I będę miał oba naimy jednocześnie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Adam 38 napisał:

ciemno, ciepło, z dość suchym, równym dołem i lekko "przyduszoną/zgaszoną średnicą".

Adam wg mnie to wina źle dobranych kabli, 

mnie nie podeszły do sn3 polecane TQ B2, dla moich uszu dobre do słuchania od godz. 9 w górę, ale ja najczęściej slucham pomiędzy 7-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę ale to chyba tak jest w każdej marce, ze im tańszy model tym dźwięk wydaje się ogólnie "bardziej przyjazny". Im wyżej tym bardziej jest on audiofilsko kontrolowany i może się na początku wydawać mniej atrakcyjny, zwłaszcza jak reszta systemy nie jest spasowana. Patrząc wstecz to najwięcej frajdy miałem z ze wzmacniaczem i5 i cd i5. Ten sprzęt miał najbardziej witalny dźwięk ale również swoje ograniczenia. Przechodząc na cd i wzmacniacz xs to dźwięk tego duetu wydał mi się na początku jakiś taki wykastrowany ale miał miał również mocne argumenty, których 5i nie miały. Po jakimś czasie xs wydawał mi się bardziej naturalny i nie wyobrażałem sobie powrotu do 5i. Zmieniając naita xs2 na sn3 też musiałem zmienić pewne przyzwyczajenia bo dźwięk stał się jeszcze bardziej audiofilski (np. dźwięk jest bardziej w głąb, ogólnie mniejszy ale bardziej precyzyjny bas, wysokie tony dźwięczne i precyzyjne, lepsze czarne tło i rozdzielczość). Nie widzę powrotu do xs. Prawdopodobnie idąc wyżej też musiałbym spodziewać się kolejnych audiofilskich zmian.

Pamiętam jak kilkanaście lat temu mając podstawowego naima posłuchałem w salonie Gryphona z jakimiś drogimi Dynaudio to pomyślałem sobie, że to żadna rewelacja, że mój naim 5i z dynaudio 52 gra o wiele lepiej (pełniej)a ten Gryphon zagrał sucho z wykastrowanym basem, tyle że szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, flood2 said:

Być może się mylę ale to chyba tak jest w każdej marce, ze im tańszy model tym dźwięk wydaje się ogólnie "bardziej przyjazny". Im wyżej tym bardziej jest on audiofilsko kontrolowany i może się na początku wydawać mniej atrakcyjny, zwłaszcza jak reszta systemy nie jest spasowana. Patrząc wstecz to najwięcej frajdy miałem z ze wzmacniaczem i5 i cd i5. Ten sprzęt miał najbardziej witalny dźwięk ale również swoje ograniczenia. Przechodząc na cd i wzmacniacz xs to dźwięk tego duetu wydał mi się na początku jakiś taki wykastrowany ale miał miał również mocne argumenty, których 5i nie miały. Po jakimś czasie xs wydawał mi się bardziej naturalny i nie wyobrażałem sobie powrotu do 5i. Zmieniając naita xs2 na sn3 też musiałem zmienić pewne przyzwyczajenia bo dźwięk stał się jeszcze bardziej audiofilski (np. dźwięk jest bardziej w głąb, ogólnie mniejszy ale bardziej precyzyjny bas, wysokie tony dźwięczne i precyzyjne, lepsze czarne tło i rozdzielczość). Nie widzę powrotu do xs. Prawdopodobnie idąc wyżej też musiałbym spodziewać się kolejnych audiofilskich zmian.

Pamiętam jak kilkanaście lat temu mając podstawowego naima posłuchałem w salonie Gryphona z jakimiś drogimi Dynaudio to pomyślałem sobie, że to żadna rewelacja, że mój naim 5i z dynaudio 52 gra o wiele lepiej (pełniej)a ten Gryphon zagrał sucho z wykastrowanym basem, tyle że szybko.

 

Myślę, że tak właśnie może być. W końcu jakoś trzeba wytłumaczyć istnienie takiej liczby modeli w ofercie audiofilskich marek. Podstawowy model ma brzmieć przyjemnie, ma dodane trochę tu, trochę tam - nie jest neutralny. Po czym po odsłuchu modelu wyżej dostrzega się, że tamto nie było neutralne i rośnie potrzeba kupna tego "lepszego" i oczywiście droższego. W tym momencie producenci mają klienta w garści. A potem się okazuje, że ten topowy to brzmi w sumie bardziej sucho, płasko i w sumie podobnie do tego co oferują te mało "audiofilskie" marki typu Yamaha, Denon, Pioneer za ułamek kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.