Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, flood2 napisał:

(np. dźwięk jest bardziej w głąb, ogólnie mniejszy ale bardziej precyzyjny bas, wysokie tony dźwięczne i precyzyjne, lepsze czarne tło i rozdzielczość

Moim zdaniem ładnie to wszystko opisałeś. Zmieniłbym tylko to, że ten droższy i w założeniu "lepszy" SN3 nie jest całościowo  bardziej liniowy od XS3, jednak ta średnica SN3 jest wyraźnie! "zrobiona", tak samo jak jego góra jest wycofana.  Oczywiście XS3 można przypisać granie na planie litery "W" plus duże nasycenie, organiczność w całym paśmie. I teraz wszystko zależy (pomijając nasze gusta) od głośników. Z ATC 7, które są precyzyjne, liniowe i szybkie na niskich i wysokich tonach ta soczystość XS3 dodaje tkanki, piękna. Precyzja  niskich (lekka suchość) i wysokich tonów SN3 w połączeniu z ATC7.... no właśnie, muszę to jeszcze sprawdzić. Oczywiście wszystko to moje, możliwe że mylne zdanie jednak średnicy XS3 na tle SN3 będę bronił do upadłego. A najlepiej to mieć oba te naimy 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brakuje Ci wysokich tonów to myśle, że kable spokojnie powinny to wyregulować. 
Ja, mając tanie ale dobre sieciówki DIY Beldena, postanowiłem wymienić w jednej z nich zwykle wtyki na Viborgi rodowane. Ta jedna zmiana na tyle ( delikatnie, ale jednak rozjaśniła mi dźwięk, dodając również nowych detali), że następną pare kupię już w złocie, żeby nie przegiąć z tym audiofilskim sound’em.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to  czytam to przypomina mi się jak grał nait 5i-2. Raz puściłem na nim z cd5 Talk Talk i jak zaciągnęło z gitary po strunach to podskoczyłem na kanapie. Tak ekscytująco nie grał potem chyba inne. To gdzie tu ten niby postęp w droższych klockach skoro te tanie grają ciekawiej?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie do końca o to chodzi, który ciekawiej, a który mniej ciekawie, bo to akurat ocena subiektywna. Chodzi bardziej o poprawność przekazu, o takie odwzorowanie nagrania, jak zostało nagrane w studio. Im wyżej w górę drabinki, tym mniej podbarwień ze strony wzmacniacza (ale też kolumn, źródła i tak dalej), większa neutralność i naturalność. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam, bo z Hi-Endem nie mam styczności, a i moje pojęcie o nim znikome (może poza rozeznaniem na rynku, który model ile kosztuje :D).

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie wynika z dzisiejszej "cyfrowości"muzyki, wydaje mi sie pierwszym zapisem dzisiaj jest zapis cyfrowy. zupełnie inaczej brzmią pliki cyfrowe nagrane z taśmy lub czarnej płyty, vide zdjecie wklejone kilka postów wcześniej M. Devis-a

mam wrażenie (u siebie) że szukam dźwięku sprzed wielu lat tylko w lepszym wydaniu, ale wtedy lista przebojów byla z czarnych płyt lub taśmy puszczana i uszy młodsze,

 

dzisiaj jest parcie na naturalność, rozdzielczość itp.itd.. włączcie w tidal rozdzielczość na wysoka zamiast hifi i jest bardziej melodyjnie, ale długo tak nie posłuchacie bo zlewa sie i czegoś tez brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też nie wiem, na mnie magia analogu aż tak nie działa. Mam setki płyt i lubię je, ale nie uważam aby to był jakiś nośnik marzeń. Za dużo z tym pitolenia: czyszczenia, paranoi. Musiałbym zainwestować w gramofon z minimum 15k aby to zaczęło grać na poziomie nd5xs2 więc raczej podziękuję tymczasowo. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekoracja napisał:

to też nie wiem, na mnie magia analogu aż tak nie działa. Mam setki płyt i lubię je, ale nie uważam aby to był jakiś nośnik marzeń. Za dużo z tym pitolenia: czyszczenia, paranoi. Musiałbym zainwestować w gramofon z minimum 15k aby to zaczęło grać na poziomie nd5xs2 więc raczej podziękuję tymczasowo. 

zgadzam sie że za dużo pitolenia i raczej nie ma to sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie 5si miałoby robić za końcówkę mocy? Nie wiem czy się tak da, bo 5si nie ma możliwości upgradeu

W sensie 5si miałoby robić za końcówkę mocy? Nie wiem czy się tak da, bo 5si nie ma możliwości upgradeu

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam pojęcia o co chodzi z końcówką mocy.  Interesowałby mnie po prostu streamer robiący za daca do Naima...  Czy ktoś słuchał takiego połączenia ? Choć czytałem w recenzji NACa 172 że można podłączyć w jakiś inny sposob do wzmaka i to też robi robote...ale nie był to Naim 5sii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jackobtone napisał:

W sensie 5si miałoby robić za końcówkę mocy? Nie wiem czy się tak da, bo 5si nie ma możliwości upgradeu

5si nie ma możliwości upgradu o ewentualny zewnętrzny Zasilacz ale nie ma to nic wspólnego z Byciem Końcówką Mocy.. aby nią był powinien na tylnym panelu mieć wejścia na wtyki Preamp In lub coś w tym stylu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sęk w tym że właśnie nie ma, przynajmniej tyle wnioskuje po wpisaniu Nait 5Si w Google i wejściu w grafiki. 

Właśnie o to mi chodziło pisząc o upgradzie. W XS3 i SN3 jest zworka z tylu obudowy, a więc jest zarówno wyjście z sekcji przedwzmacniacza, jak i wejście dla końcówki mocy. W 5si nie ma tego, wiec nie wiem jak kolega miałby pominąć sekcję przedwzmacniacza w 5si i korzystać z niego jako końcówka mocy.

W każdym razie nie na tym koledze zależy i opacznie zrozumiałem jego pytanie. Po przeczytaniu „NAC” moim pierwszym skojarzeniem, co chyba nie dziwi, był „przedwzmacniacz” i zacząłem się zastanawiać jak podłączyć przedwzmacniacz do integry 5si. Jeśli Nac172 ma służyć w roli streamera, to faktycznie, da się jedno połączyć z drugim.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Artistplant napisał:

Przymierzam się do systemu w gabinecie, z czym wg Was dobrze zgra się z Naim Atom? Jakieś nieduże podłogówki. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdybys jednak chcial spore monitory, to polecam moje PMC 😉

Do tego Tellurium Black i satysfakcja gwarantowana... 

 

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie chłopaki o wrażeniach z nabycia nowych zabawek 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim jak narazie obcowaniu z 282/250, mogę powiedzieć że jest napewno spokojniej, bez żadnej nerwowości (jeśli to dobre określenie).

w przypadku SN2, zwłaszcza jak się robiło głośniej, czasem dźwięk stawał się męczący / nerwowy - w tym przypadku tego jak narazie nie słychać.

Więcej przestrzeni, powietrza, lepsza kontrola .,,,🤔

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kacper525 napisał:

Więcej przestrzeni, powietrza,

Czyli tego czego w XS3 i SN3 najbardziej może niektórym  brakować, zwłaszcza gdy są przyzwyczajeni do brzmienia np. Hegla, Cyrusa itp. Tylko czy nie jest to kosztem "odchudzenia" źródeł pozornych i mniejszej "muzykalności"? Przecież w audio zawsze jest coś kosztem czegoś i trzeba znaleźć ten swój złoty środek między precyzją, konturem i wypełnieniem 🙂 Naima lubimy za gęstość, wykop, dynamikę i bardzo ładne barwy średnicy (przynajmniej  mnie tymi cechami naim zauroczył). Czy idąc wyżej/drożej za bardzo nie tracimy tego analogu, gęstości, nasycenia, wykopu z integr na rzecz precyzji, powietrza, rozdzielczości ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Adam 38 napisał:

Czyli tego czego w XS3 i SN3 najbardziej może niektórym  brakować, zwłaszcza gdy są przyzwyczajeni do brzmienia np. Hegla, Cyrusa itp. Tylko czy nie jest to kosztem "odchudzenia" źródeł pozornych i mniejszej "muzykalności"? Przecież w audio zawsze jest coś kosztem czegoś i trzeba znaleźć ten swój złoty środek między precyzją, konturem i wypełnieniem 🙂 Naima lubimy za gęstość, wykop, dynamikę i bardzo ładne barwy średnicy (przynajmniej  mnie tymi cechami naim zauroczył). Czy idąc wyżej/drożej za bardzo nie tracimy tego analogu, gęstości, nasycenia, wykopu z integr na rzecz precyzji, powietrza, rozdzielczości ? 

Wydaje się być przyjemniej, natomiast są to oczywiście początki, bas również staje się bardziej obecny/namacalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Adam 38 said:

Czyli tego czego w XS3 i SN3 najbardziej może niektórym  brakować, zwłaszcza gdy są przyzwyczajeni do brzmienia np. Hegla, Cyrusa itp. Tylko czy nie jest to kosztem "odchudzenia" źródeł pozornych i mniejszej "muzykalności"? Przecież w audio zawsze jest coś kosztem czegoś i trzeba znaleźć ten swój złoty środek między precyzją, konturem i wypełnieniem 🙂 Naima lubimy za gęstość, wykop, dynamikę i bardzo ładne barwy średnicy (przynajmniej  mnie tymi cechami naim zauroczył). Czy idąc wyżej/drożej za bardzo nie tracimy tego analogu, gęstości, nasycenia, wykopu z integr na rzecz precyzji, powietrza, rozdzielczości ? 

SN3 (a tym bardziej XS3) nie wytrzymuje żadnego porównania do 282/250 i dotyczy to wszystkich aspektów prezentacji.  Jest to inna liga. Jedyna przewaga SN3 to jedno pudełko, zamiast kilku z gromadą zwisających kabli. Oczywiście, jest nadal bardzo dobra integra, ale w tej cenie można już dużo znaleźć u konkurencji. 

Poza tym 282/250 daje świetną możliwość wyboru pomiędzy "transparentnością" poprzez zastosowanie zasilania DR dla 282 (made by Naim or np. made by Teddy Pardo) oraz upgrade z 250/250.2 do DR , a "muzykalnością" poprzez zastosowania zasilania Naim non-DR dla 282 oraz pozostanie przy non-DR 250/250.2. Kolejna możliwość w stronę "muzykalności", jeszcze w granicach jakiegoś rozsądku, to przejście z 282 na 252 z non-DR Supercup. 

Wszystko dużo bardziej zależy od kolumn, pomieszczenia odsłuchowego i źródła. Amplifikacja jest tutaj na końcu... Może tutaj bardzo dużo dodać, lub nie. Niestety, amplifikacja nie pozamiata słabego źródła i nie przemieni niedobranych kolumn w naszym pomieszczeniu, na super dobrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MrNemo napisał:

SN3 (a tym bardziej XS3) nie wytrzymuje żadnego porównania do 282/250 i dotyczy to wszystkich aspektów prezentacji.  Jest to inna liga.

Jakbym czytał oficjalne forum Naima 🙂 Czy wszystkich aspektów? Nie da się połączyć wszystkiego co najlepsze w jednym klamocie czy głośniku bo są cechy brzmienia wzajemnie się wykluczające. Jak połączyć 100% brzmienia XS3 czy SN3 z brzmieniem np. Hegla 190? Albo jedno albo drugie albo... spotykamy się gdzieś pośrodku ale wtedy zawsze będzie można lepiej w kwestii gęstości, nasycenia, namacalności vs precyzja, rozdzielczość, powietrze. Więc nie może być mowy o "lepszości" w każdym aspekcie prezentacji... Znaczy może ale tylko na oficjalnym forum naima 😉

 

21 minut temu, MrNemo napisał:

 

22 minuty temu, Kacper525 napisał:

Wydaje się być przyjemniej

Gratki. Fajnie jak nowy zakup cieszy w stu procentach. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przedzwoniłem do kilku dilerów Naima w kraju i pytam się czy mogą mi zaproponować wzmacniacz Naima, który łączy cechy brzmienia XS3 z SN3 i zawsze odpowiedź ta sama, takiego Naima nie ma. Dodam, że trzech sprzedawców prywatnie gra na Naimie i produkty tej firmy są im bardzo dobrze znane. 

Cały czas czekając (i nie mogąc się doczekać) na przyjazd xs3 i sn3 wypożyczyłem Atoma HE. We wtorek powinien być i może on w 100% skradnie moje audiofilskie serce i pozwoli zapomnieć o większych braciach. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas miałem Atoma, fajna zabawka to była 😉 . Ciekawy jestem jak poprawiło się brzmienie po usunięciu z niego końcówki mocy...

Cyrusa do niego będziesz podpinał w roli końcówki?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ale nie ukrywam, że najbardziej liczę na moje nauszniki... i Atoma w roli źródła do Cyrusa.

Podobno nowe pre i nowe trafo w stosunku do atoma integry. Atom Integra to jedyny Naim za którym nie tęsknię 🙂

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper525 napisał:

Wydaje się być przyjemniej, natomiast są to oczywiście początki, bas również staje się bardziej obecny/namacalny. 

Moim skromnym zdaniem wydaje mi się ze im więcej wywalamy kasy za sprzęt. To różnice są coraz bardziej subtelne. Do pewnego pułapu fakt, jest różnica i to znacząca! ale potem dochodzimy do momentu w którym zamiast słuchać muzyki, zaczynamy słuchać „sprzętu”. Przecież to chyba nie o to w tym wszystkim chodzi?

ale to jest moje zdanie i szanuje inne podejścia do tematu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.