Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Jak będą cały czas ten bas "przyśpieszać" w aktualizacjach to zaraz go wcale słychać nie będzie.

Chyba trochę przesadzamy z tymi efektami aktualizacji i oczywiście tak jak przy "wygrzewaniu" czy kupnie droższej zabawki u nas audiofilów zmiany w brzmieniu są zawsze tylko w jedną stronę - na lepsze 😉

Firmware 3.8 Release - myślę, że gdyby oprogramowanie miało ulepszyć brzmienie, to pochwaliliby się tym w changelogu. Tymczasem nie ma na liście nic co by na to wskazywało. Naprawili trochę błędów i poprawili implementację systemową dla Roon`a i Airplay`a.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ludzie narzekali na 3.7 w pórownaniu do 3.6, pewnie jedni słyszą inni nie w zależności od systemu i innych czynników, jak z kablami, 3.8 ma tez na celu implementację zmian tidal, które mają w grudnuu wejść, bez 3.8 nie można bedzie tidal słuchać - tak pisali pracownicy naim, no i naprawa zgłaszanych błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

To może jakiś Bladelius czy Gryf z wtórnego? 

Jak najbardziej.. po co cie ograniczać do brytola który robi wszystko bym go nie miał.

Po stereofonicznej końcówce Nap 250 chciałbym kilku systemów dzielonych jeszcze skosztować.. 

Np za 17 tysi brytyjskiego grania w monofonicznej końcówce klasy AB o mocy 700W. Razy 2 sztuki + dobry streamer z preampem w jednym by sterować telefonem, jak Meitner MA3 tylko tańszy..🤔

A ja tak lubie Naima..🙈

455266AB-94A0-48FC-A94F-C549616A9D70.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Niepokorny napisał:

A ja tak lubie Naima..🙈

Nie wiem czy to normalne (chociaż jesteśmy na forum o tematyce audio więc...) ja lubię znaczek Naima, ale ten zielony a nie ten nowy z Uniti i tego będzie mi brakowało jak sprzedam swojego klamota. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim NIGDY wcześniej nie ogłaszał zmiany w dźwięku jako planowanego feature'a w aktualizacjach. Co nie zmienia nic bo i tak na forum naima były gigantyczne wątki o postrzeganych zmianach 🙂 ja ściągnąłem i jeszcze nie wiem, czy jest zmiana jakaś. Ogólnie mój system gra doskonale.

potrzebuję rady. Za kilka dni stawiam światłowód Orange. Będę miał w końcu router w tym samym pokoju, co sprzęt. Czyli połączę się kablem ethernet z routera do nd5xs2. Poza tym połączeniem mam jeszcze tylko TV w tym samym pokoju i chyba też walnę sobie po kablu. 

1. jaki tani kabel audiofylski ethernet polecacie? pewnie z 1-2m potrzeba. 

2. czy w takiej konfiguracji jest potrzebny switch? co daje switch? nie mam żadnego nas'a w domu. reszta gratów lata po wifi.

 

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dekoracja napisał:

Naim NIGDY wcześniej nie ogłaszał zmiany w dźwięku jako planowanego feature'a w aktualizacjach. Co nie zmienia nic bo i tak na forum naima były gigantyczne wątki o postrzeganych zmianach 🙂 ja ściągnąłem i jeszcze nie wiem, czy jest zmiana jakaś. Ogólnie mój system gra doskonale.

potrzebuję rady. Za kilka dni stawiam światłowód Orange. Będę miał w końcu router w tym samym pokoju, co sprzęt. Czyli połączę się kablem ethernet z routera do nd5xs2. Poza tym połączeniem mam jeszcze tylko TV w tym samym pokoju i chyba też walnę sobie po kablu. 

1. jaki tani kabel audiofylski ethernet polecacie? pewnie z 1-2m potrzeba. 

2. czy w takiej konfiguracji jest potrzebny switch? co daje switch? nie mam żadnego nas'a w domu. reszta gratów lata po wifi.

 

 

 ja mam blue jeans cat 6a i polecam ten kabel

próbowałem 2 switch-e, jeden zwykly cisco i drugi dedykowany pod audio, gram bez tego

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dekoracja napisał:

gdzie kupiłeś? w UK? bo rozumiem, że on-line?

za oceanem, najlepiej amazon. com zamiast przez strone bluejeans ze względu na niższe koszty wysyłki 

 szybka dostawa i cena normalna, wyżej to juz w tysiace za kabelek

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Niepokorny napisał:

Jestem wierny Wireworld

 

AAE1A72C-79BB-41BA-85DB-CF76BA2E39C7.jpeg

Abstrahując od tematu, Trans Audio HiFi (poznam tę skórzaną tapicerkę wszędzie) to mój drugi ulubiony sklep audio w kraju nad Wisłą. 🙂 Kupiłem tam swoje Neaty, a kabelki RCA TA Kable II Gemini grają u mnie po dziś dzień. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem foto aktualnej oferty mojego kabla z OLX choć nie kupiłem ich w Trans tylko u innego sprzedawcy zOLX którego teraz tam nie widzę.. 

W Trans zamówiłem kiedyś Wireworld Electre i trochę się zniesmaczyłem.. (opisałem w klubie Wireworlda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem nowego Qutesta z XS3 i po pierwszej 0,5h grania wnioski są takie :

1. czystość, w pierwszej chwili mi się wzmacniacz Hegla H190 przypomniał 🙂 Ale jest "kryształowy" ten Qutest, 

2. w sam raz dla mnie utrafiony kontur na średnicy i wysokich, niskich tonów z xs3 nie dał rady do mojego ulubionego  poziomu wykonturować więc będziemy sprawdzać Xaviana Corallo za ATC7 - one też są miękkie na dole jak xs3, 

3. Działa 🙂 Dwa lata temu miałem pecha i trafilem na częściowo uszkodzonego nowego Qutesta,

4. A niech zostanie, ale te kolorowe kuleczki bym wydłubał i wyrzucił. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

1. Ale jest "kryształowy" ten Qutest, 

4. A niech zostanie, ale te kolorowe kuleczki bym wydłubał i wyrzucił. 

Nie wydłubuj tych kryształów, bo nie będzie taki kryształowy 😃

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jackobtone, że nie spodziewałem się, iż od razu usłyszę różnice w zmianie przetwornika. Założyłem, że skoro wszystkie obecnie produkowane mają tak kosmiczne liczby w pomiarach to co nie podepniesz to efekt końcowy będzie taki sam lub na granicy błędu. A jednak Qutest ma swój wyraźny (a nawet wyrazisty 🙂) pomysł na brzmienie. I jak miałbym się odnieść do tego co słyszałem z przetwornika z Naima Atoma HE to jest to zupełnie inne granie. Naimowy przetwornik wydaje się być duuuużo bardziej zamglony, zaszumiony i dla mnie jest bardziej czarujący, taki upiększający a Qutest cały czas kojarzy mi się z brzmieniem wzmacniaczy Hegla. Coś jakby taśma magnetofonowa (Naim DAC) i pliki wysokiej rozdzielczości (Qutest) lub jak zdjęcie patrzałek i ich założenie. Czasem lepiej widzieć mniej jak więcej a czasem odwrotnie 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam dobre doświadczenia z trans audio: kupiłem jedną sieciówke (elektra na tych lepszych wtykach)  i głośnikowy oasis 8. Kable mam i nie zmieniam. Człowiek był miły i zrobił, co trzeba. Może faktycznie etherneta też od WW wezmę 😉 szkoda, że nie robią kabli din.

Qutest'a kiedyś chętnie sprawdzę między nd5xs2 a xs3. To może być ciekawe, czy tu też naim będzie zamglony, zaszumiony i pół-ślepy 😉 Nic takiego nie czuję aktualnie, ale kto tam wie...fajnie gdyby kogoś w okolicy dorwać z takim małym chordem - zbadać temat wstępnie.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 19:58, Niepokorny napisał:

Jestem wierny Wireworld

 

AAE1A72C-79BB-41BA-85DB-CF76BA2E39C7.jpeg

a ja dzięki Tobie właśnie go mam w domu na testach. Wygląda obłędnie w porównaniu ze zwykłym 😉 system gra bardzo dobrze. Nie miałem na razie siły robić porównań.

Zabawne jest, że nd5xs2 ma spory bufor i jak się wypina stary kabel to gra bez kabla do wpięcia nowego. Nie zauważyłem żadnej różnicy przepinając  - ale też nie specjalnie słuchałem...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dekoracja napisał:

a ja dzięki Tobie właśnie go mam w domu na testach. Wygląda obłędnie w porównaniu ze zwykłym 😉 system gra bardzo dobrze. Nie miałem na razie siły robić porównań.

Zabawne jest, że nd5xs2 ma spory bufor i jak się wypina stary kabel to gra bez kabla do wpięcia nowego. Nie zauważyłem żadnej różnicy przepinając  - ale też nie specjalnie słuchałem...

u mnie, jak wypnę to przełącza sie na wifi i dalej gra,

ale nie wiem czy po wpięciu kabla wraca do polaczenia kablowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem mojego ND5XS na NDX2 i mam pytanie czy ktoś wymieniał kabel zasilający ze standardowego na coś innego i czy to dawało jakieś efekty bo w ND5XS nie zauważyłem różnicy. I jeszcze jedno na jakich interconctach gracie (obecnie mam AR Sound Lunar) bo nie wiem czy coś lepszego nie szukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rosek napisał:

Wymieniłem mojego ND5XS na NDX2 i mam pytanie czy ktoś wymieniał kabel zasilający ze standardowego na coś innego i czy to dawało jakieś efekty bo w ND5XS nie zauważyłem różnicy. I jeszcze jedno na jakich interconctach gracie (obecnie mam AR Sound Lunar) bo nie wiem czy coś lepszego nie szukać.

Pozdrawiam

ja tam zawsze słyszałem różnice na różnych kablach zasilających. także jedynie mogę doradzić dalsze poszukiwania. IC mam teraz DIY Furutecha i bardzo mi się podoba. Wcześniej grałem na szarakach i też na skylinkach, ale tak dawno, ze nie pamietam nic 🙂 za furu dałem coś koło 500 także cena super.

gratulacje odtwarzacza!!!

Edytowane przez dekoracja

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych, Szczęśliwych, Rodzinnych i Naimowych ŚWIĄT Panowie🤗😉

Ps
Podobno w najbliższym roku oferta Naima ulegnie zmianie i nie mam na myśli tylko zmian cenowych.
Ma ubyć kilka modeli.. kilka nowych ma przybyć..

DA9ECDB4-77A7-4976-AC74-1ED8714A7B24.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 15:12, Niepokorny napisał:

Zdrowych, Szczęśliwych, Rodzinnych i Naimowych ŚWIĄT Panowie🤗😉

Ps
Podobno w najbliższym roku oferta Naima ulegnie zmianie i nie mam na myśli tylko zmian cenowych.
Ma ubyć kilka modeli.. kilka nowych ma przybyć..

DA9ECDB4-77A7-4976-AC74-1ED8714A7B24.jpeg

Dzięki, i wzajemnie dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 15:12, Niepokorny napisał:

Ma ubyć kilka modeli.. kilka nowych ma przybyć

ciekawe co będzie, masz jakieś bliższe informacje?

ciekawe czy z serii classic zrezygnują i pójdą w bardziej masowego konsumenta,czy też zrobią streamer solo i odrębny dac itd

z cd juz prawie zrezygnowali, chyba tylko jeden w ofercie został, chyba że gramofon zrobią drugi w przystępnej cenie, ale raczej streaming to przyszłość i to będą rozwijali, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

ciekawe co będzie, masz jakieś bliższe informacje?

ciekawe czy z serii classic zrezygnują i pójdą w bardziej masowego konsumenta,czy też zrobią streamer solo i odrębny dac itd

z cd juz prawie zrezygnowali, chyba tylko jeden w ofercie został, chyba że gramofon zrobią drugi w przystępnej cenie, ale raczej streaming to przyszłość i to będą rozwijali, 

Streamery solo to już są od dawna. Ba, jest nawet streamer z funkcją preampa w postaci Atoma HE (bo nie jest to już All-in-one). Chyba, że miałeś na myśli transport, to inna sprawa bo faktycznie transportu nie mają. DAC też mają w ofercie, ale aktualnie tylko 1 więc coś może się jeszcze tutaj pojawi. Wraz z XS3 i SN3 nie pojawiła się odświeżona wersja 5si, także albo z niego zrezygnują kompletnie i XS3 będzie najniższą półką, albo mają już coś w zastępstwie za 5si. Fajnie by było, gdyby wypuścili więcej sprzętu "dla ludu", chociaż to pewnie nie wchodzi w grę. 😄 Mogą też mocno namieszać w systemach dzielonych. No ciekaw jestem co to będzie 🙂 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.