Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast subiektywnie w porownaniu do k20, z WH jest trochę ciemniej, ale przede wszystkim dźwięki odrobinę dłużej wybrzmiewają niż w K20, przez co są bardziej "okrągłe" i co przekłada sie na wrażenie  wiekszej melodyjności. Więc w zależności co kto lubi, jakiej muzyki słucha i do czego podepnie. Z drugiej strony k20 10 razy taniej wychodzi. Po wpieciu WH nie szukałem już innych kabli głośnikowych. Jeśli ktos ma IC WH to chętnie spróbuję lub niech napisze, bo od kilku miesiecy  przymierzam sie do tego IC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adam 38 napisał:

Ciężka sprawa z tym naszym audio ale chociaż jest ciekawie. 

Screenshot_20220128_162833_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Tamte opinie nie są obiektywne bo

 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DlhlxDgQG7Mc&ved=2ahUKEwiws-iC5tT1AhWvtYsKHbvLB3IQwqsBegQIAxAF&usg=AOvVaw2MqylwjwHObWO63190qm92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to, to nasza wyobraźnia i tyle. No ale zabawa jest dobra i tu chyba wszyscy się zgadzamy 🙂

To poniżej... zawsze mi się przypomina jak rozmawiam z salonami audio i słyszę, że tu mamy już bas jakości hi end itd., itd. Wszystko do siebie pasuje idealnie. A i tak znowu wywalę grubo ponad dychę na nowy wzmacniacz z hi end owym basem 😉

Screenshot_20220128_165137_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, stach_s napisał:

Adam, pamietac tez trza zawsze, ze Wiki nieomylna ani tez doskonala nie jest...

I to jest argument? W sumie do naszego hobby to i czemu nie... 

Zjawiska paranormalne, to warto zapamiętać a potem możemy się już tylko śmiać  🙂sami z siebie. 

Ps. Dobra, mam dzisiaj gorszy dzień, od tygodnia jestem bez pieca a uzależnienie potrzebuje nowego towaru... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ps. Dobra, mam dzisiaj gorszy dzień, od tygodnia jestem bez pieca a uzależnienie potrzebuje nowego towaru... 

Jest na to medyczne określenie - zespół odstawienny 😄 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jackobtone napisał:

Jest na to medyczne określenie - zespół odstawienny 😄 

Prawda, na szczęście tu sami swoi więc możemy swobodnie rozmawiać 🙂 Powiem Ci, że im dłużej to odstawienie  trwa tym bardziej zastanawiam się nad czymś pokroju cenowego i jakościowego jak rega elex r a nie tymi wszystkimi dwudziestoparotysięcznikami, które i tak po roku czy dwóch moi Koledzy z forum pogonili dalej w świat twierdząc, że coś tam fajnie grały ale i tak jednak było słabo. Do tego cały czas mam w pamięci prywatne sprzęty właścicieli salonów audio a oni jak wydadzą 10kzł na wzmacniacz czy 20 kzł na paczki dla siebie to już uważają to za niepotrzebną rozpustę. Czy warto? Nad tym myślę będąc na odwyku, relaksując się (nauszniki)  przy tym  fantastycznym albumie

https://tidal.com/album/35655529

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

…mam w pamięci prywatne sprzęty właścicieli salonów audio a oni jak wydadzą 10kzł na wzmacniacz czy 20 kzł na paczki dla siebie to już uważają to za niepotrzebną rozpustę. 

A propos Rozpusty i prywatnych sprzętów.  To myślę że działa tu inna, odwrotna logika.

Znajomy np ma kilka Nocnych Klubów a prywatnie 1 żonę od ćwierć wieku..🙂

Podobnież jest z właścicielami salonów audio.. jak przez tydzień nasłuchają się sprzętów za dziesiątki czy setki tysięcy to na weekend chcą spokoju więc im niezawodna Yamaha.. żona wystarczy 😉

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fal napisał:

Panowie ,

Potrzebuję podpowiedzi sprzęt to NAC 200DR + NAP 202 który zasilacz Teddy czy Hicap ?

Cena przemawia za Teddy ale nie miałem z zasilaczami do czynienia więc proszę o podpowiedź.

Jeżeli jest za ostro to hicap a jak chcesz jaśniej to teddy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy wypuścił też jakiś czas temu nowe wersje, a mianowicie TeddyCap Special Edition i TeddyCapPlus Special Edition. Strasznie jestem ciekaw czy są jakieś słyszalne różnice między wersją podstawową a SE. Sam Teddy pisze, że tak, ale wiadomo jak to bywa. 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fal napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie bo za nic nie mogę zrozumieć czytając instrukcję jak aktywować w PRE gniazda RCA ?

Na pilocie naciskasz przycisk „pre” potem przytrzymujesz przycisk „prog” (miga dioda na gałce głośności) naciskasz na pilocie „1” dla wejścia Cd a na koniec przytrzymujesz „prog” na pilocie i gotowe. Instrukcja po polsku: 

https://www.naimaudio.com/sites/default/files/products/downloads/files/Premplifiers Reference Polski Issue 1D.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 17:20, ONi napisał:

Łączył ktoś nap250.2 z jakimś pre nie od naima? Coś co zagra na poziomie pre z SN1. 

Łatwo to napewno nie będzie. Mogę podpowiedzieć, że do misiowatego nap250.2 żeby go rozruszać potrzebny będzie pre dynamiczny i szybki.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/29/2022 at 9:44 PM, puszkin said:

Jeżeli jest za ostro to hicap a jak chcesz jaśniej to teddy

TeddyCap Plus (NAPSC+HiCap w jednym). Najlepiej nowe wersje. Można zamawiać w ciemno. 

On 1/30/2022 at 12:48 AM, jackobtone said:

Teddy wypuścił też jakiś czas temu nowe wersje, a mianowicie TeddyCap Special Edition i TeddyCapPlus Special Edition. Strasznie jestem ciekaw czy są jakieś słyszalne różnice między wersją podstawową a SE. Sam Teddy pisze, że tak, ale wiadomo jak to bywa. 🙂 

Są różnice bardzo na korzyść. Robiłem upgrade dla DualTeddyCap oraz XPS i dostałem obydwa urządzenia do sprawdzenia. Przy bezpośrednim porównaniu nowe wersje tych zasilaczy z pudełka, bez wygrzewania, grają bardzo wyraźnie lepiej... powrotu w zasadzie nie ma. Teddy powiększył trafa i coś tam jeszcze pozmieniał - poprawiły się charakterystyki w całym paśmie. 

On 1/29/2022 at 5:20 PM, ONi said:

Łączył ktoś nap250.2 z jakimś pre nie od naima? Coś co zagra na poziomie pre z SN1. 

A mogę tak zapytać wprost, po co łączyć rewelacyjną końcówkę Naim z obcym sprzętem?

250 jest bardzo uniwersalna i niektórzy zostają z nią nawet po zakupie topowego pre-ampa NAC 552...

Im lepszy pre-amp tym lepiej. 250 z 282 to jeden z lepszych zestawów Naima (cena do jakości). Można na długo z nim zostać. Natomiast ciekawy dylemat jest pomiędzy 250, a 250 DR

Jeżeli już koniecznie trzeba coś w poprzek pozmieniać, to Exsposure z podobną sygnaturą brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, skyrobin said:

Łatwo to napewno nie będzie. Mogę podpowiedzieć, że do misiowatego nap250.2 żeby go rozruszać potrzebny będzie pre dynamiczny i szybki.

Nigdy bym nie odważył się nazwać 250.2 misiowatym. Chyba, że z wyglądu. Oczywiście bywają na tym padole kolumny, którym nie da rady, ale nie ma ich zbyt wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.