Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Krzysiek H napisał:

z drugiej możesz odpowiednio wpać w gniazdo,

W Naima można wpiąć tylko w 1 sposób a od strony „listwy” wyglądają te hydry jakby były zrobione na stałe. Bo o ile dobrze rozumiem z tego co widzę to chodzi tu również o wyeliminowanie standardowych połączeń wtyk/gniazdo. 
   Ale generalnie zrobić czy przerobić nie widzę problemu.. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Niepokorny napisał:

W Naima można wpiąć tylko w 1 sposób a od strony „listwy” wyglądają te hydry jakby były zrobione na stałe. Bo o ile dobrze rozumiem z tego co widzę to chodzi tu również o wyeliminowanie standardowych połączeń wtyk/gniazdo. 
   Ale generalnie zrobić czy przerobić nie widzę problemu.. 

No tak, jak masz gniazdo sieciowe schuko to wtyk obrócisz żeby byla odpowiednia polaryzacja, jak na bolec to kable przepinasz we wtyku furutecha 

Ja u siebie przez te kable naima z przerabialem gniazda w scianie na schuko, a mam gniazda cegłą obudowane więc troche zabawy bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Niepokorny said:

Hmm.. aleś mnie zaciekawił. 
To nie ma prawa być skomplikowane.. gdybym tylko znalazł tego cudaka wybebeszonego jak w środku wygląda to sam bym coś takiego zrobił. 

E6EBBD42-D2F4-483D-9B2E-6CAFFA439B65.png
 

A droższe toto od wspomnianego Chorda M6 💰🙈

C43FEB18-D6C7-4888-B673-A52A7A162445.jpeg
 

I ciekawe czy prund wychodzi z właściwej strony wtyku.. czy pomieszane jak w oryginalnych/standardowych  kablach Naima ?

Hydrę można zrobić w domu. Przykład choćby tutaj:

https://www.instructables.com/The-HYDRA-Power-Cord/

Jak się trochę zająć szczegółami, gdzie diabeł zawsze tkwi, to wyjdzie, że:

- Najlepiej na oryginalnych kablach zasilających Naim'a. Wychodzi na to, że one są z jakiejś innej chińskiej fabryczki niż cała reszta. Być może jakieś no-Naim też są z tejże fabryczki, ale większość jednak tego typu kabli jest jakoś gorsza od tych które idą oryginalnie ze sprzętem Naim,

- Za złączem typu IP68 (tudzież mufą kablową) dobrej jakości na większą ilość kabli, trzeba się dobrze rozejrzeć, bo nie jest "w standardzie". Jest to ważne choćby ze względu na bezpieczeństwo domowników,

- Żeby dobrze kable przyzwoicie połączyć potrzebna jest dobra stacja lutownicza, odpowiednie spoiwo, itp.

Jak pododajemy koszty i dodamy do tego czas (to i owo warto się dowiedzieć), może wyjść na to, że Adam Słodowy nie jest już tak tani jak w PRLu. 

Cena 6-głowej hydry w Grahams to 200 GBP i znajomy z Anglii może przywieść przy najbliższej wizycie w ojczyźnie. No to teraz, niestety kurs nie pomaga w tych zakupach. Mam taką szóstkę w domu od lat. Jak podłączyłem do zestawu to przecierałem uszy ze zdziwienia. Bardzo dobrze zrobiona, z każdej strony 2m kabla więc można wszystko porządnie ułożyć. Kupić, zamontować, zapomnieć i cieszyć się muzyką. 

Edytowane przez MrNemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MrNemo napisał:

Hydrę można zrobić w domu. Przykład choćby tutaj:

https://www.instructables.com/The-HYDRA-Power-Cord/

Jak się trochę zająć szczegółami, gdzie diabeł zawsze tkwi, to wyjdzie, że:

- Najlepiej na oryginalnych kablach zasilających Naim'a. Wychodzi na to, że one są z jakiejś innej chińskiej fabryczki niż cała reszta. Być może jakieś no-Naim też są z tejże fabryczki, ale większość jednak tego typu kabli jest jakoś gorsza od tych które idą oryginalnie ze sprzętem Naim,

- Za złączem typu IP68 (tudzież mufą kablową) dobrej jakości na większą ilość kabli, trzeba się dobrze rozejrzeć, bo nie jest "w standardzie". Jest to ważne choćby ze względu na bezpieczeństwo domowników,

- Żeby dobrze kable przyzwoicie połączyć potrzebna jest dobra stacja lutownicza, odpowiednie spoiwo, itp.

Jak pododajemy koszty i dodamy do tego czas (to i owo warto się dowiedzieć), może wyjść na to, że Adam Słodowy nie jest już tak tani jak w PRLu. 

Cena 6-głowej hydry w Grahams to 200 GBP i znajomy z Anglii może przywieść przy najbliższej wizycie w ojczyźnie. No to teraz, niestety kurs nie pomaga w tych zakupach. Mam taką szóstkę w domu od lat. Jak podłączyłem do zestawu to przecierałem uszy ze zdziwienia. Bardzo dobrze zrobiona, z każdej strony 2m kabla więc można wszystko porządnie ułożyć. Kupić, zamontować, zapomnieć i cieszyć się muzyką. 

Grahams Hydra , jak tam jest grubość przewodów, 1,5 mm2, 2,5 mm2....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MrNemo napisał:

Jak się trochę zająć szczegółami, gdzie diabeł zawsze tkwi, to wyjdzie, że:……

Oj tam.. oj tam.. bez przesady.
A nad standardową sieciówką Naima to się nawet na chwilę nie zatrzymuje.. traktuję ją ty listwę komputerową.

 
IP68 w Domu..??🤔

Ip68 to norma dla urządzeń STALE zanurzonych w wodzie na głębokości 1m. A w domu nawet pies na to nie naszcza więc nie ma jak co i kogo pokopać.. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.720c941988a8eeafaed6ad8b397b5add.jpeg

Gdybym swojemu Ojcu, emerytowanemu elektrykowi pokazał takiego Gargamela i powiedział że dałem za to Tysiąc Złotych to by mnie wydziedziczył i jeszcze kazał oddać całą kase za 5 lat studiów..🙈🙉

I miałby chłop Rację 😅

17 godzin temu, MrNemo napisał:

Cena 6-głowej hydry w Grahams to 200 GBP i znajomy z Anglii może przywieść przy najbliższej wizycie w ojczyźnie. No to teraz, niestety kurs nie pomaga w tych zakupach. Mam taką szóstkę w domu od lat. Jak podłączyłem do zestawu to przecierałem uszy ze zdziwienia. Bardzo dobrze zrobiona, z każdej strony 2m kabla więc można wszystko porządnie ułożyć. Kupić, zamontować, zapomnieć i cieszyć się muzyką. 

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Niepokorny said:

Oj tam.. oj tam.. bez przesady.
A nad standardową sieciówką Naima to się nawet na chwilę nie zatrzymuje.. traktuję ją ty listwę komputerową.

 
IP68 w Domu..??🤔

Ip68 to norma dla urządzeń STALE zanurzonych w wodzie na głębokości 1m. A w domu nawet pies na to nie naszcza więc nie ma jak co i kogo pokopać.. 

Żadnej przesady tutaj nie ma. Wystarczy sprawdzić. To najlepsze co można robić w audio. Sprawdzać. W ten sposób bardzo wiele można uzyskać, a z drugiej strony jeszcze więcej zaoszczędzić... 

Ta "chińska" fabryczka która robi standardowe kable Naima działa sobie w rzeczywistości na Tajwanie, nazywa się Well Shin i produkuje kable wg specyfikacji Naima. Nic w tych kablach niezwykłego nie ma, ni złota, ni srebra - po prostu są dobrze dobrane i powtarzalne parametrami. Założę się, że bardzo istotny jest wcisk i styk jaki zapewnia wtyk tego kabla w gnieździe urządzenia. 

Tak się składa, że Naim zwraca uwagę na takie drobiazgi, bo już dawno odkrył, że mają one znaczenie. To, że jakaś firma "ałdjo" sprzedaje za 15 tyś. swój platynowy kabel, nie oznacza, że każdy kabel za 5-15 zł podłączony w systemie Naim jest tak samo dobry...  Naca, szarak, złączki Naim to są bardzo proste kable i materiały, z tą różnicą, że bardo dotrze dobrane w każdym szczególe. 

Co do IP68, to mylę, że szacowna firma Graham's korzysta z tego co jest dostępne. Nie ma standardu przemysłowego złączki przeznaczonej do hydry audio. W końcu ile tych kabli można sprzedać? Jest natomiast złączka, która się do tego świetnie nadaje. Z drugiej strony czy ta wodoszczelność jest całkiem od czapy? Ktoś kto robi takie kable i je sprzedaje raczej woli się upewnić, że nigdy nikogo nie zabiją. Nich się tylko coś rozleje i prąd kogoś kopnie, a zaraz do prawników i do firmy po odszkodowanie... (co do psa, to taki mały nasika wszędzie)

6 hours ago, Niepokorny said:

image.thumb.jpeg.720c941988a8eeafaed6ad8b397b5add.jpeg

Gdybym swojemu Ojcu, emerytowanemu elektrykowi pokazał takiego Gargamela i powiedział że dałem za to Tysiąc Złotych to by mnie wydziedziczył i jeszcze kazał oddać całą kase za 5 lat studiów..🙈🙉

I miałby chłop Rację 😅

 

A spróbowałeś podpiąć hydrę w swoim systemie i nie zadziałała, czy tyko po wyglądzie i cenie stwierdzasz, że jest do niczego? Pytam, bo wyobrażenia są często daleko od rzeczywistości... Ja spróbowałem. Była to jedna z lepszych zmian w moim systemie i używam do dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrNemo napisał:

przepraszam: kombinacja 0,75mm2 oraz 1.0mm2 oczywiście

Tak, domyśliłem się, popatrz jeszcze czy na kablu napisali 10A czy 16A

 

Co do dobrania zgadzam się, używam różnych kabli droższych i zupełnie tanich (nawet bardzo), dobranych na podstawie prób

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, Krzysiek H said:

Tak, domyśliłem się, popatrz jeszcze czy na kablu napisali 10A czy 16A

 

Co do dobrania zgadzam się, używam różnych kabli droższych i zupełnie tanich (nawet bardzo), dobranych na podstawie prób

dla przekroju 0.75mm2 jest 6A, a dla 1.0 10A

typ H05VV-F woltaż 250/400V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrNemo napisał:

A spróbowałeś podpiąć hydrę w swoim systemie i nie zadziałała, czy tyko po wyglądzie i cenie stwierdzasz, że jest do niczego? Pytam, bo wyobrażenia są często daleko od rzeczywistości... Ja spróbowałem. Była to jedna z lepszych zmian w moim systemie i używam do dzisiaj. 

Nigdzie Nie stwierdziłem że jest do niczego. Napisałem tylko że Dla Mnie napewno nie jest warta 200 £ bo w tej cenie tak prostą rzecz można zrobić zdecydowanie z lepszych materiałów to po pierwsze.. 

Po 2.. Mr Nemo.. sam pomysł Hydry jest dla mnie ciekawym tylko dlatego że wcześniej się z takim dziwadłem nie spotkałem i uważam że to taki Nic nie Kosztujący Eksperyment który sobie popełnię za co Ci DZIĘKUJĘ.  
      Natomiast elaborat o koledze z UK i opłacalności Hydry Za 200 £ trąci dla mnie tanim bazarem na który mam straszną Alergię. Przepraszam za szczerość ale bardziej skomplikowane instalacyjne tematy ogarniam przed śniadaniem.. Więc gdy zobaczyłem że ta Magiczna Hydra ma w środku NIC a wyobrażałem sobie wiele… Mnie na kupno takiej kupy nie namówisz choćby Pacuła z Kulpą napisali że to „Wybór Redakcji”. Amen
  

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrNemo napisał:

Z drugiej strony czy ta wodoszczelność jest całkiem od czapy? Ktoś kto robi takie kable i je sprzedaje raczej woli się upewnić, że nigdy nikogo nie zabiją. Nich się tylko coś rozleje i prąd kogoś kopnie, a zaraz do prawników i do firmy po odszkodowanie... (co do psa, to taki mały nasika wszędzie)

Ileś ty listw nawet tych za kilkanaście tysi widział Wodoszczelnych ..?  Proszę cię.. 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, Niepokorny said:

Ileś ty listw nawet tych za kilkanaście tysi widział Wodoszczelnych ..?  Proszę cię.. 🙈

Hydra to nie listwa, tylko połączenie kilku kabli. Porządna izolacja takiego połączenia jest całkiem na miejscu. 

A ileś Ty hydr przetestował? Może dzielmy się na tym forum konkretnymi doświadczeniami. Może ktoś na tym coś skorzysta...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Niepokorny said:

Nigdzie Nie stwierdziłem że jest do niczego. Napisałem tylko że Dla Mnie napewno nie jest warta 200 £ bo w tej cenie tak prostą rzecz można zrobić zdecydowanie z lepszych materiałów to po pierwsze.. 

Po 2.. Mr Nemo.. sam pomysł Hydry jest dla mnie ciekawym tylko dlatego że wcześniej się z takim dziwadłem nie spotkałem i uważam że to taki Nic nie Kosztujący Eksperyment który sobie popełnię za co Ci DZIĘKUJĘ.  
      Natomiast elaborat o koledze z UK i opłacalności Hydry Za 200 £ trąci dla mnie tanim bazarem na który mam straszną Alergię. Przepraszam za szczerość ale bardziej skomplikowane instalacyjne tematy ogarniam przed śniadaniem.. Więc gdy zobaczyłem że ta Magiczna Hydra ma w środku NIC a wyobrażałem sobie wiele… Mnie na kupno takiej kupy nie namówisz choćby Pacuła z Kulpą napisali że to „Wybór Redakcji”. Amen
  

Na nic nikogo nie namawiam. Dzielę się tylko swoim doświadczeniem. Hydra nie ma NIC bo jest to połączenie kabli w celu uzgodnienia uziemienia w gwiazdę. Nic tam więcej nie jest potrzebne.  

Pisanie, że hydra to "kupa" nic w temacie nie wnosi, a ja Ciebie z fazy analnej wyprowadzał nie będę i na tym temat zakończę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Shabranido napisał:

Supernait 1.Szukam sprawdzonych kolumn do tego wzmacniacza.Kwota do 5tys.zł.Raczej używane kolumny.Pokój odsłuchowy 20m2.

SN1 jest po ciemniejszej stronie więc polecam coś z otwartą górą jak np sprawdzone przeze mnie osobiście kef ls50 lub większe R3. 

Audiovector np qr3 lub jakieś wcześniejsze modele. Ew coś od PMC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stach_s napisał:

Zgadza się, to moje kolumny. 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Shabranido napisał:

Supernait 1.Szukam sprawdzonych kolumn do tego wzmacniacza.Kwota do 5tys.zł.Raczej używane kolumny.Pokój odsłuchowy 20m2.

Ja od siebie moge zaproponowac PMC TB2i, jakby co pisz na pm... 

Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Stachu sluchasz dalej na linn k20? 

Dzisiaj dla odmiany wpiąłem te kable, po dłuższej przerwie i to bardzo dobry kabel do naima, mam tam srebrzone banany założone 

Tez mam srebrzone banany w K20, ale chwilowo gram na Guru Solid, troszke lepiej mam wrazenie w zestawieniu z Phonarami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Shabranido napisał:

może zastąpić z powyżej listy IMF TLS 50?

Nie rozumiem. Abo chcesz Zmienić kolumny albo je zostawić. Szukasz kolumn mających zastąpić IMF TLS 50.. czyli że co.. mają grać tak samo ale inaczej wyglądać ??

Wszystkie przecież grają różnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Shabranido napisał:

Szukam kolumn,które całościowo będą lepsze brzmieniowo od IMF.zdaję sobie sprawę,że każde wymienione kolumny mają swój charakter.Mocno zastanawiam się na PMC.

Jedyny sposób żeby to sprawdzić i znaleźć odpowiednie, to po prostu posłuchać tego i owego. @Niepokorny wrzucił obszerną listę, na Twoim miejscu posiłkowałbym się nią i sprawdzał jedno po drugim. Pogadaj ze sprzedawcami, jak któryś jest blisko Ciebie może zgodzi się na odsłuch. Możesz też popisać/porozmawiać ze sklepami w kwestii wypożyczenia na test. Innej słusznej drogi nie widzę.

Moje Neaty bardzo fajnie zgrywały się z Naitem XS2, ale czy połączenie z SN1 byłoby udane - tego nie wiem. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.