Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro poruszyłem już temat zasilania dla Naima ostatnio przeprowadziłem eksperyment, który polegał na odwróceniu fazy zasilania. Przy prawidłowym podłączeniu dźwięk jest bezpośredni, energetyczny, pierwszy plan gra w nim główną rolę. Różnica przy odwróconej fazie jest ogromna i mam wrażenie, że gra zupełnie inny system. Przekaz staje sie znacznie mniej ofensywny, cofa się średnica, góra staje sie delikatniejsza, przestrzeń wydaje się być większa w każdą stronę. Ot wszystko zaczyna grać bardziej ”miękko”. Niestety w tym połączeniu najsłabszym ogniwem staje się bas, który jest mniej kontrolowany i ewidentnie czegoś mu brakuje.  Czytając jedną z polskich recenzji CD5 XS wpadłem na stwierdzenie, że ten odtwarzacz powinien być podłączony do zasilania tak aby faza była po lewej stronie patrząc na wtyczkę. Spróbowałem wiec odwrócić fazę jedynie w samym CD5 XS. Czyli odtwarzacz grał z fazą po lewej stronie, a cała reszta toru czyli SN2, HP DR, oraz Flatcap XS grały z fazą po prawej stronie. O dziwo wyszło bardzo ciekawie. Dźwięk ma większą przestrzeń, gładkość, ale nie ma takiej buły jak w przypadku odwrócenia fazy w całym systemie. Polecam każdemu kto ma możliwość sprawdzenie takiego rozwiązania w ramach ciekawostki. Sam jestem ciekawy co sądzicie na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak można, odwracając fazę pomijasz bezpiecznik wbudowany w gniazdo iec w naimie, w innych, niektorych markach bezpieczniki są 2 w środku urządzenia zamiast iec i tam nie ma problemu z zamianą, 

Może ktos z wiedzą elektryczną sie wypowie

Chyba lepszym rozwiazaniem jest zmiana bezpiecznika na cos lepszego, też są zmiany dźwięku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów wyobraź sobie że większość ludzi też ma gniazda bez bolca wkładając wtyczkę nigdy nie wie czy jest faza na fazę czy faza na 0 to jest loteria mają z nową instalację oczywiście jest wszystko okej mając starą instalację nic nic nie zrobisz nawet jesteś w niewiedzy kiedy tak robisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katazipen napisał:

Kilka słów wyobraź sobie że większość ludzi też ma gniazda bez bolca wkładając wtyczkę nigdy nie wie czy jest faza na fazę czy faza na 0 to jest loteria mają z nową instalację oczywiście jest wszystko okej mając starą instalację nic nic nie zrobisz nawet jesteś w niewiedzy kiedy tak robisz 

Zgadza się, co nie zmienia faktu ze niektórzy maja niezgodnie z zaleceniem producenta, na wtyku iec masz opis l, n, oraz znak uziemienia na srodkowym 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta fotka to chyba reklama od Naima?

W tym fatalnym akustycznie ustawieniu i pomieszczeniu stoi na oko - lekko - równowartość wysokiej klasy auta. Nie uwierzę, że ktoś prywatnie wydałby taką fortunę na klamoty audio i ustawił je tak jak na tym zdjęciu. Przecież lepszy dźwięk otrzyma się z moich dousznych czopków Aune E1 za 300zł, niż z tych zabawek w takim pokoju 🙂

Ale oczy cieszy, to fakt. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim wycofuje usługę aktualizowania  sprzętu do DR ze skutkiem natychmiastowym
    Uznana technologia Discrete Regulator Technology firmy Naim została po raz pierwszy zaprezentowana w 2012 roku i jest stosowana w wielu produktach, od zasilaczy i wzmacniaczy, aż po flagowy system Statement.

 Od momentu wprowadzenia i zgodnie z nieustannym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój swojego sprzętu hi-fi, Naim zaoferował uaktualnienia do specyfikacji DR, z poprzednich wersji produktów z serii Classic i 500 bez DR.

    Ze względu na ciągłe problemy w łańcuchu dostaw i znaczne niedobory kluczowych komponentów, Naim podjął decyzję o zaprzestaniu świadczenia tej usługi, zarówno w formie własnej usługi Naim Service, która wykonywała aktualizację DR, jak i zestawy aktualizacyjne DR, które mogły być zakupione i zainstalowane przez partnerskie centra serwisowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Niepokorny napisał:

Naim wycofuje usługę aktualizowania  sprzętu do DR ze skutkiem natychmiastowym
    Uznana technologia Discrete Regulator Technology firmy Naim została po raz pierwszy zaprezentowana w 2012 roku i jest stosowana w wielu produktach, od zasilaczy i wzmacniaczy, aż po flagowy system Statement.

 Od momentu wprowadzenia i zgodnie z nieustannym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój swojego sprzętu hi-fi, Naim zaoferował uaktualnienia do specyfikacji DR, z poprzednich wersji produktów z serii Classic i 500 bez DR.

    Ze względu na ciągłe problemy w łańcuchu dostaw i znaczne niedobory kluczowych komponentów, Naim podjął decyzję o zaprzestaniu świadczenia tej usługi, zarówno w formie własnej usługi Naim Service, która wykonywała aktualizację DR, jak i zestawy aktualizacyjne DR, które mogły być zakupione i zainstalowane przez partnerskie centra serwisowe.

 

Tak, słyszałem  o tym niestety. Kto zwlekał ten d… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.05.2022 o 07:31, Niepokorny napisał:

Przy ograniczonej dostępności komponentów Naim woli je przeznaczać na nowe sprzęty niż na upgrejdy..

Lub doszli do wniosku, że DR-owaniem kanibalizują za dużo nowego biznesu. "Przerwane łańcuchy dostaw, braki komponentów"... zgoda, jednakże to również słowa-wytrychy na usprawiedliwianie niemal wszystkiego ostatnimi czasy. Zwłaszcza podwyżek cen 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/30/2022 at 5:36 PM, macktheknife said:

Lub doszli do wniosku, że DR-owaniem kanibalizują za dużo nowego biznesu. "Przerwane łańcuchy dostaw, braki komponentów"... zgoda, jednakże to również słowa-wytrychy na usprawiedliwianie niemal wszystkiego ostatnimi czasy. Zwłaszcza podwyżek cen 🙂

Braki komponentów to problem przejściowy, natomiast zarzucenie DR upgrade jest "na zawsze" (tak zostało to przedstawione). Dlatego, zdecydowanie chodzi o to, żeby klienci od teraz kupowali urządzenia nowe, w dzisiejszych kosmicznych cenach. Nigdy, w żaden sposób, Naim nie sugerował, że upgrade DR kiedyś się zakończy... Zrobienie tego nagle, w ten sposób, jest całkiem słabe. Odkąd właścicielem jest VerVent Audio Group, takie wpadki są coraz częstsze, niestety. 

On 5/30/2022 at 5:51 PM, Krzysiek H said:

W pierwszej kolejności wpiąłbym sn2 bezpośrednio do ściany 

+1

Nie wiem czy Tomanek się sprawdzi. Wykonanie jest całkiem niezłe, ale problemem jest niska obciążalność. 5A - 6A na gniazdo to za mało. Oczywiście sprzęty nie pracują na takich prądach, ale chwilowe pobory będą tłamszone, co odbije się na "energi" prezentacji. Jeżeli listwa jest konieczna, to najlepiej żeby miała 20A lub więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MrNemo napisał:

Nie wiem czy Tomanek się sprawdzi. Wykonanie jest całkiem niezłe, ale problemem jest niska obciążalność. 5A - 6A na gniazdo to za mało. Oczywiście sprzęty nie pracują na takich prądach, ale chwilowe pobory będą tłamszone, co odbije się na "energi" prezentacji. Jeżeli listwa jest konieczna, to najlepiej żeby miała 20A lub więcej. 

Wzmacniacz przepięty prosto do gniazda w ścianie. Listwa potrzeba, ponieważ jest kilka urządzeń audio. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie "dobrego" kabla zasilającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KotD napisał:

Na co zwracać uwagę przy zakupie "dobrego" kabla zasilającego

Na słuch, co jednym pasuje u innych nie gra. U mnie podpięty naim powerline, wcześniej kilka innych próbowałem i ten został. 

A dlaczego chcesz zmieniać? 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, KotD said:

Wzmacniacz przepięty prosto do gniazda w ścianie. Listwa potrzeba, ponieważ jest kilka urządzeń audio. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie "dobrego" kabla zasilającego?

Na co zwracać uwagę? Na synergię z systemem. Można szukać, ale w temacie pojedynczego kabla wyjdzie, że PowerLine sprawdzi się najlepiej. Neutralność gwarantowana.  Oczywiście najlepiej przekonać się samemu.

Na kilka urządzeń najlepsza Hydra od Grahams. W cenie za jaką można kupić, trudno o coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzysiek H napisał:

Na słuch, co jednym pasuje u innych nie gra. U mnie podpięty naim powerline, wcześniej kilka innych próbowałem i ten został. 

A dlaczego chcesz zmieniać? 

Mam zwykły, dołączony do wzmacniacza kabel. Chciałem coś lepiej o ile się da.

30 minut temu, MrNemo napisał:

Na co zwracać uwagę? Na synergię z systemem. Można szukać, ale w temacie pojedynczego kabla wyjdzie, że PowerLine sprawdzi się najlepiej. Neutralność gwarantowana.  Oczywiście najlepiej przekonać się samemu.

Na kilka urządzeń najlepsza Hydra od Grahams. W cenie za jaką można kupić, trudno o coś lepszego. 

Ok. Muszę się rozejrzeć i sprawdzić. Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2022 o 13:12, Niepokorny napisał:

Hmm.. gdybym tylko wiedział gdzie to luzem kupić..😏

02E87FF6-A6AA-49C3-98DA-E735E141B3F5.jpeg

3E47A757-43F1-46C0-AD57-B6A22EBDAB1B.jpeg

Z tego co wiem owe elementy można luzem zamówić / kupić, dystrybutor powinien to ogarnąć. Jeśli będziesz miał jakiś problem z zamówieniem / kupnem, daj znać może będę mógł pomóc…PS: czekam na fraim, którego zamówiłem kilka tyg temu 😉

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kacper525 napisał:

PS: czekam na fraim, którego zamówiłem kilka tyg temu 😉

Kilka tygodni to nie tak źle. Do mnie Mcintosh MA9000 szedł kilka miesięcy. To jeszcze nic patrząc na rower, który zamówiłem w czerwcu ubiegłego roku, a dotarł dopiero w marcu tego roku. Obecne czasy mocno wystawiają cierpliwość na próbę. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.