Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lorecci, podstawki w zamknietej obudowie sa mniej popularne ze wzgledu na cene i ich dostepnosc. osobiscie myslalem o nich ale nie maja ich bynajmniej w audio forte. w 270'tkach jest wiekszy revelator a tym samym obstawiam, ze bedzie wiecej masy w dzwieku a bas pod pelna kontrola. tak jak wspomnialem 250'tkom troche brakuje tego zwlaszcza przy cichym sluchaniu. zapewne to "efekt" monitora jak i troche skromny xs (60W) nie do konca sie wpasowal w moje oczekiwania.

wyglad 250'tek jest wyborny w kazdym aspekcie a jazz'ik wchodzi z nich jak ta lala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam,ale już ostatni raz nie na temat.

Odnośnie mojego ogłoszenia o skylinie zamiast wiadomości pw dostałem 5 normalnych meili, a z kolei moje odpowiedzi na nie nie dochodzą do nadawców.

Bardzo więc proszę jeszcze raz na PW lub najlepiej na gadugadu podane w moim profilu.

Jeszcze raz sorry że nie na temat i pozdrowienia dla naimowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że niektóre płyty CD mają mniejszą średnicę otworu i trudno jest docisnąć krążkiem (puck) płytę. Trzeba się trochę "namordować" żeby płyta weszła odpowiednio na kółko napędowe lasera. Jak sobie radzicie z takimi płytami ? Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś okrągłego pilnika żeby powiększyć otwór (średnicę) płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam nadzieje ze nikogo w klubie nie uraze lekkim spamem a mysle ze warto rozwazyc to doznanie dzwiekowe.

mam 2 bilety na marcusa millera do palladium (wawa) w najblizszy piatek. bilety VIP, balkon, rzad 11, miejsca 11/12.

normalny jeden bilet kosztuje 200pln. w klubie sprzedam dwa VIP za 250pln.

info: [email protected]

ja oczywiscie ide :)))

 

img0001pp.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

jeszcze raz przepraszam za anons.

 

w temacie naim natomiast: mam juz ustawke na Supernaita na piatek. panowie z decibela przywioza do mnie wzmaka oraz dodatkowo monitory: albo ATC SCM19 albo Spendory SP2/3R. bede chcial porownac bezposrednio jak sie spisze Supernait z moimi Focalami i XS z innymi monitorami. nooo w piatek bede mial emocji a emocji...

naturalnie podziele sie spostrzezeniami.

 

pozdr

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piatek mialem niezly - sie pochwale :)))

koncert marcusa millera wytracil mnie z pewnej ronowagi przychicznej, sponiewieral mnie nawet przyznam. na plytach marcus wydawal mi sie bardzo dymaniczny i zroznicowany dzwiekowo natomiast na zywo doznanie bylo czyms zupelnie innym o klimacie podobnym z plyt, tak zeby wiedziec, mniej wiecej co jest grane. live to zbiorowa hipnoza. koles urodzil sie z basem w reku. pelna harmonia i dialog! naprawde na przyszlosc polecam, wrecz obowiazkowo. mozna sie rozerwac.

 

biforek zaczeli panowie z decybela, ktorzy przyszli do mnie z wizyta oraz supernaitem + atc scm19. na poczatku zostal podlaczony supernait do moich focal profile 918. przyznam, ze spodziewalem sie poprawy w kazdym aspekcie. po podlaczeniu aspekty ulegly zmianie: scena sie ustabilizowala, srednica twardsza i powiedzmy czytelniejsza. bas natomiast pogrubil sie i byl nieproporcjonalny do reszty. z focalami wolalem mojego xs'a. ma wiecej finezji a przez co muzyka wyjade sie przyjemniejsza bez wzgledu na repertuar. czuc w supernaicie wieksza moc ale z focalami bynajmniej wypadlo to srednio. kolejno podlaczylismy atc scm19 do suprenaita. bardzo fajne glosniki. sporo w nich slychac i zywo. osoboy, ktore posiadaja trudne pomieszczenie, powinny szczegolnie zwrocic uwage na atc, ze zwgledu na obudowe zamknieta kolumn. u mnie w kazdym badz razie nic nie podbijalo, bez wzgledu na glosnosc. basik pomimo ze zamkniety, potrafil wprowadzic przyjemna wibracje pomieszczenia i pozwolic pownikac w szczegoly. slychac byli sporo detali ale mniej ostro jak w xavianach, mniej szczypalo w uszy. kolumienki graly czysciutko. po zamianie supernaita na xs dzwiek jakby lekko oslabl ale nadal mial ten sam klimat.

atc jestem zainteresowany przyznam. chyba pozostawie xs'a a zmienie kolumny w pierwszej kolejnosci, pozniej zobacze. refleksje mam na dzielonego xs'a, po odlsuchu u siebie supernaita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za pytanie ale czy naim intro i credo to jeszcze produkowane konstrukcje?

Mam prośbę, może ktoś z klubowiczów ma akurat Eposy. Chętnie posłuchałbym o jego uwagach i refleksjach odnośnie połączenia Naima z Eposami właśnie.

Dzięki :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za pytanie ale czy naim intro i credo to jeszcze produkowane konstrukcje?

Mam prośbę, może ktoś z klubowiczów ma akurat Eposy. Chętnie posłuchałbym o jego uwagach i refleksjach odnośnie połączenia Naima z Eposami właśnie.

Dzięki :)

nie, Intro i Credo to już przeszłość= a szkoda zwłaszcza w przypadku Credo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat kabli głośnikowych naima już się przewijał,ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć.

Sprzęt naima jest mi znany ,ale cały czas gram na głośnikowych audioquesta type6,nie znam niczego innego,nigdy nie porównywałem z naca.

Proszę o odpowiedz co zyskam ,ewentualnie co stracę po przejściu na naca?

Może ktoś posiadał wcześniej lub słuchał audioquesta.

Dzięki za ewentualną odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za pytanie ale czy naim intro i credo to jeszcze produkowane konstrukcje?

Mam prośbę, może ktoś z klubowiczów ma akurat Eposy. Chętnie posłuchałbym o jego uwagach i refleksjach odnośnie połączenia Naima z Eposami właśnie.

Dzięki :)

 

Jeśli mógłbym coś napisać z własnych doświadczeń z naimem i eposami (miałem co prawda inne modele, tzn. nait 5i + cd5i / cd5x+flatcap2x + epos m12.2 - ale myślę, że jakieś ogólne cechy powinny się potwierdzić). Moim zdaniem to zestawienie, bez drobiazgowego analizowania, zapewnia takie "koncertowe" doznania, adrenalinę i emocjonalne przeżywanie muzyki. Raczej nie jest to konfiguracja , która pozwoli na smakowanie barw, wybrzmień, czyli taki "lampowy" powiedzmy odbiór muzyki.

 

Musisz więc sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie, czego oczekujesz - emocji i adrenaliny, czy smaczków i relaksu...

 

No chyba że te modele (XS, m22i) grają zupełnie inaczej... XS-a słuchałem i moim zdaniem to ta sama szkołą co 5i, tylko oczywiście "podkręcona w górę". Ale m22i znam tylko z recenzji, to trochę mało...

 

pozdr

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. W tej chwili na 99% biorę Naima XS + eposy M22i. Słuchałem paru konstrukcji z Naimem w cenie powiedzmy do 7-8 tys i powiem szczerze że takiego jak w Eposach naturalnego grania, bez zbędnych ubarwień póki co nie znalazłem.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyrobin właśnie stoję przed dylematem, w którym kierunku pójść z rozbudową systemu.

Póki co czekam na możliwość odsłuchu CD5XS i w tym całym czekaniu zacząłem się zastanawiać nad DAC Naima do którego podłączyłbym OPPO BDP-83.

Nie wiem, czy jest to dobry pomysł, a nie mam pewności, czy będę miał okazję porównać obu konfiguracji. Z kilku opinii wynika, że DAC jest czuły na źródło.

Gdyby nie fakt, że odtwarzanie muzyki przez USB w tym urządzeniu to zdecydowanie gorszy dźwięk to chyba bym się nie zastanawiał, w którym kierunku pójść. Wychodzi na to, że tak naprawdę Naim traktuje DAC'a jako upgrade do naprawdę dobrych źródeł CD lub na przykład HDX'a.

 

Bardzo ciekaw też jestem NDX'a - jeżeli chodzi o cenę to trochę wyższa niż CD5XS + flatcap XS, a na stronie Naim'a wyczytałem, że jakościowo ma być zbliżony do CDX2 i HDX'a.

 

Wygląda na to, że rzeczywiście powoli zaczyna się era początku końca napędów CD. W kontekście zmian w systemie nie jest to pocieszający fakt ;(

Edytowane przez Pstrokaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Słuchałem już dość dużo Naim DAC i muszę przyznać, że nie zastanawiałbym się nawet czy kupić go czy Naim CD5XS. Dla mnie ten przetwornik jest lepszy od CD5XS i to wyraźnie nawet jak wypuszczam sygnał z karty muzycznej zintegrowanej na płycie głównej najpierw na COCO Edwarda i później na Naim DAC. Jak podpiąłem w firmie do niego dość dobry CD Vincenta to zagrał jak dla mnie lepiej niż CDX2 z którym miałem okazję bezpośrednio porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pstrokaty

Jeśli masz zamiar zakupić Naim Daca tylko po to żeby podłączyć Twojego OPPO to moim zdaniem raczej nie warto w to wchodzić.

Wiele napędów/transportów (zwłaszcza DVD i Blue-ray) nie jest na tyle dobra żeby je z sukcesem zestawiać z urządzeniem o tak dużym potencjale jak ten zewnętrzny dac.

Nie przeczę, że takie zestawienie będzie źle grało, na pewno będzie lepiej niż z wyjść analogowych Oppo. Jednak żeby w pełni wycisnąć to co najlepsze i cieszyć się możliwościami brzmieniowymi przetwornika trzeba zadbać w pierwszej kolejności o transport z najlepszą sieciówką jaką masz i odpowiedni COAX, w następnej zadbać o przyzwoitą sieciówkę do daca. Dokupienie zewnętrznego zasilacza to kolejna transformacja przetwornika na wyższy i to znacząco poziom grania.

Jeśli jednak myślisz w kategoriach przyszłego zakupu jakiegoś dobrego odtwarzacza strumieniowego lub posiadasz dobry odtwarzacz CD i chciałbyś go upgradować to już inna historia i w takim przypadku warto poważnie zastanowić się nad tym daciem, bo to świetne, nietuzinkowe źródło.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odczucia kolegów po audio-show?

Ponoć wcześniej zawsze było kiepsko,dzisiaj moim skromnym zdaniem zestaw naima czyli przedwzmacniacz,końcówka z zasilaczami,Ovatory oraz hard disc czy jak to się tam nazywa jako zródło pokazał wiele swoich zalet czyli puls,rytm i dynamika.Do świetnie schodzącego basu też nie można się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przesiadłem się kilka dni temu z systemu 5 z flatcapem i arivami na system: supernait, cd5, flatcap, spendor sp100, naca5. przesiadka zainspirowana była odsłuchem na zeszłorocznym audioshow (ale oczywiście nie w pokoju naima :) - supernait i RLS-y. spendory po opisach wydawały mi się idealnym partnerem dla supernaita. oczywiście wszystko jest lepsze: dynamika, przestrzeń, szczegółowość, kontrola basu. Mam natomiast wątpliwości co do jednego elementu: gęstości czy też oleistości średnicy, z których słynie zarówno supernait jak i spendory. I przyznaję że trochę mi jej brakuje po pierwszych przesłuchach - mam zbyt wysuniętą górę, średnica jest fajna, ale jednak schowana. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad zamianą spendorów (znacznie droższych i bardziej poważanych) na tamte RLS-y. być może jednak któryś z elementów systemu tu nie pasuje - proszę forumowiczów o wszelkie sugestie.

 

za kilka dni składam też system kinowy naima (av2, dvd5 i nap v175 można obecnie kupić za małe pieniądze u lokalnych wyprzedająych się dystrybutorów angielskich, także na ebayu). skłądnikiem systemu będzie też oppo bdp-83 nuforce edition - podzielę się oczywiście wrażeniami. widziałem że odtwarzacz ten pojawiał się w poprzednich wątkach, przy okazji więc pytanko - mam wersję amerykańską i muszę dobrać transformator - co jest godnego polecenia na polskim rynku, aby zachować parametry jakościowe i bezpieczeństwo?

 

dzięki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

kuba

ps. w związku ze zmianą systemu niedługo będę sprzedawał arivy, nait5, snaps, nap 110 i yamahę a1 - zainteresowanych proszę o kontakt

Edytowane przez regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odczucia kolegów po audio-show?

Ponoć wcześniej zawsze było kiepsko,dzisiaj moim skromnym zdaniem zestaw naima czyli przedwzmacniacz,końcówka z zasilaczami,Ovatory oraz hard disc czy jak to się tam nazywa jako zródło pokazał wiele swoich zalet czyli puls,rytm i dynamika.Do świetnie schodzącego basu też nie można się przyczepić.

 

 

Rzeczywiście grało dużo lepiej niż rok temu.

Mniejsze Ovatory zmiotły starszego brata ale wciąż grały zbyt ostro jak dla mnie ....

Przy mniejszych poziomach głośności nie było to aż tak zauważalne ale od "9" w górę uszy bolały!!!

Z drugiej strony kto w zaciszu domowym słucha na "9"???

 

 

ps.

Swoją drogą to ciekawe, że kolumny za 13k grają lepiej od tych za 30k ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z szanownych kolegów potrafi coś napisać w temacie różnicy pomiędzy Ovator S-400, a Naim Allae?

 

 

Przy okazji zdjęcia z forum Naima. Tu Ovatory 600

 

moim zdaniem allae na pewno nie grają gorzej od Ovatorów ...

allae były jak dla mnie bardziej otwarte i spójne,

Ovator'y S-400 schodzą za to niżej z basem ...

obie konstrukcje grają dość ostro ale to charakterystyczne dla wszystkich kolumn Naim'a ....

 

 

ps.

ovator'y s-400 są na pewno ładniejsze niż allae i sprawiają solidniejsze wrażenie.....

 

ps.'

ovator'ów słuchałem tylko na audio-show i pewnie były zbyt świeże/niewygrzane by je oceniać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.