Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Celuj w CDX2, dlaczego?... a no dlatego, że to wyższy model, więc teoretycznie powinien być lepszy.

Pozatym jakim Flatcap skomplikowanym urządzeniem jest można zobaczyć kilka postów wcześniej.

Tak od siebie dodam że w przypadku CD poważnym upgradem jest "wyrzucenie szaraka".

Według mnie ten "kabelek" to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... doskładałem pewną sumkę i stać mnie na tzw. upgrade czyli zasilacz Flatcap 2x (second hand) do Odtwarzacza CD5x. Jednakże, wartość CD5x + wygospodarowana sumka to = Naim CDX2 (second hand)!

Zatem, który kierunek lepszy:

1. Naim CD5x + Flatcap 2x

2. Naim CDX2

 

Co proponujecie i dlaczego ?!

 

Jesli moge cos dodac od siebie, CD5x to taka odchudzona wersja CDX2. Rozni sie scalakami jakie powkladali do urzadzenia, a mianowicie wzmacniaczami operacyjnymi i DAC'ami. Proponuje rozebrac CD5x i zobaczyc jaki tani szajs tam powstawiali, az sie noz w kieszeni otwiera, takze CDX2 bez watpienia musi lepiej grac, nawet bez zewn. zasilacza.

 

Pozdr

post-21780-048758200 1291486398_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos dodac od siebie, CD5x to taka odchudzona wersja CDX2. Rozni sie scalakami jakie powkladali do urzadzenia, a mianowicie wzmacniaczami operacyjnymi i DAC'ami. Proponuje rozebrac CD5x i zobaczyc jaki tani szajs tam powstawiali, az sie noz w kieszeni otwiera, takze CDX2 bez watpienia musi lepiej grac, nawet bez zewn. zasilacza.

 

Pozdr

 

Szajs nie szajs ale sporo trzeba za niego wydać ! Może się narażę ale uważam że 8000 zł (cena sklepowa) to zdecydowanie za dużo. Ale tak już jest, że kupujemy tzw. Naimowskie Know How, które musi kosztować.

Przy okazji... w niedalekiej przyszłości (za około 4-5 miesięcy) będę sprzedawał swojego CD5x (zmiana na CDX2) więc jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę już teraz potencjalnie zainteresowanych o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twins, a brzmieniowo jakie dostrzegasz roznice?

 

hej,

 

uwazam ze CDX2 jest odtwarzaczem bardziej "dojrzalym", jesli mozna mowic tak o dzwieku, nawet bez zewn. zasilacza roznice sa odczuwalne. Dzwiek jest delikatniejszy, troszke glebsza scena, zrodla pozorne lepiej zdefiniowane, mowiac krotko lepszy porzadek na sali :). Po dolaczeniu XPS'a otrzymujemy znacznie wiecej detali, jeszcze wieksze poglebienie sceny, instrumenty mozna bez problemu zlokalizowac bez wsluchiwania sie w material, ale najwieksza zaleta jest analogowosc jaka dostajemy po podlaczeniu zasilacza, choc to nie gramofon ;)

 

p.s. kupilem ostatnio wkladke Goldringa 1042 do swojego Technicsa SL1200 i powtorze sie poraz kolejny, moj CDX2 moze i jest bardziej detaliczny, ale jesli chodzi o naturalnosc (gitara, kontrabas etc.) to daleko mu do gramofonu.

 

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Dzwiek jest delikatniejszy, troszke glebsza scena, zrodla pozorne lepiej zdefiniowane, mowiac krotko lepszy porzadek na sali :).

 

Wielu zapewne zapyta, cz te różnice warte są wydania o wiele większej kasy? Przynajmniej w przypadku zakupu sprzętu nowego.

Edytowane przez fado76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu zapewne zapyta, cz te różnice warte są wydania o wiele większej kasy? Przynajmniej w przypadku zakupu sprzętu nowego.

 

Im więcej zarabiasz tym więcej wydajesz... jedni kupują auta (sprzęt) w salonie, a pozostali na giełdzie (Allegro, Ebay) zależy kogo na co stać (nic nowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz wysłany do serwisu ale uwaga nie do Decibel-a tylko Mechanicznej pomarańczy. Podzielę się z Forum jak przebiegła cała sprawa, naprawy gwarancyjnej dla potencjalnie zainteresowanych (czego nikomu nie życzę)

 

Koledzy... odtwarzacz wrócił z serwisu. Został wymieniony wyłącznie talerzyk i kompletnie nie ma śladu, że cokolwiek było wymieniane, uszkodzone/zepsute (w ramach gwarancji - bez kosztów). Bardzo fachowa robota, w dodatku sympatyczny, wyrozumiały i konkretny Pan Maciej (Elektryczna Pomarańcza)

Nareszcie NIRVANA !!!!! (muzyka w domu z CD a nie z MP3 - brrrrrrr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy miał ktoś możliwość posłuchania dac-a PS AUDIO DIGITAL LINK III w połączeniu ze wzmacniaczem NAIM 5i.

Zarówno wymieniony wzmacniacz jak i przetwornik brzmią ciepło i nie wiem co z takiego połączenia wyjdzie.

Proszę o Wasze propozycje jaki dac, sprawdziłby się w systemie ze wzmakiem naim 5i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy optymalnym rozwiązaniem poprawiającym jakość dźwięku jest podłączenie PRE (NAC 112, 112x, 122x) do zasilacza Faltcap 2,2x, a dalej od Flatcap-a do końcówki (NAP 150, 150x) ? przynajmniej tak to wygląda ze schematu (załączniki)

Czy takie rozwiązanie jest faktycznie lepsze od zasilenia PRE bezpośrednio z Końcówki ? Dziwi minie to gdyż sygnał w pierwszym przypadku sygnał od PRE przesyłany jest do Flatcap, a przechodząc przez niego, dalej przesyłany jest do końcówki (długa droga)

 

Czy ktoś z WAS próbował takiego rozwiązania lub może powiedzieć które jest obiektywnie (może subiektywnie) lepsze

post-16501-056896600 1293374356_thumb.jpg

post-16501-045803100 1293374369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy optymalnym rozwiązaniem poprawiającym jakość dźwięku jest podłączenie PRE (NAC 112, 112x, 122x) do zasilacza Faltcap 2,2x, a dalej od Flatcap-a do końcówki (NAP 150, 150x) ? przynajmniej tak to wygląda ze schematu (załączniki)

Czy takie rozwiązanie jest faktycznie lepsze od zasilenia PRE bezpośrednio z Końcówki ? Dziwi minie to gdyż sygnał w pierwszym przypadku sygnał od PRE przesyłany jest do Flatcap, a przechodząc przez niego, dalej przesyłany jest do końcówki (długa droga)

 

Czy ktoś z WAS próbował takiego rozwiązania lub może powiedzieć które jest obiektywnie (może subiektywnie) lepsze

O ile dobrze rozumiem Twoje pytanie to chodzi Ci o to czy dźwięk z flatcapem jest lepszy niż bez niego. Ja użytkowałem NAC112x z flatcapem 2x i dźwięk przy podłączonym zasilaczu był lepszy pod każdym względem niż bez niego. Dla mnie zasilanie przedwzmacniacza z flatcapa wnosiło znacznie większe zmiany niż podłączenie flatcapa do CD5x.

Droga sygnału co prawda się wydłuża jednak przedwzmacniacz otrzymuje z flatcapa lepsze zasilanie niż z końcówki mocy i to jest przyczyną lepszego dźwięku.

Przy połaczeniu NAP flatacap PRE można spróbować jeszcze jednej rzeczy - wymienić SNAIC4 (NAP-flatcap) na Arsound Greenlink 4s to zamiennik kabla naima lecz przewodzi on tylko sygnał tzn. nie ma żyły do prowadzenie zasilania z końcówki mocy, która przy użyciu flatcapa jest zbędna. U mnie takie połączenie też wprowadziło zmiany na "+", choć choć skala zmian nie jest tak duża jak przy podłaczeniu flatcapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz.

Kolumny hyperion IIIs dotarły i grają...

Zadam jeszcze kilka pytań:

1. czy wierzycie w wygrzewanie kolumn i czego właściwie mam oczekiwać po wygrzaniu;

2. czy ktoś może mi "obrazowo" przedstawić co oznaczają często cytowane na tym forum pojęcia: sprzęt muli, kolumny grają żywo i dynamicznie;

3. pętla masy - mam cd i wzmak połaczone 3 bolcowym kablem, a zatem u mnie wystepuje -jej słyszalny wpływ na dynamikę

 

Albowiem:

1. w zasadzie jestem na dzień dzisiejszy lekko rozczarowany dokonanymi zmianami - wymiana nad-a na naima i linna oraz kolumn KEF Q 30 na hyperiony nie przyniosła efektów na które liczyłem.

2. wg mnie dźwięk obecny charakteryzuje się małą dynamiką, poza dobrze nagranymi płytami reszta gra jak grała - większosć rockowych np. - mam nieodparte wrażenie, że tu nastąpiła najmniejsza poprawa

3. wiecej szczegółów słyszanych w odtwarzanej muzyce - to na pewno - ale to akurat było moje największe zastrzeżenie w stosunku do kef-ów, więc tu o poprawę nie trudno

4. trochę bas mi nie leży - jakby nie za nisko schodzący...

5. ciągle mam nieodparte wrażenie -ze tę "zagubioną"dynamikę posiadał quad cd 67 - tylko ze posiadał tez dużo więcej basu od linna - czy wtedy naim, quad, hyperiony = za dużo basu

6. nadal oderwanie od głośników i tzw. przestrzenność muzyki nie dorównuje zapamiętanej kiedyś przy odsłuchu tanich B&W V202

 

Co chciałbym uzyskać po dokonanej zmianie:

1. dynamika odtwarzanej muzyki - poprawy chcę!

2. tak jakby mama wrażenie, że ogólnie za mało słyszę np. talerzy perkusji, tych wyższych czy najwyższych składowych muzyki

 

Reasumując - jeżeli macie jakieś podpowiedzi bez rewolucji w zakupionym systemie - będę wdzięczny...

Kable to dnm reason i linn interconekt black.

 

P.S. Wiem, wyszukiwarka... ale niestety zawodzi, 3/4 tematów bez względu na początkowy wątek kończy się awanturą o kobiety, stan posiadania czy wrecz inwektywy forumowiczów. Nigdy nie sądziłem, iż słuchanie jazzu czy chilloutu wyzwala takie agresywne emocje...

pozdrawiam - umiarkowanie zadowolony ze zmian Staszek

Witam , zarowno naim jak i linn potrzebuja kabli ktore dziela i dodaja dynamiki, sproboj kabla sieciowego chord lub ps audio, a glosnikowe to np chord rumor, ja mam naima od wielu lat i ozywilem go kablami chorda , ale naim i linn to bardzo dobre urzadzenia tylko trzeba nad nimi popracowac, napewno uzyszkasz lepszy dzwiek niz z nada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli stan cedeka jest nienaganny, jak i flatcapa, to cena powiedziałbym uczciwa/okazyjna. sygnalizuję jednocześnie, że na okazje trzeba uważać, choć się zdarzają.

kwestia zgrania się z twoim systemem... tutaj ciężko cokolwiek powiedzieć, choć spodziewać się można raczej miłego zaskoczenia niż gorzkiego rozczarowania.

podejmij temat. w cenie 6kpln będziesz miał playera z charakterem.

jeśli wcześniej nie czytałeś, to polecam: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0712/naim.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.