Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem Spendory A6 - dla mnie za mało detaliczne. dla osób lubiących plastyczny dźwięk jak najbardziej. nie słyszałem A5. pewnie podobna szkoła grania.

odnośnie Focusów i ogólnie Dynaudio, już mnie irytują, że są tak nieprzewidywalne. nie mam specjalnie przygotowanego akustycznie pomieszczenia, zwykły salonik.

 

 

ja bym bral ATC SCM19 ;) chyba ze chcesz wymienic elektronike w przyszlosci to nawet SCM 4O ;) u mnie teraz smiga to z Supernaitem jak preamp i koncowka NAP 250, po prostu niebo..... :D

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Wypożyczyłem na weekend MA RX6, jestem załamany, spodziewałem się dużo więcej, a zagrały słabo. Moje obecne kolumny grają znacznie lepiej! Nie mogliśmy z kolegą uwierzyć :) Sprawdzę splendory i zastanawiam się nad eposami. Testowaliśmy też kabelki NAC A5 jest naprawdę dobry (ale tego się spodziewałem :)), bardzo miło nas zaskoczył WireWorld Orbit (60zł metr). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Wypożyczyłem na weekend MA RX6, jestem załamany, spodziewałem się dużo więcej, a zagrały słabo. Moje obecne kolumny grają znacznie lepiej! Nie mogliśmy z kolegą uwierzyć :) Sprawdzę splendory i zastanawiam się nad eposami. Testowaliśmy też kabelki NAC A5 jest naprawdę dobry (ale tego się spodziewałem :)), bardzo miło nas zaskoczył WireWorld Orbit (60zł metr). Pozdrawiam.

 

co do kabli to próbuje "wstrzelić" się w Chorda model Odyssey 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Wypożyczyłem na weekend MA RX6, jestem załamany, spodziewałem się dużo więcej, a zagrały słabo. Moje obecne kolumny grają znacznie lepiej! Nie mogliśmy z kolegą uwierzyć :) Sprawdzę splendory i zastanawiam się nad eposami. Testowaliśmy też kabelki NAC A5 jest naprawdę dobry (ale tego się spodziewałem :)), bardzo miło nas zaskoczył WireWorld Orbit (60zł metr). Pozdrawiam.

 

Ja wybrałem Spendory A5.

 

Słuchałem przed zakupem ale tylko w salonie MA RX6 i GS20 z Naimem XS. Masakryczna góra, strasznie ostra i nieprzyjemna. Mi zaledwie po paru minutach odsłuchu to bardzo przeszkadzało, no chyba że ktoś lubi takie granie. Z GS20 było trochę lepiej ale według mnie w tej cenie to już można kupić coś znacznie lepszego, wszak GS20 to prawie 10tys.

 

Miałem okazję takze słuchać wspomniane Eposy, model M22i. Są to dość specyficzne kolumny. Mają niewiele basu. Zależy jakiej muzyki słuchasz ale Eposy widziałbym w muzyce raczej spokojnej, jazzowej, klasycznej. O ile w tym kierunku brzmią fantastycznie i w cenie 5tys nic lepszego chyba nie znajdziesz to w muzyce rockowej to juz jest porażka. Brakuje basu, wykopu.

 

Jeśli chodzi o kabelki głośnikowe to ja osobiście nie rezygnowałbym tak łatwo z naimowskich.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 18-20m salonik

mialem wiele kolumn

moja walka i noszenie ich na 2 pietro przez 2 lata hehe ale to byla przyjemna przeprawa

numeracja pod wzgledem wygranej

1 AUDIO PHYSICS VIRGO 3 ZNAKOMITA SREDNICA I NAJGLEBSZA SCENA - WYGRALY!!!!!!!!!!!!

2 PROAC RESPONSE D15 BYLY NAJDLUZEJ PRAWIE 2 LATA ZNAKOMITE POLACZENIE

3 DYNAUDIO FOCUS 220 - TERAZ NA SPRZEDAZ FAJNE WCIAGAJACE BRZMIENIE - DUZO FAJNIEJ GDY GLOSNIEJ - NIESTETY 3 MIEJSCE

4 FOCAL ELEKTRA 1007 BE ZNAKOMITA GORA BERYL ROBIL SWOJE SLODKO I SZCZEGOLOWO

5 PROAC D28 KUPIONY PO D15 CALKOWITY NIEWYPAL NAIM NIE PORADZIL SOBIE Z NIMI TAK SAMO JAK SALON SCIANA DZWIEKU I BOL GLOWY PO 20 MIN OGROMNE BASISKO

6 B&W 704 DLA ENTUZJASTOW SZCZEGOLOWEGO I MROZNEGO BRZMIENIA - MOZE Z INNA ELEKTRONIKA MOZE TEZ BYM POSTAWIL 5 MIEJSCE

WSZYSTKO W MALYM POMIESZCZENIU

SORKI ZA ARTOGRAFIE I MILEJ NIEDZIELI

post-23399-098417800 1297000357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak 125'tki ale 250'tki evo są trudne do wysterowania. mój Nait XS pocił się, trzeba go było rozkręcić by kolumna grała z klasą.

Duetto - to jest trop! kiedyś je słuchałem w Audioforte, spodobały mi się. z racji, że miałem 10kpln do wydania zacząłem kombinować z Gulietta i 250 evo. w sumie obie konstrukcje podobne do siebie (gulietta to też monitor), grają podobnie i podobnie pocił się XS. może z Supernaitem by to zagrało poprawnie już od dołu...

proponuję podjąć temat Duetto.

 

uksiu, zmieściłeś podłogowe Focusy 220 do 20mkw? co Ci nie grało w electrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak 125'tki ale 250'tki evo są trudne do wysterowania. mój Nait XS pocił się, trzeba go było rozkręcić by kolumna grała z klasą.

Duetto - to jest trop! kiedyś je słuchałem w Audioforte, spodobały mi się. z racji, że miałem 10kpln do wydania zacząłem kombinować z Gulietta i 250 evo. w sumie obie konstrukcje podobne do siebie (gulietta to też monitor), grają podobnie i podobnie pocił się XS. może z Supernaitem by to zagrało poprawnie już od dołu...

proponuję podjąć temat Duetto.

 

uksiu, zmieściłeś podłogowe Focusy 220 do 20mkw? co Ci nie grało w electrach?

 

fokusy nie są złe przy 20m jak dla mnie nawet bardzo dobre, zależy jeszcze jak kto lubi i czego slucha, ja ze jestem młody człowiek dość często słucham trance

czasami dicho tez- jak mam humor to lubię przyłożyć i poczuć ta muzykę ,za ta przyjemność przecież płacimy grube pieniądze

w electrach nie podobała mi się średnica i dól pasma, niby nie było tam wielkich braków ale średnica jakoś mało nasycona i mało muzykalna , niskie tony bardzo ograniczone nawet w tak małym pomieszczeniu za to beryl to 5+ , na 6 byla gora w response d28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi AP, uksiu może mieć tam nieźle :)

 

ja aktualnie zadowalam się Dynaudio Focus 140. nie wiem dlaczego ale u mnie w domu Focusy lepiej grają niż Contoury. być może nie były wygrzane C 1.4, nie wiem. Focusy też są nowe i jest zdecydowanie lepiej. w końcu scena, dźwięki fajnie przemieszczają się. sporo detali ale raczej nie groźne dla ucha ale czuć, że tweeter nie jest tam dla picu. bardzo pozytywnie. super dynamika i bas. u mnie w mieszkaniu (18mkw) bez zatkanych BR w większości repertuaru, wszystko gra ok, ze świadomością, że elektronika będzie podbijać. po zatkaniu BR gąbkami, bas już jest opanowany na 99%. jest OK. najgorsze jest to, że po zatkaniu BR, scena trochę nachodzi na siebie. zdecydowanie lepiej jest bez gąbek. może mocniejszy wzmak bardziej wskazany lub większe pomieszczenie...

generalnie pozytywne kolumienki.

 

myślę o ATC SCM19.

 

foto:

 

img0042mz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już teraz wiemy dlaczego takie ustawienie tych AP ;-)

 

 

 

hehe a co masz konkretnie na myśli ? ze blisko ściany stoją ?

jest to obudowa zamknięta, kombinowałem z ustawieniem i niewiele się zmienia gdy są blisko ściany a miejsca mało oj !!!!!!!!!!

basik w AP nie jest potężny ,raczej trochę zaokrąglony i czuć ta obudowę zamkniętą focusy 220 maja większy i trzeba było je wysunąć min 50cm żeby posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadius69,

przyznam, ze nie robilem jakis testow porownawczych. Na pierwszy rzut ucha raczej jest bez zmian ale w sobote w nocy podejme odsluch krytyczny w zestawieniu z listwa od kompa. Sam jestem ciekawy tylko nie specjalnie chcialo mi sie przepinac do tej pory. Oczywiscie dam cynk.

 

A dzisiaj bede mial Focal Electra 2007be. Zobaczymy jak to zagra u mnie. Pokladam nadzieje ;-)

 

Ciekawe czy da sie zmiescic elektronike od Teddy'iego wlasnie do FCapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałek kilka dni Focale 1007be ale wróciły. miałem podobne odczucia co uksiu. góra wzbudzała zainteresowanie, rozdzielcza i gładka. fajne to było i tyle.

reszta powiedzmy akceptowalna, ale brakowało mi przede wszystkim sceny. dźwięk niby wypełniał pomieszczenie ale wyraźnie słychać skąd leci. sceny ni w głąb i niespecjalnie na boki.

bas solidny i dynamiczny. musiałem zatykać szczelinę RB. fajna opcja bez wpływu na scenę :))) a poprawia kontur basu. szkoda, że kosztem zróżnicowania.

wykonanie - francja elegancja, choć standy drewniane i bez kolców.

 

foto:

focalelectra1007be.jpg

 

na piątek mam ustawkę z ATC SCM19 na hacjendzie - drugie podejście.

co tu jeszcze można wziąć pod uwagę?

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałek kilka dni Focale 1007be ale wróciły. miałem podobne odczucia co uksiu. góra wzbudzała zainteresowanie, rozdzielcza i gładka. fajne to było i tyle.

reszta powiedzmy akceptowalna, ale brakowało mi przede wszystkim sceny. dźwięk niby wypełniał pomieszczenie ale wyraźnie słychać skąd leci. sceny ni w głąb i niespecjalnie na boki.

bas solidny i dynamiczny. musiałem zatykać szczelinę RB. fajna opcja bez wpływu na scenę :))) a poprawia kontur basu. szkoda, że kosztem zróżnicowania.

wykonanie - francja elegancja, choć standy drewniane i bez kolców.

 

foto:

focalelectra1007be.jpg

 

na piątek mam ustawkę z ATC SCM19 na hacjendzie - drugie podejście.

co tu jeszcze można wziąć pod uwagę?

..

 

sluchalem kiedys takich focali z kompletem tacta i bylo odwrotnie niz piszesz

oderwany dzwiek od glosnikow , niesamowicie otwarty , nasycony , duza scena itp itd

i badz tu madry !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałek kilka dni Focale 1007be ale wróciły. miałem podobne odczucia co uksiu. góra wzbudzała zainteresowanie, rozdzielcza i gładka. fajne to było i tyle.

reszta powiedzmy akceptowalna, ale brakowało mi przede wszystkim sceny. dźwięk niby wypełniał pomieszczenie ale wyraźnie słychać skąd leci. sceny ni w głąb i niespecjalnie na boki.

bas solidny i dynamiczny. musiałem zatykać szczelinę RB. fajna opcja bez wpływu na scenę :))) a poprawia kontur basu. szkoda, że kosztem zróżnicowania.

wykonanie - francja elegancja, choć standy drewniane i bez kolców.

 

foto:

focalelectra1007be.jpg

 

na piątek mam ustawkę z ATC SCM19 na hacjendzie - drugie podejście.

co tu jeszcze można wziąć pod uwagę?

 

oczywiście audio P albo spróbuj proac np d2

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uksiu - audio P, masz na myśli Audio Physic?

miałem new tempo. za duże do mojego pomieszczenia. Sitara ewentualnie lub Step...

myślałem o ProAc'ach. nawet już byłem w top hi fi, ale na razie nie mają żadnych podstawkowych z serii D. hhmmmm

a Chario? ktoś grał na Chario z Naim'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uksiu - audio P, masz na myśli Audio Physic?

miałem new tempo. za duże do mojego pomieszczenia. Sitara ewentualnie lub Step...

myślałem o ProAc'ach. nawet już byłem w top hi fi, ale na razie nie mają żadnych podstawkowych z serii D. hhmmmm

a Chario? ktoś grał na Chario z Naim'em?

moim zdaniem na d2 zakonczylbys poszukiwania - ot co sprobuj gdzies posluchac

a co z tymi ATC ?

nigdy nie slyszalem i jestem ciekaw opini

Edytowane przez uksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj jeszcze Harbethow chocby najmniejszych P3ESR.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba do Ciebie, tylko, ze Ty nie szukasz kolumn, a ja nie mam nawet jednej plyty trance. Minimal sie znajdzie, no ale to nie to samo, co trance.

Wracajac do poszukiwan. Mialem w piatek 19'stki ATC. Musze powiedziec, ze najblizej im do dzwieku jakiego szukam a mianowicie: detalicznego, barwnego i bez podbicia w basie. Jak juz wspominalem mam "trudne pomieszczenie". ATC sa powiedzialbym bardzo detaliczne, slychac kazdy instrument jak wybrzmiewa. Sluchajac the rolling stones bardzo fajnie mozna bylo sledzic gitare. Wokal rowniez niemal obecny w pokoju. To sie podobalo szczegolnie. I drive. Jak stopa czy bas jest dobrze nagrany to czuc niemal na klacie. Jest zroznicowany w zaleznosci od repertuaru. Gorzej jest gdy nagranie jest gorsze. Bas jest suchawy i wycofany. Trzeba dac wtedy glosniej i mozna sluchac. Gora raczej nie jest ostra sama w sobie. Jak ostra jest np. gitara to troszcze da po uszach ale chyba o to chodzi w dzwieku gitary. Napewno jest bardziej rozdzielcza niz w moich Focalach a tego szukam. ATC nie buduja takiej sceny jak Dynaudio, ale spokojnie mozna powiedziec, ze znikaja w pokoju. Sa tez wymagajace pradowo. Na 8:30 dopiero cos slychac, no ale nie wazne na ktorej jest wzmak, wazne jak slychac.

Rozwazam ich zakup choc rodza sie rozne pomysly, by sprawdzic jeszcze np. Triangle, Totem, wsponiane Harbeth'y. Ehhhh!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demoon

słuchałeś głośników gamuta?spróbój L-3 to wprawdzie wycofana seria teraz będzie jakaś nowa,ale może z drugiej ręki jeśli nie unas to na duńskich portalach(duńczycy nie nauczyli się jeszcze oszukiwać więc ryzyko jest niewielkie}

ja w 20 m2 na poddaszu ze skosami mam L-5 a to duże głośniki które niby nie powinny grać a jest naprawdę super.

stereofonia, przestrzeń,bas,szczegółowość z kopółki rewelatora naprawdę ekstra czego mi brak to 2 mm średnicy więcej ale to nie znaczy że jest wycofana albo jest jej za mało(to moje odczucie).Możesz spróbować serii niżej Phi podobna w charakterze ale pewnie ma więcej ograniczeń z naimem może być ciekawie,choć gamuty są trochę prądożerne

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

jesli koledze spodobały się ATC a myśli o Harbeth'cie to nie ma imo szans na powodzenie z Gamutem

 

spróbować nie zaszkodzi ale słabo to widzę

 

de_moon- uważaj :D , jak wsiąkniesz w radial to już Cię nic nie odklei :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.