Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciupaga, co będziesz instalować?

 

lubię ład i porządek zatem szykuję się na 122x/150x do kompletu CD5x+FC2x lub w ostateczności integra XS zależy jak się wszystko ułoży.

W międzyczasie zmiana kabli głośnikowych. Testów nie zdały - Chord Odyssey 2, Naim Naca 5 ale może w na weekend coś "wpadnie" do przetestowania i zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię ład i porządek zatem szykuję się na 122x/150x do kompletu CD5x+FC2x lub w ostateczności integra XS zależy jak się wszystko ułoży.

W międzyczasie zmiana kabli głośnikowych. Testów nie zdały - Chord Odyssey 2, Naim Naca 5 ale może w na weekend coś "wpadnie" do przetestowania i zakupu.

 

a może wejdziesz w prawdziwego NAIM'a? ... akurat mam na stanie 200/202 w idealnym stanie :)

 

zdezintegrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię ład i porządek zatem szykuję się na 122x/150x do kompletu CD5x+FC2x lub w ostateczności integra XS zależy jak się wszystko ułoży.

W międzyczasie zmiana kabli głośnikowych. Testów nie zdały - Chord Odyssey 2, Naim Naca 5 ale może w na weekend coś "wpadnie" do przetestowania i zakupu.

Myślę, że lepszym wyjściem niż zamiana 112/150 na 122x/150x będzie zamiana 112 na używaną 202.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślę ale jak wspomniałem wcześniej - za wysoki próg finansowy :(

 

122/150 w porównaniu z 202/200 jest jak porównanie rozpędzonego dużego Fiata i ciężarówki...

dopiero 202/200 daje pojęcie o energetyce przekazu, swobodzie, słynnych Naimowych watach ...

 

zdezintegrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

122/150 w porównaniu z 202/200 jest jak porównanie rozpędzonego dużego Fiata i ciężarówki...

dopiero 202/200 daje pojęcie o energetyce przekazu, swobodzie, słynnych Naimowych watach ...

 

zdezintegrowany

 

 

Może odrobinę skromności ;) nie wszystkich stać na 202/200. Są jak zauważyłeś fiaty 125 ale i Fiat-y Ducato - ale w końcu to FIAT - patrz "Naim" jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma - Tabula Raza 3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak wypada Supernait(80W) vs 202/200(70W)?

zdezintegrowany, robiłeś może porównanie przed zakupem swojego combo?

 

przed nie ... ale po, nie chcę oceniać, nie byłbym obiektywny :)

ale u Naima, cena pozycjonuje rangę sprzętu .. więc sam wiesz;)

 

zdezintegrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie oczekuję jeszcze na moje - moje ATC, gdyz jeszcze nie dojechały do dystrybutora, ale otrzymałem na ten czas demo.

wczoraj dotarły standy i prezentuje się to tak:

 

atc19.jpg

 

zrezygnowałem z Hi-Capa na poczet ATC i muszę przyznać, że jest wiele lepiej niż z Focalami i zasilaczem.

przede wszystkim drive i energia emanuje z tych monitorów, sporo detali głównie w średnicy i żadnego podbarwienia czy podbicia - bas punktowy.

puki co mam niebywałą frajdę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciupaga

 

Spróbuj Linna K20. Jeśli w NacA5 przeszkadzać może nieco pogrubiony bas i mniej przejrzysta średnica z lekko nieczytelną górą, to Linn "elektrycznie" pracujący jak oklepana NacA, każde z wymienionych aspektów pokazuje lepiej - ocena przy odsłuchu na Nait3, Nait5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ciupaga

 

Spróbuj Linna K20. Jeśli w NacA5 przeszkadzać może nieco pogrubiony bas i mniej przejrzysta średnica z lekko nieczytelną górą, to Linn "elektrycznie" pracujący jak oklepana NacA, każde z wymienionych aspektów pokazuje lepiej - ocena przy odsłuchu na Nait3, Nait5...

 

W Naca bas nie był pogrubiony a raczej jednostajny i mało zróżnicowany. Moja skromna Tara dużo lepiej prezentuje siłę, skalę i różnorodność basu. Natomiast zgodzę się z Twoim opisem średnicy i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wzmacniacza słuchawkowego Headline i mam kilka pytań. Czy ktoś z Was, posiadaczy Headline mógłby się ze mną skontaktować na PRIV

Z góry dziękuję

 

fajnie by było jednak na forum podyskutować bo mnie też interesuje zakup Headline'a więc wszelkie info jak najbardziej pomocne.

 

czy ktoś np. słuchał oliwkowej wersji, czy różni się znacząco od nowej?

Edytowane przez arkadius69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jednak na forum podyskutować bo mnie też interesuje zakup Headline'a więc wszelkie info jak najbardziej pomocne.

 

czy ktoś np. słuchał oliwkowej wersji, czy różni się znacząco od nowej?

 

Ustaliłem mailowo z Naim-em, że Headline można za pośrednictwem kabla SLIC podłączyć/zasilić z Flatcap 2x do gniazda Power Out A, natomiast CD5x zgodnie z instrukcją do Power OUT B. Ponadto aby zrezygnować z sygnału audio z przedwzmacniacza (ewent. z integry) i bezpośrednio podłączyć Headline do wyjścia z odtwarzacza należy zmodyfikować w nim (w Headline) wtyczkę DIN lub przerobić na RCA wg. uznania.

Reasumując, posiadając Flatcap oszczędzamy ok 1400 zł na NAPSC dokupując jedynie SLIC za ok 260zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe zabawki :)

Naim XS-2 + Naim CD5XS + Spendor A5

 

Wszystko gra w 18m2. Spięte jest DINem Naima i NACA5 . Na razie jestem na etapie wygrzewania. Praktycznie z dnia na dzień dostrzegam różnicę w brzmieniu. Na początku powiem szczerze że byłem trochę przerażony, czy aby na pewno dobrze zrobiłem. Po pierwszym podłączeniu praktycznie nie było basu, wszystko grało sucho, ostro. Z dnia na dzień jednak dźwięk nabierał głębi, bas schodzi niżej, stał się sprężysty. Scena powoli staje się co raz szersza a góra wydaje się być coraz bardziej wygładzona. Tak jakby co dziennie delikatnie ujmować góry i dodawać głębokości w dolnych rejestrach. Po dwóch tygodniach jestem więcej niż zadowolony. Dźwięk jest bardzo naturalny, nie przekłamany, gęsty. Dokładnie taki jak lubię. Będąc na odsłuchach zawsze bywało tak że jedna płyta zagrała tak jak powinna a druga to było już nieporozumienie. Nie wiem jak to Spendor zrobił ale znalazł pewien złoty środek, nie pokazuje źle zrealizowanych nagrań. A5 wydają się przeznaczone do moich 18m2, bas jest punktowy, niezwykle przyjemny, absolutnie nigdy nie zabuczy. Dwa tygodnie na wygrzanie to na pewno jeszcze za mało ale już jest bardzo ale to bardzo dobrze.

 

Spendory są bardzo wrażliwe na odpowiednie ustawienie. Parę dni mi zajęło zanim doszedłem do tego jak powinny stać. Większe dogięcie o 0,5cm robi różnicę. Większość producentów radzi aby kolumny doginać tylko delikatnie do środka. W przypadku Spendora kolumny moim zdaniem powinny być dogięte prosto na słuchacza (tak z resztą Spendor pisze w swojej broszurce). Tylko delikatnie zmodyfikowałem ustawienie tak aby było delikatnie widać wewnętrzne ścianki kolumn i aby dźwięk nie był skierowany prosto na twarz.

 

Co do elektroniki to powiem jedno dynamika Naima powala na kolana. Rockowe kawałki brzmią fantastycznie. Moje stare płyty znowu zostały odkurzone. Można odpłynąć.

 

Ostatnio chodzę trochę niewyspany, włączając płytę człowiek odpływa i siedzi jak zaczarowany do rana :)

 

 

Tak to wygląda:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.