Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście proponuję ATC - jeśli oczywiście spodoba Ci się granie tych kolumn ;)...model w zależności od wielkości pomieszczenia...De Moon ma ATC SCM 19, więc pewnie coś więcej Ci na temat tych głośników napisze.

 

 

ATC to swietne kolumny, pasujace do Naima, polecilbym SCM40 ktore sam mam, ale XS ich niestety nie pociagnie....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kosztów za sprzęt Naima, najbardziej rozwalają mnie ceny zasilaczy...taki XPS, ktorego "zaawansowana" budowa przypomina konstrukcje cepa jest droższy niż koncówka mocy NAP 250!!!...aż się nóż w kieszeni otwiera!!...dobrze, że istnieją rozwiązania w postaci TeddyCapów....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie CDków Naima. Chodzi o modele cd5 i CD2 Olive. Czym się różnią, jak grają i w który warto zainwestować. CD2 jest wyższa serią, ale starszą i obawiam się o napęd. Jakie jest wasze zdanie n/t tych CDków?

Będę wdzięczny za sugestie i opinie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie CDków Naima. Chodzi o modele cd5 i CD2 Olive. Czym się różnią, jak grają i w który warto zainwestować. CD2 jest wyższa serią, ale starszą i obawiam się o napęd. Jakie jest wasze zdanie n/t tych CDków?

Będę wdzięczny za sugestie i opinie.

Pzdr.

 

 

sam jestem ciekaw jak te cdeki grają, ale jak widać w klubie Naima jest zmowa milczenia chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie CDków Naima. Chodzi o modele cd5 i CD2 Olive. Czym się różnią, jak grają i w który warto zainwestować. CD2 jest wyższa serią, ale starszą i obawiam się o napęd. Jakie jest wasze zdanie n/t tych CDków?

Będę wdzięczny za sugestie i opinie.

Pzdr.

 

 

CD2 to jeden z bardziej udanych modeli naim'a. Gra bardzo przyjemnym, analogowym dźwiękiem. Jest stosunkowo jasny i ma wg. mnie bardzo dobry bas.

Wspaniale współpracuje z kablem hi-line!!! Dopiero z nim pokazuje pełnię swoich możliwości. Wykorzystuje laser CDM 9 który można jeszcze czasami kupić (pierwsze wyprodukowane modele wyposażone były w laser CDM 9 PRO).

 

CD 5 to właściwie upgrade CD 3.5 więc klasa niżej. Laser chyba VAM 1205 - nie wiem jak z dostępnością.

 

Ja bym polecił CD2 ale wszystko zależy od ceny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cd2 jest lepszy od cd5 a właściwie najlepszy z Naim. Przyjemny z emocjami i dynamiką z bardzo dobrym basem i naturalną barwą . Raczej do tranzystorów niż lampy. Jeden z kilku najlepszych cd na TDA 1541s1. Pokaże klasę jak ktoś popracuje nad dobraniem systemu i wystarczy mu do końca świata ;).

Przy źle dobranym systemie wydaje się przycieniony niektórzy określają że przymula lub że za wolny za mało przejrzysty ale to wina złego dobrania kolumn, wzmacniacza i kabli.

Nie wymaga żadnych modyfikacji tylko dobranego systemu i wtedy muzyka jest piękna i bardzo angażująca , może nie tworzy mega planów których na próżno szukać w muzyce na żywo Plany są autentyczne naturalne , barwa wokali i instrumentów jest urzekająca prawdziwa i gorąca

 

Na all -gro ktoś chciał 3500 zważywszy że jego cena była 13000 to dość wyważona za sprawny . Osobiście szukam mocno uszkodzonego do kolekcji . Mam wiedzę i zapas części na taką ewentualność .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy Klubowicze, moze ktos z was podpowie mi jak najlepiej polaczyc taki zestaw

Nap 140 , Nap 150 ,Hi-Cap ,Nac 112 dodam ze kolumny mam z bi-wiringiem i chce pokombinowac z bi-ampingiem

I jeszcze jedno pytanko jak lepiej polaczyc wersje z jedna koncowka mocy , Hi-Cap do Nac i Nac do Nap , czy Hi-Cap do Nac i Hi-Cap do Nap

 

Zdecydowanie cd2 jest lepszy od cd5 a właściwie najlepszy z Naim. Przyjemny z emocjami i dynamiką z bardzo dobrym basem i naturalną barwą . Raczej do tranzystorów niż lampy. Jeden z kilku najlepszych cd na TDA 1541s1. Pokaże klasę jak ktoś popracuje nad dobraniem systemu i wystarczy mu do końca świata ;).

Przy źle dobranym systemie wydaje się przycieniony niektórzy określają że przymula lub że za wolny za mało przejrzysty ale to wina złego dobrania kolumn, wzmacniacza i kabli.

Nie wymaga żadnych modyfikacji tylko dobranego systemu i wtedy muzyka jest piękna i bardzo angażująca , może nie tworzy mega planów których na próżno szukać w muzyce na żywo Plany są autentyczne naturalne , barwa wokali i instrumentów jest urzekająca prawdziwa i gorąca

 

Na all -gro ktoś chciał 3500 zważywszy że jego cena była 13000 to dość wyważona za sprawny . Osobiście szukam mocno uszkodzonego do kolekcji . Mam wiedzę i zapas części na taką ewentualność .

A moze jakies zdania na temat CDI bo posiadam takiego i moglem sie wymienic na CD2 ale nie dokonywłem bezposredniego porownania , mielem wrazenie ze CD2 byl minimalnie mniej dynamiczny ale to moje zdanie bo gral w innym systemie.

NAIM RULES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie ochota na zmiany... Nie Nie Naim zostaje ! Zastanawiam się nad zmianą monitorów z obecnych Dynaudio Contour 1.1 z powodu chęci zmiany na inne ale o charakterystyce, w której dźwięku wychodzi przed kolumny. W Conturach dźwięk jest super ale schowanych w głośnikach i dopiero przy odpowiednim poziomie głośności dykni pokazują co potrafią tylko wtedy jak dla mnie jest za głośno (mieszkania i ustawienia kolumn nie zmianie !) Swoje zainteresowanie kieruję w stronę:

Dynaudio Focus 110

Audio Physic Step

Epos m12.2

inne

 

UWAGA - kolumny nie do ROCK-a tylko do wszelkiej muzyki elektronicznej (nie mylić z taneczną czy TECHNO)

Czekam na propozycje i uwagi z uzasadnieniem

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie ochota na zmiany... Nie Nie Naim zostaje ! Zastanawiam się nad zmianą monitorów z obecnych Dynaudio Contour 1.1 z powodu chęci zmiany na inne ale o charakterystyce, w której dźwięku wychodzi przed kolumny. W Conturach dźwięk jest super ale schowanych w głośnikach i dopiero przy odpowiednim poziomie głośności dykni pokazują co potrafią tylko wtedy jak dla mnie jest za głośno (mieszkania i ustawienia kolumn nie zmianie !) Swoje zainteresowanie kieruję w stronę:

Dynaudio Focus 110

Audio Physic Step

Epos m12.2

inne

 

UWAGA - kolumny nie do ROCK-a tylko do wszelkiej muzyki elektronicznej (nie mylić z taneczną czy TECHNO)

Czekam na propozycje i uwagi z uzasadnieniem

 

z tego co pamietam to juz przecwiczyles eposy !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów Naima. Ja wprawdzie jestem właścicielem zestawu, który nie zawiera niczego z Naim, ale nie wykluczam któregoś z CDplayerów Naima. Rozglądając się za którymś zauważyłem coś jakby wyprzedaż używanych CDNaima. Namierzyłem aż 4 sztuki: CDS2, CD3 (2 szt.), CDI. Wydaje mi się, że one wszystkie są na CDM9 co by tłumaczyło ucieczkę od nich. Szukając w sieci potwierdzenia lub zaprzeczenia pogłoski o wyczerpaniu sie zapasów tego mechanizmu stwierdziłem, że dostępne są tylko UŻYWANE, lub seller refurbished. Być może w zapasach sklepów z podzespołami audio jeszcze się coś uchowało (żeby tam posprawdzać czy nie są też używane potrzeba niewiem ile czasu), ale to juz chyba łabędzia pieśń. Mój system to Cyrus II+PSX i Epos ES14. Czy CD Naima w ogóle zgrywają się dobrze z takim sprzętem? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy... walczę u siebie w temacie zasilania. Temat polaryzacji w gniazdku i prawidłowego podłączenia zasilania do Naim-a był już omawiany ale nie wyczerpał tematu. Mam sytuacje w której odwrócenie wtyczek do gniazdka sieciowego skutkuje różnym rodzajem przekazu - bezwzględnie. Dodam, że nawet żona (pewnie jak wszystkie) która sceptycznie podchodzi do spraw audio zauważyła że w każdym położeniu wtyczki (obracając) względem gniazdka przekaz jest inny. Konkretnie:

Sprawdziłem próbnikiem i świeci on w gniazdku zgodnie z normą czyli po lewej stronie, zakładając że bolec jest na górze.

1. Przy takim podłączaniu zestawu (o mnie) dźwięk jest otwarty, rozdzielczy, dokładniejszy, kontury są dźwięczniejsze ale ogólnie przekaz jest nerwowy, tranzystorowy, szorstki.

Przy odwróceniu wtyczek czyli jakby bolec był na dole:

2. Przy takim podłączaniu zestawu (o mnie) dźwięk jest schowany, mniej rozdzielczy, ale ogólnie przekaz jest analogowy, przyjemny, neutralny

 

Zachodzi sprzeczność - coś za coś. Kurw.... jak powinno być prawidłowo i ewentualnie co może poprawić jeden lub drugi przekaz w zależności od tego jak powinna być poprawnie poprowadzona polaryzacja do naim-a !

 

Ciekawostka, w/w efekty nie występują lub w minimalnie przy użyciu zwykłych kabli (komputerowych) sieciowych !

Prawidłowe podłączenie wtyczka kabla zasilającego- widok strona urządzenia: zero na górze, faza po prawej stronie.

Zamiast zakupu drogiego Flacapa Naima polecam dobrą listwę zasilającą z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów Naima. Ja wprawdzie jestem właścicielem zestawu, który nie zawiera niczego z Naim, ale nie wykluczam któregoś z CDplayerów Naima. Rozglądając się za którymś zauważyłem coś jakby wyprzedaż używanych CDNaima. Namierzyłem aż 4 sztuki: CDS2, CD3 (2 szt.), CDI. Wydaje mi się, że one wszystkie są na CDM9 co by tłumaczyło ucieczkę od nich. Szukając w sieci potwierdzenia lub zaprzeczenia pogłoski o wyczerpaniu sie zapasów tego mechanizmu stwierdziłem, że dostępne są tylko UŻYWANE, lub seller refurbished. Być może w zapasach sklepów z podzespołami audio jeszcze się coś uchowało (żeby tam posprawdzać czy nie są też używane potrzeba niewiem ile czasu), ale to juz chyba łabędzia pieśń. Mój system to Cyrus II+PSX i Epos ES14. Czy CD Naima w ogóle zgrywają się dobrze z takim sprzętem? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

bardzo dobry pomysl mialem cyrusa 2 eposy 14

muzykalne zrodlo jest potrzebne takie jak np naimowe

tylko moze te nowsze cd2 cd5 ze wzgledu na napedy

mozna tez sprobowac marantza 17 , 14 , 6000ose , 63 ew starego philipsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe podłączenie wtyczka kabla zasilającego- widok strona urządzenia: zero na górze, faza po prawej stronie.

Zamiast zakupu drogiego Flacapa Naima polecam dobrą listwę zasilającą z filtrem.

 

Tak powinno być prawidłowo.

Jednak z mojego doświadczenia wynika, że w urządzeniach Naima patrząc na gniazda sieciowe kiedy zero jest na górze to faza jest po prawej stronie.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysl mialem cyrusa 2 eposy 14

muzykalne zrodlo jest potrzebne takie jak np naimowe

tylko moze te nowsze cd2 cd5 ze wzgledu na napedy

mozna tez sprobowac marantza 17 , 14 , 6000ose , 63 ew starego philipsa

 

Michałstabro,

wielkie dzieki za tę kompetentną wypowiedź. Najbardziej cenimy jak ktoś ma takie zdanie jak my ;-) W klubie Cyrusa Two napisałem więcej o swoich poczynaniach w temacie doboru towarzystwa dla Cyrus-Epos. Twoje zdanie bardzo mi pomogło. Dzięki.

Edytowane przez profee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przywitam sie. Od pewnego czasu jestem czytelnikiem tego forum, a od około roku zaglądam często do forum klubowego NAIM'a.

Po Technics'ie, NAD'zie w koncu dojrzalem i zrozumialem, ze przyjemność odsłuchu gromadzonych od lat z pasją płyt kosztuje i skompletowałem swój zestaw NAIM'owy. Zakończona jest kompletacja w obszarze elektroniki, a przedemną zabawa dotycząca doboru kolumn.

Teraz witam sie oficjalnie i przedstawiam. Muzyka to szeroka scena rock'a od Floydów, Całości twórczosci Wilsona (Porcupine Tree), Rush, szeroko rozumianego art rock'a. metal prograesywny, aż po extremalne death metalowe formacje z wszystkim co pomiędzy. Nie pomijam też muzyki klasycznej.

Obecnie tor audio to CD5XS, FlatCAP XS, NAC 152XS, NAP 155XS, Wireworld Equinox 5, Monitor Audio RS6.

Pytam kilka mam, ale o tym pozniej :)

 

Pozdrawiam Was serdecznie !

 

ReverS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałstabro,

wielkie dzieki za tę kompetentną wypowiedź. Najbardziej cenimy jak ktoś ma takie zdanie jak my ;-) W klubie Cyrusa Two napisałem więcej o swoich poczynaniach w temacie doboru towarzystwa dla Cyrus-Epos. Twoje zdanie bardzo mi pomogło. Dzięki.

 

A co byś powiedział na cd5i upgrade Level 1 przez Fidelity Audio za 375GBP buyitnow. Nie wiem co mysleć o tym, bo nie wiem jaki mechanizm siedzi w cd5i. W każdym razie wśród przeróbek jakie weszły w upgrade Level1 by FidelityAudio nie wymieniono nowego lasera czy mechanizmu. Nie umiem ustosunkować sie do tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być prawidłowo.

Jednak z mojego doświadczenia wynika, że w urządzeniach Naima patrząc na gniazda sieciowe kiedy zero jest na górze to faza jest po prawej stronie.

 

 

 

"Zero na górze, to faza po prawej" - zgadza się to z opisem na wtyczce oryginalnego kabla zasilającego dołączanego do NAIM'a. Tyle ze standardem w PL jest gniazdko podłączone w sposób: faza po lewej, gdy bolec jest u góry. Więc przy podłączeniu oryginalnym kablem do prawidłowo podłączonego gniazda mamy fazę podaną odwrotnie niż oznaczył to producent urządzenia.

 

Jak już ktoś wspomniał poprzednio, dylemat najlepiej rozwiązać odsłuchem ;)

Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję kogoś, kto podejmie się naprawy uszkodzenia kieszeni w moim naimie cdx2. Uszkodzenie jest mechaniczne, kieszeń wysuwa się z oporem, wyraźnie o coś hacząc. Jesli znacie kogoś, kto mógłby się tego podjąć - piszcie, jeśli ktoś z Was jest w stanie do tego zajrzeć - piszcie.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję kogoś, kto podejmie się naprawy uszkodzenia kieszeni w moim naimie cdx2. Uszkodzenie jest mechaniczne, kieszeń wysuwa się z oporem, wyraźnie o coś hacząc. Jesli znacie kogoś, kto mógłby się tego podjąć - piszcie, jeśli ktoś z Was jest w stanie do tego zajrzeć - piszcie.

Dzięki i pozdrawiam

 

najprawdopodobniej taśma łącząca kieszeń z płytą odtwarzacza o coś zaczepia ....

nie jest to poważna usterka ....

sam go otwórz i zobacz jak to działa (to nic trudnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję kogoś, kto podejmie się naprawy uszkodzenia kieszeni w moim naimie cdx2. Uszkodzenie jest mechaniczne, kieszeń wysuwa się z oporem, wyraźnie o coś hacząc. Jesli znacie kogoś, kto mógłby się tego podjąć - piszcie, jeśli ktoś z Was jest w stanie do tego zajrzeć - piszcie.

Dzięki i pozdrawiam

 

ewent. bardzo gorąco polecam fachowy serwis Decibel - Elektryczna Pomarańcza (kontakt w internecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostanio zgłębiam temat kabelków głośnikowych. Czy jest jakaś alternatywa dla kabli Naca5 ? Poszukuję jakiegoś kabelka o ciepłym brzmieniu, łagodną górą. Możecie coś polecić ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.