Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo iż nick podobny to nie rozwiązuje to tematu :)

Ciekawi mnie fakt że z kim nie rozmawiam to słyszę skrajne opinie. Jedni twierdzą że można się pobawić z kabelkami a inni że to strata czasu, Naim potrzebuje tylko i wyłącznie NACA5.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre te neaty , czy ktos jeszcze uzywa tych glosnikow ?

 

 

myslalem nad kupnem Neat'ow, ale czytalem, ze jakosc podzespolow w zwrotnicy jest delikatnie mowiac watpliwa

 

a teraz cos z innej beczki, powaznie zastanawiam sie nad kupnem NAC 82, nie 282 a 82, czy ktos ma doswiadczenia z tym pre??

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad kupnem Neat'ow, ale czytalem, ze jakosc podzespolow w zwrotnicy jest delikatnie mowiac watpliwa

 

a teraz cos z innej beczki, powaznie zastanawiam sie nad kupnem NAC 82, nie 282 a 82, czy ktos ma doswiadczenia z tym pre??

 

slyszalem , ze w Polsce zjechano te glosniki

....nie wiem czemu , bo graja swietnie z naimem

napewno powinny stac sie konieczna pozycja do odsluchow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż nick podobny to nie rozwiązuje to tematu :)

Ciekawi mnie fakt że z kim nie rozmawiam to słyszę skrajne opinie. Jedni twierdzą że można się pobawić z kabelkami a inni że to strata czasu, Naim potrzebuje tylko i wyłącznie NACA5.

 

Zostalem przy Wireworld Equinox 5, NACA5 kastrował dzwięk. Odsłuchiowałem jeszcze TaraLabs i innych kabelków w cenach powyżej 1kpln. Praktycznie każdy brzmiał lepiej niż NACA5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalem przy Wireworld Equinox 5, NACA5 kastrował dzwięk. Odsłuchiowałem jeszcze TaraLabs i innych kabelków w cenach powyżej 1kpln. Praktycznie każdy brzmiał lepiej niż NACA5.

 

ja uzywam w swoim systemie kabli glosnikowych Harmonix CS120. Koszt tych kabelkow to ok. 2500 zł. Owszem, jest lepiej niz z NACA5, zwlaszcza w zakresie niskotonowym, ale nie moge zgodzic sie, ze oryginalne kable Naima kastruja dzwiek....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalem przy Wireworld Equinox 5, NACA5 kastrował dzwięk. Odsłuchiowałem jeszcze TaraLabs i innych kabelków w cenach powyżej 1kpln. Praktycznie każdy brzmiał lepiej niż NACA5.

 

Fajnie, jakiś trop juz mam, na pewno sprawdzę. A co powiecie na Acoustic Zen EPOCH ? Podobno nieźle się zgrywa z Naimem. Szukam kabelka raczej o ciepłym brzmieniu dlatego Wireworld Equinox 5 i Acoustic Zen EPOCH mogą się sprawdzić ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jakiś trop juz mam, na pewno sprawdzę. A co powiecie na Acoustic Zen EPOCH ? Podobno nieźle się zgrywa z Naimem. Szukam kabelka raczej o ciepłym brzmieniu dlatego Wireworld Equinox 5 i Acoustic Zen EPOCH mogą się sprawdzić ?

 

U siebie sprawdzałem AC Epoch, Furutech U-2T, Chord Epic Twin oraz Wireworld Oasis. W zasadzie z ciekawości, chcąc zweryfikować samemu sobie zaczytane na forum zdanie, iż Naca biją na głowę wszystkie kable sięgające tego przedziału cenowego. I trochę z powodu wcześniejszego wyrobienia sobie własnej opinii o kablach, jakie Naim dostarcza w komplecie do sprzętu. Po wyższe pułapy cenowe nie sięgałem, wychodząc z subiektywnego założenia, że do Naita 5i-2, 1k to maksymalna kwota jaką mogę i ewentualnie chcę wydać. Po wpieciu U-2T, Oasis i Epic nie usłyszałem różnic, które skłoniłoby mnie do zastąpienia nimi Naca. Epoch okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, dał mi to, czego brakowało mi w moim systemie. Dodał muzyce przestrzeni i namacalności, poprawił górę (powiedziałbym - utemperował) uspokoił dźwięk, który wcześniej na Naca przy dłuższym głośnym słuchaniu (jak dla mnie na godz. 9.00 - 9.30) stawał się po pewnym czasie nieco meczący. Czy to oznacza, że Epoch jest taki obiektywnie rewelacyjny w odniesieniu do pozostałych? Daleki jestem od takiego stwierdzenia. Po prostu takim okazał się u mnie, a raczej dla mnie (subiektywnie), zmieniając muzykę w inną jakość. Na moich klockach, takich a nie innych kolumnach i ich ustawieniu, w zestawieniu z tym a nie innym interkonektem, w takim a nie innym pomieszczeniu. U Ciebie może być inaczej, i inny głośnikowiec odstawi Naca do lamusa. A może pozostaniesz przy Naca? Na to ostanie wszakże nie postawię grosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jakiś trop juz mam, na pewno sprawdzę. A co powiecie na Acoustic Zen EPOCH ? Podobno nieźle się zgrywa z Naimem. Szukam kabelka raczej o ciepłym brzmieniu dlatego Wireworld Equinox 5 i Acoustic Zen EPOCH mogą się sprawdzić ?

Osobiście polecam Wireworlda. Od paru lat zmieniam, ale tylko na wyższy model i jest super. Obecnie mam Equinox 5.2 i nie mysle o innym. Kabel bardzo muzykalny i nie degradujący jakiegokolwiek aspektu dźwiękowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informacje. Na początek wypożyczę Acoustic Zen EPOCH. Z tego co piszecie to właśnie o taki kabelek mi chodzi. Chciałbym delikatnie utęperować górę i uwypuklić dolne rejestry. Z tych samych właściwości słynie Equinox ale to już zdecydowanie wyższa cena. Nie mówię że nie osiągalna ale musiałby ten kabel naprawdę namieszać w moim systemie abym zapłacił za niego 2500zł. A może ktoś ma ochotę wypożyczyć lub sprzedać Equinox ? :))))

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej ... to bardzo lakoniczne okreslenie

czy mozna wicej szczegolow ?

 

Sprawa dotyczy dołu pasma w zakresie głębi i zdyscyplinowania (z NACA5 ten energetyczny basik sie gdzies gubil) oraz góry jezeli chodzi o detale, szczegołowość, co tez przekladalo sie na lokalizacje pozornych zrodeł dzwieku. Wszystko wyraznie słyszalne nawet przy tak "waskim gardle" jakim sa moje obecne (juz wkrótce zostana wymienione:) kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy dołu pasma w zakresie głębi i zdyscyplinowania (z NACA5 ten energetyczny basik sie gdzies gubil) oraz góry jezeli chodzi o detale, szczegołowość, co tez przekladalo sie na lokalizacje pozornych zrodeł dzwieku. Wszystko wyraznie słyszalne nawet przy tak "waskim gardle" jakim sa moje obecne (juz wkrótce zostana wymienione:) kolumny.

 

A jakie masz kolumny jeśli można wiedzieć? Ja mam Spendory A5 i choć to dosyć zrównoważone kolumny to niestety mój pokój pod względem akustyki jest nieciekawy. Przede wszystkim to jest kwadrat czyli najgorsze co może się człowiekowi przytrafić :( Nie będę też w pokoju robił rewolucji i wieszał na ścianach dziwnych rzeczy bo to przede wszystkim pokój a nie sala odsłuchowa.

 

Powiedz jak EPOCH w porównaniu do NACA5 radzi sobie z górą pasma. Czy Epoch doda trochę spokoju na górze? Bas Epoch ma spory to wiem i u mnie w kwadracie i na małych Spendorach powinno być dobrze tylko marti mnie góra czy nie będzie aby trochę za ostra?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informacje. Na początek wypożyczę Acoustic Zen EPOCH. Z tego co piszecie to właśnie o taki kabelek mi chodzi. Chciałbym delikatnie utęperować górę i uwypuklić dolne rejestry.

 

Proponuję zostawić NACA5 w spokoju, wymienić interconnect Naima na Gotham GAC-1,który można kupić na angielskim eBayu 20-30 funtów i po problemie.

Jeśli nie zagra zwracam kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kolumny jeśli można wiedzieć? Ja mam Spendory A5 i choć to dosyć zrównoważone kolumny to niestety mój pokój pod względem akustyki jest nieciekawy. Przede wszystkim to jest kwadrat czyli najgorsze co może się człowiekowi przytrafić :( Nie będę też w pokoju robił rewolucji i wieszał na ścianach dziwnych rzeczy bo to przede wszystkim pokój a nie sala odsłuchowa.

 

Powiedz jak EPOCH w porównaniu do NACA5 radzi sobie z górą pasma. Czy Epoch doda trochę spokoju na górze? Bas Epoch ma spory to wiem i u mnie w kwadracie i na małych Spendorach powinno być dobrze tylko marti mnie góra czy nie będzie aby trochę za ostra?

 

W sprawie Epoha nie pomoge, nie sluchalem tego kabla a tym bardziej w zestawieniu ze Spendorami. Co do konkretnych modeli to nawet nie bede probowal doradzac poza stwierdzeniem ze od NACA5 moze byc znacznie lepiej a u mnie sprawdzil sie Wireworld :). Jak wszyscy wszedzie pisza polecam posluchac i pobawic sie roznymi modelami.

Co do kolumn to graja u mnie jeszcze Monitor Audio RS6, dobierane kilka lat temu do NAD'a. Teraz czeka mnie przyjemnosc ich wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wpięty Skyline od Audionovy i przy nim raczej zostanę. Uważam że stosunek jakości do ceny w tym przewodzie jest na wysokim poziomie.

 

Poszukuję przewodów głosnikowym o ciepłym brzmieniu. Nie wykluczam że w końcu i tak zostanę przy NACA5 ale póki nie spróbuję paru kabelków i się nie przekonam to nie odpuszczę :) A nóż może okaże się że EPOCH lub Equinox może okazać się trafionym zakupem.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wpięty Skyline od Audionovy i przy nim raczej zostanę. Uważam że stosunek jakości do ceny w tym przewodzie jest na wysokim poziomie.

 

Poszukuję przewodów głosnikowym o ciepłym brzmieniu. Nie wykluczam że w końcu i tak zostanę przy NACA5 ale póki nie spróbuję paru kabelków i się nie przekonam to nie odpuszczę :) A nóż może okaże się że EPOCH lub Equinox może okazać się trafionym zakupem.

 

IMHO z calą pewnosią trafiony bylby flatcap, o ile info masz aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wpięty Skyline od Audionovy i przy nim raczej zostanę. Uważam że stosunek jakości do ceny w tym przewodzie jest na wysokim poziomie.

 

Poszukuję przewodów głosnikowym o ciepłym brzmieniu. Nie wykluczam że w końcu i tak zostanę przy NACA5 ale póki nie spróbuję paru kabelków i się nie przekonam to nie odpuszczę :) A nóż może okaże się że EPOCH lub Equinox może okazać się trafionym zakupem.

 

Moim zdaniem jeżeli szukasz cieplejszego brzmienia to w pierwszej kolejności powinieneś spróbować innego interconectu niż Audionova. Miałem Audionovę i moim zdaniem ona właśnie wyszczupla i wyostrza dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością Audionova jest mniej ostra od szaraka Naima. Mało jest przewodów na rynku zakończonych DINami. Nie chciałbym używać przejściówek bo jakoś do nich nie mam zaufania. Może masz jakiś konkretny interconect na myśli?

 

revers -> nie posiadam Flatcapa. Pewnie co nie którym się narażę ale patrząc na cenę która i tak ostatnio wzrosła z uwagi na walutę i porównując to do zawartości tego pudełka mam wątpliwości iż Flatcap jest warty swojej ceny. Bez bicia przyznaję że nie słuchałem ale płacić 3900zł za coś co mwygląda tak jak poniżej ?

 

1000x500px-LL-d0c2f0ba_naim-flatcap.jpg

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością Audionova jest mniej ostra od szaraka Naima. Mało jest przewodów na rynku zakończonych DINami. Nie chciałbym używać przejściówek bo jakoś do nich nie mam zaufania. Może masz jakiś konkretny interconect na myśli?

 

revers -> nie posiadam Flatcapa. Pewnie co nie którym się narażę ale patrząc na cenę która i tak ostatnio wzrosła z uwagi na walutę i porównując to do zawartości tego pudełka mam wątpliwości iż Flatcap jest warty swojej ceny. Bez bicia przyznaję że nie słuchałem ale płacić 3900zł za coś co mwygląda tak jak poniżej ?

 

1000x500px-LL-d0c2f0ba_naim-flatcap.jpg

 

No tak, ciężko odmówić rozsądku Twojej wypowiedzi. Taka elektronika tyle nie kosztuje. No ale cóż ... posłuchaj, tyle ze takiego egzemplarza który nie był otwierany i nie uciekło z niego audiofilskie powietrze z Sailsbury ;)

Tak bez żartów to warto, bardzo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem opinie na zagranicznych formach o Flatcapie i OK jest to na pewno krok do przodu i na pewno upgrade systemu ale czy warto dokładać aż 3900zł? Czy nie lepiej wymienić kolumny dokładajac właśnie te 3900zł ? Czy nie będzie to większy krok na przód ? Nie ma co ukrywać że skrzynka która zawiera duuużo audiofilskiego powietrza chyba nie powinna kosztować 3900zł.Być może kiedyś wypożyczę Flatcapa aby sprawdzić jak jest na prawdę ale cena odstrasza bez dwóch zdań.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem opinie na zagranicznych formach o Flatcapie i OK jest to na pewno krok do przodu i na pewno upgrade systemu ale czy warto dokładać aż 3900zł? Czy nie lepiej wymienić kolumny dokładajac właśnie te 3900zł ? Czy nie będzie to większy krok na przód ? Nie ma co ukrywać że skrzynka która zawiera duuużo audiofilskiego powietrza chyba nie powinna kosztować 3900zł.Być może kiedyś wypożyczę Flatcapa aby sprawdzić jak jest na prawdę ale cena odstrasza bez dwóch zdań.

 

Każdy upgrade jest dobry o ile wnosi przyjemności do słuchania muzy :) Kolejność udoskonaleń wedle uznania lub wedle zależnosci i wzajemnych powiazań komponentów. Ja dla przykładu zanim zafunduje sobie upgrade kolumn, wymieniam największą część systemu czyli opakowanie-pokój odsłuchowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilaczy Naima, jeśli ktoś nie czytał:

http://www.audiostereo.pl/naim_flatcap-xs-vs-teddycap_inne-38-4600-18.html

 

Można taniej i lepiej bez żadnych skutków ubocznych w postaci zmiany sygnatury brzmienia.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy upgrade jest dobry o ile wnosi przyjemności do słuchania muzy :) Kolejność udoskonaleń wedle uznania lub wedle zależnosci i wzajemnych powiazań komponentów. Ja dla przykładu zanim zafunduje sobie upgrade kolumn, wymieniam największą część systemu czyli opakowanie-pokój odsłuchowy :)

 

Wcześniej uważałem że jak wydam kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt to musi zagrać a okazuje się że nie do końca. Akustyka pomieszczania ma kolosalne znaczenie. Dużo większe niż wszystkie kable razem wzięte. No ale nie każdy może sobie pozwolić aby w pokoju w którym się mieszka wszystko podporządkowywać stereo. No i ten pokój w kształcie kwadratu :(

 

Odnośnie zasilaczy Naima, jeśli ktoś nie czytał:

http://www.audiostereo.pl/naim_flatcap-xs-vs-teddycap_inne-38-4600-18.html

 

Można taniej i lepiej bez żadnych skutków ubocznych w postaci zmiany sygnatury brzmienia.

 

Bardzo ciekawe to co piszesz. Gdzie można kupić ten izraelski zasilacz? Tylko e-bay ? O przetestowaniu przed zakupem to chyba można zapomnieć ale nie ma co marudzić w końcu cena jest dużo niższa.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy zasilaczach czy , ktos wie co daje

podlaczenie xps do cdx2 , jakiego rodzaju zmian mozna sie spodziewac ?

Drogi Michal,

zamień opla astrę na audi A6.

Wszystko każdy aspekt brzmienia muzyki.Jeśli mieszkasz w trójmieście to służę wypożyczeniem.

pozdrawiam

sheykk

 

Drogi Michal,

zamień opla astrę na audi A6.

Wszystko każdy aspekt brzmienia muzyki.Jeśli mieszkasz w trójmieście to służę wypożyczeniem.

pozdrawiam

sheykk

O kurna Michal,

ja mam xps teddycap jeśli to coś zmienia.

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Michal,

zamień opla astrę na audi A6.

Wszystko każdy aspekt brzmienia muzyki.Jeśli mieszkasz w trójmieście to służę wypożyczeniem.

pozdrawiam

sheykk

 

 

O kurna Michal,

ja mam xps teddycap jeśli to coś zmienia.

sheykk

 

I tu sie musze zgodzić. Zdecydowanie lepszy jest sprzęt audio w A6 niz w Oplu Astra :-). Ale, żeby od razu zmieniać samochód? :-)

A tak nawiasem mówiąc, FlatCap rzeczywiście dużo dobrego wnosi do systemu (u nie gra z CD5x), natomiast nie odczułem polepszenia dźwięku przy podłączeniu do Naita XS. Wówczas znaczna poprwę wniósł TeddyCap.

Sheykku, od wczoraj stoją u mnie ATC SCM 11. Chm..., tak trochę z zaskoczenia. Jak się wgrają w system, to dam znać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe to co piszesz. Gdzie można kupić ten izraelski zasilacz? Tylko e-bay ? O przetestowaniu przed zakupem to chyba można zapomnieć ale nie ma co marudzić w końcu cena jest dużo niższa.

Nie od dziś wiadomo, że lepsze zasilanie to znacznie lepsze brzmienie, szczególnie w przypadku elektroniki Naima. Dodatkowe zasilanie moim zdaniem daje tak dużo frajdy ze słuchania muzyki, że staje się koniecznością.

 

Na zasilacze teddiego o ile mi wiadomo jest dystrybutor w Polsce. Ale zawsze pozostaje eBay albo witryna domowa tego pana.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że lepsze zasilanie to znacznie lepsze brzmienie, szczególnie w przypadku elektroniki Naima. Dodatkowe zasilanie moim zdaniem daje tak dużo frajdy ze słuchania muzyki, że staje się koniecznością.

 

Na zasilacze teddiego o ile mi wiadomo jest dystrybutor w Polsce. Ale zawsze pozostaje eBay albo witryna domowa tego pana.

[/q

 

zgadzam sie z przedmowca, mam TeddyXPS'a do CDX2 i DualTeddyCapa do przewzmaniacza w Supernaicie. Wiele radosci daje podlaczenie tych malych pudeleczek,a najsmieszniejsze jest to ze "graja" lepiej, niz oryginaly Naima, kosztujac kilka razy mniej. Teraz jestem w trakcie kupna Naim Superline do gramofonu i juz wiem, ze na pewno kupie TeddySupercapa do niego :)))

 

pozdro

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.