Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie mi chodzi tylko o to co dobywa się z głośników. Trafo, napęd itd zostawmy w spokoju :)

Interesuje mnie moment na granicy słyszalności ( u mnie jest mocne przesunięcie balansu i słychać trzeszczenie, a Decibel twierdzi, że to wszystko ok, tylko, że mi to przeszkadza. W końcu nie będę w nocy wstawał i wyłączał sprzętu by nie trzeszczał ( zresztą nigdy nie wyłączam, a słuchać lubię "do snu" bardzo cichutko i jakiś fajny jazzik :). Uważam, że przy tej cenie to skandal i nie wierzę w zapewnienia dystrybutora ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 28 Maj 2007, 16:09

 

>Prośba do wszystkich posiadaczy Naima. Zróbcie proszę malutki test i napiszcie wyniki. Bardzo mi to

>pomoże.

>1. włączyć cały zestaw i bez startowania płyty odkręcić głośność do 1/3 i potem 1/2 Co słychać ?

>2. ustawić bardzo cicho i czy balans jest zaburzony czy nie, jeśli tak to do jakiego ( mniej więcej

>) poziomu głośności ?

 

 

1.delikatny szum, słyszalny tylko z niewielkiej odległości (10 cm), poziom taki sam przy 13 i 12

2.na najniższym poziomie głośności lewy kanał gra wyraźniej, ale dotyczy to dosłownie momentu w którym pojawia się dźwięk, delikatne podkręcenie potencjometru wyrównuje poziomy

 

ps. ale mój egzemplarz ma bodajże 12 lat , więc moze u Ciebie to dolegliwości wieku dziecięcego:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sibus -->

 

U mnie podobnie jak u kolegów ... delikatny szum w okolicach godziny 13 słyszalny z 10-20 cm ... żadnych trzasków. Balans pomiędzy kanałami również równomierny. Jak masz podpiętego flat-cap'a? Czy zasila Ci wyłącznie przedwzmacniacz?

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie Flatcapa pod pre ( tylko ) nic nie zmienia ( szumy są, balans nadal zaburzony ), za to FlatCap przy CD daje lepsze rezultaty brzmieniowe.

 

Podpięcie kondycjonera też nic nie zmienia. Generalnie uważam, że pre mam walnięty, niestety Decibel uważa inaczej, choć coś sie starają zrobić ( ale z wyjaśnień zrozumiałem tyle, że "coś" ( żadnych konkretów, a najchętniej to by chcieli bym zmienił pokój i kolumny. Wkurzające )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Chodzi o wpływ codziennego wyłączania wzmacznaiczy Naima na ich trwałość. Producent umieścił wyłaczniki z tyłu, czyli sugeruje niezbyt częste wyłaczanie tych urzadzeń. U mnie jednak sprzęt stoi w sypialni i wieczorem go wyłączam (trudno spać w elektrowni). Obecnie chciałbym w końcu kupić Naima i w związku z tym pytanie: Czy codzienne wyłaczanie istototnie wpłynie na żywotność wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i w sumie rzeczy mnie to ciekawi ale wydaje się na "chłopski rozum" że nie powinno mieć to wpływu żadnego... Jedynie mi to przeszkadza w walorach użytkowych - musiałem stolik RTV przerobić przez ten pomysł naima i cięzko jest mi się "wbijać" miedzy stolik a kolumnę aby włączyć i wyłączyć.

Choć takie zastosowanie ma na pewno jakieś plusy - np. nasz ukochany szkrabik nie dorwie sie nam do sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papkin -->

 

Ja bym porównał to do montażu instalacji gazowej w samochodzie ... niby wpływa na trwałość silnika tyle, że kto z nas będzie użytkował ten sam samochód przez 10-15 lat ;)

Podobnie będzie z Naim'em :)

 

Reasumując ... nie ma co sobie głowy tym zawracać :)

 

zdezintegrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Skibus, 18 Cze 2007, 12:36

 

>Dzięki za tak entuzjastyczną pomoc. No nic, anglicy pomogli i już czekam na SuperNaita (

>niespodzianka kiedy będzie, bo w sprzedaży jeszcze nie ma, a nawet nie wiadomo kiedy będą, podobno

>lada moment ). Wrażenia jakieś tydzień-dwa po dostawie opiszę.

 

A nie lepiej było wejść w wyższą konstrukcję dzieloną?

Czyżby downgrade?

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus -->

 

Zawsze wydawało mi się że konstrukcja dzielona ma większe możliwości rozbudowy niż integra ;)

Z tymi peanami pochwalnymi bym się na razie wstrzymał .... po fali entuzjazmu pojawiają się na Forum Naima już pierwsze głosy krytyczne :(

 

No ale ... Twoja kasa i Twój wybór .... ja prędzej zmienił bym głośniki :)

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie zmieniam, bo nie znalazłem bardziej mi pasujących do 15k.

 

Problem z pre jest taki, że nie podoba mi się jak szumi i balans skopany, po konsultacjach wyszło, że to wina konstrukcji. Nait5i nie szumi a położenie potencjometra w SuperNaicie jest takie jak w Naicie. Dodatkowym atutem jest cena niższa niż zestawu dzielonego 202/ 200 + hi-Cap + Headline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Skibus

jestem ciekawy, czy faktycznie będziesz miał lepiej

troszke drażniące jest, że kupujesz taki pre 122x i okazuje się, że COŚ jest skaszanione, może kontaktowałeś się z NAIM-em, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, by to faktycznie winna leżała po stronie konstrukcji

z kim się konsultowałeś?, chyba nie z Panami z pomarańczy ;))

swoją drogą może to doprowadzić do pewnych frustracji iż przy tym poziomie wykonania (no i ceny) zdarzają się takie "wtopy".

Również jestem za konstrukcją dzieloną, ale twoje zdanie jest najważniejsze :)) tylko koniecznie wywal zasilenie na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszystkie 122x tak mają a, co więcej również 202. Zniechęciłem się do dzielonych Naimów ( powyżej 202 nie wiem jak jest, ale napewno dla mnie za drogo. Kredytu nie wezmę bo nie lubię ). Mam nadzieję, że SuperNait będzie dobrym posunięciem.

 

Na razie to jestem po bojach i to ciężkich z importerem i to mimo ich chęci pomocy. Zniechęcony i znudzony i bez muzyki ( nie licząc E65 na rowerze :d ). Trzeba było nie włazić tak wysoko ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 18 Cze 2007, 22:55

 

"Podobno wszystkie 122x tak mają a, co więcej również 202."

 

Dziwne ... bawię się dzielonym 202/200 od prawie roku i nie zauwazyłem problemów które opisujesz.

Żadnych trzasków, potencjometr chodzi idealnie, równowaga tonalna również ... więc zupełnie nie wiem skąd te przypuszczenia, że w 202 jes podobnie!

 

Dodatkowo powiem Ci że po wpięciu Hi-Cap'a poziom tych niesłyszalnych szumów zredukował się znacznie :)

I dodam jeszcze, że nawet kombinacja 282/300 również delikatnie szumi :) widocznie ten typ tak ma :)

 

Co do Supernaita ... jakoś ta koncepcja "all in one" mnie nie przekonuje .... zresztą to nowy produkt, więc może on być obarczony przypadlościami "wieku dziecięcego" :)

 

No ale Twój wybór :)

 

zdezintegrowany_3PO

 

ps. jeśli faktycznie chcesz wysoko wejść w Naim'a to 282/200 wydaje się być idealnym :) przynajmniej dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 19 Cze 2007, 08:50

 

>282/300 to już dla mnie za drogo.

>

>Zdanie o 202 i 122x pochodzi od dystrybutora. Odsłuchiwał u siebie i 202 szumi tak samo jak mój

>122x. A potencjometry tak już mają - zdanie dystrybutora.

 

hahah.... ale się wykręcił by Ci sprzętu nie wymienić !!!!

Delikatny szum jest ... ale nie taki jak u Ciebie.... no i trzasków nijakich nie ma.

 

Oddałeś ten sprzęt do Decibela? Reklamowałeś go?

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.