Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Twinslaver

albo kupiłeś nowy gramofon i nie chwalisz się albo idziesz na całość.

 

Do Hal 149

ja wiem iż ty nigdy nie przestaniesz poszukiwać i każdą okazję do nabycia nowych doświadczeń wykorzystasz.

 

Do obu Panów zadzwonię jutro bo dostałem 6 rozpraszaczy dwu kierunkowych i mam pełne uszy i ręce roboty.

Pozdrawiam naim brać

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sheykk dziekuje za propozycje

slyszalem o zasilaczach z Izraela

niestety nie mieszkam w Tromiescie , a szkoda bo kiedys mieszkalem pod

Troche sie ozywilo na forum naima

a kto jest dystrybutorem Teddeycap w Polsce ?

To pierwsze pytanie , a drugie jakie sluchawki do headlinea

i jaki dzwiek daja Grado , Bayerdynamic , Koss w placzeniu z tym wzm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sheykk

 

gramofon pozostal ten sam:) powoli ciulam na SME 20/3, mam nadzieje, ze uda mi sie dostac uzywke albo ex-demo. Poki co, chce kupic wkladke MC Dynavectora i Superline'a z SuperTeddyCapem. Mimo ze to tylko Technics SL1200, to gra super i chyba jest to zasluga preampa Naima, ktory mam zasilany z TeddyCapa. Rozebralem pre gramofonowego Naima i nie ma w srodku stabilizatorow napiecia LM317, ktore Naim normalnie uzywa w swoich urzadzeniach, takze Stageline dostaje czysciutki i "cichy" prad prosto z TeddyCapa...

 

Do Michal Stabro,

 

uzywasz Headline'a czy planujesz dopiero kupic??

Bardzo ciekawy jestem jak on gra, bo gniazdo sluchawkowe w Supernaicie jest nie do przyjecia

 

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michal Starbo,

jeżeli za pół roku będziesz w trójmieście to tez będziesz mile widziany jak dasz znać dwa dni wcześniej.Ja kupowałem zasilacze bezpośrednio u Teddego i wszystko było zawsze ok.Dystrybutora w Polsce nie znam.Słuchawek nie używam,mam tylko do ipoda senheisera który jest używany raz do roku

pozdrawiam

ps.

może coś odżywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michal Starbo,

jeżeli za pół roku będziesz w trójmieście to tez będziesz mile widziany jak dasz znać dwa dni wcześniej.Ja kupowałem zasilacze bezpośrednio u Teddego i wszystko było zawsze ok.Dystrybutora w Polsce nie znam.Słuchawek nie używam,mam tylko do ipoda senheisera który jest używany raz do roku

pozdrawiam

ps.

może coś odżywa

 

Piszesz że kupowałeś bezpośrednio u Teddego ale w jaki sposób? Czy przez zamówienie e-mailowe, poprzez e-bay czy moze w inny sposób ? Może ktoś chciałbym na dolnym śląsku zademonstrować zalety Teddego ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że kupowałeś bezpośrednio u Teddego ale w jaki sposób? Czy przez zamówienie e-mailowe, poprzez e-bay czy moze w inny sposób ? Może ktoś chciałbym na dolnym śląsku zademonstrować zalety Teddego ?

 

ja jestem z Wrocławia i tak jak pisalem wczesniej posiadam TeddyXPS i DualTeddyCap, jeli masz ochote to mozesz wpasc do mnie i posluchac :)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napiszę do niego e-mail i popytam co i jak. Teraz waluty szaleją to pewnie będzie trochę drożej ale co tam, myślę że będzie warto. Po weekendzie dostanę też kabelek Acoustic Zen Epoch do posłuchania. Także będzie co robić :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji Headline IC jest zamontowany na stałe a z drugiej strony ma wtyczkę DIN. Trzeba dokupić kabel do zasilania DIN-DIN i podłączyć w odpowiednim porcie we wzmaku (takim, które daje zasilanie np. HDD in/out). Przy najmniej u mnie w Nait XS tak jest i nie sądzę by w Supernait było inaczej. W innym wypadku trzeba kupić zasilacz dedykowany do Headline ale to chyba przesada... chyba, że któreś z tych pudełek Teddy ogarnie to przy okazji zasilania innych elementów Naim (to jeszcze przede mną :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji Headline IC jest zamontowany na stałe a z drugiej strony ma wtyczkę DIN. Trzeba dokupić kabel do zasilania DIN-DIN i podłączyć w odpowiednim porcie we wzmaku (takim, które daje zasilanie np. HDD in/out). Przy najmniej u mnie w Nait XS tak jest i nie sądzę by w Supernait było inaczej. W innym wypadku trzeba kupić zasilacz dedykowany do Headline ale to chyba przesada... chyba, że któreś z tych pudełek Teddy ogarnie to przy okazji zasilania innych elementów Naim (to jeszcze przede mną :))

 

zasilanie dodatkowe mam

natomiast nie wiem gdzie i jak podlaczyc wzm sluchawkowy do integry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headline jest wzmacniaczem słuchawkowym dedykowanym do sprzętu Naim. Czyli powinno się go chyba raczej podłączać IC: DIN-DIN. Jeśli w integrze nie masz takiego wejścia to trzeba chyba pomyśleć o jakiejś przelotce Żeński DIN-2RCA (nie wiem czy coś takiego istnieje??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headline jest wzmacniaczem słuchawkowym dedykowanym do sprzętu Naim. Czyli powinno się go chyba raczej podłączać IC: DIN-DIN. Jeśli w integrze nie masz takiego wejścia to trzeba chyba pomyśleć o jakiejś przelotce Żeński DIN-2RCA (nie wiem czy coś takiego istnieje??)

 

wszystko jest i nawet taka przejsciowka - mozna ja kupic :)

 

ja sie pytam jak podlaczyc headline z zasilaniem do supernaita, zeby mozna bylo sluchac gramofonu analogowego , tunera i cd

bez odpinania i przelaczania

z tego co zrozumialem z instrukcji trzeba przelutowac kable headline po symetrycznej stronie pinu , bo supernait ma petle magnetofonowa w tym samym gniezdzie

, czyli w tym samym gniezdzie jest input oraz output ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA to ja już głupi jestem. Sądziłem ,ze chodzi o podłączenie jak IC. U mnie w Nait XS w wejściu HDD in/out jest podawane napięcie do Headline'a. CD mam zasilany oddzielnie normalnym kablem sieciowym tylko do listwy wpinam go bez uziemienia bo straszna pętla masy się robi i brumią głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo , halo

nikt z szanownych kolegow nie podlaczal headlina do supernaita ?

 

 

hej,

 

nie mam headline'a ale podlaczenie powinno byc proste. Przede wszystkim musisz go z czegos zasilic. W gre wchodzi zewnetrzny zasilacz albo wyjscie AUX 2 w Supernaicie. Co prawda nie pisza o nim na naimaudio.com ale daje 2x24V tak jak wyjscie z zewnetrznego zasilacza, wiec prad bedzie dostawal. Potrzebujesz do tego kabla DIN 5-240 stopni - SLIC (2 piny zenskie). Nic nie trzeba przelutowywac. Natomiast interkonekt ktory jest wdbuwdowany w Headlinie, podlacz do tape in/out lub av in/out oczywiscie DIN. Jak nie zadziala to sie bardzo zdziwie....Daj znac czy poszlo....

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś to zainteresuje ale otrzymałem odpowiedź od Teddego Pardo. Zasilacze można jak najbardziej kupować przez jego stronę. Podstawowy Teddy Cap kosztuje 371Euro + 19Euro wysyłka.

 

"The TeddyCap it 371+19 Euro

http://teddypardo.com/Products/Power%20Supplies/TeddyCap.html

 

Please note that you will need an extra 4-pin cable to route the audio

signal back to the power amp section of the Nait, this cable is available

on our web site (if you don't have such a cable already)

 

Regards, Teddy"

 

 

 

Sprawdziłem także kabel Acoustic Zen Epoch o którym pisałem wcześniej. Utwierdziłem się w przekonaniu że jesli chcemy wydać na kable mniej jak 1000zł to lepiej pozostać przy NACA5. Takie jest moje zdanie. Rzeczywiscie Epoch poprawił dolne rejestry, bas schodził nizej ale góra niestety była jakaś dziwna, niby nie natarczywa ale wszelkiego rodzaju blachy, perkusja tak waliły po uszach że jak najszybciej chciało się wracać do NACA5. Kabel bardzo efekciarski z wyraźnie zarysowanymi skrajami pasma.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

nie mam headline'a ale podlaczenie powinno byc proste. Przede wszystkim musisz go z czegos zasilic. W gre wchodzi zewnetrzny zasilacz albo wyjscie AUX 2 w Supernaicie. Co prawda nie pisza o nim na naimaudio.com ale daje 2x24V tak jak wyjscie z zewnetrznego zasilacza, wiec prad bedzie dostawal. Potrzebujesz do tego kabla DIN 5-240 stopni - SLIC (2 piny zenskie). Nic nie trzeba przelutowywac. Natomiast interkonekt ktory jest wdbuwdowany w Headlinie, podlacz do tape in/out lub av in/out oczywiscie DIN. Jak nie zadziala to sie bardzo zdziwie....Daj znac czy poszlo....

 

pozdr

wlasnie mi chodzi o to , ze jedno gniazdo tape jest jednoczesnie in/out

i nie dziala :( ze wzm sluchawkowym

z tego powodu co napisalem w poprzednich postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi chodzi o to , ze jedno gniazdo tape jest jednoczesnie in/out

i nie dziala :( ze wzm sluchawkowym

z tego powodu co napisalem w poprzednich postach

 

moze masz wybrane tape jako wejscie digital?? mysle ze to jest powod...

 

moze masz wybrane tape jako wejscie digital?? mysle ze to jest powod...

 

tape i av w defaulotowym ustawieniu SN sa wejsciami cyfrowymi....jest bardzo ciekawy czy to to....:)

 

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest ich tyle ile potrzeba. Przed zakupem porównywałem: KEF XQ40, Audio Physic Tempo 25 i właśnie MA. W żadnym momencie odsłuchu porównawczego ich nie odrzuciłem i wybór padł na nie. Jedynie do czego trzeba się przyzwyczaić to nieco wycofana scena ale bas i kultura grania jest na prawdę bardzo OK.

 

Do Michal Stabro: zasilanie do Headline powinno pójść z Aux2:"Note: The aux2 DIN input socket carries a power supply output voltage appropriate for a Naim phono preamplifier." tak jak jest w manual'u.

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest ich tyle ile potrzeba. Przed zakupem porównywałem: KEF XQ40, Audio Physic Tempo 25 i właśnie MA. W żadnym momencie odsłuchu porównawczego ich nie odrzuciłem i wybór padł na nie. Jedynie do czego trzeba się przyzwyczaić to nieco wycofana scena ale bas i kultura grania jest na prawdę bardzo OK.

 

 

 

mialem Monitor Audio GS20 z Naimem, calkiem fajne kolumny, mozna powiedziec ze efekciarskie i tego czasami brakuje mi w ATC, ktorych teraz uzywam. Do szalenstwa powyzej godziny 11 swietnie sie sprawdzaly, jednak przy dluzszym sluchaniu troche meczyly "metalicznoscia" dzwieku, czego ATC zarzucic nie mozna...takze jedno wolec....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem Monitor Audio GS20 z Naimem, calkiem fajne kolumny, mozna powiedziec ze efekciarskie i tego czasami brakuje mi w ATC, ktorych teraz uzywam. Do szalenstwa powyzej godziny 11 swietnie sie sprawdzaly, jednak przy dluzszym sluchaniu troche meczyly "metalicznoscia" dzwieku, czego ATC zarzucic nie mozna...takze jedno wolec....

 

 

Ja Naim'a nie słucham w zasadzie powyżej 10 tej godziny jeśli chodzi o głośność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Naim'a nie słucham w zasadzie powyżej 10 tej godziny jeśli chodzi o głośność :)

 

to musisz poprobowac :) elektroniczne brzemia, rock, metal, symfonia polaczone z eksplozja dzwiekow jakie daje Naim, dynamika to czysta rozkosz :) az sie chce odkrecic jeszcze glosniej :D

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy przypadkiem nie przetestować Monitorów GS20. Można je z racji tego że są wycofane z produkcji dostać w fajnej cenie. Boję się tylko że będą miały za dużo góry tak jak na przykład RX6.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy przypadkiem nie przetestować Monitorów GS20. Można je z racji tego że są wycofane z produkcji dostać w fajnej cenie. Boję się tylko że będą miały za dużo góry tak jak na przykład RX6.

 

z Monitor Audio problem nie polega na tym ze ktores pasmo jest bardziej akcentowane od innego,takze o gore mozesz byc spokojny. Problem pojawia sie kiedy np zaczynasz sluchac muzyki elektronicznej, rocka gdzie sa przestery instrumentow i wtedy Monitor Audio zaczynaja grac po prostu za ostro, dzwiek zaczyna "przecinac" Twoje uszy i to nie jest zbyt przyjemne, natomiast jesli sluchasz tzw. "miekkiej" muzyki to jak najbardziej polecam te kolumny...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tylko właśnie problem polega na tym że słucham głównie rocka. O ile na Spendorach które posiadam góra jest przyjemnie wygładzona to obawiam się że MA tej góry będą mieć za dużo. No ale jeśli człowiek nie wypróbuje to się nie przekona :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.