Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak w takim przypadku wygląda regulacja głośności subwoofera? Rozumiem, że trzba oddzielnie regulować głośność subwoofera i kolumn. Jeżeli tak jest to najlepszym rozwiązaniem byłby sub z pilotem i pamięcią ustawień.

Nic bardziej mylnego. Poziom głośności subwoofera, jeśli wogóle można tak powiedzieć, jest ustawiany tylko raz pokrętłem znajdującym się na subwooferze. Jeśli później dajemy głośniej na wzmacniaczu to zarówno kolumny jak i subwoofer grają głośniej jednocześnie o taka samą wartość. Najważniejsze jest aby tylko za pierwszym razem ustawić odpowiednią głośność na subwooferze oraz poziom odcięcia na subwooferze tak aby subwoofer nie nakładał się w określonych rejestrach na głośniki ale był uzupełeniem tylko tych rejestrów do których kolumny nie są w stanie zejść.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Zestawy audiofilskie składają się nierzadko ze sprzętu nazywanego Hi-end, którego koszty poszczególnych komponentów sięgają dziesiątek i setek tysięcy dolarów. Jego rzeczywiste właściwości elektroakustyczne nie odbiegają od sprzętu masowego o różnicach w parametrach elektrycznych leżących poza zakresem percepcji człowieka. W ślepych testach (gdy słuchacz nie posiada informacji, które urządzenie jest aktualnie włączone) nie są oczywiście odróżniane przez słuchaczy

."

 

"W środowiskach audiofilskich duże znaczenie mają kwestie mody, na przykład pewien powrót do wzmacniaczy lampowych, jak i do gramofonów. Z technicznego i użytkowego punktu widzenia są to urządzenia o wiele gorsze od współczesnych wzmacniaczy tranzystorowych i odtwarzaczy CD. Zakłócenia, które są wprowadzane przez te urządzenia, są według audiofilów korzystne dla ich "wrażeń odsłuchowych"..."

 

Szkoda że nie można dodawać komentarzy na wikipedii. Może k??tyn który to pisał, zastanowiłby się nad sobą i podejściem to różnych tematów.

 

Nowe dziecko w rodzinie - NAC282. Jak gra?? Bezstresowo, wkładasz płytę i zapomniasz o sprzęcie :) Ze względu na brak miejsca na szafce, musiałem na jakiś czas odstawić analog.

post-21780-0-02117000-1329545499_thumb.jpg

post-21780-0-55077900-1329545547_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zgłaszam swój akces do klubu z Naitem XS i CD 5XS. Na razie niestety "na sucho" bo dopiero na weekendzie dojada do domu kolumienki... i będzie granie.

 

Jednocześnie mam pytanie odnośnie Naita XS. Chodzi o działanie potencjometru głośnosci przy użyciu pilota (a własciwie silniczka potencjometru). Mianowicie zauważyłem że zwiększając siłę głosu, czyli trzymając wcisniety klawisz na pilocie, na początku pokretło przesuwa sie jakby wolniej (czemu towarzyszy dość głośny dzwięk silniczka napedzajacego potencjometr tak jakby było słychać "przeskakiwanie" ) a po ok 2-3 sek (nadal trzymajac klawisz) pokretło przesuwa sie szybciej i płynniej a silniczek działa ciszej i nie ma odgłosu "przeskakiwania". Kiedy dojeżdzam do max i wracam do min to sytuacja sie powtarza, czyli najpierw wolniej, głośnie i odgłos przeskakiwania a po ok 2-3 sekundach praca płynna i cichsza potencjometru/silniczka. Natomiast jeśli stopniowo podkręcam lub obniżam siłę głosu w całym zakresie, czyli nie trzymajac non stop klawisza ale wciskajac co pewien czas klawisz , silniczek pracuje głośniej w całym zakresie regulacji. Powiedziałbym że po części jest to logiczne jesli nie brać pod uwage dość głosnej pracy silniczka w pierwszej fazie działania.

 

Dlatego tez moje pytanie do użytkowników XS-ów ale i również pozostałych wzmacniaczy czy pre naima. Czy naim tak ma? Czy może to tylko mojemu egzemplarzowi cos dolega. Nie ukrywam że przy cichym słuchaniu muzyki minimalna zmiana wychylenia potencjometru moze być dość denerwująco głosna. Niestety nie zauważyłem tego wcześniej przy odsłuchu ( chociaz to był inny egzemplarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zgłaszam swój akces do klubu z Naitem XS i CD 5XS. Na razie niestety "na sucho" bo dopiero na weekendzie dojada do domu kolumienki... i będzie granie.

 

Jednocześnie mam pytanie odnośnie Naita XS. Chodzi o działanie potencjometru głośnosci przy użyciu pilota (a własciwie silniczka potencjometru). Mianowicie zauważyłem że zwiększając siłę głosu, czyli trzymając wcisniety klawisz na pilocie, na początku pokretło przesuwa sie jakby wolniej (czemu towarzyszy dość głośny dzwięk silniczka napedzajacego potencjometr tak jakby było słychać "przeskakiwanie" ) a po ok 2-3 sek (nadal trzymajac klawisz) pokretło przesuwa sie szybciej i płynniej a silniczek działa ciszej i nie ma odgłosu "przeskakiwania". Kiedy dojeżdzam do max i wracam do min to sytuacja sie powtarza, czyli najpierw wolniej, głośnie i odgłos przeskakiwania a po ok 2-3 sekundach praca płynna i cichsza potencjometru/silniczka. Natomiast jeśli stopniowo podkręcam lub obniżam siłę głosu w całym zakresie, czyli nie trzymajac non stop klawisza ale wciskajac co pewien czas klawisz , silniczek pracuje głośniej w całym zakresie regulacji. Powiedziałbym że po części jest to logiczne jesli nie brać pod uwage dość głosnej pracy silniczka w pierwszej fazie działania.

 

Dlatego tez moje pytanie do użytkowników XS-ów ale i również pozostałych wzmacniaczy czy pre naima. Czy naim tak ma? Czy może to tylko mojemu egzemplarzowi cos dolega. Nie ukrywam że przy cichym słuchaniu muzyki minimalna zmiana wychylenia potencjometru moze być dość denerwująco głosna. Niestety nie zauważyłem tego wcześniej przy odsłuchu ( chociaz to był inny egzemplarz).

 

proponuję sekwencyjnie (pulsacyjnie) zwiększać siłę głosu, wtedy jest pewność skoku drabinki rezystorowej, która z tego co pamiętam ma wyskalowane 200 pozycji od 0 i dokładnej regulacji (zmiany) siły głosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozbylem sie szafki Naima, ciezko bylo ja sprzedac wiec wybralem opcje wymiany Fraim na 3 sztuki wzmacniaczy sluchawkowych Naim Headline. Wzmacniacze sa nowe, nierozpakowane, z 5-letnia gwarancja, kupione w niemieckim autoryzowanym salonie. Niebawem wystawie je na allegro, ale poki co wolalem rozeslac info tutaj. Cena jest bardzo atrakcyjna. Zainteresowanych zapraszam na priva.

 

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bereza:

u mnie w jednym XS'ie pilotem nie mogłem dać głośniej niż 11 godz. nigdy też nie słuchałem z takim natężeniem tak więc temat zupełnie zbagatelizowałem. w aktualnym wyczuwalny jest delikatny opór biorąc od samego dołu do godz. 8:00. wszystko działa, pilot też daje radę więc również problem nie występuje w moim odczuciu. wydaje mi się, że powodem są przewody, które różnie mogą się układać podczas obracania potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zgłaszam swój akces do klubu z Naitem XS i CD 5XS. Na razie niestety "na sucho" bo dopiero na weekendzie dojada do domu kolumienki... i będzie granie.

 

Jednocześnie mam pytanie odnośnie Naita XS. Chodzi o działanie potencjometru głośnosci przy użyciu pilota (a własciwie silniczka potencjometru). Mianowicie zauważyłem że zwiększając siłę głosu, czyli trzymając wcisniety klawisz na pilocie, na początku pokretło przesuwa sie jakby wolniej (czemu towarzyszy dość głośny dzwięk silniczka napedzajacego potencjometr tak jakby było słychać "przeskakiwanie" ) a po ok 2-3 sek (nadal trzymajac klawisz) pokretło przesuwa sie szybciej i płynniej a silniczek działa ciszej i nie ma odgłosu "przeskakiwania". Kiedy dojeżdzam do max i wracam do min to sytuacja sie powtarza, czyli najpierw wolniej, głośnie i odgłos przeskakiwania a po ok 2-3 sekundach praca płynna i cichsza potencjometru/silniczka. Natomiast jeśli stopniowo podkręcam lub obniżam siłę głosu w całym zakresie, czyli nie trzymajac non stop klawisza ale wciskajac co pewien czas klawisz , silniczek pracuje głośniej w całym zakresie regulacji. Powiedziałbym że po części jest to logiczne jesli nie brać pod uwage dość głosnej pracy silniczka w pierwszej fazie działania.

 

Dlatego tez moje pytanie do użytkowników XS-ów ale i również pozostałych wzmacniaczy czy pre naima. Czy naim tak ma? Czy może to tylko mojemu egzemplarzowi cos dolega. Nie ukrywam że przy cichym słuchaniu muzyki minimalna zmiana wychylenia potencjometru moze być dość denerwująco głosna. Niestety nie zauważyłem tego wcześniej przy odsłuchu ( chociaz to był inny egzemplarz).

 

mialem wczesniej supernaita i potencjometr chodzil tak samo jak u Ciebie, na poczatku wolno i glosniej, pozniej szybciej i ciszej. Mysle ze integry tak maja i nie ma sie czym przejmowac.

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich naimowców.

Chodź nie jestem posiadaczem sprzętu w.w. marki to z całym szacunkiem się do niego odnoszę/Częste odsłuchy u kuzyna/.

Mój wpis dotyczy czego innego.

Zakupię kabelki głośnikowe Naima naca 5 o długości min 2x3m.

Informacje prosze na priv.

Pozdrowienia dla wszystkich członków klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

czy ktoś z was miał okazje uzytkować starszą końcówke Naima Nap250 chyba z konca lat `90 tych.Jak to brzmi?

jak widac na ebayu trzymaja cene :

http://www.ebay.co.uk/itm/NAIM-NAP-250-/280849038428?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item4163e83c5c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem zdezorientowany, na którym pinie gniazda EIC w Naim jest Faza ? Lavardin zaznaczył w swoim wzmacniaczu, więc jeśli obróci się gniazdo wg. tego oznaczenia to faza jest na górze. Czytałem kiedyś że Naim odwrotnie stosuje farze czyli na dole ale czy to prawda ? - jak jest wiec prawidłowo - na górze czy na dole ?

post-16501-0-02688700-1333262905_thumb.jpg

post-16501-0-42190500-1333262915_thumb.jpg

post-16501-0-22260900-1333262938_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem zdezorientowany, na którym pinie gniazda EIC w Naim jest Faza ? Lavardin zaznaczył w swoim wzmacniaczu, więc jeśli obróci się gniazdo wg. tego oznaczenia to faza jest na górze. Czytałem kiedyś że Naim odwrotnie stosuje farze czyli na dole ale czy to prawda ? - jak jest wiec prawidłowo - na górze czy na dole ?

Kable Naima na wtyku mają oznaczenia L(faza), N i PE. Popatrz na wpis Zyzia na str. 46 wątku - tam masz zdjęcia. Patrząc na tylną ściankę urządzenia faza jest na dolnym pinie.

Edytowane przez paulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Naima na wtyku mają oznaczenia L(faza), N i PE. Popatrz na wpis Zyzia na str. 46 wątku - tam masz zdjęcia. Patrząc na tylną ściankę urządzenia faza jest na dolnym pinie.

 

Czytałem ten wpis ale właśnie jak to się ma do typowego EIC - czy faktycznie w Naim jest odwrotnie tzn. zamiast na górze (po obróceniu) jest na dole w gniazdach urządzenia ! czy ktoś autorytatywnie na to odpowie zanim napiszę do Naim-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem zdezorientowany, na którym pinie gniazda EIC w Naim jest Faza ? Lavardin zaznaczył w swoim wzmacniaczu, więc jeśli obróci się gniazdo wg. tego oznaczenia to faza jest na górze. Czytałem kiedyś że Naim odwrotnie stosuje farze czyli na dole ale czy to prawda ? - jak jest wiec prawidłowo - na górze czy na dole ?

 

Znam już odpowiedź... zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.