Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIGDY NIE DYSKUTUJ Z IDIOTĄ!!! BO SPROWADZI CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU I POKONA DOŚWIADCZENIEM

słuszna uwaga - trzeba być idiotą żeby dać się wkręcić... jak Ja teraz ?! - i można tak w koło - hehe Budki Suflera

Faktycznie szkoda czasu... spadam stąd - bez żalu z obu stron

Edytowane przez Azymut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu: dziś/wczoraj słuchałem pierwszy raz na moim nowym wzmaku nieco gitar... no panowie! to jest to! Stone Roses np. z debiutu: zrozumiałem, o co ich chodziło w kilku miejscach. Fajnie podane efekty gitarowe i ogólnie sporo wcześniej niedostrzeganego detalu studyjnego. Wcześniej Interpol i bardzo mocna chęć napierania na air gitarze. Ogólnie jakoś nie pamiętam aby w testach ktoś szczególnie zwracał uwagę na detaliczność tego taniego naita, ale moim zdaniem jest bardzo dobra. kolejny krok to oczywiście flatcap do cd5. i coś zobaczymy z kablami bo jest na razie sznurówka firmowa.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za małą prywatną giełdę ale kupiłem już Flatcapa także zainteresowanie Teddym nieaktualne.

Jeśli natomiast ktoś miałby niepotrzebne przewody Snaic 4 i Snaic 5 to chętnie bym je odkupił.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za małą prywatną giełdę ale kupiłem już Flatcapa także zainteresowanie Teddym nieaktualne.

Jeśli natomiast ktoś miałby niepotrzebne przewody Snaic 4 i Snaic 5 to chętnie bym je odkupił.

 

flatcap super jest:) jak wrazenia??

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie wiem bo dopiero do mnie jedzie :) Powinien być w piątek. Jak dotrze to podzielę się spostrzeżeniami :)

Kompletuje jeszcze okablowanie. Wiem że w pudełku jest Snaic 5 do zasilenia źródła ale szukam jeszcze kompletu Snaic 4 i 5 tak aby zasilić jeszcze mojego XSa

 

Ciekawe ceny przewódów 4Pin i 5Pin ma Teddy Pardo na swojej stronie. Nie wiem tylko jak spiszą się z Flatcapem. Ktoś próbował?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz mam chwile luzu w robocie to sie naprodukuje ;) koles ma:

 

3xNAP500- 270000 zł

NAC 552 - 90000zł

CD555 - 55000 zł

555PS - 30000 zł

Superline - 10000 zł

Snaxo 362 - 7000 zł

Supercap for Snaxo 22000

Sondek - zalezy czy full, jak to okolo 100000 zł

DBL'e - swego czasu ok 100000

fraimy - pewnie z 50000

+ jakies inne utrojstwa = 800000 zł :D

 

HAHAHAHHAHAHA

 

to jeszcze nie jest full Naim, mozna dokupic drugiego PS555 dla CD555 i Supercapa dla Superline'a ;)

 

pozdro

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie to mają hobby :)

Pewnie te dwa metry kwadratowe elektroniki są warte mniej więcej tyle co cała chałupa :)

 

 

to jeszcze nie jest full Naim, mozna dokupic drugiego PS555 dla CD555 i Supercapa dla Superline'a ;)

 

 

No tak upgrade tego sprzętu jest jak najbardziej wskazany :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, jesli kolesia stac na takie cacka, to i z tzw. "natrętami" też pewnie umie sobie radzic :D.....ale, u nas taki zlodziej to niewiedzilaby nawet co ukradl, pozniej sprzedalby taka 500-ke na świebodzkim (to taki targ we Wroclawiu ) za 1000 zł......:D

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten zestaw :) nawet nie wyobrażam sobie jak może coś takiego grać :)

Mili Forumowicze nie wiem czy mi umknęła ta informacja z naszego forum bo na Naim'owym forum piszą, żeby sprzęt trzymać raczej cały czas włączony? Potwierdzacie takie postępowanie?

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten zestaw :) nawet nie wyobrażam sobie jak może coś takiego grać :)

Mili Forumowicze nie wiem czy mi umknęła ta informacja z naszego forum bo na Naim'owym forum piszą, żeby sprzęt trzymać raczej cały czas włączony? Potwierdzacie takie postępowanie?

 

tak jest:) trzymac wlaczony

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam Nait?? rozgrzal sie juz troche ?? :D

 

yo yo, no nieźle jest ;) dodatkowo mam od 2 dni w domu pre leema acoustics malutkie i napiera mi wyjątkowo dobrze to wszystko. okazuje się, że nawet taki skromny gramofon jak rp1 z taniutkim ortofonem potrafi zagrać dużym, bogatym dźwiękiem. śmieszą mnie wywody na forum analog, gdzie eksperci piszą młodym jak to "na gramofony trzeba wydawać grubą kasę albo tylko vitage". dla mnie bzdura. ależ oczywiście też za jakiś czas kupię lepszy gramofon ;)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dotarł w końcu Flatcap. Na razie z braku przewodów podłaczyłem tylko mojego CD5XS bez wzmacniacza. Nie chciałbym na razie na gorąco dużo pisać ale po uruchomieniu tego wszystkiego było jedno wielkie WOW !!!! Musiałem szukać szczęki pod stołem :)

Poprawiło się dosłownie wszystko !!! Góra w końcu nie jest tak jednostajna, brzmi tak jakby ktoś w końcu podłączył mi głośnik wysokotonowy. Mieni się różnymi kolorami, w końcu można odróżnić rodzaje blach. Odtwarzacz pozbył się pewnego rodzaju surowości którą posiadał. Mimo większej ilości szczegółów , zaczął grać bardziej analogowo i to właśnie mnie super zaskoczyło. Jednak góra to nic. Bas to jest to !!! Słuchałem wiele zestawów ale to co zrobił CD5XS + Flatcap z moimi Spendorami to przechodzi wszelkie wyobrażenia. Bas stał się tak szybki a jednoczesnie głęboki że ma się wrażenie że za tobą ktoś siedzi i uderza stopą. Jeśli poprzednio bas się rozłaził i czasem delikatnie zabuczał to teraz jest głęboki i super kontrolowany, podkreślam super kontrolowany !!!

To jest dopiero skok do przodu !!! Co tam zmiana kabli, przy dodaniu Flatcapa zmiana kabli to żaden upgrade.

Sam CD5XS bez zasilania traci dużo, wręcz każdy kto kupuje źródło powinien od razu szykować się na Flatcapa, bez dwóch zdań. Źródło strasznie przyspieszyło, nabrało sterydów, nawet przy niskim poziomie głośności słychać smaczki które kiedyś były gdzieś ukryte za kotarą. Super sprawa. Chyba czeka mnie parę nocek nieprzespanych :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dotarł w końcu Flatcap. Na razie z braku przewodów podłaczyłem tylko mojego CD5XS bez wzmacniacza. Nie chciałbym na razie na gorąco dużo pisać ale po uruchomieniu tego wszystkiego było jedno wielkie WOW !!!! Musiałem szukać szczęki pod stołem :)

Poprawiło się dosłownie wszystko !!! Góra w końcu nie jest tak jednostajna, brzmi tak jakby ktoś w końcu podłączył mi głośnik wysokotonowy. Mieni się różnymi kolorami, w końcu można odróżnić rodzaje blach. Odtwarzacz pozbył się pewnego rodzaju surowości którą posiadał. Mimo większej ilości szczegółów , zaczął grać bardziej analogowo i to właśnie mnie super zaskoczyło. Jednak góra to nic. Bas to jest to !!! Słuchałem wiele zestawów ale to co zrobił CD5XS + Flatcap z moimi Spendorami to przechodzi wszelkie wyobrażenia. Bas stał się tak szybki a jednoczesnie głęboki że ma się wrażenie że za tobą ktoś siedzi i uderza stopą. Jeśli poprzednio bas się rozłaził i czasem delikatnie zabuczał to teraz jest głęboki i super kontrolowany, podkreślam super kontrolowany !!!

To jest dopiero skok do przodu !!! Co tam zmiana kabli, przy dodaniu Flatcapa zmiana kabli to żaden upgrade.

Sam CD5XS bez zasilania traci dużo, wręcz każdy kto kupuje źródło powinien od razu szykować się na Flatcapa, bez dwóch zdań. Źródło strasznie przyspieszyło, nabrało sterydów, nawet przy niskim poziomie głośności słychać smaczki które kiedyś były gdzieś ukryte za kotarą. Super sprawa. Chyba czeka mnie parę nocek nieprzespanych :)

 

:D wiedzialem ze tak napiszesz:) pamietam jak podlaczylem Flatcapa do CD5x pierwszy raz :) tylko uwazaj przy XS'sie, flatcap moze Ci zabrac troche dynamiki, tutaj Teddy albo Hicap bardziej wskazany...

 

yo yo, no nieźle jest ;) dodatkowo mam od 2 dni w domu pre leema acoustics malutkie i napiera mi wyjątkowo dobrze to wszystko. okazuje się, że nawet taki skromny gramofon jak rp1 z taniutkim ortofonem potrafi zagrać dużym, bogatym dźwiękiem. śmieszą mnie wywody na forum analog, gdzie eksperci piszą młodym jak to "na gramofony trzeba wydawać grubą kasę albo tylko vitage". dla mnie bzdura. ależ oczywiście też za jakiś czas kupię lepszy gramofon ;)

 

dobrze ustawiony gramiak potrafi fajnie zagrac, nawet w malych pieniadzach. Pamietam jak pisalem kiedys, ze moj Technics SL1200 ze Stageline od Naima zmiazdzyl CDX2/XPS, wszyscy sie smiali, dopiero pozniej po przyjsciu do mnie na chate przyznali racje :) a na dowód miłości do gramofonów foty z cyklu "w analogowym królestwie" :D

post-21780-0-87470700-1353695456_thumb.jpg

post-21780-0-34984400-1353695470_thumb.jpg

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.