Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

piękna maszyneria....widzę pre phono z rcm...lepiej brzmi niż stageline?

 

dziekuję:)

 

Oba preamy to jakby dwa inne światy. Każdy z nich ma swoje mocne strony. Dżwięk z RCMu jest bardzoj przestrzenny, trójwymiarowy, namacalny. Ostatnio słuchałem płyte Stampen z live jazzem, na moment przeniosłem się do klubu gdzie panowie grali. Wrażenie realizmu jest niesamowite. Pod tym względem bije Stageline na głowe. Jeśli chodzi o barwę, RCM to wzór neutralności. także na pewno jest chłodniejszy niż Stageline, czy to + czy -, jest to tylko kwestia preferencji słuchacza. Minusy Sensora to lekkie poluzowanie basu i mniejsza precyzja, na tych polach Stageline zdecydowanie goruje, zresztą uważam, że Stageline+dobry zasilacz to król basu. W przypadku Sensora nie jest to wina samego pre a jego zasilania. Nie byłbym sobą gdybym nie rozebrał urządzenia:). Stabilizatorów powinno być x 2, w dodatku nie te co Panowie powsadzali bo one dosyć "głośno" szumią. Muszę znaleźć czas, wtedy pokuszę się o zrobienie zasilacza na superregulatorach od Teddy Pardo do RCMu, wtedy może być już bardzo konkretnie. To chyba tyle:)

 

pozdr

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chyba nie do konca sie zrozumielismy ....

 

tak sie sklada ze gram na sensorze od trzech lat i chcialem Ci dac rade no ale widze ze wiesz lepiej ...

 

a to zwracam honor :)

 

ostatnio jest tutaj paru wichrzycieli, dlatego tak zreagowalem. Skorzystam z sugestii :)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver dzięki
za opinie stageline vs rcm. ja gram(grałem) na Basiku...chwilowo out of order bo czeka na nowe ramię. ale zasilałem go z wbudowanego phono w moim przedwzmacniaczu. choć podobno to te same karty, które wkładają do stageline tyle że bez osobnego zasilania. jak pojawi się nowe ramię to rozważę jakieś porządne pre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twinslaver dzięki
za opinie stageline vs rcm. ja gram(grałem) na Basiku...chwilowo out of order bo czeka na nowe ramię. ale zasilałem go z wbudowanego phono w moim przedwzmacniaczu. choć podobno to te same karty, które wkładają do stageline tyle że bez osobnego zasilania. jak pojawi się nowe ramię to rozważę jakieś porządne pre.

 

Basik?? a co to :D?? chodzi Ci o karty ktore Naim produkowal i wkladal do swoich pre ??

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu dorwałem kable aby podłączyć Flatcapa z moim XSem. Powiem tak, poprawa jest słyszalna ale nie tak spektakularna jak w przypadku dodatkowego zasilenia źródła. Podłączyłem oczywiście zarówno źródło i wzmacniacz do zasilacza jednocześnie i żadnego spadku dynamiki nie odczułem. Jest rewelacyjnie.

 

Muszę też odszczekać to co kiedyś pisałem o Flatcapie że biorąc pod uwagę co ma w środku nie jest warty tej ceny. Może rzeczywiście ma dużo audiofilskiego powietrza, może koszt wyprodukowania tego urządzenia to ułamek jego ceny ale to co wnosi do systemu to jest poezja !!!

 

Nie będę opisywał tego co odczułem (zresztą już pisałem wcześniej) ale jest poprawa w każdym aspekcie. Każde pasmo zostało dogrzane. O ile wcześniej miałem delikatne przeświadczenie o pewnej surowości i ostrości Naima to teraz jest pełen analog, czarne tło i wręcz słodka aksamitna barwa. Wreszcie Naim zagrał tak że nie myśli się co by tu jeszcze zmienić i poprawić. Po prostu gra muzyka !

 

Jeszcze jedna sprawa dostałem jeden kabelek Snaica produkcji Teddy Pardo. Toż to jakaś kpina. Wykonanie tego kabla to jakby ktoś go kleił na kolanie taśmą izolacyjną. Nie wiadomo jaki jest kierunek w tym przewodzie, nie ma żadnej naklejki ani opaski. Grubość jest trzykrotnie mniejsza od tego naimowskiego. Jeśli zasilacze Teddego są tak samo wykonane to pogratulować :/ Wiem że ten kabel kosztuje 3krotnie mniej od Naimowskiego ale jeśli faktycznie zasilacze Teddego stoją na tak wysokim poziomie to nie można sprzedawać takich przewodników.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu dorwałem kable aby podłączyć Flatcapa z moim XSem. Powiem tak, poprawa jest słyszalna ale nie tak spektakularna jak w przypadku dodatkowego zasilenia źródła. Podłączyłem oczywiście zarówno źródło i wzmacniacz do zasilacza jednocześnie i żadnego spadku dynamiki nie odczułem. Jest rewelacyjnie.

 

Muszę też odszczekać to co kiedyś pisałem o Flatcapie że biorąc pod uwagę co ma w środku nie jest warty tej ceny. Może rzeczywiście ma dużo audiofilskiego powietrza, może koszt wyprodukowania tego urządzenia to ułamek jego ceny ale to co wnosi do systemu to jest poezja !!!

 

Nie będę opisywał tego co odczułem (zresztą już pisałem wcześniej) ale jest poprawa w każdym aspekcie. Każde pasmo zostało dogrzane. O ile wcześniej miałem delikatne przeświadczenie o pewnej surowości i ostrości Naima to teraz jest pełen analog, czarne tło i wręcz słodka aksamitna barwa. Wreszcie Naim zagrał tak że nie myśli się co by tu jeszcze zmienić i poprawić. Po prostu gra muzyka !

 

Jeszcze jedna sprawa dostałem jeden kabelek Snaica produkcji Teddy Pardo. Toż to jakaś kpina. Wykonanie tego kabla to jakby ktoś go kleił na kolanie taśmą izolacyjną. Nie wiadomo jaki jest kierunek w tym przewodzie, nie ma żadnej naklejki ani opaski. Grubość jest trzykrotnie mniejsza od tego naimowskiego. Jeśli zasilacze Teddego są tak samo wykonane to pogratulować :/ Wiem że ten kabel kosztuje 3krotnie mniej od Naimowskiego ale jeśli faktycznie zasilacze Teddego stoją na tak wysokim poziomie to nie można sprzedawać takich przewodników.

 

U mnie po podłączeniu flatcapa do Supernaita, siadala dynamika i wolalem grac na "golym" wzamacniaczu. Dopiero Teddy zadzialal na plus. Ale to w Supernaicie, Ty masz XS, wiec....tylko sie cieszyc :). Tak, flatcap ma duzo powietrza w srodku, ale wynika to tylko z tego ze chcieli dopasowac obudowe do reszty systemu. Wplyw urzadzenia na brzemienie jest nie do przeceniania i rekompensuje w 100% tzw."bebechy". Juz to kiedys pisalem, ale powtorze sie, podpiecie do CD5x, to jeden z najwiekszych upgradow jakie zrobilem. A propos kabli od Teddy, wyglad pozostawia wiele do zyczenia deliktanie sprawe ujmując (sam je wymienilem na AR Sound GreenLink bo nie moglem zdzierzyc jak ten kabel wyglada), natomiast kierunkowoscia i gruboscia nie musisz sie przejmowac. Kable Teddiego nie sa kierunkowe (o ile cos takiego w ogole istnieje, no ale... ), a jesli chodzi o grubosc, tam plyna tak male prady ze to co on produkuje w zupelnosci wystarcza i zeby byla jasnosc, nie bronie Teddiego, po prostu z elektrycznego punktu widzenia nie ma sensu podlaczac grubszych kabli.

 

Milego obcowania z flatcapem - wpiety do systemu dostarczy Ci wiele przyjemnosci :)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK na pewno masz wiele racji w tym co piszesz ale pomijając już grubość przewodu Teddego która jest na pewno wystarczajaca. Wykonanie jednak tego przewodu jest katastrofalne. Jeśli delikatnie nachylę koszulkę to widać gołe druty. Kabel jest owinięty jakąś izolacją. Snaic od Naima ma plastikowy zacisk który wyznacza kierunek przewodu i zawsze ten plastik powinien znajdować się bliżej źródła. Tutaj nie ma nic takiego. No cóż w przyszłości trzeba będzie go wymienić :)

 

Flatcap rzeczywiscie jest nie do przecenienia, najlepszy upgrade jaki sobie można wyobrazić. Dodatkowe zasilanie sprawia że system gra o dwie klasy lepiej :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem dwa lata bez zasilacza i teraz wiem że to o dwa lata za dużo :)

 

Tak na poważnie to przejrzyj serwisy aukcyjne, szczególnie ebay. Spokojnie za 2tys lub minimalnie ponad 2tys. można kupić Flatcapa z drugiej ręki.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załamujecie mnie: skąd mam nagle wytrzasnąć te 3k pln? no skąd?

 

Olek, nie marudz,

 

masz gramofon i jestem pewien ze gra lepiej niz cd5x+flatcap takze spokojnie ;)

 

kardas, znalazlem swoj wpis kilka dni po tym jak kupilem flatcapa pare lat temu, byly podobne ochy i achy ;)

 

Napisano 02.10.2009 - 11:31

 

Yozek, 1 Paź 2009, 21:27

 

>witam

>Szukam instrukcji po polsku do wzmacniacza Naim 5i2.

>Z góry dzękuję

 

Witam, jezeli bardzo potrzebujesz moge zeskanowac w poniedzialek i Ci przeslac na jakiegos maila,

 

ale moim zdaniem, tam nic ciekawego nie ma, to tak prosta konstrukcja ze.... :pp

 

BTW:

 

zastanawialem sie nad kupnem Flatcapa...tyle opinii o nim ze bardzo maly wplyw na dzwiek, teddy cap o wiele lepszy itd..postanowilem zaryzykowac: od 3 dni w moim domu stoi Flatcap XS w polaczeniu CD5X nie CD5XS!!, powiem tak, myslalem ze Hi - Line dodaje sterydow systemowi tak, ze brzmi o klase lepiej, ale w porownaniu do Hi -Line, Flatcap daje jeszcze wiecej, a dokladnie : wszyskite instrumenty brzmia bardziej wyraziscie, bas krotszy, bardziej poukladany, kontrolowany, ale najbardziej przyjemna rzecz: wiecej powietrza i naturalnosci. puscilem to swojej dziewczynie, dobry ma sluch wiec stwierdzilem ze uslyszy roznice, skometowala to w nastpujacy sposob: " powiekszyla sie przestrzen " :D...

 

konluzja : nie wiem czym jest to spowodowane, bo to praktycznie taka sama konstrukcja jak 2x, z tym ze trafo bardziej wydajne, moze to to, moze cos innego, ciezko stwierdzic, w kadzym badz razie :DZIAŁA i to jak :)

 

Pozdrawiam wszystkich Naim-oholikow ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z klubowiczów chciał się pozbyć cdx2, proszę o informację na PW.

Rozważam opcję sprzedaży NAIMa CDX w stanie ABSOLUTNIE perfekcyjnym.

Wszystko działa i wygląda jak nowe łącznie z pilotem .

Bardzo mało używany .

W komplecie org. karton , styropiany , instrukcja , blokada napędu i kabelek DIN

Nie mam org. kabla zasilającego .

Zmieniam cały system i potrzebuję CD z wyjściem cyfrowym .

Info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam opcję sprzedaży NAIMa CDX w stanie ABSOLUTNIE perfekcyjnym.

Wszystko działa i wygląda jak nowe łącznie z pilotem .

Bardzo mało używany .

W komplecie org. karton , styropiany , instrukcja , blokada napędu i kabelek DIN

Nie mam org. kabla zasilającego .

Zmieniam cały system i potrzebuję CD z wyjściem cyfrowym .

Info na PW

 

toś się nagrał na nim ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc pozytywnie zaskoczony wpływem dodatkowego zasilania na elektronikę Naima postanowiłem pójść tropem "dobrego prądu" i poszperać trochę przy kablach zasilających. Jakoś szczególnie w tym wątku nie znalazłem na ten temat dużo informacji. Warto - nie warto ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś się nagrał na nim ;)

Na razie rozważam bo zdaję sobie sprawę że w cenie za jaką go sprzedam raczej nie dostanę drugiego tak zadbanego i w takim stanie egzemplarza.

A i DACe w tej i dwukrotnie wyższej cenie nie zagrają na poziomie CDXa .

W opcji mam A klasową potężna końcówkę i rozważam Wadię 830 bo ma cyfrową regulacje głośności ( chociaż ta też nie ma wyjścia cyfrowego które potrzebuję do nagrywarki ) i ominę preampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc pozytywnie zaskoczony wpływem dodatkowego zasilania na elektronikę Naima postanowiłem pójść tropem "dobrego prądu" i poszperać trochę przy kablach zasilających. Jakoś szczególnie w tym wątku nie znalazłem na ten temat dużo informacji. Warto - nie warto ?

 

 

Oo właśnie też jestem ciekawym. Na razie mam wpięte to, co zostało w domu po starociach. Nie próbowałem w sumie tych kabelków od kompletu, co to podobno są ok.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tematu i na razie spróbuję Furutecha. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

jesli chcesz miec spokoj z kablami zasilajacymi, polecam Musicline Powerigel:

 

 

http://www.music-line.biz/cms/POWERIGEL.500.0.html

 

uzywam od 3 lat, najlepsza opcja dla Naima.

 

Na temat innych "markowych" sieciowek nie bede sie wypowiadal, kazdy z tego forum wie dlaczego....

 

Na razie rozważam bo zdaję sobie sprawę że w cenie za jaką go sprzedam raczej nie dostanę drugiego tak zadbanego i w takim stanie egzemplarza.

A i DACe w tej i dwukrotnie wyższej cenie nie zagrają na poziomie CDXa .

W opcji mam A klasową potężna końcówkę i rozważam Wadię 830 bo ma cyfrową regulacje głośności ( chociaż ta też nie ma wyjścia cyfrowego które potrzebuję do nagrywarki ) i ominę preampa.

 

jesli podoba Ci sie dzwiek zrodel Naima, sprobuj DACa od Naima, mozna go dostac teraz w cenie 6,5-7k. Naim wypuscil referencyjnego streamera NDS i tradycyjnie wiekszosc sie przesiada na wyzszy model. Sluchalem wszyskich cd playerow od Naima, jedyna konkurencją dla DACa z porzadnym transportem jest CDS3...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.