Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie XS-2 też tak ma. Nie ma co się przejmować. Ja swojego Naima nie wyłączam w ogóle. Jest cały czas włączony, ładnie wygląda podświetlone logo, no i nie trzeba go rozgrzewać po włączeniu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla odmiany (ale w atrakcyjnej cenie i w kolorze cherry) kupię Naim DBL (mogą być trochę używane)......

czekam na Wasze oferty .....

 

Ty masz teraz SL2??

 

pozdr

 

Poradźcie proszę;

Przy włączaniu wzmacniacza Naim Nait 5i-2 występuje trzask w kolumnie. W trakcie pracy ani przy wyłączaniu nic takiego nie ma już miejsca. Ma tak egzemplarz który kupiłem, miał tak też egzemplarz testowany w sklepie. Czy to jest normalne , czy też trzeba się przejmować?

 

nie boj zaby :), to normalne zachowanie i tak jak pordzil kolega Kardas, nie wylaczac w ogole....

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie, czy cena 3500zl za tuner Nat 05 jest atrakcyjna?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższe nie znam odpowiedzi, ale radzę bardzo mocno wszystkim, którzy tego jeszcze nie zrobili, podłączyć jakieś dobre sieciówki do swoich gratów. Dziś mam w domu objawienia przez te durne kable i kolejny raz w życiu okazuje się, że upgrade zasialania może przenieść system na kolejny level.

Oczywiście sam kwestionuję sens wydawania 2k na kabel zasilający (używka) do cd kupionego za tyle samo. Ale co robić jeśli gra tak, że sam nie wierzę...

Wpięcie tej sieciówki kompletnie rozchyliło zasłony, doświetliło, ubarwiło i pogłębiło brzmienie. Jest szczegół ekstremalny, ale podany z subtelnością.

Panowie: nait 5i-2 jest bardzo dobrym wzmacniaczem. Trzeba tylko nad nim popracować ;)

Kto zgadnie kabel?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zgadnąć;)

"Naim nait5 i pochylone

rega rp1 om5e

quad 21l2

ic naim sznurówka, ic reson, mit avt1, acoustic zen epoch głośnikowy, 2x sonus oliva sieciowe, listwa jak niżej."

A ile te sonusy kosztują, i czy do cd taki sam?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel poprawia dźwięk wzmacniacza czy cd?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cd. Ale to dopiero początki testów. Taki kable za 2k plus cd5 też za 2k i mamy całkiem udany zestaw. Dla mnie wystarczająco dobry. I wątpię na dziś aby dołożenie tych pieniędzy z kabla w nieco lepszy odtwarzacz dało lepszy efekt. Oczywiście zakładając, ze zosatajemy w naim'ie.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Trochę drogi ten drut:(

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Naim'owców, którzy zaczynali od kompletu 5i a teraz posiadają XS. Mając wzmacniacz i cd 5i przymierzam się do stopniowego przejścia na XS. Powiedzcie mi od czego zacząć - wymiana wzmacniacza czy cd na początek? Najbardziej zależy mi na lepszej rozbudowie basu i średnicy. Oczywiście dokupienie drugiego elementu XS będzie tylko kwestią czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem cd5i więc nie mogłem porównać bezpośrednio z cd5x/cd5xs. CD5i słuchałem w salonie kilka razy i uważam że ten odtwarzacz jest zdecydowanie przeceniony, bo to co sobą reprezetnuje - to jakaś pomyłka. Chcesz Naima?? zacznij od 5x - z drugiej ręki można kupić go za ok 4-4,5k (tyle co nowy cd5i).....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. ja nawet mogę polecić cd5: też ma opcje podpięcia zasilania i gra bardzo dobrze. Niestety ja jestem zupełnim neofitą i mało naima słuchałem. Dlatego nie powiem, czy to się jakoś generalnie opłaca w porównaniu do cd5x/xs. Z pewnością natomiast spora oszczędność. Mój kosztował 2000pln.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim wprowadza dwa nowe produkty, jednym z nich jest asynchroniczny usb DAC-V1 z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym, drugim jest końcówka NAP 100. Bardzo jestem ciekawy tego daca, bo tego mi brakowało w ofercie. Asynchroniczne usb jest na licencji Audiophilleo, więc zapowiada się naprawde ciekawie, nie mogę się doczekać.

post-17302-0-74101000-1357679681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam taki dac bez pre to bym nawet się zastanowił. zaczynam się przymierzać do wejścia (w końcu) w muzykę z kompa/dysku. wydaję mi się, że np. 10k na nd5xs to chyba przesada na moim levelu. zwłaszcza, że mam mniej więcej zero muzyki na kompie na dziś. być może na początek jakiś super tani dac zbadam.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne urządzonko, dla wielibicieli streamingu, idealne rozwiazanie... Niebawem bede mial w domu nowy zasilacz Naima HiCap z regulatorami DR, oczywiscie podziele sie wrażeniami :).

 

Wczoraj, po kilku miesiacach meczarni z gramofonem udalo mi sie go wreszcie poprawnie ustawic. Zagralo tak ze szczeka opadla. Moge kazdemu w ciemno polecic kombo Michell/Dynavector/Naim ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można do tego pre podłączyć inne końcówki naim'a?

Myślę,że można. Jednak NAP 100, który ma 50W 8 Ohm i 100W 4 Ohm jest wyceniona na £ 650, więc cena wydaje się atrakcyjna.

Ciekawe jest to, że Naim umieścił te produkty w serii klasycznej, więc brzmieniowo na pewno będą ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kabli sieciowych używacie do wzmacniacz i cd-ków Nauma?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na ebayu:

http://www.ebay.pl/i...=item3a610c006c

 

Pytanie do Was, czy to wg Was jest szajs, czy tez jest to po prostu dobrze zrobiony kabel i mozna to kupic (oczywiscie nie tak jak w porownaniu do tych za 2000zl, ale tyle nie zamierzam wydawac na interkonekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.