Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Na takie pytania nie da się odpowiedzieć. W audio wszystko należy samodzielnie odkrywać. Dla Ciebie może być jedna lepsza a dla mnie inna. Sam chętnie tego powerlin'a bym zbadał kiedyś. Na razie zbieram na spłatę moich ;) I na HiCapa.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że słabe kabelki mogą wpływać na dźwięk dam przykład na podstawie ich wpływu na obraz. Telewizor plazmowy Panasonic- od kilku mcy pionowy pas szerokości ok. 20 cm- w którym pojawia się zielonkawa poświata. Oczywiście w okolicy gniazdka rtv-sat- sieciowego i komputerowego plątanina wielu kabli. Wczoraj przy porządkach wymieniłem kabelek antenowy długości ok. 1m na kabel ekranowany HAMA. Po co to piszę? A no dlatego, że poświata zniknęła i okazało się, że to nie telewizor się psuje:)) Czyli wymiana samej końcówki kabla antenowego zlikwidowała zakłócenia obrazu! Nie wiem, czy pochodziły one z zewnątrz i były odbierane już przez dachową antenę, czy też pochodziły od tego kłębowiska kabli.

Myślę, że z dźwiękiemmoże być podobnie jak z obrazem, tyle, że go nie widać, a nie każdy delikatne zakłócenie usłyszy.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytania nie da się odpowiedzieć. W audio wszystko należy samodzielnie odkrywać. Dla Ciebie może być jedna lepsza a dla mnie inna. Sam chętnie tego powerlin'a bym zbadał kiedyś. Na razie zbieram na spłatę moich ;) I na HiCapa.

 

hicapa ma na sprzedaz kolega forumowy, moge poswiadczyc ze sprzet jest w stanie idealnym, sam o niego dbalem ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało że się pozbyłeś hicapa, jesli to nie tajemnica oczywiscie ?

 

Pewnie parę osób już kupowało TeddyCapa bezpośrednio z Izraela. Jakie koszty dochodzą do tego co pisze Teddy na swojej stronie ? Jak wygląda kwestia Vatu i cła ? Pisałem do Teddego to odpisał mi że z vatem to loteria, że jest to małe pudełko i często nie sprawdzają go i nie ma vatu ale czasem vat doliczają.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało że się pozbyłeś hicapa, jesli to nie tajemnica oczywiscie ?

 

Pewnie parę osób już kupowało TeddyCapa bezpośrednio z Izraela. Jakie koszty dochodzą do tego co pisze Teddy na swojej stronie ? Jak wygląda kwestia Vatu i cła ? Pisałem do Teddego to odpisał mi że z vatem to loteria, że jest to małe pudełko i często nie sprawdzają go i nie ma vatu ale czasem vat doliczają.

 

to zadna tajemnica, roznica miedzy tymi zasilaczami uaktywnia sie glownie na basie, teddy ma krotszy, bardziej konturowy bas, przez co muzyka wydaje sie bardziej sterylna, hicap gra mocnym, bardziej rozlazlym basem, natomiast srednica jest pelniejsza. Ta lekkie poluzwanie na basie strasznie mnie irytowalo, dlatego sie go pozbylem. Teraz gram na teddich, ale to tez nie jest do konca co bym chcial, dlatego zamowilem hicapa DR (nowe zasilacze Naima). Mam szczera nadzieje, ze bedzie mial precyzje teddy a przy okazji drive hicapa. Co to vatu, zamowilem u niego trzy klocki. Piewszy przeszedl bez watu, ale to bylo na poczatku, kiedy jeszcze tych zasilaczy bylo malo u nas. Pozniej celnicy sie wycwanili, wiedza juz ile to kosztuje i 2 kolejne ktore zamowilem, byly obciazone watem 22%. Cła nie płaciłem, bo z tego co wiem, to przy elektronice cło jest 0zł.

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło jest zero? A skąd celnicy wiedzą ile kosztuje ten zasilacz że nakładają vat? Żeby nałożyć vat to trzeba znać cenę netto. Ktoś zagląda do pudełka ? To chyba byłoby niewskazane. Gdzieś czytałem że Teddy deklarował kiedyś wartość przesyłki 50$ i nie było cła. A jak zadeklaruje 499$ ?

Czyli jeśli nawet dołożą vat to będzie 499$ + 23% + wysyłka ?

Pytam bo z tym cłem to też jakieś ryzyko. Nie wiem nawet jaka to może być kwota. Żeby się nie okazało że to drugie tyle ile jest warty zasilacz? Ach to nasze pazerne państwo :/

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi do Ciebie papier z urzadu celnego, musisz do nich wyslac ksero strny z ktorej kupiles zasilacz, z informacjami o jego cenie, do tego wydruk z narzedzia jakim placiles np. paypal. Przesyłka+cena zasilacza jest traktowane jako jedno, od tego naliczany jest vat. Jak ja kupowalem, dzwonilem do urzedu celnego i pytalem sie jakie dodaktowe oplaty bede musial uiscic, celnik odpowiedzial ze dla elektroniki jest 0 zł. Jak chcesz sie upewnic, zadzwonic do nich czy sie cos nie zmienilo. Z tego co pamietam, to szlo przez Zabrze. Dochodzi do tego jeszcze jakas oplata manipulacyjna zwiazana z poczta, bo to przez nia idzie, ale to jakies grosze byly...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, super szczegółowo to wyjaśniłeś. Podzwonię i popytam dla pewności o cło. Nigdy jakoś nie byłem w 100% pewny co do kupowania sprzętu za granicą, tym bardziej poza UE stąd moje obawy.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sylwestra odbierałem DualTeddyCap w Zabrzu, tak jak napisano powyżej, pismo z urzędu celnego z informacją o konieczności dostarczenia dokumentów potwierdzających wartość urządzenia. W czasie rozmowy w urzędzie na pytanie - a jak bym nie miał niczego?, odpowiedź - odsyłamy do nadawcy. Otwarcie pudełka w obecności celnika, urzędnika poczty i mnie, wyjęcie faktury, zaklejenie pudełka, płatność na podstawie i faktury i potwierdzenia pay pal: 131,00-należności przywozowe, 699,00-23%VAT. VAT obliczają od wartości sprzętu+transport. Pod koniec roku kurs taki, że "na polskie" teddy kosztował z transportem 2909 zł. Do VAT'u dodatkowo wrzucili 30 zł, dlaczego?nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem że osobiście byłeś w Zabrzu? Ale chyba nie trzeba być osobiście? twinslaver pisał że wszystko wysyłał pocztą. Tylko zastanawiam się czy wtedy sami paczki nie otwierają. Dosyłanie i odsyłanie dokumentów na pewno trwa zatem TeddyCap na pewno z tydzień poleży na mrozie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Zabrzu, bo mieszkam w Bytomiu. Nie trzeba być osobiście, z tym że pewnie dowalą dodatkowe koszty za przesyłkę. Co do otwierania to trudno mi powiedzieć jak się to w takim przypadku odbywa. Dokumenty "zakupowe" możesz przesłać "mejlem". Przesyłki trzymają w budynku, chyba ogrzewanym...na pewno z dodatnią temp. we wnętrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham z nim, tym jestem bardziej zadowolony. Początek był trochę dziwny, może dlatego, że "niewygrzany". Druga rzecz, krótko przed nim zamieniłem CD5x na CDX2, więc może te wszystkie zmiany nałożyły się na siebie i nie mogłem się odnaleźć :) Nigdy też wcześniej nie słuchałem jakiegokolwiek Naim'a z dodatkowym zasilaniem. Teraz jest dobrze, odpowiada mi, ale zmiana odtwarzacza była jak dla mnie najbardziej spektakularna ;) nawet sceptycy się zdziwili, żałuje że tak długo zwlekałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie ale się nie zdziwię jak mi powiedzą, że nie ma takich kulek luzem i, że trzeba kupi cały level w sensie tą „nadstawkę” szafki za bagatela prawie 3 tyś. Kurcze ale pech..;/

 

Na Ebayu jest tylko takie coś, ale raz, że nie chodzi mi nie o podstawkę a kulke, a dwa że to jest jakiś zamiennik.

Edytowane przez mazgaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monstercabli nie sprawdzałem ale przewinąłem przez swój system różne kable, różnych producentów i za każdym razem wracałem do NACA5. Oczywiście możesz próbować, ale podpinając inne druty będziesz w większym bądź mniejszym stopniu oddalał sie od charakterystyki Naima. Nie powiem że nie warto eksperymentować (bo zawsze warto) ale to ostatni element na którym bym się skupiał w systemie opartym na Naim'ie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie ale się nie zdziwię jak mi powiedzą, że nie ma takich kulek luzem i, że trzeba kupi cały level w sensie tą „nadstawkę” szafki za bagatela prawie 3 tyś. Kurcze ale pech..;/

 

Na Ebayu jest tylko takie coś, ale raz, że nie chodzi mi nie o podstawkę a kulke, a dwa że to jest jakiś zamiennik.

 

sprobuj tomtomaudio, to brytyjski dealer naima uzywanego i nowego. Tam powinni miec nawet sama kulke ;) przy okazji jak o tym napisales, przypomial mi sie dowcip o 3 kolesiach ktorzy siedzieli w wiezieniu, polak, ruski i niemiec. Wszyscy dostali po 2 kulki, niewazne co zrobili tamci, polak jedna popsul a druga zgubil :D (Polak potrafi)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

sprzedaje set gramofonowy :

 

Michell Gyro SE z ramieniem Tecnoarm, zewnetrzny zasilacz do napedu - Michell HR Power Supply, wkladka Ortofon 2M BRonze, pre gramofonowy Naim Stageline....

chentych zaprszam na priva..

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Witam i melduję się w zacnym gronie. Jestem nowy, chociaż forum czytuję od roku co najmniej. Mój obecny system to nac 112x, nap 150x, cd 5x i proac studio 140. Pokój, czyli warunki odsłuchowe słabe, delikatnie mówiąc. Ale na razie tak musi być.

Od razu zwracam się do doświadczeńszych kolegów. Nie do końca jestem zadowolony z Proaców. To znaczy źle napisałem. Jestem, ale czegoś mi brakuje (jak większości z nas). Po przejściu z Castle zniknęło mi ciepełko w średnicy (ale też inne nieprzyjemne rzeczy na szczęście). Pojawia się możliwość kupna Proaców D18. Z opinii, ktore udało mi się przeczytać, to mógłby być dla mnie dobry kierunek. Czy macie jakieś doświadczenie w podobnym zestawieniu? Odsłuchy w salonach są o tyle utrudnione, bo do najbliższego mam 80 km (chociaż bardzo dobry), poza tym, co innego słychać w wytłumionym pokoju salonu, a co innego w realu z wielkiej płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja nowy...chociaż nie całkiem. Kiedyś odwiedzałem to miejsce (dawny nick jimmihenrix) ale to było tak dawno, że pozapominałem hasła i musiałem się zarejestrować ponownie.

Mam do szanownych kolegów pytanie dotyczące wzmacniaczy Naim'a. Od wielu lat użytkuję Nait'a 3 ale zupełnie niedawno odkryłem takie zjawisko

. Jak mam podłączone 2 źródła -cd i tuner, włączony jest cd i wybrany jak pan Bóg przykazał na panelu przednim przycisk CD i w trakcie wypnę z tyłu drugie źródło (tuner) to znacznie wzrasta poziom głośności. Trudno ocenić czy jakość dźwięku również bo skok natężenia jest dość znaczny.

Czy to mój Nait zaczyna kaprysić? Czy ten typ tak ma? A może to zupenie normalne we wszystkich wzmakach tylko wcześniej tego nie wyłapałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; Czy ktoś z Was ma Naima z kablami zasilającymi wireworlda? A jeśli tak, tp czy jest różnica in plus w stosunku do podstawowych?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.