Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam Emita od modelu RS 5000 (kupiłem niegdyś parkę w USA, a potrzebny był jeden).

Wg mego oglądu może przypasować:)

Jakby co, dzwoń lub gg....

 

Pozdrawiam!

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Dolnego Śląska i okolic.

Kto jest zainteresowany jak wyglądają i grają Renaissance w lakierze fortepianowym, powinien niezwłocznie się skontaktować z wystawiającym tę aukcję:

http://allegro.pl/item1180031132_infinity_renaissance_90_kolumny.html

 

Cena - moim zdaniem całkiem przystępna (jeśli nie były "naprawiane").

To grosze za tak wyglądającą i grającą kolumnę!

Ponadczasowy wygląd. Moim zdaniem pasują nawet do nowocześnie urządzonych salonów.

 

Czekam na Wasze relacje...

 

 

Pozdrówka!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Prosze o prosta rade czy kappa8.1i czy te czarne piano lak z allegro. ?Kappa8 to koszty 4kzl piano lak to 9kzl ale co lepiej zagra 25m^2 na wzmaku lyndorf TDA2200?Bardzo zalezy mi na opini zukzukzuka.

 

Wklejam odpowiedź wysłaną na Twoje pw, ponieważ nie dostałem potwierdzenia/odpowiedzi, że przeczytałeś.

(ciężko się połapać w nowej szacie forum - nie mam też starych wiadomości na pw Wy też?).

 

"A co ja Ci mam napisać?

To nie takie proste...

Wzmacniacza Lyngdorf 2200 (chyba tak?) - kompletnie nie znam.

Z tego, co czytałem - to cyfrowy amplifier z korekcją pomieszczenia?

Trafo 650 VA i 55000 mikrofaradów w zasilaniu. W zasadzie starczy na większość kolumn. Ale chyba nie na R90...- jeśli mają GRAĆ pełną "gębą".

25 metrów to wymarzony metraż na R90. Kappa 8 też zagrają jak trzeba. Dla mnie - prezentacja średnicy ze wstęgi jest sporo lepsza od Polydoma Kappy. Bas z R90 schodzi niżej. Ale jest cholernie trudny do "uzyskania".

Chcesz kupić wersję "piano"? Dużo droższą?

Skoro mieszkasz w pobliżu Wrocławia (przypuszczam) - to weź wzmak pod pachę i sprawdź!

To najlepsze wyjście.

Nie wiem też czego słuchasz i czego oczekujesz od muzyki?"

 

Pozdrawiam!

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Szczerze mówiąc aż boje się zadać moje pytanie, ale co tam raz się żyje. Przeglądam ten temat i czytając wasze wypowiedzi czuję czasami jak przeszywa mnie niewyobrażalna harmonia dźwięku, aż łaskocze mi żołądek. I chociaż może zostanę zlinczowany za moje pytanie to bardzo proszę o poradę. Nie jestem audiofilem, ale wystarczy że czytam wasze wypowiedzi i słyszę coś niesamowitego. Niestety budżet mam dość skromy a sprzęt który posiadam leciwy, ale wierzę że jest w nim "to coś". Posiadam Radmora 5102 i chciałbym do niego podłączyć kolumny Infinity, nie wiem czemu ale wierzę że zagrałoby to pięknie (być może ktoś zaraz brutalnie wyprowadzi mnie z błędu). Czy moglibyście mi poradzić na jakie kolumny mógłbym zwrócić uwagę do tego wzmacniacza. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam do was taką sprawę. Mianowicie posiadam Infinity Kappa 8.2i i chciałbym was zapytać, posiadczy infinity a w szczególności kappy 8.2i, jak wygląda sprawa z fabrycznym wygłuszeniem kolumny, ponieważ podejrzewam, że w moim egzemplarzu ktoś coś kombinował. Kolumna po wykręceniu głośnika basowego, wypchana jest po brzegi gąbką - tak właśnie, żółtą gąbką, lecz gdy ją odchylę widzę również białą wełnę lub też watę. Czy ta obudowa nie powinna zawierać jedynie tej białej waty? Gąbki jest napchane tak, że ledwo woofer można wcisnąć. Proszę was o odpowiedź, bo nie wiem czy to zostawić czy wyjąć. Z tego co wiem, obudowa bassreflex nie powinna być wytłumiona w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tak jakby Jacku:(

Z ogromnym żalem widzę, jak Klub od dłuższego czasu gaśnie, ledwo zipie i praktycznie dogorywa...

Z jednej strony - sam mam czasami do siebie nieco pretensji, że nie staram się go ciągle stawiać na nogi i ożywiać.

Z drugiej zaś. Myślę sobie - nic na siłę!

Czasami zaś, po prostu brak mi czasu i ochoty (a także i dostatecznej wiedzy) - żeby COŚ konkretnego napisać.

Sorry!!!

 

Jedno co jest budujące - mam podstawy twierdzić, że użytkowników klasycznych "trumien" ciągle przybywa!

Jeno dlaczego są tacy nieaktywni, wycofani i zamknięci w sobie?

Powodów może być wiele. Więc trudno taką postawę oceniać z gruntu negatywnie...

 

Nie mniej - ciągle chciałoby się, żeby coś się działo!

Miejmy nadzieję, że kiedyś znowu się zrobi gwarno, jak za dawnych lat:)

 

 

Koledze rafalfowi napiszę tylko, że osobiście nieco bałbym się podłączać Radmora do wielkich Infinity i rozkręcać choćby na pół gwizdka. Może mu to delikatnie rzecz ujmując - zaszkodzić. Głośnikom zresztą też...

Może spróbować z "mniejszą" serią Reference, czy też starymi monitorami? Oczywiście, Infinity Studio Monitor przy skuteczności 100 dB - zagrają ze wszystkim:) Choć to jedynie przystawki do "głównego dania"...

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Co i z czym u Ciebie, Jacku teraz gra?

Czy słuchałeś może grających w stolicy IRS Beta?

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedno co jest budujące - mam podstawy twierdzić, że użytkowników klasycznych "trumien" ciągle przybywa!

Jeno dlaczego są tacy nieaktywni, wycofani i zamknięci w sobie?

Powodów może być wiele. Więc trudno taką postawę oceniać z gruntu negatywnie...

 

 

Poprostu jak ktoś nabędzie już coś Infinity to nie ma czasu na pisanie na forum, cały wolny czas poświęca na słuchanie. :)

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, nie miałem okazji słuchać Infinity Beta niestety. Kiedyś się nawet zastanawiałem nad zakupem ale jak dokonałem wizualizacji ich wielkość vs mój pokój to zrezygnowałem...

 

U mnie to już kompletnie nie audiofilsko jest, oczywiście oprócz RE90 :-) Napędzam i steruję topowym systemem kina domowego firmy ONKYO PA-MC5500 i PR-SC5507. Muzykę przesyłam z macierzy QNAP gdzie upchnąłem z 8.000 CD, pozostałe głośniki to efektowe Cabasse IO i central Castle.

 

I wygląda, że tak już pozostanie...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zukzuk widzę, że miałeś u siebie Sigmy, teraz masz Renaissance 90. Wnioskuję, że bardziej Ci podpasowały, co jest lekko dziwne, bo Sigmy chyba są wyżej w hierarchii Infinity. Napisz jeśli możesz o różnicach brzmieniowych i dlaczego właśnie zdecydowałeś się na Renaissance 90 ?

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, nie miałem okazji słuchać Infinity Beta niestety. Kiedyś się nawet zastanawiałem nad zakupem ale jak dokonałem wizualizacji ich wielkość vs mój pokój to zrezygnowałem...

 

U mnie to już kompletnie nie audiofilsko jest, oczywiście oprócz RE90 :-) Napędzam i steruję topowym systemem kina domowego firmy ONKYO PA-MC5500 i PR-SC5507. Muzykę przesyłam z macierzy QNAP gdzie upchnąłem z 8.000 CD, pozostałe głośniki to efektowe Cabasse IO i central Castle.

 

I wygląda, że tak już pozostanie...

 

Pozdrawiam,

 

Pisze właśnie w kontekście, że jest okazja posłuchać BET w Warszawie!

Planuje pojechać w miesiącach grudzień-luty (urlopik) i wreszcie posłuchać było nie było LEGENDY. Nie kupić!

Rad byłbym, gdybyś mi towarzyszył:) Mam nadzieję, że właściciel nie będzie miał nic przeciwko...

Hm. Czyli teraz po prostu słuchasz muzyki i oglądasz filmy. To chyba dobrze:)

Miałeś swego czasu nabyć centralny Kappa. Nic nie wyszło?

 

Witam,

zukzuk widzę, że miałeś u siebie Sigmy, teraz masz Renaissance 90. Wnioskuję, że bardziej Ci podpasowały, co jest lekko dziwne, bo Sigmy chyba są wyżej w hierarchii Infinity. Napisz jeśli możesz o różnicach brzmieniowych i dlaczego właśnie zdecydowałeś się na Renaissance 90 ?

 

Napiszę tak.

Z tego, co wiem - Sigma jest bezpośrednim następcą R90. Powstała w czasach "końcowych" Infinity (1995r.), kiedy (moim zdaniem) po raz ostatni próbowano stworzyć COŚ WIELKIEGO, nie dać o sobie zapomnieć w świecie audio.

Była środkowym modelem najnowszej serii Reference Standard (Omega, Sigma i "naj" - Epsilon). Znalazłem ich cenę - 46900 zł!!!

 

Kolumna w rzeczywistości 2 razy potężniejsza od R90! 2x cięższa, i przeszło 2x większa litrażowo obudowa. 150 cm wzrostu, 90 kg wagi!!! No i prawie 2 razy droższa - choć nigdy nie znalazłem ceny R90 w złotówkach.

 

Głośniki w zasadzie te same. Ale na basie zastosowano większe 12 calowe od 10 cali w R90. Oraz zamiast jednej wstęgi w R90, w Sigmie zastosowano 2 nieco mniejsze (jedna z przodu jedna z tyłu obudowy). IRS Sigma ma też wyżej cięte wysokotonowe i nieco niżej basowce.

 

Cóż. Dźwięk jak już gdzieś wspominałem. Dzięki tym parametrom "pudła", dźwięk jeszcze większy, potężniejszy. Rzekłbym - monstrualny! BAS!!!

Wgniata w kanapę. Nawet w 40-50 metrach... Szalenie szczegółowy, czysty otwarty i... bardziej dosadny niż w R90.

Podany bardziej na słuchacza. Nie mniej - nie ma mowy o braku kultury, czy ostrości. Co ciekawe - Sigmy grały u mnie z maleńkimi monoblokami lampowymi Phast. Wydają się łatwiejsze do sterowania niż R90.

 

Ale - tak, jak pisał pewien Pan w sławetnym liście do Dartmana. Przy całym zachwycie nad IRS Sigma (przy słuchaniu w zasadzie jakichkolwiek dużych współczesnych kolumn - zdawały się "pokazywać" muzykę o niebo potężniej i lepiej!) - coraz bardziej przekonuję się, że dźwięk z R90 jest bardziej muzykalny, naturalny i spójny. I to nie dlatego, że je posiadam.

Owszem, ich powściągliwy (to określenie w 100% do mnie przemawia), spokojny charakter prezentacji, nie każdemu przypadnie do gustu.

Kto lubi "szarpidruty" będzie raczej zawiedziony brakiem "fajerwerków", "żylety" oraz twardości i metaliczności blach. Tu wybrałbym serię Kappa 8,9.2i lub właśnie Sigmy. Natomiast - muzyka klasyczna, jazz, instrumenty bez prądu, chóry "anielskie" - to żywioł R90:) Tego głośnika można słuchać bez przerwy, bez zmęczenia dniami i nocami...

 

Żeby jednak uzyskać odpowiednią szybkość, barwę, odcienie basu i dynamikę z R90 - potrzeba CZEGOŚ na bardzo wysokim poziomie jakościowym i wydajnościowym.

Idealna kombinacja - na dół tranzystor, na górę lampa (nie miałem, ale rozmawiałem z posiadaczami).

 

 

No i wreszcie - gdybym miał z 50 i więcej metrów, pewno wahałbym się. Ale przy 16,5...

 

Choć powiem szczerze, że ciągle marzę o powrocie (kiedyś) IRS Epsilon...

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Mam nadzieję, że Kolega Mastreofdeath nie będzie mi miał za złe. Kiedyś był u mnie i musiał sobie zrobić fotki z IRS Sigma. Choćby komórką...

post-7648-029493000 1286971505_thumb.jpg

post-7648-078218900 1286971544_thumb.jpg

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie przegapię takiej okazji Jacku !

 

Daj znać jak będziesz się zbierał na odsłuch BET to z wielką przyjemnością się z Tobą zabiorę. Zatrzymasz się u nie to będzie okazja pogadać i posłuchać również moich zabawek, chociaż w porównaniu z IRS BETA to małe pikusie. . . .

 

Również cenię Re90 za muzykalność i powściągliwość, jednak nie każdemu to się podoba, szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie efekciarstwo jest najważniejsze.

 

Tak, połączenie tranzystora i lampy to jest właściwy napęd dla tych kolumn. Miałem u siebie trochę kilogramów wzmacniaczy. Jeden był szczególny,niestety wiem to po niewczasie, tzn. kiedy go sprzedałem... A była to lampa Spark 530, znakomity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

witam i zapraszam

miałem trochę pracy wiec i urlop od bet ale teraz je uzupełniam w wzmak Tact-a (millenium MK II upgr/ do III), gra ja złoto, ale bez wejścia analogowego ból, wiec muszę się znów szarpnąc na conwerter Tact rsc właśnie sie głowie nad 2,0 lub xp.

a Panów zapraszam

Piotr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

witam i zapraszam

miałem trochę pracy wiec i urlop od bet ale teraz je uzupełniam w wzmak Tact-a (millenium MK II upgr/ do III), gra ja złoto, ale bez wejścia analogowego ból, wiec muszę się znów szarpnąc na conwerter Tact rsc właśnie sie głowie nad 2,0 lub xp.

a Panów zapraszam

Piotr :)

 

 

No i proszę!

Kolega Piotr sam się zgłasza:)

Specjalnie piszę po kilku dniach, żeby temat był na wierzchu!

 

Osobiście, raczej skorzystam z zaproszenia! Dzięki!

A jestem wredny w ocenianiu cudzych i lubię słuchać płyt, które przywożę...

Nie będzie tak źle:)

 

Tak przy okazji. Na ebay.de pojawiło się co nieco z fajnych Infinity.

Między innymi R90 w lakierze fortepianowym i w jasnym drewnie!!! Aż sam zdjąłem maskownice...

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę!

Kolega Piotr sam się zgłasza:)

Specjalnie piszę po kilku dniach, żeby temat był na wierzchu!

 

Osobiście, raczej skorzystam z zaproszenia! Dzięki!

A jestem wredny w ocenianiu cudzych i lubię słuchać płyt, które przywożę...

Nie będzie tak źle:)

 

Tak przy okazji. Na ebay.de pojawiło się co nieco z fajnych Infinity.

Między innymi R90 w lakierze fortepianowym i w jasnym drewnie!!! Aż sam zdjąłem maskownice...

 

Pozdrawiam!

 

 

To prawda - sporo dawnych, dobrych Infinity jest oferowane na eBay i Allegro.... chociaz sam jestem posiadaczem (i doceniam ten sprzet) to wydaje mi sie, ze proponowane ceny (szczegolnie Allegro) sa bardzo wysokie. No chyba, ze bedziemy oprocz walorow uzytkowych brac pod uwage aspekt kolekcjonerski - wtedy cena to w 100% sprawa umowna.

W kazdym razie zacne to skrzynie i jak widac coraz wiecej osob zaczyna doceniac ich brzmenie.

 

Tak wiec - oby czas im sluzyl a powszechny brak czesci zamiennych nie zamienil naszych kolumn w eksponaty !! ;-) ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - sporo dawnych, dobrych Infinity jest oferowane na eBay i Allegro.... chociaz sam jestem posiadaczem (i doceniam ten sprzet) to wydaje mi sie, ze proponowane ceny (szczegolnie Allegro) sa bardzo wysokie. No chyba, ze bedziemy oprocz walorow uzytkowych brac pod uwage aspekt kolekcjonerski - wtedy cena to w 100% sprawa umowna.

W kazdym razie zacne to skrzynie i jak widac coraz wiecej osob zaczyna doceniac ich brzmenie.

 

Tak wiec - oby czas im sluzyl a powszechny brak czesci zamiennych nie zamienil naszych kolumn w eksponaty !! ;-) ;-) ;-)

 

Faktycznie, ceny sfiksowały...

Pamiętam jak przed 6-7 laty sprzedawałem Kappa 8,2i (stan bdb) za 2700. Aktualnie sprzedają się za 3-3,5 kzł.

Jeszcze. W 2007 kupiłem (nieodżałowane) IRS Epsilon za 4200 euro. Teraz są oferty ok. 5,5 keuro (wiadomo, końcówka, kilkaset do utargowania).

Wówczas też obserwowałem Bety. O ile pamiętam - była oferta za 5500 euro! Aktualnie 7-8 tys. euro:(

Co jest?!!!

 

Na allegro ceny generalnie są wysokie. Cóż - marża handlarska:(

 

Pozdrawiam!

 

 

P.S.

A jakich "części" Ci braknie?

Trochę tego przewaliłem. Wiem też gdzie stoją i grają bez problemów. Oczywiście, nie liczę piankowych zawieszeń basów w niektórych modelach. Oprócz jednego przypadku uszkodzenia czysto mechanicznego głośników wstęgowych - w zasadzie nic się nie dzieje (tfu! - odpukać).

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ceny sfiksowały...

Pamiętam jak przed 6-7 laty sprzedawałem Kappa 8,2i (stan bdb) za 2700. Aktualnie sprzedają się za 3-3,5 kzł.

Jeszcze. W 2007 kupiłem (nieodżałowane) IRS Epsilon za 4200 euro. Teraz są oferty ok. 5,5 keuro (wiadomo, końcówka, kilkaset do utargowania).

Wówczas też obserwowałem Bety. O ile pamiętam - była oferta za 5500 euro! Aktualnie 7-8 tys. euro:(

Co jest?!!!

 

Na allegro ceny generalnie są wysokie. Cóż - marża handlarska:(

 

Pozdrawiam!

 

 

P.S.

A jakich "części" Ci braknie?

Trochę tego przewaliłem. Wiem też gdzie stoją i grają bez problemów. Oczywiście, nie liczę piankowych zawieszeń basów w niektórych modelach. Oprócz jednego przypadku uszkodzenia czysto mechanicznego głośników wstęgowych - w zasadzie nic się nie dzieje (tfu! - odpukać).

 

No coz - polydomy i polygraph'y sa niedostepne, EMIT, EMIM i pozostale magnetostaty tez coraz trudnej kupic (ceny zwariowane kompletnie) woofery watkinsa z czujnikiem wychylenia tez wlasciwie nie do zdobycia....

ehhhh a lata leca i zawsze cos moze sie przytrafic.... nawet nie mysle,ze z takiego powodu musialbym zrobic ze swoich Kappa skrzynki na kwiatki... :-)

A swoja droga - w koncu mam duzo pradu i szukam okazji zeby posluchac R 90 i IRS'ow..... nie masz pomyslu kto niedaleko Krakowa dysponuje tymi modelami.......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym prawdy - niestety:( Gdyby co - trzeba głęboko i długo szukać. Ale jeszcze się zdarza znaleźć:)

W sprawie Krakowa - pisz na gg - 106 77 680. Coś jest!

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym prawdy - niestety:( Gdyby co - trzeba głęboko i długo szukać. Ale jeszcze się zdarza znaleźć:)

W sprawie Krakowa - pisz na gg - 106 77 680. Coś jest!

 

Pozdr.

 

gabki to jak wiemy zaden problem, jest japonczyk, ktory ponoc naprawia polydomy i polygraphy..... ale folii do np. SEMIT'a to juz chyba nic do zycia nie przywroci jak padnie...

cale szczescie solidna to robata i jak wzmacniacz daje rade (zero clipping'u) to powinny jeszcze pograc z cwierc wieku.... :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabki to jak wiemy zaden problem, jest japonczyk, ktory ponoc naprawia polydomy i polygraphy..... ale folii do np. SEMIT'a to juz chyba nic do zycia nie przywroci jak padnie...

cale szczescie solidna to robata i jak wzmacniacz daje rade (zero clipping'u) to powinny jeszcze pograc z cwierc wieku.... :-) :-) :-)

 

czesc,

 

mam glosnik z przerwana aluminowa membrane EMIM w R80. ciezko cos znalezc. szukam juz pol roku. masz moze namiary na kogos, kto takie rzeczy naprawia?

 

swoja droga zastanawiam sie i ciagle nie wiem jak doszlo do przepalenia falli w moich R80? i to przy niezbyt glosnym skuchaniu ok. 20% potencjometra i wzmocnieniu koncowka mocy parasound 1200II+pre parasound? moze ktos zna odpowiedź.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

mam glosnik z przerwana aluminowa membrane EMIM w R80. ciezko cos znalezc. szukam juz pol roku. masz moze namiary na kogos, kto takie rzeczy naprawia?

 

swoja droga zastanawiam sie i ciagle nie wiem jak doszlo do przepalenia falli w moich R80? i to przy niezbyt glosnym skuchaniu ok. 20% potencjometra i wzmocnieniu koncowka mocy parasound 1200II+pre parasound? moze ktos zna odpowiedź.

 

pozdrawiam.

 

No to klops:(

Emimy do serii Renaissance, to faktycznie rzadkość i to DROGA (200-250 euro wołają).

Jeszcze jakiś czas temu były na licytacji ebay.de oraz na audio-markt.de. Próbowałeś czy odpuściłeś ze względu na cenę? Teraz nie widzę. W USA też bieda. Ciekawe, że do starszych Infinity serii RS można dostać o wiele szybciej i taniej!

 

Użtykuję różne emimy już od jakichś 8 lat i nie miałem okazji doznać takiej przykrości. Szczerze współczuję:(

 

Na mój gust - to nie jest od wzmacniacza. Raczej uszkodzenie mechaniczne lub jakaś wada materiału. Lecz cóż to za różnica dla Ciebie?

Znam człowieka, który mógłby przykleić (też się zdarza) magnesy do folii aluminiowej, ale samej folii nie dał rady - próbował!

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

mam glosnik z przerwana aluminowa membrane EMIM w R80. ciezko cos znalezc. szukam juz pol roku. masz moze namiary na kogos, kto takie rzeczy naprawia?

 

swoja droga zastanawiam sie i ciagle nie wiem jak doszlo do przepalenia falli w moich R80? i to przy niezbyt glosnym skuchaniu ok. 20% potencjometra i wzmocnieniu koncowka mocy parasound 1200II+pre parasound? moze ktos zna odpowiedź.

 

pozdrawiam.

 

Poczytaj i pomysl o Graz:

 

http://www.audioworld.com/sw/Forum1/HTML/008160.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

mam glosnik z przerwana aluminowa membrane EMIM w R80. ciezko cos znalezc. szukam juz pol roku. masz moze namiary na kogos, kto takie rzeczy naprawia?

 

swoja droga zastanawiam sie i ciagle nie wiem jak doszlo do przepalenia falli w moich R80? i to przy niezbyt glosnym skuchaniu ok. 20% potencjometra i wzmocnieniu koncowka mocy parasound 1200II+pre parasound? moze ktos zna odpowiedź.

 

pozdrawiam.

no to pech.. :-(

membrany lub cale EMIM bywaja na eBay'u - szukaj u Niemcow i Amerykanow - przy odrobinie cierpliwosci znajdziesz co potrzebujesz, choc tanio pewnie nie bedzie... w kazdym razie EMIM to EMIM do Twoich R80 pasuje kazdy (np z R90 czy IRS SIgma - poczytaj tutaj :http://www.infinity-classics.de/infinity/technik/manuals/IRS_Sigma_technical_sheet.pdf

http://www.infinity-classics.de/infinity/technik/manuals/Renaissance_80_technical_sheet.pdf

http://www.infinity-classics.de/infinity/technik/manuals/Renaissance_90_technical_sheet.pdf )

 

jak przepalila sie folia to musial spory prad pojsc na przetwornik.... jesli koncowka jest na 100% O.K warto by bylo ogladnac zwrotnice....

czytalem gdzies na forum, ze SEMIT'Y i EMIM'y lubia miec klopoty z powodu lutowania przewodow - nie tylko tych, ktore prowadza do zwrotnicy, ale rowniez tych (takie cienkie bardzo)od zaciskow na folie - przelutowanie (bardzo precyzyjna robota i wprawa potrzebne bo i folie i drut mozna latwo uszkodzic) rozwiazuje problem i przywraca do zycia.

byc moze Twoje uszkodzenie powstalo wlasnie z takiego powodu..... gosc, ktory to opisywal twierdzi, ze warto pomierzyc soje SEMIT, EMIT i EMIM (podawal wartosci dla kazdego - niestety nie pamietam) i w razie odstepstw od normy - przelutowac....

 

Nic wiecej mi do glowy nie przychodzi.

Temat tego lutowania jest na forum Audio Karma - spobuj w google wpisac EMIT repair lub cos podobnego powinno znalezc watek.

 

No to klops:(

Emimy do serii Renaissance, to faktycznie rzadkość i to DROGA (200-250 euro wołają).

Jeszcze jakiś czas temu były na licytacji ebay.de oraz na audio-markt.de. Próbowałeś czy odpuściłeś ze względu na cenę? Teraz nie widzę. W USA też bieda. Ciekawe, że do starszych Infinity serii RS można dostać o wiele szybciej i taniej!

 

Użtykuję różne emimy już od jakichś 8 lat i nie miałem okazji doznać takiej przykrości. Szczerze współczuję:(

 

Na mój gust - to nie jest od wzmacniacza. Raczej uszkodzenie mechaniczne lub jakaś wada materiału. Lecz cóż to za różnica dla Ciebie?

Znam człowieka, który mógłby przykleić (też się zdarza) magnesy do folii aluminiowej, ale samej folii nie dał rady - próbował!

 

Pozdrawiam!

 

 

tutaj cos o tym lutowaniu jest.. :

 

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=65571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj cos o tym lutowaniu jest.. :

 

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=65571

 

witam Was,

 

wielkie dzięki za współczucie i pomoc!!

 

fakt, ze nie zdazyłem sie nacieszyc swoimi R80, ale mysle ze przyjdzie jeszcze kiedys taki czas:)i bede mogl podzielic sie z Wami moimi wrazeniami z odsluchu.

tez sklaniam sie do opinii poprzednika, ze cos było z głośnikiem lub kolumna gdyz pararaund wyglada ze jest OK.

 

chce podzielis sie z Wami planem jaki obmyslilem (mile widziane wasze sugestie);

kupic emim od Graz http://www.audioworld.com/sw/Forum1/HTML/008160.html i dac moje R80 komus kto ma o tym pojecie aby wstawil emim i ustawil tj. wyregulował moje R80. po zatym moglyby sprawdzic zwrotnice, lutowania, etc wszystko co jest w srodku.

znacie kogos godnego polecenia do takiej roboty najlepiej w okolicach Łodzi? wysłałem zapytanie tez do studio 16Hz.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za reaktywacje !

kupujac emim'a od graz trzeba by chyba rozwazyc zakup 2 sztuk.... moze byc trudno zgrac nowy przetwornik z kilkunastoletnim oryginalem..

proponuje rozwazyc "polowanko" na oryginalnego emim'a - powinno byc latwiej.

 

renowacja zwrotnic nie jest jakims wyjatkowo trudnym zabiegiem - potrzeba cierpliwosci troche - proponuje trzymac sie oryginalu - nie modyfikowac (choc tutaj pewnie bedzie mnostwo zwolennikow takiego zabiegu - dla mnie co konstruktor mial na mysli jest istotniejsze - nawet jesli popelnil teoretycznie bledy - zeby IR graly "po swojemu" nie zmienialbym nic).

 

co masz na mysli piszac - "wyregulowal,ustawil" ? - bo jesli elemnty zwrotnicy sa parowane (a powinny - Infinity pewnie tak robilo - wiec wymieniajac cokolwiek na nowe - tez by wypadalo to zrobic) to chyba taki zabieg nie jest konieczny...

kontrola lutowania, wymiana elektrolitow na nowe i sprawdzenie ukladu to wszystko co nalezaloby zrobic...

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.