Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

no wiec ja takze chcialbym przystapic do kubu infinity

moje kolumny to kappa 9

generalnie to zakupilem je przez przypadek

chcialem zakupic klipsch RF7

ale odwiodl mnie od nich mj kolega ktory uczy mnie szacunku do rzeczy starych i dobrych a nie nowych drogich i swiecących

moje preferencje to 80% filmy i reszte muzyka

zakupilem wiec moim zdaniem mocny amplituner onkyo 3009

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR3009

wczesniej mialem klipsch F3 (5.1) + onkyo 608

wiec przesiadka na nowy sprzet to przeskok o rok swietlny do przodu

 

nasluchalem sie opinii ze i tak nie wiem co znaczy dobre granie kappy 9

i namawiany jestem do zakupu wzmaka stereo - mocnego wzmaka stereo ...

teraz moje zapytanie czy faktycznie to bedzie jeszcze inny swiat niz mam obecnie :) ?

ktory wzmak da mi ta radosc ?

 

1.rotel 980bx (moze byc w konfiguracji 2xmono)

2.NAKAMICHI PA-7E wzglednie PA-5

3.Sony TA n80ES

4.Krell KAV-300i

5.PS Audio Delta 200 + PS Audio 4.5

 

generalnie bede wzorowal sie na opinich ludzi ktorzy mieli do czynienia fizycznie z tym sprzetem gdyz na odsluch zwyczajnie nie mam kiedy wygospodarowac czasu (praca)

 

aha .. budzet wolalbym jak najmniejszy

wzmak nie musi byc ladny / nowoczesny - oby kontrolowal kolumny

dziekuje za pomoc .

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na poaczatku chcialem wymienic tylko amplituner wiec z onkyo 608 przesiadlem sie na onkyo 3009

potem stwierdzilem ze kolumny sa niegrajace i ze potrzeba kolumn , wiec zakupilem kappy 9

teraz okazuje sie ze trzeba do nich niezlego wzmaka stereo wiec 5000zl + trzeba szykowac ... a do tego kolega namawia mnie na gramofon i plyty winylowe ..wiec kurna troche sie uzbieralo $$$$$ (co mnie nie cieszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kappy schodzą poniżej 1ohm, były określane mianem zabójcy wzmacniaczy :)

Za niewiedzę się niestety płaci bo tego Onkyo 3009 w ogóle nie musiałeś kupować. W zasadzie to pieniądze w błoto bo żaden amplituner nie zagra z tymi kolumnami, wystarczyłby jakiś tańszy amplituner z pre out do podłączenia końcówki mocy. A tak jedyny zysk z zasilenia samego centralnego i tyłów, w porównaniu do 608, będzie praktycznie nieodczuwalny.

Jeśli liczysz się z $$$, to sprzedałbym to Onkyo póki prawie nowe, kupił tańszy amplituner z pre out - np z Onkyo - model 809, tańsze to np Yamaha 773, a resztę dołożył do lepszej końcówki mocy, najlepiej z preampem (rozdzielenie kina i stereo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie był u mnie dzisiaj Kolega gag z Nakamichi PA7 .Słyszałem wreszcie jak gra legendarna końcówka która jest przez was zalecana do R90.

Co do wrażeń odsłuchowych nie wypadało,by jak to ja jako gospodarz miał bym wyrazić pierwszy opinię.

Poczekam na kolegę :)

Wertowaliśmy to prawie 5 godzin,ale żeby nie mój brak czasu to następne 5 by było za mało....:)

 

Pozdrawiam

Ale tak troszeczkę...

Co do kabli to Jacek się przekonał że dają dużo:)

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zanim kupisz cokolwiek, posluchaj. U mnie kappy 8 graja z lampa i mocy naprawde nie brakuje. Ostatnio sciagnalem analizer czestotliwosci na android phone i porownalem B&W 805s z kappami. Jest widoczna roznica nawet przy takim niedokladnym pomiarze. Basu na lampie i kappach jest wiecej niz na mocniejszym tranzystorze i 805-kach. Pisze o basie bo to dolne partie wymagaja wydajnosci pradowej. Nie wypowiadam sie na temat jakosci basu bo tego trzeba posluchac.

 

Pod zaslepka masz przelacznik rozciagajacy pasmo przenoszenia w dol - innymi slowy wiecej basu. U mnie jest na extended.

 

Jeszcze raz polecam polegac bardziej na tym co sam uslyszysz, niz na tym co pisza na forum albo ktos Ci powie. Slepy (tak slepy jak to mozliwe) test przed zakupem - zanim wydasz kolejne 5000 zl. Analizatory widma i decybel meter pod androida sa za darmo, a troche bardzie zaawansowane kosztuja max 30 zl. Decybelmeter pomaga wyrownac poziomy glosnosci przy porownywaniu.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zanim kupisz cokolwiek, posluchaj. U mnie kappy 8 graja z lampa i mocy naprawde nie brakuje. Ostatnio sciagnalem analizer czestotliwosci na android phone i porownalem B&W 805s z kappami. Jest widoczna roznica nawet przy takim niedokladnym pomiarze. Basu na lampie i kappach jest wiecej niz na mocniejszym tranzystorze i 805-kach. Pisze o basie bo to dolne partie wymagaja wydajnosci pradowej. Nie wypowiadam sie na temat jakosci basu bo tego trzeba posluchac.

 

Pod zaslepka masz przelacznik rozciagajacy pasmo przenoszenia w dol - innymi slowy wiecej basu. U mnie jest na extended.

 

Jeszcze raz polecam polegac bardziej na tym co sam uslyszysz, niz na tym co pisza na forum albo ktos Ci powie. Slepy (tak slepy jak to mozliwe) test przed zakupem - zanim wydasz kolejne 5000 zl. Analizatory widma i decybel meter pod androida sa za darmo, a troche bardzie zaawansowane kosztuja max 30 zl. Decybelmeter pomaga wyrownac poziomy glosnosci przy porownywaniu.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

 

A to po co jest to forum?

 

Chyba po to żeby doradzić i wymienić spostrzeżenia !!!

 

A co ty wiesz o porządnych tranzystorach?

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kieleka

 

dziekuje , a gdybysmy czysto hipotetycznie podeszli to czy PS AUDIO Delta 200 poradzi sobie bez trudu ?

 

Tak mysle, ze poradzi sobie bez trudu. I tak bedziesz gral pierwszym watem. Jak mierze glosnosc w 50-60 m2 to przy 80 db jest naprawde glosno i nie wyobrazam sobie dlugiego sluchania przy 90 db. Mysle, ze rownie dobrze poradzi sobie twoj ampli , moze pobrac w koncu 1060 watow z sieci. Moim zdaniem tanzystory maja podobna plaska charakterystyke i trudno je rozroznic na sluch.

Jesli chcesz miec fajny podbarwiony i niestety nieco nieprawdziwy dzwiek to polecam lampe, sam juz prawie nie slucham nic innego.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to po co jest to forum?

 

Chyba po to żeby doradzić i wymienić spostrzeżenia !!!

 

A co ty wiesz o porządnych tranzystorach?

 

Tyle co przeczytalem na roznych forach i w podrecznikach fizyki. Przeczytalem takze dosc o psychologii i socjologii zeby podchodzic z przymrozeniem oka do twierdzen niepopartych dowodami, a ktore jednoczesnie sa wbrew logice.

Jesli jestesmy przy radach to jest dowiedzione-pomierzone, ze akustyka pomieszczenia ma wiekszy wplyw na dzwiek, niz kable i wzmacniacz(tego nie jestem do konca pewny). Jak mozesz doradzac cos komus nie slyszac jak to zagra u niego w domu-pokoju? Czy na tej podstawie ma wydac te 5000 zl? Zwrocisz mu je jesli nie bedzie zadowolony?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co przeczytalem na roznych forach i w podrecznikach fizyki. Przeczytalem takze dosc o psychologii i socjologii zeby podchodzic z przymrozeniem oka do twierdzen niepopartych dowodami, a ktore jednoczesnie sa wbrew logice.

Jesli jestesmy przy radach to jest dowiedzione-pomierzone, ze akustyka pomieszczenia ma wiekszy wplyw na dzwiek, niz kable i wzmacniacz(tego nie jestem do konca pewny). Jak mozesz doradzac cos komus nie slyszac jak to zagra u niego w domu-pokoju? Czy na tej podstawie ma wydac te 5000 zl? Zwrocisz mu je jesli nie bedzie zadowolony?

 

Andrzej

 

I znów nic o porządnych tranzystorach!!!!!!!

 

Widzę że mamy fachowca od psychologi i socjologi,a to proponuję Klub zmienić bo tu są Koledzy co na doborze pieca do Infinity to zęby zjedli :)

 

Jeśli chodzi o akustykę to tak ma wpływ,ale nie aż taki jak kable i wzmacniacz.....jak kolega nie wieży to zapraszam do siebie.....przekonamy jeszcze jednego niedowiarka :)

 

A co do rad to czemu wprowadzasz kogoś w błąd? widzę że doświadczenia to za wiele nie masz....i bardzo mocno przekonujesz do lampy.

 

A skąd wiesz jak zagra w jego pomieszczeniu? może niech pierw pomierzy i wtedy mu doradź? :)))))

 

Kolego nowak.michas popatrz na posty wyżej i bież pod uwagę rady doświadczonych ludzi, bo jak widzę to wydasz dużo więcej kasy czytając rady kolegi Andrzeja

 

Pozdrawiam

Mirek

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przeciez radze zeby nie wydawal kasy, a jesli juz to po uprzednim odsluchu w swoim pokoju i rzetelnym porownaniu.

 

Namawiam do nieulegania stereotypom - np. kappa 9 zabojca wzmacniaczy. Byc moze tak, ale przy naglasnianiu sali estradowej, a nie graniu w domu. Wzmacniacz musi byc bardzo marny, zeby generowac znieksztalcenia juz przy 1-5 watach oddawanej mocy.

Jezeli chodzi o porzadne tranzystory to byly proby przeprowadzenia slepych testow na forum. Nie jest latwo rozroznic porzadny od taniego, a roznice sa kosmetyczne.

Co do akustyki pomieszczenia to nawet najtanszy miernik moze udowodnic, ze wplyw jest wiekszy niz kable i wzmacniacz - to nie jest sprawa wiary ale pomiarow.

 

Namawiam do wyprobowania lampy bo mnie akurat podobaja sie znieksztalcenia, ktore generuje - kwestia gustu.

 

Nie chce mi sie z toba gadac... wiecej.

 

:-)

 

Zegnam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przeciez radze zeby nie wydawal kasy, a jesli juz to po uprzednim odsluchu w swoim pokoju i rzetelnym porownaniu.

 

Namawiam do nieulegania stereotypom - np. kappa 9 zabojca wzmacniaczy. Byc moze tak, ale przy naglasnianiu sali estradowej, a nie graniu w domu. Wzmacniacz musi byc bardzo marny, zeby generowac znieksztalcenia juz przy 1-5 watach oddawanej mocy.

Jezeli chodzi o porzadne tranzystory to byly proby przeprowadzenia slepych testow na forum. Nie jest latwo rozroznic porzadny od taniego, a roznice sa kosmetyczne.

Co do akustyki pomieszczenia to nawet najtanszy miernik moze udowodnic, ze wplyw jest wiekszy niz kable i wzmacniacz - to nie jest sprawa wiary ale pomiarow.

 

Namawiam do wyprobowania lampy bo mnie akurat podobaja sie znieksztalcenia, ktore generuje - kwestia gustu.

 

Nie chce mi sie z toba gadac... wiecej.

 

:-)

 

Zegnam

Andrzej

 

I znowu nic o porządnych tranzystorach!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Proponuję wiec doradź dla kolegi niech kupi dobry MIERNIK.....może zagra lepiej od dobrego tranzystora:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

A tak na marginesie to piszemy ,a nie gadamy..................i dalej Lampa!!!!...........a może ty próbujesz coś sprzedać hmmmmmmmmmmmmmmm

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Moim zdaniem tanzystory maja podobna plaska charakterystyke i trudno je rozroznic na sluch.

To niestety nieprawda. Różnice w brzmieniu wzmaków tranzystorowych są ogromne. A już przy podłączeniu ich do trudnych kolumn, dramatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o takiej koncowce

warta jest uwagi ?

PROCEED HPA 2 - jak MARK LEVINSON 431

 

 

----

Zrzut%20ekranu%202013-02-17%20o%2018.24.25.png

 

Te Kappy schodzą poniżej 1ohm, były określane mianem zabójcy wzmacniaczy :)

Za niewiedzę się niestety płaci bo tego Onkyo 3009 w ogóle nie musiałeś kupować. W zasadzie to pieniądze w błoto bo żaden amplituner nie zagra z tymi kolumnami, wystarczyłby jakiś tańszy amplituner z pre out do podłączenia końcówki mocy. A tak jedyny zysk z zasilenia samego centralnego i tyłów, w porównaniu do 608, będzie praktycznie nieodczuwalny.

Jeśli liczysz się z $$$, to sprzedałbym to Onkyo póki prawie nowe, kupił tańszy amplituner z pre out - np z Onkyo - model 809, tańsze to np Yamaha 773, a resztę dołożył do lepszej końcówki mocy, najlepiej z preampem (rozdzielenie kina i stereo).

 

siedze od kilku dni na necie i wertuje przerozne mozliwosci

w ogole nie bralem twojej propozycji pod uwage ..

i nagle doznalem oswiecenia !

TAK to wlasnie jest panaceum na moje rozterki

na pewno kino czyli dzwiek przestrzenny musze miec

teraz tylko jak to wysterowac

kupic jakis ampli czy moze jednak

pobawic sie w cos bardziej profi i dokupic preamp , dsp i dwa wzmaki jeden stereo drugi 3xstereo razem 5 wyjsc

 

sprawa rozwiazana :)

za podpowiedzia kolegi podlaczylem do testu pod amplituner moj domowy z pre out front na wzmacniacz i faktycznie podawany jest sygnal z frontowych kolumn a reszta leci z amplitunera .

reasumujac z pre out front bedzie lecial sygnal na koncowke mocy PROCEED HPA 2 MARK LEVINSON 431 a reszta sygnalu bedzie napedzana przez ampli !

mysle ze to bedzie to !

Edytowane przez Fr@ntz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawy nabrały obrotów i stałem się posiadaczem IR90 w wersji czarnej lakierowanej :)

Wszystko to zasługa Jacka, zukzukzuk'a. Dzięki raz jeszcze.

 

Grają...wcale nie grają, bo nie mam jeszcze wzmacniacza.

Dlatego proszę jakbyście widzeli coś ciekawego na allegro to dajcie znać. Na początek myślałem o wzmacniaczu/końcówce do 2 tys zl. Nakamichi TA 4E po tyle chodzą?

Ale np teraz jest coś takiego

http://allegro.pl/koncowka-mocy-rotel-rb-1090-i3039947028.html

Coś mi świta, że ktoś tym napędzał infinity.

 

Docelowo chciałbym coś z poniższych. Po ile one teraz chodzą?

NAKAMICHI PA-7E (5tys?)

Rotel RB-1090 (5tys?)

Parasound HCA-2200II (?)

Omak Jewel One (2tys?)

Metaxas Iraklis II (3,5tys?)

 

Chce też spróbować Audiomatus AM400 (4400zl nówka, klasa D).

Czy ktoś próbował jakiś wzmacniaczy klasy D?

 

Jakieś inne typy, które nie pogryzą się z IR90?

 

Dzięki i pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

i nagle doznalem oswiecenia !

reasumujac z pre out front bedzie lecial sygnal na koncowke mocy PROCEED HPA 2 MARK LEVINSON 431 a reszta sygnalu bedzie napedzana przez ampli !

mysle ze to bedzie to !

Już Ci o tym na hdtv pisałem ponad tydzień temu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto mam przyjemność ”zza grobu” podzielenia się z Wami wrażeniami odsłuchowymi po wizycie u kolegi Mirka z Ornety w warmińsko mazurskim.

Na początek wyrażam swoją radość z tego że w północno wschodniej Polsce też są miłośnicy i posiadacze ”patrz - wytrawni koneserzy muzyki” starych kolumn infinity, bo od trzech lat czułem się tu zupełnie osamotniony.

Spotkanie odbyło się u Mirka w domu, i to głównie jego urządzenia były bohaterami rozważań i spostrzeżeń. Ja również przytargałem ze sobą co nieco, Nakamichi pa7 i Yamachę cdx - 1060 ale ze względy na braki wyposażeniu nie doszło do bezpośredniego starcia elektroniki zasilającej nasze kultowe RE 90.

Zacznijmy od początku.

Oto zestaw Mirka:

CEC AMP 6300,MERIDIAN 508.20,WIREWRLD ECLIPS GOLD XLR,NORDOST RED-DAWN,INFINITY RENAISSANCE 90,FILTR SIECIOWY ESA,SIECIÓWKI DIY,

 

Mirek, przesympatyczny specjalista od słodzenia w pracy „cukiernik z zawodu” skonfigurował aparaturę do grania równie słodkiego jak sernik którym mnie częstował (a propos, bardzo dobry sernik).

Pedant pod każdą postacią. Tor audio począwszy od uziemienia, sieci zasilającej , poprzez bezpieczniki, skończywszy na granitowych podstawkach z wygrawerowanymi napisami „Renaissance” robi wrażenie

Brzmienie zestawu, bardzo ocieplone , miękkie i głębokie. Nasycone, kolorami i barwami, bardzo soczyste i przyjemne. Pozbawione natarczywości i agresji. Relaksacyjne.

Mirek tak lubi. I dobrze. Jak lubi , tak ma. O gustach się nie dyskutuje.

Poważnym mankamentem odsłuchu był pokój który musi jak wiadomo służyć do mieszkania jak i do ustawienia sprzętu. I tu w moim odczuciu pojawiły się problemy. Głęboka scena z podbarwionym mocno rozlanym "miękkim i głębokim" basem wynika głównie z ustawienia kolumn w dłuższych ragach, prostokątnego i wąskiego pokoju. Przyznam szczerze po przyjściu do domu zrobiłem test ustawiając kolumny w taki sam sposób i oczywiście efekt był bardzo podobny. Kolejny raz przekonałem się że jednym z najważniejszych elementów w odsłuchu jest odpowiednie pomieszczenie i ustawienie kolumn.

Na szczególną uwagę w zestawie Mirka zasługuje CD Meridiana które, gra pełnie, nie natarczywie i barwnie. Prezentuje świetną trójwymiarową scenę. Porównaniu z moją Yamachą cdx -1060 Meridian wypadł znacznie lepiej pod każdym względem.

Bardzo ciekawi byliśmy porównania CEC AMP 6300 z nakamichi pa7, jednak bezpośrednie starcie nie było możliwe ponieważ nie posiadam przenośnego przedwzmacniacza. W zestawianiu CEC AMP+ 6300+MERIDIAN vs. NAKAMICHI PA7 + Yamacha cdx 1060 (po wyjściu fixable) ten pierwszy wypadł znacznie lepiej (z wyjątkiem kontroli basu). I było to niewątpliwie zasługą Meridiana (źródła). Meridiana nie można było podłączyć do NAKPA7 bez przedwzmacniacza bo nie ma wyjść regulowanych. Dlatego pozostał niedosyt bo nie można obiektywnie porównać końcówek mocy jeśli jedna zasilana jest bez pre, kiepskim cd , a druga ma dedykowane pre i znacznie lepsze źródło. Uważam że podłączenie meridiana do nakpa7 poprzez odpowiednie pre było by strzałem w dziesiątkę.

W tym tygodniu planujemy spotkanie u mnie. Ciekaw jestem jak Mirek oceni moją koncepcję ustawienia głośników w połączeniu z Nakamichi i studyjnym źródłem, (ECHO LAYLA 3G)

Oj będzie się działo……………….. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2013 o 14:35, gość napisał:

Tu ciekawy zestaw:

http://allegro.pl/nad-s100-s200-i3012953030.html

Myślę że warto by go wypróbować z Infinity.

 

A te bym z chęcią porównał z Infinity:

http://allegro.pl/vulkan-quadral-phonolog-i3045013943.html

 

B. ciekawe w obu przypadkach. Oba do mnie przemawiają :) I tyle - pozostaje polizać wystawę przez szybę.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawianiu CEC AMP+ 6300+MERIDIAN vs. NAKAMICHI PA7 + Yamacha cdx 1060 (po wyjściu fixable) ten pierwszy wypadł znacznie lepiej (z wyjątkiem kontroli basu). I było to niewątpliwie zasługą Meridiana (źródła)

Jacku zapomniałeś o kabelkach:)

 

W sobotę znowu pewnie dnia nam zabraknie, oj będzie się działo .....będzie:)

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.