Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Obecne ceny 8.2 na allegro to jakiś żart, pamiętam jak swoje sprzedałem za 3000zł, a teraz 4500zł to minimum.

 

No ja swoje kappa 8.2i kupiłem za 450 Euro. Więc 4500 PLN to ZONK! Tak samo zresztą z końcówką pa5 nakamichi - na allegro jedna stoi za 4kpln (jeden z forumowiczów), co uważam, za gruuubą przesadę. No ale cóż, taki urok Allegro - wszak Polska to bogaty kraj więc przepłacać można.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 8.2 też kiedyś kupiłem za około 500Euro + prawie 1000 kilometrów w jedną stronę :) Więc wyszło praktycznie, za tyle, za ile sprzedałem.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą końcówką aż tak nie przejmowałbym się, te co podałeś to z palcem w nosie napędzą Kappy. Jak chcesz konkretne różnice to pobaw się teraz kilkoma kombinacjami pre ;)

 

Don, to mnie uspokoiłeś w kwestii końcówki. Pytanie teraz: jak oceniać jakość pre i jego współpracy z końcówkami? Jak dotąd wydawało mi się, że pre z sansui jest b. dobre. Szczerze powiem, że nie wpadłem nawet na pomysł porównania pre sansui z Arcamem 9c (swego czasu chyba najwyższy model Arcama), bo wydawało mi się, że to końcówki są ważniejsze - wszak pre ma tylko regulować siłę wzmocnienia. No ale pewnie sie mylę...

Na co zwracać uwagę przy wyborze pre?

Wiem, że wielu poleca Ca5 nakamichi do końcówek nakamichi i dla mnie ma to sens. Problem w tym, że te nie za często sie pojawiają na rynku wtórnym. Dla mnie najważniejsza jest przejrzystość, czyli po prostu czyste wzmocnienie, zapewniające transparentność systemu. Ale to takie wydumki na podstawie poprzednich doświadczeń, a nie ma w nich np. lampy. Nie wiem jednak, czy np. kupno pre lampowego do naka miałoby sens...?

Czyli - czego i jak szukać?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielu poleca Ca5 nakamichi do końcówek nakamichi i dla mnie ma to sens. Problem w tym, że te nie za często sie pojawiają na rynku wtórnym. Dla mnie najważniejsza jest przejrzystość, czyli po prostu czyste wzmocnienie, zapewniające transparentność systemu. Ale to takie wydumki na podstawie poprzednich doświadczeń, a nie ma w nich np. lampy. Nie wiem jednak, czy np. kupno pre lampowego do naka miałoby sens...?

Czyli - czego i jak szukać?

 

nie zrob tego bledu co ja - tez myslalem ze pa7e2 i ca7 bedzie optymalnym polaczniem. byla tragedia

zaraz prezes tu wyskoczy ze stwierdzeniem ze to jest jedyne sluszne polaczenie i inne takie bla bla bla...

ale

pre nakamichi jest po prostu slabe i tyle - smialo moge stwierdzic ze bylo najslabsze z wielu a porownywalem z ponad 10 innymi pre ( w roznych kategoriach cenowych) i do tego mialem ca7 a nie ca5. jak ci chce to poszukaj wczesniej w watku

tak jak slusznie zauwazyles pre to nie tylko wzmocnienie i wybor zrodel - to sporo wiecej

oczywiscie do zestawu kapp z nakamichi nie ma sensu sie ladowac w bog wie jakie koszta ale i tak mozna oczekiwac sporej poprawy

polecam ci lampowe pre. bez zadnych cudow i na stosukowo niewielkiej ilosci lamp (koszta) choc lamp w pre nie wymieniasz tak czesto jak lamp mocy w koncowkach.

jesli chodzi o budzet pasujacy do nakamichi i kapp to smialo mozesz szukac na przyklad:

- chinczykow - taka Ming Da MC3R lub Ming Da MC3R MKII na ten przyklad albo w zasadzie cokolwiek z chrl na zestawie lamp ecc83 ne wejsciu i ecc82 lub ecc81 na wyjsciu. cena smieszna a i ewentualny tuning wchodzi w gre - wymiana kondensatorow sprzegajacych i wyjsciowych.

- mozna popatrzec przyjaznie na konstrukcje ukrainskiej manufaktury phast. jest tego sporo a w relacji cena jakosc chyba nie ma sobie rownych. patrz na te nowsze - tak po 2007-2008 kolcek zdecydowanie higendowy

- DIY wszelkiej masci - jest tego sporo i w zasadzie tu w praktyce nie ma ograniczen ale uwazaj bo sprzety sa praktycznnie nieodsprzedawalne wiec ma to spore i dosc ciekawe odzwierciedlenie na rynku wtornym

nakamichi jest dobrym klockiem (w swojej cenie) i zdecydowanie lubi lampke wiec nie musisz sie obawiac problemu spasowania. ma sredni gain wiec spasujesz go w zasadzie ze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozładować trochę atmosferę opowiem "przezabawną" historię

 

No i rozładowałem ;)

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie poza konkursem, nie wiem czy mogę tutaj ale zadam. Szukam osób z Warszawy, które udostępnią w swoim pomieszczeniu do odsłuchu właśnie kolumny Infinity, najlepiej trochę nższe serie pokroju 6.2 albo 8.2. Chicałbym posłuhhać jak to mniej więcej gra zanim bym się zdecydował na zakup. W razie czego można pisać na PW.

 

Z góry dzięki za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchem Kappa niestety nie pomogę, nie wiem, czy jest ktoś z Wawy...

 

Odebrałem dziś Naka pa5. Posłuchałem raptem godzinę. Pierwsze wrażenia - jakość wykonania i waga - słuszna. Zero plastiku, wszystko porządne. Gniazda, obudowa - czuć, że mamy do czynienia nie z popierdółką, a konkretnym urządzeniem.

Dźwięk: nak sterowany z pre Sansui au-717. Dźwięk b. szybki i transparentny. Słuchałem dość głośno, więc dużo szczegółów słychać, ale właśnie ta szybkość, przejrzystość sprawiły, że uslyszałem nowe szczegóły na kilku dobrze mi znanych płytach. Co do sceny, to jest trochę inna - muszę posłuchać, by móc ocenić w jakim aspekcie się zmieniła.

 

Jedno co - gdy na sansui zapodam wzmocnienie tak koło godziny 12:00 to slychać w przerwach miedzy muzyką lekki szum. Przypuszczam, że albo wynika to ze znacznego już wzmocnienia, albo jednak pre nie wyrabia. Nie pamiętam tego z pre arcama 9c i coś podpowiada mi, że sprzedałem je nie wiedząc jak dobry jest to sprzęt... No cóż. Ma problem z jednym selektorem źródeł, ale to da się obejść, natomiast dźwięk był b. przejrzysty.

 

Jutro kupię rozdzielnik rca by móc wypróbować i porównać bi-amping, ale już teraz wiem, że nak gra na średnich i wysokich odrobinę inaczej od Sansui. Nie wiem, czy nie jest dokładniejszy, bardziej transparentny.

 

Ale na koniec refleksja: na basie jest lepiej, owszem, ale nie napisałbym, że jest przepaść, deklasacja i zdmuchnięcie w stosunku do skromnego wcześniejszego Arcama 8p. Jest lepiej, ale ten niepozorny Arcam radził sobie z Kappami naprawdę nieźle, nigdy sięnie wyłączył, etc. Także jest progres w jakości, ale myślę, że gdy dopasuję pre to będę miał system ukończony, bo by uzyskać dalszą poprawę dźwięku musiałbym b. dużo zainwestować, a bez radykalnej zmiany (np. kolumn) nie miąłoby to sensu, bo nie sądzę, że z Kappa da sie więcej wyciągnąć. Gadałem też z gościem od którego kupiłem naka - przesiadł sie na pa7 bo dorwał go tanio, ale mówił, że różnicy nie słyszy. Może mi tak tylko kadził, ale kto wie... Pod względem parametrów pa7 trochę się różni, ale nieznacznie: jestem trochę zakręcony, bo raz podają, że current peak to 70A dla pa5 a do 90A dla pa7, a w innym miejscu specyfikacji, że oba mają do 90A. Poza tym pa7 większe trafo i więcej kondów - pewnie lepiej jest, ale czy znacznie...?

 

Ogólnie jestem b. zadowolony - dźwięk jest teraz doskonale kontrolowany i świadomość, że ma sie już konkretny sprzęt i dużo więcej dla dźwięku zrobić nie można (ok, pewnie lepszy dac, lepsze pre, może źródło plików/jakiś odtwarzacz sieciowy); porządne fundamenty dobrego dźwięku wydają się być położone.

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, którzy wsparli mnie poradami w procesie szukania końcówki. Szczególne dzieki dla Jacka ZukZuka, który przekonał mnie do Naka i wyjaśnił w czym jest lepszy od innych alternatyw jakie rozważałem. W tej chwili jestem przekonany co do słuszności wyboru.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romanie!

Choć czuję poprzez tekst, że to jeszcze nie to... Najważniejsze, co będziesz sądził o graniu jak mnie jakiś czas od zakupu. No i jeśli już będzie docelowe pre (oczywiście, że lampowe:)...

 

Pozdrawiam!

Jacek

Edytowane przez misiomor
usunięcie fragmentu nie na temat

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romanie!

Choć czuję poprzez tekst, że to jeszcze nie to... Najważniejsze, co będziesz sądził o graniu jak mnie jakiś czas od zakupu. No i jeśli już będzie docelowe pre (oczywiście, że lampowe:)...

 

Pozdrawiam!

Jacek

 

Jacku, to chyba właśnie to ;)

Jestem b. zadowolony - jeśli nie wyszło to z mojego tekstu, to tylko dlatego, że zanim wydam jakieś kategoryczne sądy to jednak długo się zastanawiam + nie mam takiego osłuchania jak niektórzy Koledzy tutaj i dlatego nie napiszę, że nakamichi rozwalcowuje/zmiata/zjada na śniadanie (czemu nie na kolację?!)/etc. wszystkie inne sprzęty do poziomu 20 czy 50 tys. pln.

Nie chciałem napisać, że złapałem króliczka, bo zawsze można cos poprawić, zawsze można lepiej. Ale wydaje mi się, że dochodzę powoli do pułapu, gdzie jakakolwiek poprawa będzie nieduża, za to okupiona wysokim kosztem. Coś tam zawsze można dołożyć i poprawić (pliki, pre), ale jest bardzo porządnie, bardzo.

 

Co do pre to otrzymałem poradę jak sobie z tym poradzić + stwierdziłem, że jest to związane z nagraniem i czułością użytych do nagrania mikrofonów, bo w niektórych nagraniach w ogóle tego szumu nie ma. Także wszystko na spokojnie - po prostu słucham.

 

PS.

 

Wolę Romek niż Roman, bo na imię mam Romuald ;)

Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze tak źle nie bywało, żeby klub spadł na 4 stronę:(

 

Ale do rzeczy...

Jakby kto chciał, pojawiły się R90 LE i to w Polsce!

Tylko cena? KOSMOS:( Lecz od czego są negocjacje! Jeśli ktoś chce kupić, a ktoś sprzedać...

http://allegro.pl/infinity-renaissance-90-limited-edition-i3706221203.html

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Romku, jak tam?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w różnych miejscach widziałem propozycje modyfikacji zwrotnicy w normalnych Re90. Ludzie piszą, że wyciskają bez porównania lepszy bas niż w oryginale. Obiło mi się o uszy też, że normalna zwrotnica tak zrobiona, żeby był łagodny przebieg impedancji (nie wiem ile w tym prawdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w różnych miejscach widziałem propozycje modyfikacji zwrotnicy w normalnych Re90. Ludzie piszą, że wyciskają bez porównania lepszy bas niż w oryginale. Obiło mi się o uszy też, że normalna zwrotnica tak zrobiona, żeby był łagodny przebieg impedancji (nie wiem ile w tym prawdy).

 

Na tym wątku był adres do zwrotnicy w wykonaniu standard (bodajże) :

http://www.hifishock.org/picture.php/31638-RENAISSANCE-90---2

a tu schemat:

http://www.google.pl/imgres?start=87&sa=X&biw=1600&bih=755&tbm=isch&tbnid=ejXxNr_ymXWshM:&imgrefurl=http://www.hifiengine.com/gallery/images/infinity-renassance-90.shtml-2&docid=k3wtlsJBuY7EJM&imgurl=http://www.hifiengine.com/files/images/Infinity%252520renaissance%25252090%252520crossover.preview.png&w=700&h=795&ei=GAKBUoCcDMWh7Abt5YCQDg&zoom=1&ved=1t:3588,r:21,s:100,i:67&iact=rc&page=4&tbnh=212&tbnw=187&ndsp=35&tx=109&ty=93

 

W lakierkach mieli użyć lepszych elementów do zwrotnicy (możliwe że różnią się też wartości elementów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli Infinity Renaissance 90

 

Pozwoliłem sobie przygotować mały pakiecik o wyżej wymienionych kolumnach dla Nas i przyszłych pokoleń.

 

Proszę pobierać póki "ciepłe" :-)

 

http://speedy.sh/sPBqS/hfe-infinity-renaissance-90-parts-list.pdf

http://speedy.sh/J6rFC/hfe-infinity-renaissance-90-technical-data.pdf

http://speedy.sh/2m3pY/RE90-20ex-20view-re90.jpg

http://speedy.sh/efDZa/Infinity-Renaissance-Speakers-Watkins-woofer-EMIM-EMIT-White-Paper.pdf

http://speedy.sh/X7v5T/Infinity-Renaissance-Manual0001.pdf

http://speedy.sh/msjbN/Infinity-Renaissance-90-0-nacrt.preview.png

http://speedy.sh/fJbGk/Infinity-Renaissance-90-crossover-parts-list.preview.png

 

 

Do pełni szczęścia brakuje Nam zdjęć wnętrza skrzynek ze szczególnym uwzględnieniem zwrotnic ( w różnych wyraźnych ujęciach, hi res photos ) innych niż te :

 

http://www.hifishock.org/picture.php/31638-RENAISSANCE-90---2/categories

http://www.hifishock.org/picture.php/31639-RENAISSANCE-90---3/categories

 

W formie plików, oczywiście.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców. Planuję zakup kolumn Infinity kappa 8.1/8.2 Czy ktoś się orientuje czym się różnią modele 8.1i 8.2i?

 

Pozdrawiam

 

Było o tym już w Klubie, poszukaj. Różnica jest (chyba) w tym, że wersja 8.1 to wersja na rynek amerykański z bas refleksem z przodu, 8.2 z tyłu. Pewny nie jestem, bo jak szukałem info w sieci, to natrafiłem na b. sprzeczne informacje. Może któryś z Kolegów mnie poprawi.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem to ogłoszenie.

Ale technicznie sprawne Bety za niespełna 14 kzł?

Coś tu nie pasuje...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby te same:)

Tyle, że euro nie jest 2 x droższe od dolara...

Czyli gdzie one właściwie stoją?

Gdyby jednak za drugiej półkuli, to transport przez ocean jeszcze trzeba doliczyć.

Drobnostka:(

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców. Planuję zakup kolumn Infinity kappa 8.1/8.2 Czy ktoś się orientuje czym się różnią modele 8.1i 8.2i?

 

Pozdrawiam

Było o tym już w Klubie, poszukaj. Różnica jest (chyba) w tym, że wersja 8.1 to wersja na rynek amerykański z bas refleksem z przodu, 8.2 z tyłu. Pewny nie jestem, bo jak szukałem info w sieci, to natrafiłem na b. sprzeczne informacje. Może któryś z Kolegów mnie poprawi.

 

To chyba nie to. Gość, który mi je sprzedawał mówił, że podobno różnią się materiałem membrany POLYDOME. No i chciałbym dołączyć do klubu. Pozdrawiam wszystkich miłośników kolumn o właściwych rozmiarów przetwornikach.

post-22847-0-59780900-1385329825_thumb.jpg

Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców. Planuję zakup kolumn Infinity kappa 8.1/8.2 Czy ktoś się orientuje czym się różnią modele 8.1i 8.2i?

 

Pozdrawiam

 

To chyba nie to. Gość, który mi je sprzedawał mówił, że podobno różnią się materiałem membrany POLYDOME. No i chciałbym dołączyć do klubu. Pozdrawiam wszystkich miłośników kolumn o właściwych rozmiarów przetwornikach.

 

Witaj w klubie:)

 

Podobno...

Podejrzewam też, iż mówił Tobie również, że POLYDOM z wersji 8.1 jest lepszy...

Daj fotkę membrany. Może choć z "oglądu" co nieco wywnioskujemy...

 

Pozdr.

Daj fotkę

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieję jak szczęście i pieniążki pozwolą , że stanę się niedługo posiadaczem Infinity Kappa 6/7. Kwestia teraz czy do 16m2 lepiej będą pasować 6 czy 7. Od razu mówię , że wolę ściszać bas niż go potem podbijać gdy ma mi go brakować ;)

 

Jakby ktoś miał w dobrej cenie na sprzedaż najlepiej kappy 7.1 cz 7.2 to proszę o PW. Ceny aktualnie są wysokie niestety. Ale można znaleźć okazje (choć ciężko). Ostatnio 7.2 poszły za 1700zł w bdb stanie. Swoję muszę kupić póki nie będzie już za późno (odpukać) :)

 

Aha.. jak ktoś z okolic Wrocławia , Legnica. Posiada infinity kappa i chciałby mniej zaprosić na odsłuch to chętnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieję jak szczęście i pieniążki pozwolą , że stanę się niedługo posiadaczem Infinity Kappa 6/7. Kwestia teraz czy do 16m2 lepiej będą pasować 6 czy 7. Od razu mówię , że wolę ściszać bas niż go potem podbijać gdy ma mi go brakować ;)

 

Jakby ktoś miał w dobrej cenie na sprzedaż najlepiej kappy 7.1 cz 7.2 to proszę o PW. Ceny aktualnie są wysokie niestety. Ale można znaleźć okazje (choć ciężko). Ostatnio 7.2 poszły za 1700zł w bdb stanie. Swoję muszę kupić póki nie będzie już za późno (odpukać) :)

 

Tez mam podobny dylemat. Niecale 17m2 wiec 8.2 nie za bradzo wejda bo dwie szafy w pokoju mam :) Znowu R80 bardzo trudno upolowac. Pytanie wiec czy duzo trace jesli chodzi o jakosc dzwieku kupujac 7.1 czy 7.2 zamiast np R80 czy 8.2?

 

Z gory wielkie dzieki.

 

Ps Z tym ze basu wolalbym raczej nie miec za duzo. Umiar przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Item location:

Bowling Green, Kentucky, United States

 

To my Panu już dziękujemy :-)

 

Na Kleinanzeige Standord: 69242 Baden-Württemberg - Mühlhausen

 

Czyli trzeba by dopytać...

 

Tez mam podobny dylemat. Niecale 17m2 wiec 8.2 nie za bradzo wejda bo dwie szafy w pokoju mam :) Znowu R80 bardzo trudno upolowac. Pytanie wiec czy duzo trace jesli chodzi o jakosc dzwieku kupujac 7.1 czy 7.2 zamiast np R80 czy 8.2?

 

Z gory wielkie dzieki.

 

Ps Z tym ze basu wolalbym raczej nie miec za duzo. Umiar przede wszystkim :)

 

Gdyby nie szafy to 8.2 mogłyby zagrać w takim metrażu (przy pewnych zabiegach akustycznych) przy małym 'zagraceniu' pokoju.

Mniej basu będzie z konstrukcji zamkniętych (r90/r80).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie mam. Różnią się czymś Kappa 6.2 od 7.2 oprócz mocy , zejścia oraz wielkości przetwornika basowego? Patrzyłem na dane wszystkie te same. Przetwornik wysokotonowy i jak i średni ten sam. Zwrotnica dzieli tak samo. Słychać jakieś różnice w jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.