Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Jestes kokejna osoba ktora tak radzi odnosnie Kapp.

 

Pytanie czy 8.2i w obecnych warunkach nie będą przesada (16,5 m2 , wstawione w rogach pokoju br do tylu ) ?

 

Tak jak na zdjeciu :

 

https://www.dropbox.com/s/t3oxz1upmycqk4p/20161222_222459.jpg?dl=0

 

 

Robil ktos test z calkowitym zaslonieciem portu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze pro forma jak na tle Kapp 8..1./8.2 i 9 - tek oraz RE 80/90 ma się

 

Kappa 7.1/7.2

 

U mnie kolumny stoją w rogach, szerokość 2.2 metra , do miejsca odsłuchu jakieś 3,5 metra.

17m2

 

moze za jakiś czas 20-25m2

 

te 25 cm na basie powinno dać radę

 

Tylko jak to brzmieniowo jest tam zszyte ze sredniakiem ??

Jaki profil ??

 

Ktos słuchał, porównywał ??

Miałem 7.2 i 8.2, Re90. Opisywałem dokładnie różnice w klubie, ale nie wiem jak odnaleźć.

W skrócie, zarówno 7.2 jak i 8.2 mają bas który wgniata w fotel, ale pokój musi być odpowiedni, myślę że nie tylko metraż ale i kształt, wysokość ma duży wpływ. W pokoju ok 17m miałem tylko namiastkę tego co one potrafią. Inaczej - jak pokój nie pasuje - to głośnik w Kappach pompuje powietrze w większości na darmo, możesz dowalić do pieca, głośnik się wychyla a efekt słyszalny - jak z takich zwykłych kolumn na mniejszych głośnikach. Różnica na średnicy między 7.2 / 8.2 jest słyszalna, dodatkowy głośnik średniotonowy i inny podział robi swoje. Kappy 8.2 są ewidentnie bardziej przejrzyste. 7.2 w takim porównaniu są jakby odrobinę zlepione na niższej średnicy, trochę bardziej gęste, nie tak precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to drogi klocek. Aktualnie nowy(w zależności od kursu dolara) to około 25tyś. Używka prawie nie do dostania, a też co najmniej

3 500 euro i trzeba jechać do zachodniej europy. Uwaga na oszustów którzy proponują 1700 euro - wysyłką. To ściema. Pass trzyma cenę i jak ktoś chce kupić sprawny z pewnego źródła to koszt spory.

No cóż, jak ktoś chce posłuchać jak duże możliwości mają RE 90 to nie ma kompromisów. Passa INT -150 podłączałem też do kapp 7.1.

Z tą końcówką dynamika, bas, głębia, przestrzeń, detal czy scena zdecydowanie lepiej wypada z Renaissance 90 niż na Kappach. Wtedy dopiero słychać różnicę pomiędzy tymi głośnikami. Z Kappa 8 nie porównywałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jeszcze ja sie podpytam (:

m-80 ma trzy terminale wyjsciowe a,b,c kazde na minimum 4ohmy. Jedynie opcja terminal b+c jest zaznaczona jako min. 2ohmowa.

 

czy w takim razie M-80 mozna (zamiast standardowego bi-wiring) podlaczyc pod kappa8 tak ze terminal B jest podpiety pod "LOW" oraz terminal C tego samego wzmaka jest podpiety pod "hi+mid" w kappach? czy jest to bezpieczniejsze dla koncowki, niz standardpwy bi-wiring z terminala B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to jest z kappami,które mają 6 ohm?Podpinał je ktoś pod końcówke 8 ohmową bez strachu?

 

A jaki to model ?

Co innego uśredniona impedancja , a co innego minimum impedancji , to drugie może być groźne , szczególnie gdy ma miejsce w zakresie niskiej czułości słuchu ( w basie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

potrzebuje porady - mianowice zastanawiam sie nad zakupem kappa 8.2 . Pytanie czy z tymi glosnikami ktos moze probowal koncowke audiomateus'a as500? Dodatkowo na co nalezy zwrocic uwage podczas zukupu tych kolumn - cos czytalem o glosnikach polydome, niemniej nie wiem dokladnie o co chodzi. Trzecia, ostatnia sprawa - czy ktos we Wroclawiu posiada te kolumny - z checia podpiolbym moja koncowke mocy i sprawdzil jak sobie ona daje rade z kappa 8.2 prosze o wyrozumialosc i nie odsylanie do wyszukiwarki - nic konkretnego nie udalo mi sie ustalic, a czytanie ponad 100 stron forum nie jest latwe. Z gory dziekuje za pomoc :)

 

 

ps

specyfikacja audiomatus as500

http://www.audiomatus.com/as500_as250.html

Edytowane przez Konrad Szmelter

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kappy 8.2 są dość łatwe i chyba katalogowo uśrednioną mają 6ohm jeśli mnie pamięć nie myli.

 

Ja bez strachu podpinałem nawet ampli KD i dość rozkręconemu nic się nie działo, nie grzał się nawet nadmiernie.

Z tym że dźwięk z tego był marny.

8.2 tak jak i inne Infinity potrzebują bardzo wydajnego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2017 o 19:59, gość napisał:

Z tym że dźwięk z tego był marny.

8.2 tak jak i inne Infinity potrzebują bardzo wydajnego pieca.

I tak było lata świetlne lepiej niż z rzeczonego ampli z Paradigmami i innymi tego typu wynalazkami.

A po podpięciu czegoś lepszego fakt, szło wykorzystać potencjał Kapp znacznie lepiej, przy czym w kwestii samego napędzenia, uzyskania basu to ten ampli dawał radę nie wiele gorzej niż mocarne końcówki pokroju Nakamichi PA7 czy Rotela Michi 10.

Jeśli ktoś zadowoli się dźwiękiem niższej próby to z samym napędzeniem 8.2 i wydobyciem z nich basu, dynamiki nie będzie większego problemu pod warunkiem, że wzmacniacz będzie w miarę przyzwoity, większość dobrych integr da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

potrzebuje porady - mianowice zastanawiam sie nad zakupem kappa 8.2 . Pytanie czy z tymi glosnikami ktos moze probowal koncowke audiomateus'a as500? Dodatkowo na co nalezy zwrocic uwage podczas zukupu tych kolumn - cos czytalem o glosnikach polydome, niemniej nie wiem dokladnie o co chodzi. Trzecia, ostatnia sprawa - czy ktos we Wroclawiu posiada te kolumny - z checia podpiolbym moja koncowke mocy i sprawdzil jak sobie ona daje rade z kappa 8.2 prosze o wyrozumialosc i nie odsylanie do wyszukiwarki - nic konkretnego nie udalo mi sie ustalic, a czytanie ponad 100 stron forum nie jest latwe. Z gory dziekuje za pomoc :)

 

 

ps

specyfikacja audiomatus as500

http://www.audiomatus.com/as500_as250.html

 

Jeśli te dane odpowiadają rzeczywistości, to nie będzie miał z Infinity najmniejszego problemu.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna sprawa - kto we Wrocławiu posiada kolumny Infinity kappa 8.2 i gotów byłby umówić się na odsłuch? Wpadlbym z moja końcówka mocy i spróbowalibyśmy jak to razem gra. Kto da się namówić na taki eksperyment? W rachubę wchodzą także dalsze zakamarki Dolnego Śląska.

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem zapisać sie do klubu z nowym nabytkiem - kolumnami Infinity IRS Omega.

Zamieniłem je sprzedając KAppy 8.1, które uzytkowałem z Rotelem RHB-10.

Mam jeszcze "w poczekalni" KAppy 80. Które grały u mnie przez dość długi czas z P-4100. Jednak Omegi prezentują wyższą klasę brzmienia prawie w każdym aspekcje.

Całość napędzam z końcówki Accuphase P-4100. Oczywiście oryginał, o czym pisałem przed miesiacami.

Nie klon P-4100. (Pseudo klon, bo miałem wreszcie przyjemność porównywania - niestety, a może stety)

 

IRS Omega urzekają mnie szczegółowością na średnicy, głębią sceny. Choć całość fla mnie nie jest tak dynamiczna jak Kapp. Szczególnie nie drive basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawid2011

Przecież nic nie kosztuje. Od tyłu masz regulację pochylenia. Kręcisz, ustawiasz jakiś kąt i słuchasz i wiesz, każde pomieszczenie to inne właściwości soniczne, jak ktoś ma Ci doradzić?

Chwila roboty i wiesz. Czy to takie trudne?

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto

 

Do maksymalnego szczęścia konieczne są podstawy typu Acoustic Revive RST-38 + podkładki kwarcowe Audio Replas.

Następnie 3 poziomnice laserowe ze statywami i zgrać całość w kątach nachylenia płaszczyzny wierzchołków jak i idealnej bazy stereo, żeby wyznaczyć równe odległości od środka, od ścian bocznych i sweet spot.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie pogubiłem. Myślałem że pochylenie do tyłu tym bardziej ze jest taka mozliwosć jest jak najbardziej wskazane. Jednak ostanio po rozmowie z innym uzytkownikiem tych kolumn usłyszałem ze ustawienie ich do pionu przynosi lepszy efekt.

W sumie na spokojnie przez weekend postaram sie sprawdzić które opcja dla mnie w moim pokoju jest najwłaściwsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ktos w watku wspominal o koncowce estradowej ktora rzekomo zagrala lepiej niz koncowka Krella .

Czy ktos pamieta jaki to piec?

Jakie tanie cd za 1 tys polecicie do RS 90??

Fundusze ograniczone po zakupie RS 90:)

Ja napedzamKappy 9.2Końcówka Yamahy PC2002. Jest porównywalna w parametrach do Krelli czy MarcLevinsonów ale za mniejsza kasę :)

https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/pc2002.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Night.

 

Te kolumny sprzedawały się w granicach 3 do 3,5 tysiąca. Ich ,,mankamentem,, jest starzejący się Polidom - głośnik.

Dawno nie widziałem ani na Ebay-u ani na Allegro kolumn z tymi głośnikami w dobrym stanie.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night.

 

Te kolumny sprzedawały się w granicach 3 do 3,5 tysiąca. Ich ,,mankamentem,, jest starzejący się Polidom - głośnik.

Dawno nie widziałem ani na Ebay-u ani na Allegro kolumn z tymi głośnikami w dobrym stanie.

 

Jan

 

Ja mam 8.2i z polydomami w świetnym stanie, fabrycznymi.

Kupiłem 2,5 roku temu.

Fakt, sporo szrotu już jest i coraz ciężej trafić coś dobrego, niezmęczonego, nie od handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Najlepiej w firmie która sama robi kolumny, ma gdzie zrobić pomiary i w dodatku na czymś sensownym.

Wtedy można skorygować parametry w zwrotnicy na bazie pomiarów przed tuningiem i zachować pierwotną charakterystykę albo jeszcze ją poprawić, tak to powinno się robić z głową.

 

Reszta akrobacji to są już półśrodki i potrzebny jest ktoś kto ma dobry słuch oraz dużo doświadczenia, żeby mógł na ucho stwierdzić, czy po wymianie jeden do jeden na elementy innej firmy nie nastąpiło np. rozszycie góry ze średnicą.

Drugi temat, to cierpliwość ... prawidłowa ocena może nastąpić dopiero po kilku miesiącach od wstawienia nowych elementów, gdyż często wygrzewanie części naprawdę wartych uwagi trwa około 3-4 miesiące, a czasami słychać zmiany jeszcze później.

 

Gdy ktoś robi to "z partyzanta", to wyjdzie albo lepiej albo gorzej, a na pewno "inaczej".

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.