Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem jakiego masz wzmaka bo " wydajny pradowo" to dość enigmatyczne stwierdzenie

 

Już odpowiadam. Mam wzmacniacz DIY, a konkretnie znaną na forum Ugodę.

 

Dominujący i buczący bas, to efekt słabego sprzętu oraz złego rozstawienia mebli i kolumn w pomieszczeniu. Normalnie takie zjawisko nie występuje.

Dobre źródło, dobry wzmacniacz, dobre kable i do tego właściwe -> patrz optymalne ustawienie kolumn w danym pomieszczeniu i bas będzie jak marzenie.

 

 

Ja to wszystko wiem, ale nigdy nie miałem w swoim systemie kolumn z bass reflexem. Stąd moje obawy.

Edytowane przez Waluch

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Już odpowiadam. Mam wzmacniacz DIY, a konkretnie znaną na forum Ugodę.

 

 

 

Ja to wszystko wiem, ale nigdy nie miałem w swoim systemie kolumn z bass reflexem. Stąd moje obawy.

 

Nie obawiaj sie, szukaj jak "najświeższej" kolumny w jak najlepszym stanie. Serie x.2 mimo iż pracują bassreflexem, mają bardzo kontrolowany dół. Może okazać się, że x.1 będzie brakowało to troszeczkę, bo prądu ze wzmaka nigdy im nie jest mało. Mają potężne kondensatory na wejściu i jakoś je trzeba napełnić;)

Ja bym poszukał i posłuchał jak to chodzi z twoim szlakiem, bo może nawet warto pójść w 8.2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może okazać się, że x.1 będzie brakowało to troszeczkę

Nie ukrywam,że oczekuję wykopu, dynamiki w muzyce rockowej. Głównym źródłem u mnie jest gramofon. Gustuję w klimatach około Pink Floydówych + dobrze zrealizowany skandynawski jazz.

Jak z Ugody dual mono, będzie mało prądu,

 

post-19552-0-70255300-1452018766_thumb.jpg

to załatwię coś mocniejszego , nie ma z tym problemu.

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam,że oczekuję wykopu, dynamiki w muzyce rockowej. Głównym źródłem u mnie jest gramofon. Gustuję w klimatach około Pink Floydówych + dobrze zrealizowany skandynawski jazz.

Jak z Ugody dual mono, będzie mało prądu,

 

 

to załatwię coś mocniejszego , nie ma z tym problemu.

No to min. 8.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to min. 8.2

Chyba sobie żartujesz trochę. Wielkie kolumny z 12" głośnikiem to według Ciebie "minimum" ?

 

W 20m, o ile pokój nie jest dobrze przystosowany akustycznie lub naprawdę bardzo "przyjazny" akustycznie (proporcje) to nie tylko 8.2 ale i 7.2 nie zagrają. Wiem bo przerabiałem 8.2 i 7.2 w ciut mniejszym pokoju. W tym pokoju lepszy bas i wykop, dynamikę (zwłaszcza przy cichszym słuchaniu) dawały kolumn na dwóch 16-stkach niż te wielkie kolubryny Infinity. Dopiero jak przeniosłem kolumny do salonu ok 25m, trochę wyższego niż standardowo - to te kolumny pokazały na co je stać pod kątem niskich tonów i wykopu. Ogólnie ta seria x.2 mimo bas refleksu ma szybki, kopiący, ostry bas, w większym pokoju nawet 7.2 wgniatają w fotel, w 20m powinno być ok, ale może się okazać też, że głośniki będą pompowały część powietrza na darmo i nie przełoży się to na efekt jakiego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz jakiś chory układ w pokoju

Nie ,żona w porządku jest ! ;)

 

Normalny, prostokąt, metr do ściany z tyłu , po pół metra po bokach do ścian spokojnie mogę ustawić.

<<>>

Kappa 7.1i mam względnie nie daleko od siebie, na 8.1 będę musiał polować, bo na śląsk mam za daleko.

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz trochę. Wielkie kolumny z 12" głośnikiem to według Ciebie "minimum" ?

 

W 20m, o ile pokój nie jest dobrze przystosowany akustycznie lub naprawdę bardzo "przyjazny" akustycznie (proporcje) to nie tylko 8.2 ale i 7.2 nie zagrają. Wiem bo przerabiałem 8.2 i 7.2 w ciut mniejszym pokoju. W tym pokoju lepszy bas i wykop, dynamikę (zwłaszcza przy cichszym słuchaniu) dawały kolumn na dwóch 16-stkach niż te wielkie kolubryny Infinity. Dopiero jak przeniosłem kolumny do salonu ok 25m, trochę wyższego niż standardowo - to te kolumny pokazały na co je stać pod kątem niskich tonów i wykopu. Ogólnie ta seria x.2 mimo bas refleksu ma szybki, kopiący, ostry bas, w większym pokoju nawet 7.2 wgniatają w fotel, w 20m powinno być ok, ale może się okazać też, że głośniki będą pompowały część powietrza na darmo i nie przełoży się to na efekt jakiego oczekujesz.

Jak ktoś oczekuje wykopu to wg mnie. 8.2.

Takie mam zdanie i nie żartuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się powtarzać ale starsza seria kappa ( bez kropki ) jest lepsza brzmieniowo od nowszej

Wystarczy porównać ceny kappa 8 i kappa 8.1/8.2 na ebay.de na Allegro z reszta tez , żeby zobaczyć które są bardziej cenione . A obudowa zamknięta nie dość ze daje bas z lepszym impulsem i kontrola to jeszcze nie ma problemów typowych dla bass - reflex

Mój znajomy miał Kappy z obu serii , jego zdanie było podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chciałbym prosić o rzeczową ocenę SM-155. W ogóle o opinię na ich temat, plusy, niedostatki, sens zakupu, porównanie. No właśnie z czym? RSami jakimiś, kappą 8, 8.2i, 7, 7.2. Po różnych przejściach noszę się z zamiarem zakupu. Kappy jest wybór spory, a 155 nie za bardzo. Ceny dość rozstrzelone. Ile mogą być warte w miarę ładne egzemplarze? Jechać po nie do Niemiec z głębi Polski się nie opłaci. Ze względu na gabaryty i niską przebitkę pewnie nie są przywożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Kappa 7.1 kup starsze 7 w obudowie zamkniętej

Bas będzie lepiej kontrolowany i ogólnie lepszej jakości

Tylko nie wiem jakiego masz wzmaka bo " wydajny pradowo" to dość enigmatyczne stwierdzenie

Prawda.

Ja mam Kappy 7 i jestem nimi zauroczony ale...Mam wzmaka Sony TA-F 730 ES który moim skromnym zdaniem nie jest w stanie je napędzić czego efektem jest LIPNE granie.

Ale...kupiłem końcówkę mocy PARASOUND HCA-1200 II + preamp YAMAHA C-60 .Czekam aż to wszystko przyjdzie i może wtedy Kappy 7 dostaną MOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dawno temu posiadałem kolumny Infinity Renaissance 90 ale z różnych powodów przeszedłem na słuchawki. Obecnie chciałbym wrócić do używania kolumn ale tęsknię za brzmieniem infinity. I tu moje pytanie. Podpowiedzcie proszę na jakie kolumny przeszliście po infinity i jesteście zadowoleni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dawno temu posiadałem kolumny Infinity Renaissance 90 ale z różnych powodów przeszedłem na słuchawki. Obecnie chciałbym wrócić do używania kolumn ale tęsknię za brzmieniem infinity. I tu moje pytanie. Podpowiedzcie proszę na jakie kolumny przeszliście po infinity i jesteście zadowoleni?

 

Sprobuj Magnepanow, Dynaudio....moze Vienna Acoustics....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedz. A można prosić o doprecyzowanie w kwestii modelu. Chciałem nabyć 90 ale jak widzę dostanie pary w dobrym stanie graniczy z cudem

 

Magnepan 1.6 QR..... no i oczywiscie wyzsze modele...

Dynaudio Contour..S3.4...

Vienna Acoustics... Bethoveen Concert Grand....

 

Dobrze ustawiony Magnepan 1.6QR jest b. ciekawy - szczegolnie jesli chodzi o bas....bo wcale go nie brakuje ....... a jego szybkosc, konturowosc i ogolnie jakosc jest na najwyzszym poziomie.... reszta pasma .... wzorcowa...

 

Magnepan 1.6 QR..... no i oczywiscie wyzsze modele...

Dynaudio Contour..S3.4...

Vienna Acoustics... Bethoveen Concert Grand....

 

Dobrze ustawiony Magnepan 1.6QR jest b. ciekawy - szczegolnie jesli chodzi o bas....bo wcale go nie brakuje ....... a jego szybkosc, konturowosc i ogolnie jakosc jest na najwyzszym poziomie.... reszta pasma .... wzorcowa...

No i scena stereo... mysle, ze tutaj wysuwa sie przed RE90....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to Contour 3.4 nie zbliży się do Re90...

Vienna pewnie też.

Spróbować trzeba ale w przypadku tych Dynaudio i Vienna raczej będzie ciężko osiągnąć to co z Re90...

To już prędzej może starsze Contour 3.3 ? Choć z basem będzie inaczej.

 

Jak zwykle - rzecz gustu...

Sadze, ze najlepiej z wymienionych wypadna w stosunku do RE90, Magnepany....

 

Vienna, tak jak Infinity wymagaja wydajnego pradowo wzmacniacza...raczej po neutralnej lub lekko chlodnej stronie brzmienia...wtedy potrafia bardzo pozytywnie zaskoczyc...i na pewno nie maja spowolnionego basu.... :-)

Contour 3.3 nie slyszalem...3.4 graja naprawde OK....

 

IR90...wolalem granie IR80 - bardziej spojny dzwiek...

 

Klasyczne Infinity...gdyby ktos zdecydowal o wznowieniu produkcji....bylbym pierwszy w kolejce.. :-).... niestety po latach moga sprawic sporo klopotow a i dzwiek juz nie ten sam co kiedys....czas robi swoje.

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak zwykle - rzecz gustu...

Sadze, ze najlepiej z wymienionych wypadna w stosunku do RE90, Magnepany....

 

Vienna, tak jak Infinity wymagaja wydajnego pradowo wzmacniacza...raczej po neutralnej lub lekko chlodnej stronie brzmienia...wtedy potrafia bardzo pozytywnie zaskoczyc...i na pewno nie maja spowolnionego basu.... :-)

Contour 3.3 nie slyszalem...3.4 graja naprawde OK....

 

IR90...wolalem granie IR80 - bardziej spojny dzwiek...

 

Klasyczne Infinity...gdyby ktos zdecydowal o wznowieniu produkcji....bylbym pierwszy w kolejce.. :-).... niestety po latach moga sprawic sporo klopotow a i dzwiek juz nie ten sam co kiedys....czas robi swoje.

 

Co masz na myśli pisząc o kłopotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to Contour 3.4 nie zbliży się do Re90...

Vienna pewnie też.

Spróbować trzeba ale w przypadku tych Dynaudio i Vienna raczej będzie ciężko osiągnąć to co z Re90...

To już prędzej może starsze Contour 3.3 ? Choć z basem będzie inaczej.

 

Miałem w domu na odsłuchach z zamiarem kupna Dynaudio contour 30 porównując je z moimi Re 90, no i Re 90 mam do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.