Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

Od dawna Was czytam i w końcu doszedłem do wniosku, że pora zadać swoje pytanie żeby się jeszcze więcej dowiedzieć. Moje pytanie brzmi, czy jest duża różnica brzmieniowa albo jakościowa pomiędzy RS6000 a RS6001 ?? Wiem, że różnią się średnicą niskotonowych, materiałem z jakiego wykonane są niskie i średnie, częstotliwością podziału. Ogólnie 10" woofery robią na mnie większe wrażenie więc czy warto dopłacać do RS6001 ?? Nie ma porównania dźwięku ale skoro wprowadzono je jako następcę i zwiększono znacznie cenę sprzedaży to może jest gdzieś jakiś kruczek ?? A może RS6000 trudniej napędzić ??

U mnie będą grały pod B&O, kompletnym Beosystemem 5000, wcześniej zasilał on doskonałe dla mnie Bang Olufseny M70 tylko grało to trochę za cicho w 50 metrowym salonie. Wybór więc padł na RS600x. Żeby system wydolił to skorzystam z wyjścia przedwzmacniacza Beomastera a Infinity będzie napędzała Yamaha M2. 

Mam nadzieję, że przedstawiłem mój dylemat dość jasno. Dodam tylko, że B&O zostaje jako centrum systemu bo korzystam z gramofonu z wkładką MMC1 z Shibatą oraz cd z przetwornikiem burr-brown PCM53JP-V . Uwielbiam ten analogowy dźwięk i chcę żeby Yamaha podawała go dalej do RS'ów. Pytanie tylko których ?? RS6000 czy 6001 ??

 

Pozdrawiam 

Marcin

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Czy ktoś z kolegów ma doświadczenie z połączenia pieca luxman L-540 ( posiadam) z kolumnami infinity

Myśle o kappa 8.2  ew może coś polecicie 

parametrowo chyba nie najgorzej 

Effective output (8 ohms, both channel simultaneous operation)

100W+100W 

Class-A operation area: 15W+15W

Power :

2x 180W (2 Ohm, DIN)

2x 110W (4 Ohm, DIN)

Dynamic power :2x 100W (8 Ohm, IHF)

Ale jak wiadomo parametry swoje a  życie swoje

Może ktoś już przerabiał taką konfigurację czy ma to sens czy raczej dać sobie spokój z infinity 

Nie słucham głośno , pokój około 25 m , wygłuszenie tzw salonowe czyli kompromis żoną ?

pozdrowienia 

Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dziki607 napisał:

Witam 

Czy ktoś z kolegów ma doświadczenie z połączenia pieca luxman L-540 ( posiadam) z kolumnami infinity

Myśle o kappa 8.2  ew może coś polecicie 

parametrowo chyba nie najgorzej 

Effective output (8 ohms, both channel simultaneous operation)

100W+100W 

Class-A operation area: 15W+15W

Power :

2x 180W (2 Ohm, DIN)

2x 110W (4 Ohm, DIN)

Dynamic power :2x 100W (8 Ohm, IHF)

Ale jak wiadomo parametry swoje a  życie swoje

Może ktoś już przerabiał taką konfigurację czy ma to sens czy raczej dać sobie spokój z infinity 

Nie słucham głośno , pokój około 25 m , wygłuszenie tzw salonowe czyli kompromis żoną ?

pozdrowienia 

Tomek 

Seria 8.x nie jest wymagająca prądowo i będzie grała w porządku. A jakiej muzyki słuchasz bo Kappy 8.x to raczej do rocka i metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upps - to chyba słabo wybrałem 

Słucham różnych rzeczy , ale nie ciężkiego  rocka i metalu  czy rapu 

dobry pop rock , lubię wersje unplugged , live , trudno o deklaracje jednego rodzaju , zasoby mam we flac na serwerze 

obecnie odtwarza Denon 4500  jako DAC i puszcza dźwięk na luxmana 

Jakieś sugestie co do innych modeli kolumn ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomekL3 napisał:

Według mnie nie za bardzo. Trochę mało 110W na 4 omach. Najlepiej gdybyś sam posłuchał. Jak jesteś z rejonu Wlkp. to zapraszam.

Tak jak Tomek napisał Re90 to kapryśne kolumny jeżeli chodzi o uzyskanie "dobrego" basu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przesłuchanie u kogoś z twoim wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę udało mi się kupić na giełdzie malusie monitorki w rozsądnej cenie. Całe 30 zł + regeneracja zawieszeń 80 zł. Wydaje mi się że to rozsądna cena.

Kolumienki miały iść do mego małego warsztaciku, jednak w połączeniu z Yamahą Pianocraft na tyle fajnie zagrały  że puki co zostają w domu. Myślę że kolumny  NS-BP301 owe infinity powalają. 

 A zatem czy z takimi pchełkami mogę się zapisać do Waszego klubu, czy już lista zamknięta ?

inf..jpg

infi..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.