Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam trójdrożnych kolumn do mojego SONY TA F-700ES. W serwisie audio polecili rozejrzeć się z kolumnami Infinity. Mam na oku Infinity Kappa 7.2 i series II. Na ten moment gram na DALI 505. Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym ok 35m2. Budżet to max 2k.
Pytanie czy to dobry wybór do tego pieca i czy kolumny pociągną w takim pomieszczeniu. Muzyka głównie rock.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, [email protected] napisał:

Cześć,

Szukam trójdrożnych kolumn do mojego SONY TA F-700ES. W serwisie audio polecili rozejrzeć się z kolumnami Infinity. Mam na oku Infinity Kappa 7.2 i series II. Na ten moment gram na DALI 505. Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym ok 35m2. Budżet to max 2k.
Pytanie czy to dobry wybór do tego pieca i czy kolumny pociągną w takim pomieszczeniu. Muzyka głównie rock.

 

Ja słucham, głównie rock'a i mam Kappa 8.1 czyli większego brata 7.2. Generalnie Infinity seria 7.x czy 8.x nie jest bardzo wymagająca jeżeli chodzi o piec i z twoim będzie to grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, [email protected] napisał:

Pytanie czy to dobry wybór do tego pieca i czy kolumny pociągną w takim pomieszczeniu. Muzyka głównie rock.

F700ES da sobie radę z 7.2i , przy zakupie zwróć tylko uwagę na stan głośników Polydome

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,ja tu nowy jestem...z przyjemnoscia dolacze do grona wariatow kochajacych Infi.

sluchalem roznych pierdziawek nowych ,starych,drogich  i tanich stanelo na RS4B od Infinity i teraz jest pieknie.pozdrawiam

Edytowane przez Manixxx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów! ;) 

 

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Infinity RS 3000 które grają z Yamahą AX 380

Jak dla mnie kolumny grają naprawdę super natomiast mam niedosyt jeśli chodzi o bas. Brakuje mi w nim dokładności i szybkości, takiego kopnięcia.

Czy zmiana wzmacniacza obudzi te kolumny? 

Jeśli tak to w jaką stronę pójść z zakupem wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw stoi w pomieszczeniu na poddaszu o pow. okolo 50m2 . Kolcy nie ma ,sa grube podkladki filcowe do latwiejszego przesuwania podczas odsluchu . Problem jest innego rodzaju  a mianowicie to ze nie jest jedyny zestaw w tym pomieszceniu..:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 13:04, Simobur napisał:

Witam wszystkich klubowiczów! ?

 

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Infinity RS 3000 które grają z Yamahą AX 380

Jak dla mnie kolumny grają naprawdę super natomiast mam niedosyt jeśli chodzi o bas. Brakuje mi w nim dokładności i szybkości, takiego kopnięcia.

Czy zmiana wzmacniacza obudzi te kolumny? 

Jeśli tak to w jaką stronę pójść z zakupem wzmacniacza?

Te kolumienki nie maja jakiegos poteznego basu,musisz sie nimi pobawic w ustawieniu to znajdziesz go wiecej.A wzmacniacz kup sobie mocniejszy zeby im podac wiecej pradu,taki 70 w minimum z poborem pradu tak minimum 300w 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam RS3000 ale pamiętam np., że Kappy 8.2i w ogóle nie chciały grać z Yamahą AX900, był jazgot, basu brakowało i nie przez to, że wzmak był słaby (znacznie słabsze i mniej wydajne wzmaki wyciągały z tych kolumn więcej basu).
Podejrzewam, że może być to jeden z problemów.
Poza tym przyczyny upatrywałbym w akustyce czy ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zostałem szczęśliwym posiadaczem kappa 9.2 i ?. Tylko jest jeden problem. Sprzedający poinformował mnie o niesprawności tych kolumn. 

Podobno zwrotnice. I pytanie moje jest następujące.

Czy ja mogę je podłączyć ?czy mogę im tym zaszkodzić 

 I czym się to objawia ? Jak to naprawić . Gdzie i za ile  .

Ciagle szukam czegoś co może je napędzić. Jakieś propozycje handlowe ?

pozdrawiam Zbyszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ustawienie faktycznie dużo zmienia. Początkowo miałem je ustawione na podłodze i dźwięk był przeciętny, pochylenie ich do tyłu o jakieś 15 stopni pomogło i to bardzo. Teraz wróciły do pionu ale stoją na "podstawkach" 50cm nad ziemią i przy słuchaniu muzyki siedząc centralnie przed, dźwięk jest pełny i przyjemny. 

Niestety nie wpływa to na dynamiczność basu. 

Jesteście w stanie polecić jakieś konkretne modele wzmacniaczy (używanych)?

Zastanawiałem się też czy nie sprawić sobie wzmacniacza lampowego DIY od reduktora szumów, myślicie że będzie to dobre rozwiązanie? Iść w tą stronę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydawać by się mogło,że klub umarł...ale muzyka gra !!!

I królowa jest tylko jedna !

in90.jpg

Ale zanim zniknę...chciałbym posłuchać jeszcze IRS-ma ktoś ?

Chętnie się wproszę,z załącznikiem do kwoty nieograniczonej ?

 

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 05:02, freedi napisał:

Wydawać by się mogło,że klub umarł...ale muzyka gra !!!

I królowa jest tylko jedna !

in90.jpg

Ale zanim zniknę...chciałbym posłuchać jeszcze IRS-ma ktoś ?

Chętnie się wproszę,z załącznikiem do kwoty nieograniczonej ?

 

To która ta królowa...?☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, czy klub nadal żyje? 

W dniu 1.11.2019 o 05:02, freedi napisał:

Wydawać by się mogło,że klub umarł...ale muzyka gra !!!

I królowa jest tylko jedna !

in90.jpg

Ale zanim zniknę...chciałbym posłuchać jeszcze IRS-ma ktoś ?

Chętnie się wproszę,z załącznikiem do kwoty nieograniczonej ?

 

Irs cokolwiek z serii, czy irs model topowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 
Poszukuję infinity modulus z servo i subwooferem, może być do renowacji. 
Zapraszam na priv jeśli ktoś ma. 
Można także kontaktować się telefonicznie: 663 797 623, oraz mailowo: [email protected]
Na sprzedaż zaś posiadam:
Kappa 8.2 w stanie idealnym.
Krell KSA 300S
Krell EVOLUTION 505
Krell krc 2
Vincent Sv 231
Do usłyszenia!
No to z servem i subwooferem może być problem. Nie ma tego na rynku...
Satelity ze stendami właśnie nabyłem, grają naprawdę ładnie ale basu potrzeba jak powietrza do życia ...


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Konradwo chciałbym się Ciebie zapytać czy miałeś stycznosc ze starymi klockami wzmacniacza,które zostały odnowione w głównej mierze na kondensatorach mundorf.Poczytaj trochę o tym posłuchaj wzmacniaczy po owym zabiegu i potem się wypowiadaj.Widzisz ja już mam dwa wzmacniacze które owy zabieg przeszły jeden to owy nak, słuchałam też Roteli przed i po zabiegu to są całkowicie inne wzmacniacze.Najwiekszym jak do tej pory zaskoczeniem jak dla mnie i kilku innych osób było to jak zagrała końcówka mocy z lat 80 Bose 1801, po renowacji. Najlepiej grająca końcówka mocy jaka słyszałem w życiu,nie jest to tylko moje zdanie ale paru dziesiąt innych osób.Nie pisze bajek, wiem że solą w oku dla większości są stare sprzęty audio bo, nowe hajendy się nie sprzedają, tylko ja nadziałem się na prawie nowy hajend za kupę kasy, brutalnie na ziemię sprowadził mnie Leciwy Hitachi Ha 8700 po renowacji.Miazga jak to zagrało i gra wiem bo po dwóch latach zakupiłem taki wzmak  oddałem do tuning do roteltuning i co jakiś czas przepinam go w swoim systemie.Ostatnio był porównywany z ASR emiter za bagatela 25 tys i powiem tyle wstydu nie było,tylko duże zaskoczenie i złość ze jak to możliwe że taki klamor z wystawy może tak grać! Co do Nakamichi jak go zakupiłem nie grał prawie wcale, lewy kanał czasami grał ciszej, nie było kompletnie środka i ten bas taki dudniacy. Po renowacji miazga.Swego czasu człowiek od którego dużo się nauczyłem założyciel tego wątku mocno zachwalał i pewni zdania nie zmieni na temat tego naka.Pewnie że są lepsze klocki tylko pytanie po co pakować się w hajendy jak to proporcjonalnie do wydanych pieniędzy gra słabo jak można znaleźć sobie perełkę z przed kilkunastu lat oddać do renowacji i obcowac z muzyką.

Jeszcze jedno na koniec, powiedz mi jak to możliwe że 30, 40 letnie kondensatory nadal posiadają swoje właściwości, pojemnosc itd.Nie wiem czy wiesz ale w dzisiejszych czasach samymi kondensatorami można modyfikować, ubarwiać obejmować dodawać coś od siebie do dźwięku, zapraszam na fora gdzie ludzie piszą o kondensatorach mundorf.

Nie jestem handlarzem tylko lubię słuchać muzyki,co poradzić że lubię gonić króliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.