Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, a Kappy 8.2 to trudne kolumny? Napędzi je byle co (tak, mam porównanie, np. z PA7, RHB-10, kav-500i). Trudne były stare Ósemki, ale nie 8.2
"Magików" od ratowania sprzętu jest sporo, tylko takie "uratowane" sprzęty zawsze grają inaczej. Nie wypowiem się czy lepiej czy gorzej, każdy ma ucho i oceni po swojemu, wiem natomiast, że do momentu porównania z oryginałem, kupowanie w ciemno takich grzebanych rzeczy, zwłaszcza z tak kwiecistymi opisami zawsze obarczone jest bardzo dużym ryzykiem czy na pewno nam się to spodoba...
A i z odsprzedażą później problem też większy.

Żeby nie było - lubię starsze klocki ?  a TA4 sam w sobie jest super.
Nie raz wprawiłem w zakłopotanie sprzedawców konfrontując wzmak wartości kilkuset zł z piecami 10k+ 20k+
W tym nie ma jednak nic dziwnego, sporo dobrych, leciwych wzmaków za śmieszne pieniądze można znaleźć.

Odnośnie kondensatorów zaś to tak się składa, że wiem o nich dość dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na temat kondensatorow wiesz dużo to z pewnością znasz taką markę jak Naim.Otoz sam Naim zaleca wymianę kondensatorow co 10 max 15 lat.Powiedza jak to się ma to twoich teorii ze sprzet ma być w oryginale.Jak kupujesz samochód używany to też ubolewasz że poprzedni właściciel wymienił olej filtry, szkoda bo nie jest taki jak w dniu opuszczenia fabryki.To Ty opowiadasz bajki,magikow nie brakuje ale człowiek który robił renowację owego naka ma bardzo duże pojęcie.Tyle w temacie nie ma sensu dalej bić piany. Jak to może być że Naim zaleca wymianę i ma części do swoich pierwszych klocków np. nait1 z lat 80 tych?Ano po to drogi Panie żeby nawet po kilkunastu latach dźwięk ich sprzętu był taki jak w dniu gdy po raz pierwszy go uruchomiłes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim może sobie zaleca wymianę kondensatorów w swoich urządzeniach. Nie pisze on jednak np. tego, że Infinity Kappa 8.2 to "trudne" kolumny.
Ja zaś nie zalecam kupna nieoryginalnych urządzeń Nakamichi bez ich uprzedniego dokładnego odsłuchu a to dlatego, że dźwięk tego TA4 po takiej operacji już nie będzie taki sam jak w dniu kiedy go pierwszy raz uruchomiono ?
Na pewno zagra inaczej, czy o wiele gorzej od sprawnego oryginału - ciężko stwierdzić bez odsłuchu.

Ciekaw jestem natomiast jakie to ja Twoim zdaniem bajki opowiadam, poza tymi, które czytam dzieciom do snu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim może zaleca, co to za tekst? Czym różnią się końcówki mocy wzmacniacze preampy naima od innych marek?Jesli oni zalecają to znaczy że mają swiadomosc że te elementy się starzeją i trzeba je wymieniać.To jest bajka, oryginalny stan matulu broń,chętnie dla Ciebie zrobiłbym takie porównanie mojego Nakamichi z tym samym nie dłubanym, tylko czego miało by to dowieść? Nie mówię że będzie grał kropka w kropkę dźwięk w dźwięk tak samo.Nie ma takiej opcji , czy gorzej śmiem wątpić. Przypomiala mi się jedna sytuacja gdy znajomy kupił sobie identyczną końcówkę mocy Rotela bo chciał je zmostkowac ku jego zaskoczeniu rozczarowaniu nie grały równo.Dziwne Panie ?bo obie w oryginale nie dłubane możliwe że ten sam rocznik! Jak to się stało że zagrały inaczej.Ano dlatego że jak wiadomo elementy we wnętrzu końcówek mocy  się starzeja i jest to normalne zjawisko że będą grały inaczej,pracowały w innych okolicznościach, inna ilość godzi inne kolumny mniejsze, większe łatwiejsze do wysterowania.I co począć szukać dalej tej samej końcówki może 20, lub 30 z rzędu zagra tak samo bzduryyyyy!W takich przypadkach ratunkiem jest tylko recaping obu końcówek i tak się stało dopiero po tym zabiegu zagrały identycznie.Wow,pytanie dlaczego obal tą bajkę.Czepiles się stwierdzenia jak rzep psiego ogona ze 8.2 to trudne do wysterowania kolumny,tak dla mnie na tamten czas gdy miałem hajendowy prawie nowy zwmak za naście tyś były bo sobie z nimi nie radził mimo 70 Wat na kanał przy 8 Omh.Bijemy piane dalej fajnie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać, które modele do odsłuchu do około 25 m2? Szukam do metalu i cięższych brzmień elektronicznych. Slayer, Korn, Tool, The Prodigy, Juno Reactor, Infected Mushroom etc. 

Kolumny przede wszystkim szybkie. 

Pytanie czy mój Luxman LV 117 dobrze je napędzi? Teoretycznie 250 W przy 4 omach i 300W przy 2 omach. Ciepły wzmak. 

W pobliżu mam Kappa 7,2i za 1700 zł. 

Interesuje mnie też jak wysoki to model w hierarchii Infinity? Czy ktoś mógłby napisać, ewentualnie link do modeli od najwyżej stojącego w dół? 

Dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego że nadziałem się na hajendy stwierdziłem że szkoda kasy na nowy kolejny wzmak postanowiłem poszukać czegoś taniego używanego ,by znów oszczędzic sobie nerwów i rozczarowania.Padlo na Nakamichi, super było do pierwszego uruchomienia.Scena taka sobie, dźwięk rozlazły, brak polotu lekkości i ten dudniacy bas.Mysle co do.....  Pomyślałem ostatni ratunek jedziemy z naprawą renowacja i tak trafiłem na stronę roteltunning ,do Pana Adama, fantastyczny człowiek ogrom wiedzy.Prosiłem by zagrał jak najbliżej oryginału.Nie wiem jak grają inne Nakamichi ta4 bo tylko jednego słuchałem i jak dla mnie przed recapingiem grał słabo.Teraz to inna liga, za co go lubię już mówię za szybkość ,za bass jest moc teraz wiem na własnej skórze to co inni o nim pisali w kontekście kolumn infinity. Najlepiej zagrał z rs3b ,Potega basu.Z takiego czegoś wykrzesać tyle mocy i ognia tyle powiem. Mam znajomego który ma zestaw za duże pieniądze starszy Pan, który na hajendach zjadł zeby.Juz w latach 80 przywoził do  domu takie marki jak onkyo,sansui ,aiwa itd.Byl wysoko postawionym pracownikiem Bumaru w Gliwicach i często podróżował służbowo po świecie. Więc dla niego takie marki jak Nakamichi to chleb powszedni.To od niego nauczyłem się słuchania i obcowania z muzyką. Jeśli on mówi że nak gra świetnie jak na swoje lata i pieniądze jakie za niego dałem to ja nie chce słuchać innych, bo co do słuchania sprzętu, kabli i muzyki nie znam nikogo z takim doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum lubi takie... bajki ?

Przy okazji-bo nie mam czasu i sił :

Wymieniał ktoś w Re90 gąbki... Te z tylnej ścianki? Wiemy ile to może mieć już lat i...niestety czas robi swoje 

Chociaż nie sądzę po ich gęstości żeby miało to jakieś znaczenie, chyba bardziej jako filtr przeciw kurzowi? 

Wtedy można zamienić na dowolną.

Jak to rozwiązaliście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Chciałbym Was zapytać, które modele do odsłuchu do około 25 m2? Szukam do metalu i cięższych brzmień elektronicznych. Slayer, Korn, Tool, The Prodigy, Juno Reactor, Infected Mushroom etc. 

Kolumny przede wszystkim szybkie. 

Pytanie czy mój Luxman LV 117 dobrze je napędzi? Teoretycznie 250 W przy 4 omach i 300W przy 2 omach. Ciepły wzmak. 

W pobliżu mam Kappa 7,2i za 1700 zł. 

Interesuje mnie też jak wysoki to model w hierarchii Infinity? Czy ktoś mógłby napisać, ewentualnie link do modeli od najwyżej stojącego w dół? 

Dziękuję i pozdrawiam. 

Ja słucham cięższych brzmień i polecam Kappy z serii X.Xi - 7.2i może być dla Ciebie dobrym wyborem. Ja mam 8.1i, ale mam też większe pomieszczenie - ok 40m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się starzeje to fakt i jasne, że po iluś tam latach straci swoją sprawność i nie będzie już grać jak powinno, to przecież normalne. Naim nie wysyła swoich klientów na garażowe przeróbki na nieoryginalnych komponentach, nieprawdaż?
Panów od hajendu wszędzie pełno, dziś przecież wszystko to hajend, wszystko gra jak coś x razy droższego, a prawie każde auto, nawet golas ma w opisie "full wypas". Czym się więc tu podniecać i rozpisywać?

Jakby to było takie dobre to zeszłoby na pniu bez zbędnego zachwalania bo przecież TA4 w oryginale to bardzo dobra rzecz. Słuchałem i było bardzo dobrze. A skoro Twój grał słabo to znaczy, że daleko mu było do sprawności.
Stara dobra zasada: reanimowanych trupów się nie kupuje w ciemno bo można się nadziać. Drażni mnie natomiast jak ktoś szuka jelenia aby tylko się pozbyć i żal mi takich ludzi, którzy dają się na takie opisy nabierać.

Poza tym zakładka ogłoszenia jest gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli ten krell z linku, pierwszy lepszy link z Olx https://www.olx.pl/oferta/krell-ksa-250-2x-250-w-w-klasie-a-warszawa-CID99-IDBCUjy.html to twoim zdaniem też trup bo po wymianie kondensatorow.Ty piszesz bajki,co lepiej żebym nakamichi pogoni w taki stanie jak był i pisać że super stan orydzinalny nawet nie otwierany ,czy sprawdzić stan u specjalisty kogoś kto uratował nie dziesiątki ale setki różnych wzmacniaczy, przywrócić go do życia.. Zadałbys sobie odrobinę trudu i przeczytał może dwa lub trzy komentarze że strony roteltunning ,moze czytanie ze zrozumieniem w twoim przypadku sprawia ból?Niech Ci będzie ze tylko nie dłubane grają tak jak trzeba.....  przykre to jest, może z drogiej strony jestes pracownikiem albo sam handlujesz nowym sprzętem i takie reanimacji nie są Ci po drodze bo odbierają klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 23:05, freedi napisał:

To forum lubi takie... bajki ?

Przy okazji-bo nie mam czasu i sił :

Wymieniał ktoś w Re90 gąbki... Te z tylnej ścianki? Wiemy ile to może mieć już lat i...niestety czas robi swoje 

Chociaż nie sądzę po ich gęstości żeby miało to jakieś znaczenie, chyba bardziej jako filtr przeciw kurzowi? 

Wtedy można zamienić na dowolną.

Jak to rozwiązaliście? 

Zmieniłem na wyglądające podobnie, dociąłem i założyłem. Choćby się różniły to i tak lepsze to niż rozsypujące się i syfiące stare gąbki :)  Chyba że wolisz kupić i zapłacić 10x tyle za "oryginalne" gąbki, na pewno się znajdą u jakiegoś Janusza biznesu (niekoniecznie polskiego), który stwierdzi że tylko ta jego gąbka ma parametry jak oryginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zabol05 napisał:

Ok czyli ten krell z linku, pierwszy lepszy link z Olx https://www.olx.pl/oferta/krell-ksa-250-2x-250-w-w-klasie-a-warszawa-CID99-IDBCUjy.html to twoim zdaniem też trup bo po wymianie kondensatorow.Ty piszesz bajki,co lepiej żebym nakamichi pogoni w taki stanie jak był i pisać że super stan orydzinalny nawet nie otwierany ,czy sprawdzić stan u specjalisty kogoś kto uratował nie dziesiątki ale setki różnych wzmacniaczy, przywrócić go do życia.. Zadałbys sobie odrobinę trudu i przeczytał może dwa lub trzy komentarze że strony roteltunning ,moze czytanie ze zrozumieniem w twoim przypadku sprawia ból?Niech Ci będzie ze tylko nie dłubane grają tak jak trzeba.....  przykre to jest, może z drogiej strony jestes pracownikiem albo sam handlujesz nowym sprzętem i takie reanimacji nie są Ci po drodze bo odbierają klientów.

Czytanie ze zrozumieniem to ja mam opanowane zdecydowanie lepiej niż Ty i na Twoim miejscu w tematy intelektualno-naukowe nie mieszałbym mnie bo możesz się bardzo zdziwić. Po co się tak produkujesz na siłę i próbujesz czepiać czego się tylko da żeby tylko obronić swoje niewłaściwe tezy?
Jak coś się wyeksploatuje lub z jakichś przyczyn zostanie trupem to jest trupem i tyle, oddaj na złom a nie "ratuj" na siłę albo napisz, że jest nieoryginalne i takie nieoryginalne, grające inaczej sprzedajesz bo coś Ci tam ktoś powymieniał. Nie robiłeś przecież recapu w oryginalnym serwisie Krella, na oryginalnych kondensatorach.
Niczym nie handluję i nikomu jeszcze nic nie wcisnąłem z takimi ubogaconymi opisami.

Proponuję żebyś nie zaśmiecał już tematu o Infinity próbami sprzedaży nieoryginalnych urządzeniami innych marek, idź sobie do ogłoszeń i tam się produkuj bo robi się to juz powoli niesmaczne.
Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA3E z pilotem w stanie Oryginalnym kupiłem z DE z Ebay z przesyłką za 1700 zł i za tyle samo sprzedałem w PL.

Sciagnałem service manual, ustawiłem ( a własciwie sprawdziłem prądy BIAS ) bo były w tolerancji 25-30mV.

 

w środku warstwa kurzu, widać było że nikt nie pchał paluchów.

Pisałem do kilku osob co robili Tuningi tych piecy.

Tylko 1 osoba mówiłą że gra lepiej.

Cała reszta że nie słyszy róznicy.

Oczywiście Tuning to wymiana " starych zużytych " ( niby ) kondów na wspolczesne drogie mundorfy i Elny.

Wymiana chyba na pałe bo koszt nie mały, i wymienane wszystko gdzie popadnie....

 

Taki sprzęt MOIM ZDANIEM tylko traci na wartości a nie zyskuje czy trzyma cenę ....

te 3400 zł za ten Amplituner to cena przesadzona i tyle w temacie.

2500 w stanie Oryginalnym, to byłby maks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Klubowicze. Pewnie nie jeden z nas zastanawiał się nad odświeżeniem sprzętu i szukał alternatywy dla Infinity z lat 90tych ale w aktualnym wydaniu a podobnym brzmieniu jak sprzed lat.
Mam re90 oraz 9.2i II series i grają zazwyczaj zgodnie z przeznaczeniem do danego typu muzyki do jakiego zostały stworzone. I tak sobie pomyślałem że chciałbym znaleźć glosniki ktore brzmią w średnicy i górnych partiach ( jak również budują taką scenę) jak re90 , natomiast bas mają oparty o dynamikę i moc 9.2i.
Czy może ktoś trafił na głośniki które mogłyby się zmierzyć z takim brzmieniem?
Możecie podzielić się opiniami co można posłuchać co jest zbliżone do tych oczekiwań?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy ze współczesnych konstrukcji, w oparciu o to co słyszałem to np. S16 Hertz Credo D400
Nie do końca jestem sobie jednak w stanie przypomnieć jak się mają na średnicy i górze do Re90
Pamiętam natomiast, że brzmiały bardzo dobrze i poza świetną dynamiką przyjemnie się ich słuchało, sam się ciągle zastanawiam nad tym modelem.
Trzeba byłoby spróbować.
Dziś trudno o takie wszystko mające paczki.
Mnie ciężko było znaleźć brzmienie łączące te cechy we współczesnych kolumnach, odsłuchując to co zalega w salonach.
Można jeszcze spróbować Bowersy 802 - pamiętam, że one też fajnie budowały scenę, trzeba jednak lubić ten typ prezentacji i po Re90 może czegoś brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z użytkowników posiada może Kappy 9?

Jeżeli tak to prosił bym o zmierzenie ile mają głębokości od dolnej krawędzi z przodu do górnej z tyłu. Wszędzie znajduje tylko info o 20cm, ale to raczej nie uwzględnia ich pochylenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 23:29, Mikellino napisał:

Klubowicze. Pewnie nie jeden z nas zastanawiał się nad odświeżeniem sprzętu i szukał alternatywy dla Infinity z lat 90tych ale w aktualnym wydaniu a podobnym brzmieniu jak sprzed lat.
Mam re90 oraz 9.2i II series i grają zazwyczaj zgodnie z przeznaczeniem do danego typu muzyki do jakiego zostały stworzone. I tak sobie pomyślałem że chciałbym znaleźć glosniki ktore brzmią w średnicy i górnych partiach ( jak również budują taką scenę) jak re90 , natomiast bas mają oparty o dynamikę i moc 9.2i.
Czy może ktoś trafił na głośniki które mogłyby się zmierzyć z takim brzmieniem?
Możecie podzielić się opiniami co można posłuchać co jest zbliżone do tych oczekiwań?

Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... ? to akustyk RR4.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... to akustyk RR4.


Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... to akustyk RR4.


W 100% też się z Tobą zgadzam. Mam takie same odczucia. Klasyka , jazz, czy inne finezyjne muzyki, re90 powala. Lecz jak przyjdzie do słuchania czegoś "zwyklego" to przynajmniej u mnie zawsze chodzą 9.2.
Ciekawe jak się ma scena i wysokie rr4 do wstęgi...uwielbiam wstęgi.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikellino napisał:

Ciekawe jak się ma scena i wysokie rr4 do wstęgi...uwielbiam wstęgi

Ja tez bardzo lubię wstęgi, ale wstęga wstędze nie równa. Przykładowo bardziej lubiłem górę i średnicę w RS2b niż w RE80/90 ponieważ była bardziej barwna i różnorodna (choć mniej detaliczna), w rs2b średnica miała też więcej energii, natomiast wspólną cechą wszystkich był fakt, że nonstop się z nich coś "sypało", czasem nawet gdy nie trzeba co powodowało że kolumny stawały się po dłuższym obcowaniu przewidywalne - czytaj nudne.
Revelator w RR4 to zupełnie inne granie, nie jestem nonstop angażowany zakresem wysoko tonowym, za to jestem nim zaskakiwany. R90/80 dobrze rysowały scenę od lewej do prawej ale nie kreowały tak wieloplanowej w głąb jak rr4. Idąc dalej, zwłaszcza przy głośnym słuchaniu, renaissance nie miały takiej energii na średnicy i midbasie, nie było takiego agresywnego uderzenia np. werbla, R90 za bardzo ugrzeczniały wydarzenia które powinny czasem przybrać bardziej spektakularne rozmiary (to nie dotyczy K9a) co głównie mnie w nich znudziło. Zaś w K9a znudziło mnie pewne uproszczenie wydarzeń w tle no i znów ta monotonna (oczywiście piszę to w lekkiej przesadzie) góra. Co do basu to jedynie 9a wychodzi na lekkie prowadzenie względem rr4, ale nie ma się co dziwić 2x12" to jest kawał powierzchni i tego się nie przeskoczy.

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, opteron napisał:

Ja tez bardzo lubię wstęgi, ale wstęga wstędze nie równa. Przykładowo bardziej lubiłem górę i średnicę w RS2b niż w RE80/90 ponieważ była bardziej barwna i różnorodna (choć mniej detaliczna), w rs2b średnica miała też więcej energii, natomiast wspólną cechą wszystkich był fakt, że nonstop się z nich coś "sypało", czasem nawet gdy nie trzeba co powodowało że kolumny stawały się po dłuższym obcowaniu przewidywalne - czytaj nudne.
Revelator w RR4 to zupełnie inne granie, nie jestem nonstop angażowany zakresem wysoko tonowym, za to jestem nim zaskakiwany. R90/80 dobrze rysowały scenę od lewej do prawej ale nie kreowały tak wieloplanowej w głąb jak rr4. Idąc dalej, zwłaszcza przy głośnym słuchaniu, renaissance nie miały takiej energii na średnicy i midbasie, nie było takiego agresywnego uderzenia np. werbla, R90 za bardzo ugrzeczniały wydarzenia które powinny czasem przybrać bardziej spektakularne rozmiary (to nie dotyczy K9a) co głównie mnie w nich znudziło. Zaś w K9a znudziło mnie pewne uproszczenie wydarzeń w tle no i znów ta monotonna (oczywiście piszę to w lekkiej przesadzie) góra. Co do basu to jedynie 9a wychodzi na lekkie prowadzenie względem rr4, ale nie ma się co dziwić 2x12" to jest kawał powierzchni i tego się nie przeskoczy.

Lekki niedobór mid-basu w Re90 podobno przez zwrotnicę. Porównywałem swego czasu Re90 i Kappy 8.2 - Re90 ogólnie miały fajną przestrzeń, dźwięk lekko z oddali, nie na twarz i bez tak ostrego kreślenia źródeł pozornych - metal/rock - nie zagra tak agresywnie jak się oczekuje, mimo pewnego subtelniejszego oddania sceny - trzeba pamiętać że RE90 to brzmienie nie podbarwione - dość neutralne i lekko surowe barwowo, pewnie idealny partner do lampy. Tylko z drugiej strony ten bas Re90 problematyczny - bo prosi się o mocny tranzystor żeby nabrać twardego zwartego kopa. Moim zdaniem to skomplikowana sprawa dobrać odpowiedni sprzęt towarzyszący do Re90, dałem sobie spokój. Infinity zmieniłem bezpośrednio na Sansui SP1700 i nie żałuję, choć żeby bas i moc zrobić jak w Infinity to trzeba kupić jeden lub dwa dobre subwoofery. Ale to nie problem w obecnych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurtisblow napisał:

Czy mógłbyś napisać trochę więcej o swoich wrażeniach z odsłuchu tego modelu JBL?

Tak, ale nie chciałbym zaśmiecać tego wątku, możemy np. pogadać na pw

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne zdążyliście zauważyć poluję na kolumny Re90LE, zdaję sobie też sprawę z faktu jak ciężko je kupić w idealnym stanie.

Postanowiłem nie czekać i tymczasowo kupić Kappy 8 lub Re90 z uwagi na podobną cenę i ich dostępność z drugiej ręki. Miał ktoś z Was obydwie z wymienionych par u Siebie w systemie na dłużej?

Temat ich zasilania i tego jak bardzo są wymagające różnież proszę pominąć (ten temat jest mi znany). Nie stanowi to dla mnie problemu. Obecnie posiadam w systemie KSA200S, będzie potrzebny mocniejszy kupię mocniejszy.

Zdaję sobie sprawę, że najlepiej było by przywieść sobie do mieszkania obydwie pary i dokonać porównania samemu, jednakże kilka par kolumn w domu biorąc pod uwagę warunki mieszkaniowe i cierpliwość żony nie wchodzi w grę.

Ps. Nie interesują mnie opinie o Kappa9, Re80 tylko te wymienione powyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 00:02, opteron napisał:

Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... ? to akustyk RR4.

No tak, ale RR4 kosztuje prawie 3x więcej niż Kappa 9, co tylko potwierdza fakt, że ciężko znaleźć lepsze kolumny w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 13:51, don111 napisał:

....Tylko z drugiej strony ten bas Re90 problematyczny - bo prosi się o mocny tranzystor żeby nabrać twardego zwartego kopa. Moim zdaniem to skomplikowana sprawa dobrać odpowiedni sprzęt towarzyszący do Re90, dałem sobie spokój. Infinity zmieniłem bezpośrednio na Sansui SP1700 i nie żałuję, choć żeby bas i moc zrobić jak w Infinity to trzeba kupić jeden lub dwa dobre subwoofery. Ale to nie problem w obecnych czasach. 

I tu w pewnej kwestii się nie zgodzę,choć sam nie wierzę w to co zaraz napiszę..

Fakt,Re90 potrzebuje prądu ale niekoniecznie z tranzystora,mówiąc kolokwialnie i wszyscy wiemy żeby wydobyć to co w nich piękne można przerzucić tony wzmacniaczy różnych klas i cen.Ale to co odkryłem niedawno to "niestety" klasa D.

Mimo moich uprzedzeń i poglądów,że tylko duże i ciężkie jest godne klasycznych Infinity,spróbowałem modułu/wzmacniacza IcePower 1200AS2(stereo) i ...Olśnienie ! To co ten  ciut ponad kilogramowy kawałek blachy wyprawia z moimi Re90 !Nigdy nie widziałem takiej kontroli nad głośnikami Watkinsa w dodatku zupełnie naturalnie,bez zniekształceń , bezpośrednio i bez wysiłku.A nie wykorzystałem nawet 50% jego możliwości.Ma o ile się nie mylę 620W RMS mocy ciągłej na kanał.Także tu trzeba uważać.

Nie ma mowy o niedoborze prądu,jest tylko dźwięk i moc.A kosztuje tyle co 2 kondensatory w moim klonie P7100 ?

Szkoda,że tak późno to odkryłem

Idę słuchać...

A później uzbrajam 2 moduły Icepower'a 1200AS1(mono)-1200W RMS na kanał....biedne Infinity ?

pozdrawiam

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 09:41, AlphaHeX napisał:

Ja słucham cięższych brzmień i polecam Kappy z serii X.Xi - 7.2i może być dla Ciebie dobrym wyborem. Ja mam 8.1i, ale mam też większe pomieszczenie - ok 40m2. 

łał , 8.1 ki do ciężkiego brzmienia i jeszcze spore pomieszczenie ??? , czym je napędzasz???, pozdrawiam:-)

W dniu 22.02.2020 o 00:02, opteron napisał:

Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... ? to akustyk RR4.

też szukam za jakiś czas alternatywy dla 9 tek , rr4 wyglądają kosmicznie , a czy brzmienie przypomina 9ki czy jest bardziej "ciepłe"? . p.s. jeśli coś nie tak napisałem to sorrki , jestem tutaj nowy:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freedi napisał:

I tu w pewnej kwestii się nie zgodzę,choć sam nie wierzę w to co zaraz napiszę..

Fakt,Re90 potrzebuje prądu ale niekoniecznie z tranzystora,mówiąc kolokwialnie i wszyscy wiemy żeby wydobyć to co w nich piękne można przerzucić tony wzmacniaczy różnych klas i cen.Ale to co odkryłem niedawno to "niestety" klasa D.

Mimo moich uprzedzeń i poglądów,że tylko duże i ciężkie jest godne klasycznych Infinity,spróbowałem modułu/wzmacniacza IcePower 1200AS2(stereo) i ...Olśnienie ! To co ten  ciut ponad kilogramowy kawałek blachy wyprawia z moimi Re90 !Nigdy nie widziałem takiej kontroli nad głośnikami Watkinsa w dodatku zupełnie naturalnie,bez zniekształceń , bezpośrednio i bez wysiłku.A nie wykorzystałem nawet 50% jego możliwości.Ma o ile się nie mylę 620W RMS mocy ciągłej na kanał.Także tu trzeba uważać.

Nie ma mowy o niedoborze prądu,jest tylko dźwięk i moc.A kosztuje tyle co 2 kondensatory w moim klonie P7100 ?

Szkoda,że tak późno to odkryłem

Idę słuchać...

A później uzbrajam 2 moduły Icepower'a 1200AS1(mono)-1200W RMS na kanał....biedne Infinity ?

pozdrawiam

 mam w klasie "D" Sunfire" Boba Carver`a , potwór przepięknie brzmiący:-) , napędza wszystko pod warunkiem ,że reszta jest podobnej klasy:-) .Szkoda mi go sprzedać , jest piękny:-)

IMG_6318.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.