Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, freedi napisał:

Fakt,Re90 potrzebuje prądu ale niekoniecznie z tranzystora,mówiąc kolokwialnie i wszyscy wiemy żeby wydobyć to co w nich piękne można przerzucić tony wzmacniaczy różnych klas i cen.Ale to co odkryłem niedawno to "niestety" klasa D.

Tak, klasa D znana jest ze świetnego basu, tylko reszta zwykle mało wyrafinowana we wzmacniaczach tej klasy. Moim zdaniem RE90 są lekko surowe  na średnicy i górze (chodzmi mi o barwę), natomiast są jakby lekko zmiękczone, zaokrąglone i nie tak bezpośrednie, z tego co pamiętam, stąd z jednej strony niby potrzebna dynamika, kontrola (zarówno na basie jak i wyżej) ale z drugiej strony barwa i dosycenie dźwięku, co jest zwykle domeną lamp, które są bardziej miękkie. Takża ja tutaj nie miałem za bardzo koncepcji, jak rozgryźć optymalne wzmocnienie dla RE90. Pytanie jak z resztą pasma po zapięciu tej końcowki mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moduły Icepowera  to czyste końcówki mocy, nie wnoszą absolutnie nic w tor dźwięku. Są neutralne, robią to co powinny-niemal wzmacniacz idealny. Co dla wielbicieli lampy będzie pewnie wadą. Ale zalecane jest wysterowanie ich preampem(ze względu na czułość wejściową) i tu możemy już raczej dowolnie kształtować dźwięk. Zarzuca się klasie D braki w średnicy i wyższym paśmie. Tutaj tego nie zauważyłem. Wszystko pięknie wybrzmiewa, scena jest szczegółowa i pozorne źródła zlokalizowane wręcz namacalnie. Jedyną wadą jest odczucie, że im głośniej tym lepiej i wcale nie odnosi się wrażenia kaleczenia uszu ? Jest czysto i potężnie.. I mówię konkretnie o serii AS1200, innych słabszych nie słyszałem a mogą być różnice-kwestia aplikacji i chipa. To naprawdę świetny wzmacniacz/moduł. Dużo mniej i bardziej znanych producentów opiera swoje produkty na nim właśnie. I to za wcale niemałe pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kite2 napisał:

łał , 8.1 ki do ciężkiego brzmienia i jeszcze spore pomieszczenie ??? , czym je napędzasz???, pozdrawiam:-)

też szukam za jakiś czas alternatywy dla 9 tek , rr4 wyglądają kosmicznie , a czy brzmienie przypomina 9ki czy jest bardziej "ciepłe"? . p.s. jeśli coś nie tak napisałem to sorrki , jestem tutaj nowy:-(

Kappy 8.1i grają z końcówką Technics SE-A100. Moim problemem jest niestety umiejscowienie sprzętu w salonie (nie jest to centralnie na środku, ale jakby z boku pomieszczenia) jak i odległość od słuchacza (za blisko), ale i tak uderzenie basu "odczuwa" się na ciele. W sumie myślę, czy ze względu na te trudne warunki odsłuchowe, nie zmienić na mniejsze kappy 7.1. Myślę też poważnie nad Kappami 8 bo obudowa zamknięta dałaby mi możliwość dosunięcia ich bardziej do ściany (aktualnie kappy są odsunięte na 50cm od tylnej ściany i więcej się niestety nie da). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 ki są świetne , grają u mnie w sypialni , ale potrzebują bardzo mocnego napędu , Twój Technics jest super ,nadaje się do napędu 8.1 , 7.1 …. bez problemu , ale zanim kupisz 8 ki  warto by podpiąć do nich wpierw Twoją elektronikę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kite2 napisał:

też szukam za jakiś czas alternatywy dla 9 tek , rr4 wyglądają kosmicznie , a czy brzmienie przypomina 9ki czy jest bardziej "ciepłe"? . p.s. jeśli coś nie tak napisałem to sorrki , jestem tutaj nowy:-(

Nie, nie przypominają kapp, nie są też "ciepłe", są w zasadzie przezroczyste. Jak słucha się nagrania zamulonego to przekaz jest zamulony, jak odtwarza dobrze nagrane blachy głośno to aż gębę skrzywi. Infinity robiły to też dobrze ale bardziej jednostajnie i w sposób mniej zróżnicowany. Tzn na nich gorsze nagranie dostawały pewną dawkę blasku na nonstop błyszczących wstęgach a nagrania lepsze miały trochę maskowaną barwę przez tę naleciałość. Przestrzeń w akustyku to wiele planów, bardzo dobrze i precyzyjnie oddanych, kappy max 2 plany w głąb (przynajmniej w mojej, kiepskiej akustyce). No a bas, no bas z k9a dobrze zasilonych to referencja, rr4 też mają uderzenie i artykulacje na nie gorszym poziomie, nie mają natomiast tak spektakularnego jeb...cia na dużych głośnościach.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kite2-a nosisz się z takim zamiarem ? tzn-sprzedaży ?

Bo jeśli to ten

http://stereotimes.com/amp010500.shtml

To chętnie kupię ?

Porządny i chyba rzadki klocek,w ogóle Bob miał oryginalne konstrukcje,teraz chyba mniej...

Mam u  siebie jego subwoofer-małego 10 calowego potwora,który niszczy moje wcale niesłabe 12 calowce.Nie używam go co prawda w stereo ale w kinie schodzi do piekła !

btw.Nie sprzedawaj tego wzmaka-za nic !

 

tn_sunINF1.jpg

 

sunINF3.jpg

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sądzicie. Yamaha Ax2000 zasili kappy9? Czy będzie mało prądu?
9.2 i re90 - daje radę ale to inne konstrukcje. Co prawda w 9.2 jest na wejściu 2,5kuF ale pewnie 9tki są trudniejsze pradowo z tego co czytałem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, freedi napisał:

@kite2-a nosisz się z takim zamiarem ? tzn-sprzedaży ?

Bo jeśli to ten

http://stereotimes.com/amp010500.shtml

To chętnie kupię ?

Porządny i chyba rzadki klocek,w ogóle Bob miał oryginalne konstrukcje,teraz chyba mniej...

Mam u  siebie jego subwoofer-małego 10 calowego potwora,który niszczy moje wcale niesłabe 12 calowce.Nie używam go co prawda w stereo ale w kinie schodzi do piekła !

btw.Nie sprzedawaj tego wzmaka-za nic !

 

tn_sunINF1.jpg

 

sunINF3.jpg

mam dokładnie tego , nie na sprzedaż:-)

IMG_6318.JPG

8 minut temu, Mikellino napisał:

Panowie a jak sądzicie. Yamaha Ax2000 zasili kappy9? Czy będzie mało prądu?
9.2 i re90 - daje radę ale to inne konstrukcje. Co prawda w 9.2 jest na wejściu 2,5kuF ale pewnie 9tki są trudniejsze pradowo z tego co czytałem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

9 ki są bardzo trudne do zasilenia , mam je , temat przerabiam od kilku lat , impedancja schodzi do poniżej 1 Om`a , obawiam się ,że Yamaha choć fajna może nie dać rady , ale warto spróbować , powodzenia:-)

29 minut temu, opteron napisał:

Nie, nie przypominają kapp, nie są też "ciepłe", są w zasadzie przezroczyste. Jak słucha się nagrania zamulonego to przekaz jest zamulony, jak odtwarza dobrze nagrane blachy głośno to aż gębę skrzywi. Infinity robiły to też dobrze ale bardziej jednostajnie i w sposób mniej zróżnicowany. Tzn na nich gorsze nagranie dostawały pewną dawkę blasku na nonstop błyszczących wstęgach a nagrania lepsze miały trochę maskowaną barwę przez tę naleciałość. Przestrzeń w akustyku to wiele planów, bardzo dobrze i precyzyjnie oddanych, kappy max 2 plany w głąb (przynajmniej w mojej, kiepskiej akustyce). No a bas, no bas z k9a dobrze zasilonych to referencja, rr4 też mają uderzenie i artykulacje na nie gorszym poziomie, nie mają natomiast tak spektakularnego jeb...cia na dużych głośnościach.

dzięki za wyczerpującą odpowiedź:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kite2 napisał:

8 ki są świetne , grają u mnie w sypialni , ale potrzebują bardzo mocnego napędu , Twój Technics jest super ,nadaje się do napędu 8.1 , 7.1 …. bez problemu , ale zanim kupisz 8 ki  warto by podpiąć do nich wpierw Twoją elektronikę .

Dzięki za radę. najlepiej byłoby ich posłuchać na mojej elektronice u mnie w domu no, ale ktoś by musiał mi użyczyć swoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.02.2020 o 10:44, AlphaHeX napisał:

Dzięki za radę. najlepiej byłoby ich posłuchać na mojej elektronice u mnie w domu no, ale ktoś by musiał mi użyczyć swoich

Witam.. Mam pytanie bo co prawda też myślę nad zmianą kolumn frontowych i w zamysłach są Kappy ale raczej 8.1 lub 8.2 tylko nie mogę wyłapać jakie są między nimi różnice, niby bas refleks ale na fotach w obydwóch jest z tyłu, myślę o nich ze względu na łatwiejsze wysterowanie i charakter brzmienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

Witam.. Mam pytanie bo co prawda też myślę nad zmianą kolumn frontowych i w zamysłach są Kappy ale raczej 8.1 lub 8.2 tylko nie mogę wyłapać jakie są między nimi różnice, niby bas refleks ale na fotach w obydwóch jest z tyłu, myślę o nich ze względu na łatwiejsze wysterowanie i charakter brzmienia..

To jest bardzo dobre pytanie jaka jest różnica pomiędzy 8.1, 8.1i i 8.2i. Jak się nie mylę 8.1 miały bass reflex z przodu, ale jaka jest różnica między 8.1i i 8.2i to powiem szczerze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AlphaHeX napisał:

To jest bardzo dobre pytanie jaka jest różnica pomiędzy 8.1, 8.1i i 8.2i. Jak się nie mylę 8.1 miały bass reflex z przodu, ale jaka jest różnica między 8.1i i 8.2i to powiem szczerze nie wiem.

No właśnie jedne i drugie mają br z tyłu a gdzieś mi się obiło w opisach że 8.1 ma wyloty z przodu co było by mniej kłopotliwe przy ustawieniu, widocznie są jakieś inne kosmetyczne różnice zawarte gdzie indziej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

No właśnie jedne i drugie mają br z tyłu a gdzieś mi się obiło w opisach że 8.1 ma wyloty z przodu co było by mniej kłopotliwe przy ustawieniu, widocznie są jakieś inne kosmetyczne różnice zawarte gdzie indziej..

Kappy 8.1 miały br z tyłu jak i z przodu. Jaka jest różnica między 8.2 a 8.1 tego poza producentem chyba nikt nie wie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adamek_68 napisał:

Kappy 8.1 miały br z tyłu jak i z przodu. Jaka jest różnica między 8.2 a 8.1 tego poza producentem chyba nikt nie wie...:)

Dzięki, choć nie widziałem nigdzie na fotkach kapp z tej serii z br z przodu, a jak rozpoznać czy głośnik polydome jest ok, kopułkę powinien mieć żółtą czy przejrzystą z siatką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko bardziej białe zamglone lub bardziej żółte zamglone. Nie ma przejrzystych Polydome z siatką. Chyba że ktoś rozebrał i umył od środka, ale to i tak zajdzie z powrotem za 2 mieaiące. Szkoda fatygi ?

Gorzej jeśli ktoś potraktował je suszarką, są filmiki na YT. Wyglądają wtedy jak nowe ale trwałość po takim zabiegu może być już licha. Jaki jest stan Polydome to możesz ocenić tylko na żywo, dotykając i sprawdzając elastyczność membrany, ale musiałbyś mieć porównanie do drugiej pary. Te bardziej białe powinny być nieco bardziej elastyczne od zażółconych, ale czy czy ma to wyczuwalny wpływ na dźwięk - trudno stwierdzić. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Dzięki, choć nie widziałem nigdzie na fotkach kapp z tej serii z br z przodu, a jak rozpoznać czy głośnik polydome jest ok, kopułkę powinien mieć żółtą czy przejrzystą z siatką?

Najlepiej gdyby była przejrzysta ale czas robi swoje i żółknie. Przede wszystkim kopułka musi być miękka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamek_68 napisał:

 

Screenshot_2020-04-03-14-31-52-1.png

To oryginał? W tej opcji widzę pierwszy raz mimo że szukałem...Dziękuję. Obudowa jest drewniana? Chodzi o to czy jest możliwość zmiany koloru z czarnego np na dębowy,p poprzez zeszlifowanie czarnej farby po czym wybarwienie bejcą i nałożenie lakieru.. Ktoś miał z tym już do czynienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Marzanna napisał:

To oryginał? W tej opcji widzę pierwszy raz mimo że szukałem...Dziękuję. Obudowa jest drewniana? Chodzi o to czy jest możliwość zmiany koloru z czarnego np na dębowy,p poprzez zeszlifowanie czarnej farby po czym wybarwienie bejcą i nałożenie lakieru.. Ktoś miał z tym już do czynienia?

 

Tak to oryginał. Obudowa jest z drewna i myślę, że skoro gdzieś przytarta czarna obudowa robi się jasna to  raczej po zeszlifowaniu też powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2020 o 12:09, adamek_68 napisał:

Kappy 8.1 miały br z tyłu jak i z przodu. Jaka jest różnica między 8.2 a 8.1 tego poza producentem chyba nikt nie wie...:)

Uważam, że 8.1 bez literki "i" miały BR z przodu, a 8.1i już z tyłu, ale mogę się mylić bo ciężko jest znaleźć na tę teorię gdziekolwiek jakąś informację. 

W dniu 3.04.2020 o 19:32, adamek_68 napisał:

Tak to oryginał. Obudowa jest z drewna i myślę, że skoro gdzieś przytarta czarna obudowa robi się jasna to  raczej po zeszlifowaniu też powinna.

Obudowa jest z płyty wiórowej, która jest fornirowana. Pewnie można spróbować zeszlifować czarny kolor ale będzie wycierał się też fornir ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AlphaHeX napisał:

Uważam, że 8.1 bez literki "i" miały BR z przodu, a 8.1i już z tyłu, ale mogę się mylić bo ciężko jest znaleźć na tę teorię gdziekolwiek jakąś informację. 

Obudowa jest z płyty wiórowej, która jest fornirowana. Pewnie można spróbować zeszlifować czarny kolor ale będzie wycierał się też fornir ?

Skąd wiesz że z płyty wiórowej, zaglądałeś do środka obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprzedać swoje 8.1i. Kolor biały mat. Pytanie czy są chętni na ten kolor? Oryginalnie kolumny były brązowe, ale pierwszy właściciel w Danii zlecił komuś przemalowanie. Zastanawiam się czy zostawić je w tym kolorze i ewentualnie odświeżyć czy wrócić do oryginalnego wybarwienia. 

IMG-0093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AlphaHeX napisał:

 

Obudowa jest z płyty wiórowej, która jest fornirowana. Pewnie można spróbować zeszlifować czarny kolor ale będzie wycierał się też fornir ?

Cześć,

Przez ostatnie parę lat odnowiłem trochę kolumn. Jeżeli fornir jest naturalny zeszlifujesz każdy olej, lakier, farbę i poprzez olejowanie nadasz dowolny kolor. 

Poniżej dwa rodzaje palisandru.

Na jednych kolumnach (brązowa tkanina) kolor był odbarwiony, plamy z doniczek i szklanek, rysy. 

Na drugich (czarna maskownica) była 1,5 mm warstwa lakieru a pod nim biała szpachla aż do płyty pod fornirem. 

W obu fornir zeszlifowałem do jednolitego koloru, nałożyłem szpachlę żeby zakryć dziury i rysy, po czym znów szlifowanie i potem nałożyłem olej oraz na koniec wosk pszczeli. 

spacer.png

Taki był stan przed:

spacer.png

Jakby ktoś był zainteresowany to proces opisze bardziej albo dam odnośniki do pełnego opisu odnawiania na audiokarmie - choć tu akurat nie Infinity. Maskownice też z nową tkaniną i oczywiście pełny remont tego co najważniejsze dla brzmienia.

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: potrzebujesz szlifierkę oscylacyjną, papier 120 oraz papier 240. Najpierw szlifujesz wszystko 120 żeby zebrać warstwę oleju, lakieru, wosku. potem całość lecisz 240 dla wygładzenia. Szlifujesz do osiągnięcia jednolitego koloru. Nie dociskasz na krawędziach, żeby nie zniszczyć forniru na łączeniach. jeżeli są rysy powinny zejść jeżeli są głębokie nakładasz szpachlę żeby je wypełnić i jedziesz znów 240 bez do dociskania. Oczywiście szpachla musi odczekać około doby do wyschnięcia. Gdy już przygotujesz drewno. Pora na olej. Ja używam oleju naturalnego z dodatkiem barwnika koloru forniru, żeby wyciągnąć i podkreślić barwę. Nanosisz olej i po pół godzinie wycierasz do sucha. Około 3 warstwy dzień po dniu. Po paru dniach na podgrzany fornir nakładam wosk pszczeli i po wyschnięciu poleruję. 

Tutaj masz z ostatniej pracy porównanie stara powierzchnia z lakierem i zeszlifowana w połowie:

spacer.png

a tutaj te same głośniki z jednym już po olejowaniu drugi po szlfie:

spacer.png

kolor jest intensywny bo olej mokry świeżo po nałożeniu i przed wytarciem. To te głośniki ze zdjęcia z postu wyżej z czarną maskownicą.

 

Tutaj brązowe po zakupie:

spacer.png

i po remoncie:

spacer.png

Przepraszam, że to nie Infinity ale chciałem pokazać, że forniru nie ma się co bać. Malowane na czarno też przywracałem na kolor teak. Nie było śladu po malowaniu.

Jakby co to linki też podam ale nie wiem czy można. 

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Czy papierem jedziesz na prawie gładko ? Bo używając szlifierki taśmowej chyba mocno zdzierasz wartstwę forniru.

Ktoś mi tłumaczył kiedyś, że zamiast papieru - do drewna lepiej sprawdzi się włóknina ścierna. Kupiłem nawet kilka rolek o różnej gradacji i na próbie jaką zrobiłem - bardzo fajnie się ściera fornir wzdłuż słoi, włóknina jest elastyczna i dobrze wchodzi w rowki drewna, a papierem można się zajechać, chyba że szlifierką tak jak pisałeś - tylko wtedy ciężko dobrze oczyścić rowki, trzeba zjechać grubą warstwę forniru. Czy zamiast oleju można użyć impregnatu koloryzującego do drewna ? Są takie tańsze i gotowe już do kupienia w castoramie itp marketach. Polecasz jakiś konkretny (markę) olej do drewna / barwnik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam taśmówki tylko oscylacyjną. Włókniną też robię czasem ale to dobre do ramy obrazu czy nogi stołu, nie tylko o czas chodzi ale również o to że przy powierzchni kolumny np 30 x 40 cm ważne żeby powierzchnia była prosta i gładka , czasem na koniec zamiast 240 używam scotch brite'a 

spacer.png

ale zamiast ręcznie to kładę na nie szlifierkę. Tutaj na zdjęciu po samym scotch'u w zasadzie zmatowione ale nie zeszlifowane.

A tu po oleju:

spacer.png

A tu kolejny palisander ale z innym słojem po szlifowaniu papierem.

spacer.png

A tu świeżo po oleju:

spacer.png

Olej ma tą zaletę że jest wchłaniany przez drewno a żywice je stabilizują ,nie zamyka za to porów tak jak lakier.

 

Żeby uzyskać ten sam ton na całej powierzchni musisz zedrzeć całą warstwę wierzchnią ponieważ inaczej olej nie będzie wchłaniany przez drewno i będziesz miał odbarwienia gdy zostanie coś starego. Przed, pomiędzy i po szlifowaniu odtłuszczam powierzchnię benzyną. Co do oleju po testowaniu wynalazków po parę setek za puszkę doszedłem do wniosku że ten sam efekt przynosi olej do mebli ogrodowych i ostatnio używam właśnie Sadolin Superdeck na przykład z Casto.

Ważne żeby odczekać parę dni aż powierzchnia całkiem wyschnie i zmatowieje, traci ten połysk jak powyżej, zostaje kolor. Intensywność regulujesz poprzez ilość warstw, aczkolwiek drewno przestaje po paru przyjmować olej. To nie farba która kryje, on wchodzi w wierzchnią warstwę drewna. 

Po tych paru dniach stosuję czysty wosk pszczeli, bezbarwny:

spacer.png

Kładę na podgrzane drewno. Po wyschnięciu wycieram do sucha a na drugi dzień poleruję ręcznie. Po wosku pszczelim nie masz połysku tylko piękny aksamit. 

Ten sam sposób stosuję na całym moim sprzęcie... oczywiście jeżeli jest drewniany:

spacer.png

Co ciekawsze, zawsze zaczynam od drewna a dopiero potem, zwrotnice, kondensatory, tranzystory, lampy.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.