Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Takie pytanko...miał Ktoś okazję porównać Infinity 8.1 lub 8.2i vs Jamo Concert 11?

W dniu 6.04.2020 o 21:29, eMCZe napisał:

Nie używam taśmówki tylko oscylacyjną. Włókniną też robię czasem ale to dobre do ramy obrazu czy nogi stołu, nie tylko o czas chodzi ale również o to że przy powierzchni kolumny np 30 x 40 cm ważne żeby powierzchnia była prosta i gładka , czasem na koniec zamiast 240 używam scotch brite'a 

spacer.png

ale zamiast ręcznie to kładę na nie szlifierkę. Tutaj na zdjęciu po samym scotch'u w zasadzie zmatowione ale nie zeszlifowane.

A tu po oleju:

spacer.png

A tu kolejny palisander ale z innym słojem po szlifowaniu papierem.

spacer.png

A tu świeżo po oleju:

spacer.png

Olej ma tą zaletę że jest wchłaniany przez drewno a żywice je stabilizują ,nie zamyka za to porów tak jak lakier.

 

Żeby uzyskać ten sam ton na całej powierzchni musisz zedrzeć całą warstwę wierzchnią ponieważ inaczej olej nie będzie wchłaniany przez drewno i będziesz miał odbarwienia gdy zostanie coś starego. Przed, pomiędzy i po szlifowaniu odtłuszczam powierzchnię benzyną. Co do oleju po testowaniu wynalazków po parę setek za puszkę doszedłem do wniosku że ten sam efekt przynosi olej do mebli ogrodowych i ostatnio używam właśnie Sadolin Superdeck na przykład z Casto.

Ważne żeby odczekać parę dni aż powierzchnia całkiem wyschnie i zmatowieje, traci ten połysk jak powyżej, zostaje kolor. Intensywność regulujesz poprzez ilość warstw, aczkolwiek drewno przestaje po paru przyjmować olej. To nie farba która kryje, on wchodzi w wierzchnią warstwę drewna. 

Po tych paru dniach stosuję czysty wosk pszczeli, bezbarwny:

spacer.png

Kładę na podgrzane drewno. Po wyschnięciu wycieram do sucha a na drugi dzień poleruję ręcznie. Po wosku pszczelim nie masz połysku tylko piękny aksamit. 

Ten sam sposób stosuję na całym moim sprzęcie... oczywiście jeżeli jest drewniany:

spacer.png

Co ciekawsze, zawsze zaczynam od drewna a dopiero potem, zwrotnice, kondensatory, tranzystory, lampy.

Gratuluję...piękna robota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Z dwa lata temu przeczytałem wątek. 

Jutro jadę po pierwsze szafy. Będą to Infinity kappa 7.2. zastanawiam się nad napędem. Posiadam integre zagra 4 Darka Kuleszy. Przetestuje ja za 3 tygodnie - nie mam jej przy sobie. Jutro też dokupie Linn Classik. Linn miałby napędzać sredniotonowe i wysokotonowe. Może służyć jako pre Amp 75W 8Ohm. Zastanawiam się nad końcówka mocy. Czy linn lk100 poradzi sobie z basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn obdarzył mnie kolumnami Infinity SM-255.
Wymieniłem w nich wysokie bo były uszkodzone i podłączyłem do wzmacniacza Yaquin MS-2A3
Efekt w stosunku do moich Heco był powalający. Bas zabrzmiał zupełnie inaczej, bardziej ostrzej i dobitniej.
Reszta również na plus. To w ogóle inny świat dźwięku. Poprzednia lampa na KT88 i kolumnach Heco też nie urywała więc zmieniłem na Yaquin MS-2A3 licząc na poprawę.
Przypadkiem odkryłem ze to kolumny były słabą stroną tego układu, a mówią że tylko tranzystor ma moc basu.
Pytanie do kolegów czy warto wymieniać elementy w zwrotnicy Infinity 255 na lepszej jakości . Czy efekty będą zauważalne 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zauważysz różnicę przy zmianie starych (poza parametrami nominalnymi) na nowe, niż zmieniając tylko producenta bądź serię. Druga sprawa, że sprawdzenie multimetrem pojemności czapek nic nie wniesie, bo zupełnie inaczej zachowują się przy zmianach częstotliwości. Zmieniaj więc śmiało. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Chce zasilić moje Kappy. Dysponuje pre Amp Yamaha CX1000. Do tego mam Integre zagra IV Kuleszy. Zastanawiam się na Nim ampingiem. Nigdy tego nie robiłem. Czy mogę podpiąć Zagre pod tony niskie, znalazłem ładny wzmacniacz lampowy w okolicy, go podpiąć pod tony wysokie(wiem, że go podpiąć mogę). Czy to zagra, nic się nie spali? Czy koniecznie pod basy musi być końcówka mocy. Nie mogę teraz kupić razem końcówki i lampy. Wolę lampe. Czy taki system da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Faustmok napisał:

Mam pytanie

Chce zasilić moje Kappy. Dysponuje pre Amp Yamaha CX1000. Do tego mam Integre zagra IV Kuleszy. Zastanawiam się na Nim ampingiem. Nigdy tego nie robiłem. Czy mogę podpiąć Zagre pod tony niskie, znalazłem ładny wzmacniacz lampowy w okolicy, go podpiąć pod tony wysokie(wiem, że go podpiąć mogę). Czy to zagra, nic się nie spali? Czy koniecznie pod basy musi być końcówka mocy. Nie mogę teraz kupić razem końcówki i lampy. Wolę lampe. Czy taki system da radę?

Które Kappy? Jaka to lampa?
Spróbować zawsze można jeśli masz możliwość odsłuchu, ale ze swojego doświadczenia (popartego też "doświadczeniem znacznie bardziej doświadczonych ? ) napiszę, że może to średnio zagrać.
Lepiej jeden a lepszy (bardziej odpowiedni do tych kolumn) wzmak czy końcówka+pre.
Może Nakamichi PA5/7? (jeśli masz budżet). Na pewno da radę (włącznie z 9A) i będzie dźwiękowo pasować.
Może którys Krell z tamtej epoki?


Jeśli poprawnie wszystko podłączysz to nie powinno się nic spalić ale nie zawracałbym sobie głowy i szukałbym jednak czegoś innego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa JP audio 2x10W. Pre Yamaha CX1000 i Integra zagra Kuleszy. Nie mam już siana obecnie na końcówkę, dlatego chcę wykorzystać co mam. Kappy 7.2 powinien każdy z tych wzmacniaczy dobrze udźwignąć oddzielnie. Lampa ma trzy toroidy na pokładzie, jest wydajna pradowo... I powinna mieć kystaliczne brzmienie - dojdzie za dwa tygodnie. Zagra jest wydajna prądowo. 

Bardziej czy nic się nie popsuje- zawsze podłączałem klasycznie głośniki do wzmacniacza. Z Bi to moje pierwsze kroki.. Docelowo, na bas pójdzie wzmacniacz klasy D. Zamiast lampy chciałem kupić Bose 1802 i z czasem dokupić jeszcze jedna taka końcówkę i obie podłączyć w trybie mono. Nie chce już pchać się w stare wzmacniacze dlatego zmiana koncepcji. Chociaż jeszcze rozważam ta końcówkę...

Swoją drogą kupiłem kiedyś Zagre z myślą o Infinity, była kiedyś polecana. Jest wydajna prądowo, oto tutaj chodzi. Docelowo chce iść w wyższe Kappy, i zostawić piecyki, dlatego teraz podchodzę głównie do tego tematu. U poprzedniego właściciela grały z Ampli Yamahy chyba ax492 czy jakoś tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsuć nic nie popsujesz, wychodzisz z pre (CX1000 ma chyba wyjscie na 2 końcówki?), z końcówek (u Ciebie z Zagry i lampy) wchodzisz w terminale do wysokich i niskich w Kappach (oczywiście wyciągasz zworki) i nic tu się podziać nie powinno.
Kwestia tego jak to zagra.
Przed zakupem swoich 8.2i odsłuchiwałem je z AX900 (kiedyś bardzo chwalony piec) i dla mnie zagrało to strasznie słabo, to był chyba jedyny piec, z którego byłem tak rozczarowany w tym połączeniu). Z Marantzem PM-75 inna bajka, z Harmanem PM665 jeszcze lepiej (z tym Harmanem tworzyły świetny duet i w kwestii napędzenia poprawnego to naprawdę wystarczało).
Nie wiem jaką sygtnaturę brzmienia wprowadza CX1000, jaka akustyka u Ciebie, jaki dźwięk lubisz, jak to się zgra z tymi dwoma piecami, próbować można.
Chociaż jeśli chcesz kiedyś iść wyżej z Infinity... sprzedałbym wszystko i za tą cenę kupił możliwie najlepiej pasującą integrę lub pre+końcówka, z możliwie najmłodszych lat.
Musisz sam ocenić jak Ci to zagra i czy dla Ciebie będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, garud napisał:

 

TAK SIĘ ZASTANAWIAM,,CZY TE WSTĘGI SĄ COŚ WARTE.KUPOWAŁ TO JUŻ KTOŚ.JA TO ZARAZ ZAMAWIAM I SAM SPRAWDZĘ.https://www.ebay.pl/itm/133411186597?ul_noapp=true

Same pozytywy ma z tej aukcji. Z osób które coś więcej napisały.

"Great diaphragm. Actually improved sound quality over old originals"

"Works excellently I can't say I notice the difference between the originals."

Więc chyba spokojnie można brać. Ciekawe jak obecnie wygląda sprawa z polydomami, czy są jakieś sensowne zamienniki, bo to one najbardziej padały po latach.

A jakbyś porównał Kappa 8.1 do 8 pod względem basu (zejście, miękkość/twardość, dynamika uderzenia), wysokich (ostrość, wybrzmienia) i ogólnej muzykalności, wyrazistości ? Kiedyś myślałem żeby kupić na próbę 8-mki, ostatecznie mam RS 6001 z emitem-k i polyspherite na średnich, leżą gdzieś na boku (do renowacji obudowy), ale nie powiem - fajnie grają, szczególnie ta góra wyraźna i bardzo subtelna. Kappy 7.2/8.2 wspominam bardzo dobrze, może trochę ostre i zbyt bezpośrednie czasem bywały, aktualnie ogólnie bardziej podobają mi się te RS 6001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że przymierzałem się do RS6000 i RS6001 , podłączyłem i... zrezygnowałem właśnie ze względu na bas ale i na górę, wziąłem wtedy starsze KEF'y, które górą pobiły RS a dół mimo, że kiepski w 104aB i tak był przyjemniejszy. Odsłuchałem wtedy chyba z 8 czy 9 zestawów i niestety RS6001 były na samym końcu stawki. Oczywiście, jak zawsze odczucia są czysto subiektywne ale mi akurat RS całkiem pozbawiło przyjemności ze słuchania muzyki.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale może zwrócę honor RS6000. kupiłem właśnie parę z wooferami bez zawieszeń. Zawieszenia już idą z kopułkami ze stanów. Reszta stan BDB- a minus zlikwiduję podczas reszty prac. Zmieniłem źródło i może klasa A wydobędzie z nich piękno.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS6000 - woofery po zakupie:

f210b1c7fdf3a524.jpg

6d02c4b175b13808.jpg

d10f2dfe87c76575.jpg

I po regeneracji :

b7bc6789dfcb02e1.jpg

5bbc30f209a41e33.jpg

6be4235e6f080242.jpg

Zestaw przyszedł Global Express'em w 10 dni, zanim na spokojnie je wyczyściłem z kurzu, z resztki pianki i kleju, więc spędziłem cały wieczór i całą noc aby je zrobić. Dziś po południu dopiero usunąłem "shimy" centrujące cewkę i przykleiłem kopułki.

Reszta przetworników wizualnie BDB:

e2e19f7c56589294.jpg

125fba8279bdaff9.jpg

Od godziny RS'y są zmontowane na nowych taśmach uszczelniających 

9fedffb9cc1cf934.jpg

i już grają... i zaczynają się bronić przed skreśleniem ich po raz drugi.

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję... grają bez przerwy od soboty, od kiedy klej wysechł. I obroniły się to mało. Z kolumn nielubianych stają się ulubionymi, zobaczymy co dalej.

A co do forniru ostatnio miałem lot na heban:

d4808f8c2cd91be1.jpg

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta góra z Emit-K (w moich RS6001) jest jak na mój gust rewelacyjna, nie wiem czy aż tak szczegółowa czy neutralna jak w droższych Infinity, ale na pewno przyjemna i subtelniejsza niż w Kappa x.2 i R90. Ten sam głośnik siedzi w starych Kappach (nie x.1 / x.2) i wielu innych RS. Ciekawe czy wszędzie gra podobnie czy niekoniecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Serdecznie, 

Obecnie posiadam kolumny infinity Kappa 8.2, do tego mam wzmacniacz Nad c356bee + Dac Cambridge Audio  dacmagic.

 

 

Rozwazam upgrade wzmacniacza na Parasound hca-2200 II i wykorzystanie obecnego Nad’A jako przedwzmacniacza.

Co myślicie nad takim rozwiązaniem ? 
 

nad jako Pre jest rozwiązaniem tylko tymczasowym. Z czasem i Pre bym zakupił dedykowany

Czy może inny pomysł ?

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, don111 napisał:

Kappa 7.2 to 10 calowy (25cm) głośnik basowy,  Kappa 8 / 9 i 8.2 / 6.2 mają inne średnice (30cm lub 20cm).

Jak to tylko zawieszenie to niewielki koszt naprawy. 

Dzięki! Nie wiedziałem właśnie jaka średnicę ma 8 i 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Choć od lipca przeszło przez moje ręce parę perełek to jednak Infinity RS są wciąż te ulubione. Aż pod nie remont w salonie zrobiłem i meble dobrałem ?

c134e2c11241f0d0.jpg

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem,

zapisuję się z Infiniti 8 series II. Przyznam, że niewiele o nich wiem, i dały mi popalić z ustawieniem. Ponoć nie jest to produkcja europejska, jak po numerze seryjnym twierdził poprzedni właściciel ;).
Niewiele na ich temat wiem, a chętnie się dowiem. ?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, P4R4D0X napisał:

Czołem,

zapisuję się z Infiniti 8 series II. ?

Oczywiscie 8.2i series II

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coraz bardziej spędzają mi sen z powiek infinity kappa serii 8.x i tutaj mam pytanie, prośbę ponieważ w mojej okolicy nie ma takowych do sprzedania a jechać w ciemno kilkaset km trochę szkoda, czy jest ktoś z łódzkiego kto posiada takowe i zgodziłby się na odsłuch z moim wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.08.2020 o 02:26, Czahabkda napisał:

Witam, czy któryś z Panów ma gdzieś może sprawny i z pełnym zawieszeniem woofer do Kapp 7.2ii?

Czy te z serii 8 i 9 również by pasowały?

Pozdrawiam 

Michał.

Mam, jeśli jeszcze potrzebujesz to zapraszam. Posiadam tez skrzynie ze zwrotnicami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest 902-5806? Pokaż jeszcze tył proszę. Wezmę jeden. ?

2 minuty temu, Viking321 napisał:

1szt 200 zł 

2 szt 300

98B491ED-6BD0-4CD0-BD39-E62823804B6E.jpeg

I to jest 902-5806? Pokaż jeszcze tył proszę. Wezmę jeden ?

5 minut temu, Viking321 napisał:

1szt 200 zł 

2 szt 300

98B491ED-6BD0-4CD0-BD39-E62823804B6E.jpeg

To jakieś plamy czy cień tak pada?

IMG_20201203_105917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.