Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już po odsłuchach u Pawła. Powiem Wam, że 8.2 potrafią trząść budynkiem, bas był w podłodze, ścianach i suficie... ogólnie wrażenia z odsłuchu dokładnie jak przy R90.

Mam nadzieję, że @pawelczsię nie pogniewa gdy dam pierwszy opis tego co słyszałem, 

Najpierw SMSL - jakoś mnie dźwiękiem nie uwiodło to pudełko. basu nie dawało a góra nie śpiewała.

Podłączyliśmy Yamahę M4 + C4 - góra dużo bardziej wyraźna i znacznie więcej szczegółów, bas uderzał w punkt i nawet zaczynał wybrzmiewać, ogólnie znacznie lepiej, czym głośniej tym lepiej.

Pora na lampę, najpierw góra była biedna dopiero po paru minutach gdy się wygrzała zaczęło być po prostu cudownie słodko. Nie ma tu tylu szczegółów co na SS, nie ma aż tak wysoko, instrumenty nie grają oddzielnie ale... wszystko brzmi pięknie, cieszy, ciary na rękach i gęsia skórka. Największym zdziwieniem był bas. To tutaj trzęsło całym pokojem i to również na niższych poziomach głośności. Po prostu czar lampy z naprawdę mocnym basem. Co ciekawsze nie zabrakło mocy również na wysokim poziomie głośności. Ta lampa po raz kolejny pokazuje, że można napędzać nią Infinity. Zresztą do moich RS podchodziłem chyba 3 razy za każdym razem skreślając je za zbyt mało basu, dopiero pokochałem ją dzięki tej lampie.

Po parokrotnym przełączaniu kabli to ona została zwycięzcą dając najwięcej radości. Mógłbym mieć Kappy 8.2 i cieszyć się muzyką w moim domu, a dla mnie muzyka musi cieszyć i sprawiać przyjemność.

Chwilowo lampa została u Pawła, niech też się muzyką cieszy ?

 

EDIT: Nie jestem jednak pierwszy ale widzę, że odczucia się pokrywają.

 

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jednak udało mi się trochę szybciej opisać ? Ale tak zgadzam się w zasadzie ze wszystkim. Słucham cały czas tej lampy i nie mogę się nadziwić jak dobrze radzi sobie z tymi kolumnami i basem. Jak dla mnie to gdyby dodać jej odrobinę więcej szczegółów (ale nie tak ostro jak w yamasze) ale zostwić to ciepło i moc to byłoby idealnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza mam całe pudło lamp sterujących więc można jeszcze ten dźwięk kształtować, mogę Ci je podrzucić w przyszłym tygodniu i zostawić na jeszcze trochę. Chyba, że lampę tak pokochasz, że nie oddasz ? Ja przełączyłem się na M4+C4 ze względu na phono stage w preampie. Gramofon dostał nowe życie, praktycznie DAC i CD obrastają kurzem i tylko winyl się kręci. 

A tutaj główni sprawcy zamieszania:

eda9b17172541cb6.jpg

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo zanabyte od innego użytkownika audiostereo.pl , to Chiński Music Angel Meng KT88, 2 x 50W w klasie A, tak było na początku, potem Łukasz Fikus vel "Lampizator" odprawił na niej czary mary, wywalił sprzężenie, przerobił na triodę i powycinał ścieżki, ominął co nie potrzebne a czego brakowało dodał na swoje ucho i oto efekt. Ja lepszego brzmienia lampy nie słyszałem a dodatkowo śmiało napędza trudny sprzęt.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ta, dokładnie ta mała "lampka" !!! Największa niespodzianka audio jaką miałem, nie spodziewałem się że to będzie tak mocne i tak cholernie dobrze brzmiące. Umówiłem się, przyjechałem, dosłownie po 1 nutce nie było już odwrotu !!!

EDIT: Ja zainwestowałem jeszcze parę setek w kondensatory sprzęgające, z całym szacunkiem dla autora zmian znalazłem lepsze brzmienie niż ruskie MBM 

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 18:29, pawelcz napisał:

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Infinity Kappa 8.2i. Niestety wydaje mi się że nie jestem w stanie wykorzystać w pełni ich potencjału. Głównie chodzi mi o bas, wydaje mi się że jednak powinno być go nieco więcej, szczególnie jeśli chodzi o punktowość, uderzenia perkusji itp. Przerobiłem już kilka wzmacniaczy, od słabej lampy (tutaj spodziewałem się że może być słabo), przez SMSL A8 (ICE power 125asx2 na pokładzie) a teraz moduł ICE power 1200as2. Po tych dwóch a szczególnie po ostatnim spodziewałem się na prawdę mocnego basu, jednak muszę przyznać te dwa wzmacniacze (SMSL A8 oraz 1200as2) grają dokładnie tak samo z tymi kolumnami. Bas jest, jest nawet całkiem niezły ale mam jednak dalej pewien niedosyt. Niestety akustyka nie jest też po mojej stronie, mam duży pokój z aneksem ok. 37m2, prostokąt, kolumny muszę mieć ustawione na dłuższej ścianie i to niesymetrycznie, tzn. lewa kolumna ok. 2 metry od ściany bocznej, a prawa ok. 4m. od drugiej ściany bocznej. 

Swoje problemy z basem opisałem na innym znanym forum o tematyce audio, nie wiem czy mogę wklejać tutaj linki do innych for (drugie znane forum o audio w Polsce, nick mam ten sam co tutaj więc można łatwo znaleźć, w dziale akustyka), tam w skrócie poradzono mi żeby próbować po prostu z mocniejszymi wzmacniaczami. Teraz widzę że niewiele to zmienia.

Zacząłem się zastanawiać czy czasem coś jest nie tak z kolumnami. Z ciekawości zajrzałem do jednej kolumny i okazuje się że głośnik niskotonowy jest z każdej strony otoczony grubą gąbką, praktycznie nie ma zbyt dużo przestrzeni za sobą a dodatkowo zauważyłem że wylot BR jest zaślepiony od środka czymś w rodzaju waty. W drugiej kolumnie tak samo (jeśli chodzi o BR, tutaj już sprawdziłem od zewnątrz, poprzez tunel). Czy orientuje się ktoś czy tak to powinno wyglądać, czy fabrycznie głośnik jest tak mocno wytłumiony oraz czy BR powinien być zaślepiony od środka? Nie wygląda to tak jakby ktoś zrobił to celowo już po zakupie bo gdyby chciał zaślepić BR to raczej robiłby to od zewnątrz niż od wewnątrz, byłoby na pewno dużo łatwiej.

Te kolumny mają BR tzw. stratny. To, że jest zapchany od środka to tak właśnie ma być. W kolumnie masz wszystko ok.

Też napędzam swoje Infinity lampą i jest rewelacja!?

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, adamek_68 napisał:

Też napędzam swoje Infinity lampą i jest rewelacja!?

???

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, jacek99 napisał:

Ja swoje RS 2.5 napędzam końcówką mocy na tranzystorach plus preamp na lampach. Też jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mamy moc i ciepłe brzmienie lampy.

To też dobre rozwiązanie. Ja mam preamp lampowy plus końcówkę mocy na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U @pawelcz najmocniej na 8.2 zagrała moja lampowa integra. Z żalem będę ją wrzucał na allegro, potrzebuję mocy spawarki do moich nowych przyszłych klasycznych Infinity.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, eMCZe napisał:

U @pawelcz najmocniej na 8.2 zagrała moja lampowa integra. Z żalem będę ją wrzucał na allegro, potrzebuję mocy spawarki do moich nowych przyszłych klasycznych Infinity.

Może kolega @pawelcz kupi ją od Ciebie skoro tak dobrze się zgrywa z Infinity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że to nie ustawka. Pawła poznałem wczoraj gdy pisał o słabym basie a mam do niego 10 km. Posłuchaliśmy, każdy wyciągnął swoje wnioski, akurat zgodne. Umówiliśmy się, że zostawiam mu na tydzień bo ze względu na cudowne phono stage korzystam teraz z Yamahy a i tak w domu jestem tylko w weekendy. Będzie chciał to po gra u niego kolejny tydzień. Będzie zainteresowany zakupem to pogadamy.  Potem wyjeżdżam za granicę na 3 tygodnie a ona będzie grała na R90 w Rzeszowie do póki kumpel nie znajdzie odpowiednego wzmacniacza dla siebie. Ja szukam teraz starych Kappa 9 a tu już potrzeba czegoś co zniesie stałe 1 Ohm. A lampy trzeba posłuchać. Jak się nie sprzeda to będę się cieszył czasem jej brzmieniem, jak sprzeda, będę miał o 4 tyś szybciej Kappa 9. Tyle.

EDIT: Co do zgrywania z Infinity... dopiero dzięki niej moje RS6000 pokochałem a robiłem 3 podejścia, ale tutaj z podwójnym wooferem 10 cali Yamaha gra mocniej na basie od lampy, zupełnie inaczej niż na 8.2 co było zdziwieniem dla mnie. Na R90 również Yamaha dala rady z basem lepiej niż moja lampa za to ogólne brzmienie lampy w obu przypadkach lepiej odbieram.  

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z powodzeniem łączyłem 8.2i z lampą (na kt88).
Z tymi Infinity poradzi sobie wiele wzmaków i mocy ogromnej czy stabilności przy niskich impedancjach nie potrzeba.
Potrzeba jednak aby dobrać wzmak odpowiedni charakterem do tych kolumn.
ja wolałem zestawienie z 30W lampką na kt88 niż np. z 130W Yamahą AX-900 czy z 200W Rotelem RHB-10
Przerzuciłem wiele wzmaków (włącznie z Nakamichi PA7, Krellami, Accuphase ale też i integrami czy amplitunerami w cenie poniżej tysiąca) i można się czasem zdziwić ?
Za to do starych 9tek faktycznie przyda się coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy podobne spostrzeżenia, KT88 w triodzie prowadzi dobrze 8.2 z zasady a nie przypadku. Warto wiedzieć. Poza tym te 30 W z lampy odkręcaliśmy może do połowy a sufit się walił od basu. Podobało mi się. ?

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adamek_68 napisał:

Może kolega @pawelcz kupi ją od Ciebie skoro tak dobrze się zgrywa z Infinity ?

Na pewno jakąś lampę kupię, po dzisiejszych odsłuchach jestem tego pewien. Z resztą nie była to pierwsza lampa jakiej słuchałem ogólnie i zawsze wrażenia były pozytywne, nawet mój były RS Tube Amp brzmieniowo nie odstawał, ale mocowo już tak. To jednak tylko kilkuwatowe SE. KT88 w push pullu to jednak inna bajka i chyba właśnie tego będę szukać. Mam jeszcze do sprawdzenia nieco tańszy model Music Angel https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-kt88-music-angel-xd800-mkiii-CID99-IDHNUl2.html aczkolwiek trochę mnie niepokoi to że ten wzmacniacz już bardzo długo się sprzedaje (Już od jakiegoś czasu go widzę) a cena dość niska. No ale nie mam daleko więc pewnie go sprawdzę. Tylko najpierw muszę pozbyć się SMSL. A myślałem że zostanie na dłużej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że moja to klasa A i może to robić różnicę. Dwa, myślę, że "Lampizator" też miał wpływ na to jak to działa ?

P.S. Miłego słuchania 

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pawelcz napisał:

Na pewno jakąś lampę kupię, po dzisiejszych odsłuchach jestem tego pewien. Z resztą nie była to pierwsza lampa jakiej słuchałem ogólnie i zawsze wrażenia były pozytywne, nawet mój były RS Tube Amp brzmieniowo nie odstawał, ale mocowo już tak. To jednak tylko kilkuwatowe SE. KT88 w push pullu to jednak inna bajka i chyba właśnie tego będę szukać. Mam jeszcze do sprawdzenia nieco tańszy model Music Angel https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-kt88-music-angel-xd800-mkiii-CID99-IDHNUl2.html aczkolwiek trochę mnie niepokoi to że ten wzmacniacz już bardzo długo się sprzedaje (Już od jakiegoś czasu go widzę) a cena dość niska. No ale nie mam daleko więc pewnie go sprawdzę. Tylko najpierw muszę pozbyć się SMSL. A myślałem że zostanie na dłużej ?

Powiem, że ten wzmacniacz z OLX wygląda bardzo ciekawie, warto go sprawdzić.

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eMCZe napisał:

Weź pod uwagę, że moja to klasa A i może to robić różnicę. Dwa, myślę, że "Lampizator" też miał wpływ na to jak to działa ?

P.S. Miłego słuchania 

Tak, właśnie nad tym się zastanawiam, pewnie też ma to jakiś wpływ. Z drugiej strony wzmacniacz z mojego linku też został dłubnięty przez lampizatora http://www.lampizator.eu/AMPLIFIERS/CHINA/KT88/Music Angel KT88 reworking.html ? (nie wiem czy akurat ten konkretny egzemplarz też)

Chętnie posłuchałbym też czegoś na EL34 w push pullu, ponieważ takich wzmacniaczy też jest trochę w rozsądnej cenie, np. https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-corvus-doinwestowany-10005713982 ale w ciemno raczej nie kupię. 

Może ktoś z was porównywał brzmieniowo te lampy?

Edytowane przez pawelcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten jest opisany na jego stronie, po zmianach to naprawdę piękny dźwięk. Ten akurat to pełna fabryka. Szukaj, szukaj i ciesz się muzyką z mojego do póki nie znajdziesz czegoś dla siebie. Ja znalazłem dla siebie właśnie bydlę w klasie A działające ze stałym obciążeniem 1 Ohm. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc i tak, że coś na EL34 zagra, będzie Ci pasować, choć z mojego doświadczenia Kappom trzeba pieca zwinnego na basie, inaczej może się zrobić za miękko i bez dynamiki. Góra też może nie mieć już tego blasku.
Lampa na EL34 innej nie równa ale z założenia tak raczej będzie.
Nie sprawdzałem nigdy 8.2i z taką lampą ale za to miałem takie kt88, które do Kapp były za miękkie i zbyt grzeczne a to właśnie kt88 stereotypowo gra jednak z większą dynamiką i może nie tyle większym co lepiej kontrolowanym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie poszukuje kapp 8.1 8.2 może ma ktoś na sprzedaż.

Są jakieś modyfikację owych kolumn żeby polepszyć je ?

Słyszałem iż otwór b-r zatkać gąbką i wtedy bass jest przyjemniejszy dla ucha, czy to prawda ?

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Alien844 napisał:

Witam.

Panowie poszukuje kapp 8.1 8.2 może ma ktoś na sprzedaż.

Są jakieś modyfikację owych kolumn żeby polepszyć je ?

Słyszałem iż otwór b-r zatkać gąbką i wtedy bass jest przyjemniejszy dla ucha, czy to prawda ?

Jak kupisz, to zatkasz BR i sam będziesz wiedział najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, adamek_68 napisał:

Jak kupisz, to zatkasz BR i sam będziesz wiedział najlepiej ?

Dokładnie ale jak narazie nie mam ?

Tzn.jedne mam na oku ale mają skaze ubity róg.

Warto w takim stanie kupić podobno jedyny mankament większy i maskownice nie orginalny materiał kiepskiej jakości ?

IMG_1395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alien844 napisał:

Dokładnie ale jak narazie nie mam ?

Tzn.jedne mam na oku ale mają skaze ubity róg.

Warto w takim stanie kupić podobno jedyny mankament większy i maskownice nie orginalny materiał kiepskiej jakości ?

 

IMG_1395.jpg

Jeśli cena byłaby naprawdę okazyjna to musiałbyś wybrać czy nie przeszkadza ci ten zbity róg. Materiał na maskownice można kupić jakiś specjalny na kolumny i założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że trochę za dużo. Maskownicę sobie można samemu naprawić ,nie jest to wcale trudne i do tego niedrogie.A efekt jest :"piorunujący" 

Ale ten obity róg na który zawsze będziesz patrzył ? Średnio za Kappy 8.2 wołają od 3 do 3.5.  Zależy od stanu.Warto trochę poczekać. Są dosyć często na aukcjach. Ja swoje sprzedałem tydzień temu ,szkoda że żeś się wcześniej nie zdecydował.

Poza tym ja uważam że warto zapłacić nawet trochę więcej za sprzęt który nie tylko fajnie gra ale i wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.