Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, opteron napisał:

 :))))))

To nic śmiesznego. Ciężko jest po prostu wytłumaczyć laikowi i trzeba używać jego zwrotów. 

Sprawa 2 i podstawowe. Dla mnie wzmacniacz w przypadku mostka to całość a całość ma podłączaną kolumnę 6 Ohm jak kolwiek traktują ją oba kanały. A resztę wytłumaczyłem chyba jasno. 

Może się nie zgodzisz ze mną?? 

38 minut temu, Alien844 napisał:

Mój błąd polegał na zrozumieniu "widzi połowę impendacji", wszędzie każdy pisał ogólnie "widzi połowę" ale nikt tego zagadnienia nie rozwinął dokładnie.

To "widzi połowę impendacji" jest jej  rozdzieleniem na dwa kanały. Później jak zacząłem głowić nad tym przyszło mi na myśl iż chodzi o rozdzielenie impendacji na dwa kanały.

W zrozumieniu pomógł mi ten artykuł:

http://www.bcae1.com/bridging.htm

oraz Twój post.

Mogłeś od razu tak ładnie rozpisać się na temat "widzi połowę" i by nie było tematu ?

Ale chociaż dzięki temu trochę wiedzy zdobyłem ?ic, dzięki za zrozumienie i pozdrawiam.

 

I teraz wszystko jasne. Mam nadzieję że nie uraziłem i cieszę się że teraz wiadomo o co chodzi. 

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eMCZe napisał:

Sprawa 2 i podstawowe. Dla mnie wzmacniacz w przypadku mostka to całość a całość ma podłączaną kolumnę 6 Ohm jak kolwiek traktują ją oba kanały.

Może się nie zgodzisz ze mną?? 

Nie zgodzę, wzmacniacz symetryczny to dwa osobne wzmacniacze połączone w mostku i pracujące w przeciwfazie. Skoro to są dwa osobne wzmacniacze to sprawę obciążenia musisz (a nie możesz) rozpatrywać osobno.

Pytanie pomocnicze, ile mocy będzie mieć idealny wzmacniacz 2x100W/8ohm po spięciu w mostek?

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny miał by 400W bo moc jest proporcjonalna do kwadratu napięcia. Tylko że idealny zachował by wciąż 8ohm...

Czyli Twoim zdaniem 6 Ohm Kappa po podpięciu pod mostek staje się głośnikiem 3 ohm?? 

Bo ja wciąż twierdzę że Kappa dalej ma impedancje 6 ohm tylko wzmacniacz po mostkowaniu stał się wzmacniaczem 8 ohm. 

I wracamy do obaw @Alien844, który bal się podłączyć Kappy bo zrozumiał że teraz ich impedancja spadła do 3 ohm a obciążalność wzmacniacza wzrosła do 8 ohm.  Czyli wzmacniacz brał całościowo a głośnik dzielił. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eMCZe napisał:

I teraz wszystko jasne. Mam nadzieję że nie uraziłem i cieszę się że teraz wiadomo o co chodzi. 

Nie no jak mogłeś urazić prędzej ja swoim tokiem myślenia oraz cytatami.

Nie mogłem ogarnąć na początku szukam czytam wszędzie "widzi" połowę Ty na swój sposób.

I tak przyszła myśl iż może chodzi o rozdzielenie na kanały.

I tak w nocy czytam różne fora itp.

Aż w końcu trafiłem na zagraniczne forum na teraz "mostek a impendacja" i tam też każdy pisał "widzi" połowę .

Aż znalazł się Scott, który w podobny sposób wytłumaczył o co chodzi z tym "widzi" połowę oraz podał link, który zamieściłem wcześniej o mostek-impendacja.

A rano patrzę na Twój wpis i podobnie opisane co Scott opisał ?

Dobra ważne iż sprawa się wyjaśniła i zostanie dla potomnych:)

Ale naprawdę żeby coś konkretnego na temat "widzipołowę impendacji" jest ciężko i też z tego powodu moje zagubienie w tym zagadnieniu było dłuższe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, eMCZe napisał:

I wracamy do obaw @Alien844, który bal się podłączyć Kappy bo zrozumiał że teraz ich impedancja spadła do 3 ohm a obciążalność wzmacniacza wzrosła do 8 ohm.  Czyli wzmacniacz brał całościowo a głośnik dzielił. 

 

Trochę źle mnie zrozumiałeś ja wiem iż (i jak pisałeś), że końcówka impendacji kolumny nie zmieni.

Może tak: wzmacniacz minimum 8ohm, kolumny 4ohm wiadomo jak się gra z umiarem jest ok ale jak za bardzo się daje czadu może się coś stać - i tego się bałem.

Mostek minimum 8ohm a kolumna ma 6ohm plus wpisy iż widzi połowę ohm końcówka w mostku, więc myślałem iż przez małą impendacje kolumn końcówki mogą bardziej wydzielać ciepło.

Dobra ja już odpadam z tematu bo za dużo na moją głowę informacji przez ostatnią dobę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, eMCZe napisał:

Tylko że idealny zachował by wciąż 8ohm...

tego w ogóle nie rozumiem, nawet nie próbuję się do tego odnośić

33 minuty temu, eMCZe napisał:

Czyli Twoim zdaniem 6 Ohm Kappa po podpięciu pod mostek staje się głośnikiem 3 ohm??

Moim zdaniem? A gdzie ja coś takiego napisałem?

33 minuty temu, eMCZe napisał:

Bo ja wciąż twierdzę że Kappa dalej ma impedancje 6 ohm

przynajmniej co do tego obaj jesteśmy zgodni :)

35 minut temu, eMCZe napisał:

I wracamy do obaw @Alien844, który bal się podłączyć Kappy bo zrozumiał że teraz ich impedancja spadła do 3 ohm a obciążalność wzmacniacza wzrosła do 8 ohm. 

Znowu coś komuś dopisujesz że niby powiedział / napisał, ja czegoś takiego nie widziałem aby gdziekolwiek twierdził że impedancja kolumn spadła o połowę, natomiast faktem jest, że każdy z kanałów wzmacniacza pracującego w mostku jest obciążony połową impedancji kolumny.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów Infinity Classic !

Postanowiłem że pierwszego posta napiszę jak przeczytam cały temat, jednak idzie mi to powoli a czas nagli... Jestem na około 70 stronie, uważam że wiem już dużo, jednak ostatnie lata na pewno zawierają dużo ciekawych informacji.

Zaznaczam na wstępie, że "audio maniakiem" jestem dopiero kilka miesięcy po przerwie ponad 20 letniej... Nie jestem na bieżąco z całą techniką, ile mogę tyle czytam i nadrabiam.  

Przechodząc do sprawy, kupiłem Kappy 8.2 do salonu 7x5,7 m = 40 m2

Docelowo, jak skompletuje sprzęt chciałbym zamienić kappy na Re90

Pisałem że czas nagli, no własnie, Kappy grają ale raczej nie tak jak powinny.

Aktualnie posiadam Onkyo NR818 + końcówka mocy Sunfire TGA 5200

Jeden temat założyłem w innym dziale, niestety brak odzewu. Opisałem tam wszystkie szczegóły moich potrzeb i warunków pomieszczenia:

https://www.audiostereo.pl/topic/154261-problem-z-doborem-sprzętu-do-stereo-i-kd/

Jak łatwo się domyśleć sprzęt składałem raczej budżetowo. Nie chciałem eksperymentować z drogimi klockami, najpierw chciałem się zapoznać z tematyką audio i sprawdzić na czym tak naprawdę mi zależy.

Problem nr 1.

Nie wiem dla czego Kappy podpięte pod Sunfire TGA grają praktycznie tak samo jak pod samym Onkyo... Ciche odsłuchy są lipne, przy mocy około -30dB już coś się dzieje, -15dB robi się głośno i zaczynam czuć bas. Bez problemu można kręcić do 0dB ale to już zaczyna skwierczeć. Czy tak ma być czy ja coś mam pokićkane w ustawieniach?  Końcówka Sunfire ma 5x200W przy 8Ω dla tego sądziłem że spokojnie da kopa i powera dla Kappy. Na tą chwilę sprzęty łączy RCA Klotz a kable głośnikowe są do kupienia - gra na chinolu OFC 2x2,5 Czy to juz koniec grania Kappy czy może sprzęt tragiczny?

Problem nr 2.

Dobór sprzętu. Muzykę odtwarzam z dysku zewnętrznego, youtube, żona tidal. Nie mam kolekcji płyt CD, nie mam gramofonu, na tą chwilę ma być cyfrowo.

Do tego w salonie ma zostać KD dla efektów filmowych - reszta rodziny.

Jak ułożyć sobie tor sprzętu? Czy jako główne urządzenie pozostawić Amplituner KD + tylko odpowiednia końcówka? Czy może więcej klocków do tego dołożyć? Nie chcę rozczarowania kiedy zakupię już Re90 + jakaś przyzwoita końcwka a samo źródło okaże się lipne.

Chciałbym osiągnąć głębię przy cichym odsłuchu, jak również poczuć bas w pomieszczeniu nie koniecznie rozkręcając wzmacniacz na maxa.

Fajnie było by sterować tym wszystkim z poziomu np tabletu, nie podoba mi się odpalanie TV za każdym razem jak chcę czegoś posłuchać

Problem nr 3.

Kable głośnikowe, nie chcę teraz wydawać fortuny, czy na początek warto zakupić MELODIKA MDC2415 BI-AMP ?

Za wszystkie porady z góry dziękuję

IMG_20210219_141406_(1600_x_1200).jpg

IMG_20210219_141412_(1600_x_1200).jpg

IMG_20210219_142624_(1600_x_1200).jpg

IMG_20210219_141340_(1600_x_1200).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 23:35, eMCZe napisał:

Kolejne bardzo klasyczne Infinity w klubie, właśnie przytargałem do domu parę dębowych klocków. Przedstawiam moje nowe RS 2.5: 

68b9b3c7d20ceea1.jpg

a451c9a5a14c039a.jpg

i z mniejszym rodzeństwem:

f158b37cc0a9b5cd.jpg

Dziś nabierają temperatury pokojowej, jutro zobaczymy czy u mnie zagrają równie cudownie jak na odsłuchu przed zakupem.

Świetnie zobaczyć swoje kolumny u nowego właściciela 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marek3572 napisał:

 

Jak widać z Gliwic wróciły znów na Śląsk ?

Trochę jest przy nich roboty ale jak skończę to będzie miód. Najwięcej z drewnem. Tak przesuszone że zaraz trzaśnie ale uwielbiam pracę ze stolarką w starych głośnikach. Gąbka pomiędzy EMIMY i EMIT już leci ze Stanów. Watkinsy trzeba zakonserwować bo się zaraz wszystko utleni i usunąć nadmiar kleju z zawieszeń bo ktoś miał gest. Materiał na maskownice też zamówiony, no i drewno trzeba tam połamane wymienić. Po porządkach będzie pora na zwrotnice. Za to grają jak cholera... 

Godzinę temu, sebos17 napisał:

Witam klubowiczów Infinity Classic !

 

Witaj. Jak poczytasz dalej zauważysz że ostatnio też były opisywane problemy z basem w 8.2 i że nie moc jest potrzebna. Te kolumny trzepia budynkiem już przy parowatowej lampie a nie mogły ich ruszyć parusetwatowe monobloki, i to od niskich poziomów głośności. Pożycz inny wzmacniacz i potestuj. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebos17 napisał:

Witam klubowiczów Infinity Classic !

Postanowiłem że pierwszego posta napiszę jak przeczytam cały temat, jednak idzie mi to powoli a czas nagli... Jestem na około 70 stronie, uważam że wiem już dużo, jednak ostatnie lata na pewno zawierają dużo ciekawych informacji.

Zaznaczam na wstępie, że "audio maniakiem" jestem dopiero kilka miesięcy po przerwie ponad 20 letniej... Nie jestem na bieżąco z całą techniką, ile mogę tyle czytam i nadrabiam.  

Przechodząc do sprawy, kupiłem Kappy 8.2 do salonu 7x5,7 m = 40 m2

Docelowo, jak skompletuje sprzęt chciałbym zamienić kappy na Re90

Pisałem że czas nagli, no własnie, Kappy grają ale raczej nie tak jak powinny.

Aktualnie posiadam Onkyo NR818 + końcówka mocy Sunfire TGA 5200

Jeden temat założyłem w innym dziale, niestety brak odzewu. Opisałem tam wszystkie szczegóły moich potrzeb i warunków pomieszczenia:

https://www.audiostereo.pl/topic/154261-problem-z-doborem-sprzętu-do-stereo-i-kd/

Jak łatwo się domyśleć sprzęt składałem raczej budżetowo. Nie chciałem eksperymentować z drogimi klockami, najpierw chciałem się zapoznać z tematyką audio i sprawdzić na czym tak naprawdę mi zależy.

Problem nr 1.

Nie wiem dla czego Kappy podpięte pod Sunfire TGA grają praktycznie tak samo jak pod samym Onkyo... Ciche odsłuchy są lipne, przy mocy około -30dB już coś się dzieje, -15dB robi się głośno i zaczynam czuć bas. Bez problemu można kręcić do 0dB ale to już zaczyna skwierczeć. Czy tak ma być czy ja coś mam pokićkane w ustawieniach?  Końcówka Sunfire ma 5x200W przy 8Ω dla tego sądziłem że spokojnie da kopa i powera dla Kappy. Na tą chwilę sprzęty łączy RCA Klotz a kable głośnikowe są do kupienia - gra na chinolu OFC 2x2,5 Czy to juz koniec grania Kappy czy może sprzęt tragiczny?

Problem nr 2.

Dobór sprzętu. Muzykę odtwarzam z dysku zewnętrznego, youtube, żona tidal. Nie mam kolekcji płyt CD, nie mam gramofonu, na tą chwilę ma być cyfrowo.

Do tego w salonie ma zostać KD dla efektów filmowych - reszta rodziny.

Jak ułożyć sobie tor sprzętu? Czy jako główne urządzenie pozostawić Amplituner KD + tylko odpowiednia końcówka? Czy może więcej klocków do tego dołożyć? Nie chcę rozczarowania kiedy zakupię już Re90 + jakaś przyzwoita końcwka a samo źródło okaże się lipne.

Chciałbym osiągnąć głębię przy cichym odsłuchu, jak również poczuć bas w pomieszczeniu nie koniecznie rozkręcając wzmacniacz na maxa.

Fajnie było by sterować tym wszystkim z poziomu np tabletu, nie podoba mi się odpalanie TV za każdym razem jak chcę czegoś posłuchać

Problem nr 3.

Kable głośnikowe, nie chcę teraz wydawać fortuny, czy na początek warto zakupić MELODIKA MDC2415 BI-AMP ?

Za wszystkie porady z góry dziękuję

IMG_20210219_141406_(1600_x_1200).jpg

IMG_20210219_141412_(1600_x_1200).jpg

IMG_20210219_142624_(1600_x_1200).jpg

IMG_20210219_141340_(1600_x_1200).jpg

Jeżeli wykorzystujesz to Onkyo jako preamp to Ci to NIGDY NIE ZAGRA jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eMCZe napisał:

Witaj. Jak poczytasz dalej zauważysz że ostatnio też były opisywane problemy z basem w 8.2 i że nie moc jest potrzebna. Te kolumny trzepia budynkiem już przy parowatowej lampie a nie mogły ich ruszyć parusetwatowe monobloki, i to od niskich poziomów głośności. Pożycz inny wzmacniacz i potestuj. 

Czuje się wywołany do tablicy ? @sebos17 cofnij się parę stron wstecz, gdzie opisuję swoje problemy z basem na 8.2i. Mam podobnej wielkości pomieszczenie, aczkolwiek bardziej prostokątne i zupełnie inne rozstawienie kolumn (nie tak szeroko i nie w rogach). U mnie, jak wspomniał @eMCZe najlepiej z tymi kolumnami poradziły sobie 2 lampy o zawrotnych mocach 30W i... 3W. A próbowałem już różnych wzmacniaczy włącznie z modułem w klasie D IcePower o mocy 1200W na 4ohm na kanał. Dobrze też radziła sobie Yamaha M4 aczkolwiek góra była na niej za ostra. Bas na lampach był porównywalny, na 30W KT88 w PP może ciut mocniejszy (może bardziej głębszy i dłużej wybrzmiewający - trudno mi to opisać) a na 3W w SE, krótszy, bardziej punktowy lecz wciąż bardzo mocny. Ale ogólnie uważam że ilościowo jest go pod dostatkiem nawet przy cichym słuchaniu. Zostałem przy SE bo góra na Kappach na tej lampie wg mnie jest po prostu genialna, podobnie scena (a tutaj też narzekałem bo mam mocno niesymetrycznie ustawione kolumny) i przestrzeń, przy dobrych nagraniach głośniki totalnie znikają, a bas tam gdzie ma być tam jest bardzo dobrze zaznaczony. Mówiąc krótko zakochałem się w tym brzmieniu ? Także jedyne co mogę doradzić to po prostu próbować inne wzmacniacze ew. może problem też leżeć w akustyce.

A tak swoją drogą to skąd jesteś @sebos17 ?

Edytowane przez pawelcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pisze iż wiem ustawienie kolumn tragedia ale do remontu tak musi być ?

U mnie tak za preamp robi Nad 319(narazie zbieram na Parasound P5 ewentualnie coś innego) oraz dwie końcówki mocy Parasound 1200 II.

Sam Nad 319 niskich nie brakowało, następnie końcówki w mono tu już moc z każdym milimetrem podgłaszając było czuć obecnie stereo i końcówka na kolumnę bi-amping najlepsze dla mnie rozwiązanie i basu też nie brakuje.

A co najlepsze nawet jak spokojnie cicho słucham volume na godzinie 8 to czuć delikatny bas.

I co znajomy przyjdzie i cicho leci muzyka jest pod wrażeniem iż wtedy czuć bas a do kolumn z sofy mam 4.5m.

I ciągle gadka iż subwoofer mam gdzieś schowany i ich w konia robię ?

Volume na 9 godzinie jebie basem na cały pokój 25m.

Jak ktoś napisał wcześniej podepnij pod coś innego, z tego co ja doświadczam z moimi 8.1 nie chce mi się wierzyć iż brakuje im basu.

Córka wnęki wykorzystała na ciuszki dla lalek ?

 

 

 

 

received_147525870437039.jpeg

Aha przewody rca Vitalco a przewody do kolumn Klotzy.

Odtwarzam z Tidala przez mi box następnie dac Topping D30 a od wczoraj odtwarzacz cd onkyo dx 6930(bardziej kupiony z ciekawości) i czy przez Tidal czy CD 8.1 brzmią zajebiście ?

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 16:24, eMCZe napisał:

Witaj. Jak poczytasz dalej zauważysz że ostatnio też były opisywane problemy z basem w 8.2 i że nie moc jest potrzebna. Te kolumny trzepia budynkiem już przy parowatowej lampie a nie mogły ich ruszyć parusetwatowe monobloki, i to od niskich poziomów głośności. Pożycz inny wzmacniacz i potestuj. 

OK, zaraz będę czytał i wyciągał wnioski. 

Wnioski ze stron +- nr 100 są takie że basy nieźle napędza Nak PA7 + lampy VTL TL2.5 ewentualnie Phast. O ile naka kupić można od ręki, to lampy polecane na tamtych stronach w naszym kraju praktycznie nie do kupienia, bynajmniej teraz jest taki okres że brak w ogłoszeniach. Czy taki np klon Accuphase P7100 też nie da rady?

W dniu 19.02.2021 o 17:52, jacek99 napisał:

Jeżeli wykorzystujesz to Onkyo jako preamp to Ci to NIGDY NIE ZAGRA jak powinno.

Dzięki, takie odpowiedzi są najlepsze! Czyli podsumowując, nie ma żadnego ampli który mógłby robić jako preamp? 

Jak ułożyć klocki, aby grało KD i stereo? Zakładając że mają być lampy do zasilenia kolumn to co dać jako preamp? 

W dniu 19.02.2021 o 20:23, pawelcz napisał:

Czuje się wywołany do tablicy ? @sebos17 cofnij się parę stron wstecz, gdzie opisuję swoje problemy z basem na 8.2i. Mam podobnej wielkości pomieszczenie, aczkolwiek bardziej prostokątne i zupełnie inne rozstawienie kolumn (nie tak szeroko i nie w rogach). U mnie, jak wspomniał @eMCZe najlepiej z tymi kolumnami poradziły sobie 2 lampy o zawrotnych mocach 30W i... 3W. A próbowałem już różnych wzmacniaczy włącznie z modułem w klasie D IcePower o mocy 1200W na 4ohm na kanał. Dobrze też radziła sobie Yamaha M4 aczkolwiek góra była na niej za ostra. Bas na lampach był porównywalny, na 30W KT88 w PP może ciut mocniejszy (może bardziej głębszy i dłużej wybrzmiewający - trudno mi to opisać) a na 3W w SE, krótszy, bardziej punktowy lecz wciąż bardzo mocny. Ale ogólnie uważam że ilościowo jest go pod dostatkiem nawet przy cichym słuchaniu. Zostałem przy SE bo góra na Kappach na tej lampie wg mnie jest po prostu genialna, podobnie scena (a tutaj też narzekałem bo mam mocno niesymetrycznie ustawione kolumny) i przestrzeń, przy dobrych nagraniach głośniki totalnie znikają, a bas tam gdzie ma być tam jest bardzo dobrze zaznaczony. Mówiąc krótko zakochałem się w tym brzmieniu ? Także jedyne co mogę doradzić to po prostu próbować inne wzmacniacze ew. może problem też leżeć w akustyce.

A tak swoją drogą to skąd jesteś @sebos17 ?

Mieszkam na podlasiu, jeżeli ktoś jest z tych stron i ma u siebie dobrze grający zestaw infinity z miłą chęcią wpadłbym posłuchać. Zaraz poczytam o zasileniu Twoich kolumn. Ja również zainteresowałem się klasą D, prawie kupiłem Audiomatus AM700 z nadzieją że będzie z zapasem na większe kolumny. Na pewno chcę kupić takie klocki które wystarczą mi na dłużej i zasilą też bez problemy Kappy 9.2/9/RE90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sebos17 napisał:

OK, zaraz będę czytał i wyciągał wnioski. 

Wnioski ze stron +- nr 100 są takie że basy nieźle napędza Nak PA7 + lampy VTL TL2.5 ewentualnie Phast. O ile naka kupić można od ręki, to lampy polecane na tamtych stronach w naszym kraju praktycznie nie do kupienia, bynajmniej teraz jest taki okres że brak w ogłoszeniach. Czy taki np klon Accuphase P7100 też nie da rady?

To czytaj jeszcze kolejne dziesiąt stron ?

 

17 minut temu, sebos17 napisał:

Na pewno chcę kupić takie klocki które wystarczą mi na dłużej i zasilą też bez problemy Kappy 9.2/9/RE90

I tutaj robi się problem, bo jak Kappa 8.x jest prosta do prowadzenia choć też może strzelić focha jak u Ciebie tak przy starych 9 musisz mieć coś co zniesie spadki poniżej 1 ohm a Renatki jak to kobiety są strasznie sfochowane i zmanierowane i choć nie maja takich spadków to wzorowo brzmią z mało czym ( ale w przeciwieństwie do starych Kappa 9 zagrają prawie ze wszystkim )

Kappy 9 znam tylko z wykresów impedancji chyba, że wrzucisz im ograniczenie spadku ale wtedy nie dadzą z siebie wszystkiego. 

Renek słuchałem u mnie i na małej lampie i na większym SS i kolega słucha ciągle na innym małym wzmacniaczu i grają ale mi się nie spodobały bo podobno właśnie nie było miedzy wzmacniaczami i kolumnami tej magii .

Ja zakochałem się w RS2.5 bo spadki mają tylko do 2 ohm i doskonale dogadały się z moim zestawem M4/C4. Jak na Kappa i Ren góra wręcz krzyczała tutaj pięknie śpiewa. Za to lampa która brzmiała na Ren, RS6000 czy Kappa 8.2 nie brzmiała górą wcale.

Wniosek taki. Masz Kappa 8.X zbuduj system doskonale brzmiący na nich. Zmienisz głośniki, dąż do doskonałości zmieniając wzmacniacz. Nikt nie zagwarantuje Ci, że to co teraz kupisz do głośników zagra z następnymi, albo to co kupisz polecane pod kolejne, zagra z tymi.

 

I zacytuję sam siebie:

W dniu 4.02.2021 o 12:58, eMCZe napisał:

kiedy awansujesz do wielkiej ligi Infinity, Twoje głośniki niezależnie od tego ile za nie dałeś będą najtańszą częścią Twojego audio. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eMCZe napisał:

Wniosek taki. Masz Kappa 8.X zbuduj system doskonale brzmiący na nich. Zmienisz głośniki, dąż do doskonałości zmieniając wzmacniacz. Nikt nie zagwarantuje Ci, że to co teraz kupisz do głośników zagra z następnymi, albo to co kupisz polecane pod kolejne, zagra z tymi.

To że RE są kapryśne to też już wiem. Dla tego był pomysł na większe końcówki. Popatrzmy na to z innej strony, czy dobrze dobrana końcówka/końcówki/monobloki do RE90 zagra również dobrze na Kappa 8.x/9.x ? Właśnie takim tokiem myślenia się kierowałem, a wychodzi na to że w audi nie ma uniwersalnego schematu. Chyba zrobię tak jak piszesz, zasilę najpierw porządnie 8.2. Może gdzieś za jakiś czas uda mi się posłuchać innych zestawów, chociaż by RS2.5 i będę w tedy myślał co dalej. 

 

Jeszcze jedno pytanie (możliwe że umknęło mi skupiając się bardziej na klockach niż na samym kolumnach). Najczęściej pisze się o Kappa 8.2/9.2 i później porównuje się je do RE90. Ale są jeszcze Kappy 9/9A, czy to przypadek że tak mało o nich się pisze, czy jest to model nie wart zainteresowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sebos17 napisał:

Jeszcze jedno pytanie (możliwe że umknęło mi skupiając się bardziej na klockach niż na samym kolumnach). Najczęściej pisze się o Kappa 8.2/9.2 i później porównuje się je do RE90. Ale są jeszcze Kappy 9/9A, czy to przypadek że tak mało o nich się pisze, czy jest to model nie wart zainteresowania? 

Z tego co ja czytałem o nich oraz znam osobę, która je posiada są warte zainteresowania.

Są też opinie iż 8 daleko w tyle za 9 nie zostają.

Problem z nimi taki iż cena a następnie trzeba je czymś porządnym zasilić żeby grały pięknie bez ograniczeń(a to też sporo kosztuje porządna jednostka). Nie każdego stać na takie wydatki.

Audiokarma.org na forum jest trochę tematów o nich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o testach @pawelcz z lampami od @eMCZe i powiem szczerze fajna opcja. 

Tutaj mam pytanie, te lampy to typowe wzmacniacze, rozumiem że sterowanie poziomem głośności odbywa się tylko za pomocą pokrętła? Czy każdy urządzenie z lampami KT88 da podobny efekt ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebos17 napisał:

To że RE są kapryśne to też już wiem. Dla tego był pomysł na większe końcówki. Popatrzmy na to z innej strony, czy dobrze dobrana końcówka/końcówki/monobloki do RE90 zagra również dobrze na Kappa 8.x/9.x ? Właśnie takim tokiem myślenia się kierowałem, a wychodzi na to że w audi nie ma uniwersalnego schematu. Chyba zrobię tak jak piszesz, zasilę najpierw porządnie 8.2. Może gdzieś za jakiś czas uda mi się posłuchać innych zestawów, chociaż by RS2.5 i będę w tedy myślał co dalej. 

 

Jeszcze jedno pytanie (możliwe że umknęło mi skupiając się bardziej na klockach niż na samym kolumnach). Najczęściej pisze się o Kappa 8.2/9.2 i później porównuje się je do RE90. Ale są jeszcze Kappy 9/9A, czy to przypadek że tak mało o nich się pisze, czy jest to model nie wart zainteresowania? 

Skoro juz przywołałeś Nakamichi PA7 to on zagra bardzo dobrze i z Re90 i z Kappami 8.2
Najlepiej w komplecie z CA7 - będzie grać naprawdę wystarczająco...
To taki pewniak.
Trzeba tylko kupić sprawne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, konradwo napisał:

Skoro juz przywołałeś Nakamichi PA7 to on zagra bardzo dobrze i z Re90 i z Kappami 8.2
Najlepiej w komplecie z CA7 - będzie grać naprawdę wystarczająco...
To taki pewniak.
Trzeba tylko kupić sprawne egzemplarze.

I od nowa to samo ? czy ktoś ma u siebie naka i lampę aby posłuchać i ocenić co lepiej gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, konradwo napisał:

Skoro juz przywołałeś Nakamichi PA7 to on zagra bardzo dobrze i z Re90 i z Kappami 8.2
Najlepiej w komplecie z CA7 - będzie grać naprawdę wystarczająco...
To taki pewniak.
Trzeba tylko kupić sprawne egzemplarze.

Ja czytając to forum mam w ogóle wrażenie na szczęście mylne że PA7 to jakaś cudowna maszyna i tylko ona gra. Moim zdaniem to po prostu powielanie zdań i na przekór szukał bym czegoś innego. W muzyce ogólnie liczy się Twój odbiór a nie co komu się podoba. Co nie oznacza że to zły wzmak bo jest wręcz przeciwnie. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebos17 napisał:

I od nowa to samo ? czy ktoś ma u siebie naka i lampę aby posłuchać i ocenić co lepiej gra?

Raczej wątpię żeby ktoś oba zestawy miał.

Każdy sprzęt gra różnie każdy ma inne ucho.

Jednemu będzie odpowiadać drugiemu nie.

Niestety nikt za Ciebie nie zdecyduje co masz kupić.

Musisz próbować, zmieniać aż stwierdzisz iż to jest to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sebos17 napisał:

Czy każdy urządzenie z lampami KT88 da podobny efekt ? 

Nie, najważniejszym elementem wzmacniacza lampowego są transformatory i to one decydują przede wszystkim o jego jakości. 
nastepna sprawa to topologia: push-pull czy single ended

tak wiec dwa wzmacniacze na tej samej lampie mogą zagrać zupełnie inaczej

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tok myślenia był bardziej liniowy, można porównać to np do motoryzacji i tuningu auta. Do danego silnika montujemy konkretne turbo, dolot danej średnicy, odpowiedniej powierzchni intercooler, wtryski i pompę paliwa pod planowana moc, wydech i wiemy że ma to wygenerować na hamowni odpowiednią wartość ? Z tym zasileniem kolumn widzę że nie ma jednej słusznej drogi, trzeba się przemęczyc i klockami żąglować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empiryzm jest najskuteczniejsza forma sprawdzania dopasowania wzmaka do kolumn.

z moich doświadczeń z Infinity to o ile do nowszej serii Kappa np. 8.1/ 8.2 itp jeszcze lampe można spróbować , to do starszej 8/9 bez kropki i Re90 tylko tranzystor o dużej wydajności prądowej odporny na spadki impedancji

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje KT88 stale grało na RS6000 które też lubi prąd i był to najlepiej brzmiący z nimi wzmak. Basem meble wzmak przesuwał na RS2.5 a z R90 brzmiał równie pięknie jak z RS6000. To tyle jeżeli chodzi o wydajność prądową. Jako że najbardziej wpadł mi w serce dźwięk RS2.5 to zostałem na wzmaku SS bo akurat EMITy i EMIMy potrzebowały ostrzejszej i jasnej góry. Jestem pewien że stare Kappy 8 moja lampa by prowadzila bez problemu skoro Watkins na RS2.5 jej nie ruszał. 

Teoria więc teorią, doświadczenie doświadczeniem. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei tak jak pisałem wcześniej zawiodłem się na lampie, miałem yaqina mc100b na kt88 na bardzo dobrym secie lamp podpiętego do swoich kappa 8.1ii mi to granie nie podeszło zupełnie. Basu niby jest dużo ale zero kontroli ciągnie się po podłodze muli zwalnia, może komuś podoba się takie granie natomiast dla mnie to niakceptowalne. Ta uwaga dotyczy mojego zestawienia w moim pokoju i ustosunkowaniu do mojego gustu , ale wszyscy obecni na odsłuchu znajomi byli tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eMCZe napisał:

Ja czytając to forum mam w ogóle wrażenie na szczęście mylne że PA7 to jakaś cudowna maszyna i tylko ona gra. Moim zdaniem to po prostu powielanie zdań i na przekór szukał bym czegoś innego. W muzyce ogólnie liczy się Twój odbiór a nie co komu się podoba. Co nie oznacza że to zły wzmak bo jest wręcz przeciwnie. 

Po prostu PA7 świetnie pasuje do tych kolumn. Sporo osób miało takie połączenie, sam tego słuchałem.
Przerobiłem bardzo dużą ilość wzmaków i wydaje mi się, że brzmieniowo PA7 był najlepszy.
Na pewno zdeklasował wszelakie lampy na KT88, które posiadałem (choć przecież z tymi lampami to i tak było bardzo dobre połaczenie).
A że sam takie zestawienie posiadałem (PA7) i było niezwykle udane, to po prostu o nim wspominam.
Można było słuchać tego godzinami i nie chciało się przestawać.
Do tych kolumn ogólnie świetnie pasują piece typu Pass, Treshold, Krell z tamtych lat.
Najlepiej spróbować samemu i wtedy wydać osąd.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.