Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, kucykall napisał:

Ja z kolei tak jak pisałem wcześniej zawiodłem się na lampie, miałem yaqina mc100b 

Z każdym Yaginem którego słuchałem miałem podobne wrażenia. Dlatego nigdy nie wybrał bym go jako wzmacniacz dla siebie. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kucykall napisał:

Ja z kolei tak jak pisałem wcześniej zawiodłem się na lampie, miałem yaqina mc100b na kt88 na bardzo dobrym secie lamp podpiętego do swoich kappa 8.1ii mi to granie nie podeszło zupełnie. 

Zawiodłeś się na lampie, bo to słaba lampa była  ( problem większości budżetowych chińskich lampowcow są niskiej jakości trafa, wymiana lamp , kondow itd. wiele tu nie zmieni ) . 
Z tym ze także uważam ze do Infinity mocny tran to najlepsze połączenie 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, morawka napisał:

Z tym ze także uważam ze do Infinity mocny tran to najlepsze połączenie 

No dobra, a czy ktoś może spojrzeć na specyfikację Sunfire TGA 5200 i odpowiedzieć mi, czy on powinien grać czy też jednak nie? 

Mam jeszcze pytanie, czy warto kupować klon Accuphase P7100 ? Jak on się na do Nak PA7? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klona to zależy kto jak i z jakich części go poskładał. Obecnie napędzam infinity 8.1i accuclonem e450 i lepiej nie było z niczym więc jeżeli trafisz lub zbudujesz dobrego klona 7100 powinno być ekstra zarówno na 8.2 jak i docelowych 9... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sebos17 napisał:

Budować nie mam zamiaru, jest taki gotowiec i się zastanawiam czy nie zainwestować 

https://www.olx.pl/oferta/accuphase-p7100-klon-1-1-koncowka-mocy-high-end-CID99-IDFhmR0.html

Jeśli chodzi o sprzedającego to uważaj na niego on mówi to co kupujący chce usłyszeć.

 

"I mówi to co sprzedający chce usłyszeć, rozmawiając z nim wspominałem o tym że mam Pioneery, wychwalał pod niebiosa że najlepsze pod Kappy itp. Mój znajomy zadzwonił do niego jakieś dwa tygodnie później i po prostu zapytał co można podpiąć pod kappy 8, odpowiedź brzmiała na pewno nie stare Pioneery bo to dziadostwo jak Pan ma Marantza na pewno zagra dobrze"

Jeden użytkownik tak opisał owego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten klon gra całkiem niezle i nawet fajnie wyglada, ale ile ma wspólnego z oryginałem to już zagadka

i weź to później sprzedaj jak Cię coś najdzie na zmiany w systemie 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebos17 napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad kwestią użytkową, taki tranzystor no co dzień może być wygodniejszy, z całości korzysta cał moja rodzina. Czy warto rozważać np wspomnianego PA+ jakiś pre hybrydowy? Jeżeli tak to co brać pod uwagę? 

Taki PA7 wcale nie musi byc wygodniejszy od lampy - grzeje się mocno, potrafi wydzielić ciepła więcej niż niejedna lampa. Do tego pełnię możliwości dźwiękowych osiąga po pewnym czasie od włączenia. Dłuższym niż przeciętna lampa. Pobór prądu nie najmniejszy.
Dźwiękowo jednak nadrabia...
Pytanie jeszcze o stan i cenę. Nie tak dawno można było kupić PA7+CA7 za ok. 7000
Teraz sama końcówka potrafi tyle kosztować... choć za granica widywałem za połowę ceny w PL

Wszelkiego rodzaju klony odpuść. Nigdy nie wiadomo jak to zagra. A nawet gdyby zagrało dobrze to jak wspomniano wyżej: ze sprzedażą może być problem.
Jeśli nie dramat ?

Jeśli zaś jesteśmy przy Accu to bardzo fajnie z Kappami 8.2 zgrywa mi się E-408. To nie ta półka co P7100, ale oryginał...
Świetnie jest też z Krellami, już z kav-500i jest dość ciekawie.
E-408, kav-500i stoją u mnie na półce, mam więc porównanie.

Coraz większy jednak problem znaleźć te wzmaki w dobrym stanie i uczciwej cenie.

To też nie tak, że nic nie zagra, u mnie stary Harman PM-665, kupiony za 6 stówek spasował się z 8.2i naprawdę dobrze, byłem zaskoczony tym piecem.
Sprzedawcy w salonach audio też (ci, którzy zgodzili się go w ogóle podpiąć pod swoje kolumny patrząc na jego wygląd ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, eMCZe napisał:

Z każdym Yaginem którego słuchałem miałem podobne wrażenia. Dlatego nigdy nie wybrał bym go jako wzmacniacz dla siebie. 

Widzisz mc100b to dobry piec ale totalnie nie do infinity i innych trudnych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazał bym działalności tej firmy za sam wygląd ?

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dobrych lat zasilam Re90 klonem 7100 i... jest dobrze. 

Żonglowanie wzmacniaczami i innymi klamotami mam już za sobą, chociaż jakiś rok temu porównywałem bezpośrednio to zestawienie z modułami IcePower'a: 1200AS2 i 2x1200AS1 i jest... Potężnie! Co do innych odczuć,to już mogło by zahaczać o grafomanię itp. Jedno jest pewne:jeśli macie niedosyt mocy dla swoich Infinity, Icepower dostarczy im więcej niż tego będziecie chcieli. I to za ułamek ceny wzmacniaczy, o których piszecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stron wcześniej był opisywany problem ze słabym basem na IcePower 1200. Znaczy się właśnie potężnie nie było. Co najwyżej głośno. I miałem okazję doświadczyć tego osobiście. Na Kappa 8.2 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile głów, wzmacniaczy itd. - tyle opinii.Brak"basu"jest odwieczną bolączką i wini się za to wzmacniacze, głośniki. Ja mam całkiem inne spostrzeżenia. W dobrze zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu 30 letnia Diora zagra lepiej"basem", jak 1250 Watów z wciśniętymi w kąt IRS. 

Mam setki, pomiarów REW w różnych konfiguracjach/ustawieniach w moim pokoju. Mnóstwo przemeblowań i ustrojstw akustycznych.. Często to co nam się podoba, wcale nie jest tak naprawdę takie piękne. I konkretnie mówię o dolnym paśmie. 

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi opiniami to podobnie jak z basem z Yaqina MC-100B i Kapp 8.2 - u mnie było go sporo (choć grało to w pomieszczeniu, które mocno obcinało niskie częstotliwości).
Ktoś inny powie, że brak basu.
I wracamy do punktu wyjścia: akustyka, oczekiwania i preferencje słuchowe, reszta toru, czy nawet typ muzyki/konkretne realizacje.
I dlatego najlepiej sprawdzać coś samemu.
A jeszcze lepiej żeby owe sprawdzenie nie trwało 5 minut bo można się zwyczajnie pomylić lub może się okazać, że na dłuższą metę to jednak nie to.

PS.
Nie tyle za wygląd co za wykonanie Yaqina obciąłbym palce. Bo moje palce pokaleczone były nie raz przy przesuwaniu - tak były wykończone krawędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem wiosna więc pora na pracę z drewnem przy RS2.5. Z salonu na taras to tylko parę kroków i miał mi kto pomagać :

7f8a25fbcd9281fd.jpg

Rozmontowałem więc na kawałki :

a1abcdb8c5d7e88b.jpg

i zacząłem szlifować. Po przyłożeniu deski do oczyszczonej już powierzchni widać różnicę :

ea30e4113b4cae54.jpg

Każda powierzchnia została oczyszczona z zanieczyszczeń i starego lakieru i wypolerowana. Tutaj w porównaniu do drugiego starego przed renowacją ( stary po lewej ) :

09b5ac6ba25ba215.jpg

d22ac82191749b9e.jpg

Na wszystko poszedł produkt OSMO czyli twardy wosk na oleju, bezbarwny półmat i oto efekt ( oczywiście stary dalej po lewej ) :

3baa6f33ef096b3f.jpg

Teraz kończę olejować drugi i zabieram się za renowację wooferów.

Zdjęć mam jak zawsze zylion ale nie będę Was męczył.

 

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooferki przed robotą z zewnątrz nie wyglądały, teraz rdza usunięta, gąbki oczyszczone, wszystko pomalowane i nałożona nowa gąbka uszczelniająca skrzynie. Zdjęcia przed i po :

7e792dea2ba3e84f.jpg

9cd2b9e684ac2fdd.jpg

1b33070cba9b9553.jpg

8007fc49f7320ac0.jpg

b9db9e0fdecf23ae.jpg

390b61b3e34f0013.jpg

W końcu po dwóch dniach będę znów słuchał RS

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fotoblaga ciąg dalszy. W nocy skończyłem drugą warstwę a potem poskładałem w całość. Efekt końcowy zadawalający.

cd432c36025b09df.jpg

b4027f5825e23548.jpg

Dla przypomnienia zdjęcie przed renowacją :

a451c9a5a14c039a.jpg

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek99 napisał:

Świetna robota. Muszę latem zrobić ze swoimi to samo. To są genialne kolumny i warto je trochę odświeżyć. Czym szlifowałeś pudła ? Ręcznie czy jakąś szlifierką ?

Renowacja kolumn to takie moje hobby. Odnowiłem już wiele, poniżej parę przykładów :

202b4d773ff98253.jpg

65407773c040b284.jpg

150be966a85f2ab9.jpg

015caec009ba2731.jpg

4ac233105aec5600.jpg

7a9a2c11e628ba9a.jpg

Ja używam szlifierki typu "żelazko ". Gdy jest gruby lakier to zaczynam od 80 albo wspomagam się najpierw chemią. Potem na gołe drewno lub fornir 120 a finalnie 240. Na to olej i wosk. Przy okazji regeneracja zwrotnic, przegląd przetworników i ich regeneracja gdy potrzeba, zmiana szmat, czasem maskownice robię od początku gdy stare się nie nadają albo są zgnite czy połamane. 

 

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich spostrzeżeń. 

Zabrałem się wczoraj za maskownice i włączyłem winyl "Burnin' " John'a Lee Hooker'a ... i to był koniec roboty. Odjechałem. Ciary, dreszcze, palpitacje. To najbardziej blues'owe głosiki jakie słyszałem. Dziś od rana dom tylko dla mnie.. i dla John'a. Siedzę, słucham i od godziny próbuję poskładać tą wiadomość ale ciężko gdy nóżki i rączki ciągle chodzą w takt jego muzyki. 

Zaznaczę, że blues do tej pory nie miał dla mnie dużego znaczenia, nie przeszkadzał ale jakoś nie tęskniłem. W wydaniu RS2.5 to nowa miłość. 

Edytowane przez eMCZe
Z wrażenia pełno literówek było

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, eMCZe napisał:

Odjechałem. Ciary, dreszcze, palpitacje. To najbardziej blues'owe głosiki jakie słyszałem. Siedzę, słucham i od godziny próbuję poskładać tą wiadomość ale ciężko gdy nóżki i rączki ciągle chodzą w takt jego muzyki. 

Mam podobnie jak na swoich 8.1 zapodam Zenka ?

.

.

.

.

oczywiście to taki żarcik:)

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskownice się robią, widać dużą różnicę:

c6b838f8348f4976.jpg

Jeszcze tylko 5 sztuk ?

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne zrobione:

6352df7f3d4fba64.jpg

największa rewolucja z drugiej strony. Wszystko trzymało się na zszywkach, które po prostu nie wyglądały. Zmieniając szmaty jak zawsze użyłem kleju i ponieważ część spodniej strony maskownicy jest widoczna na wierzchu musiałem się trochę nagimnastykować żeby równo wyszło:

3b1800f0335a67c6.jpg

Najważniejszy bezzszyfkowy efekt końcowy:

8a55b682c6b1c52c.jpg

36bb037e3204b5ca.jpg

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.