Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Alien844 napisał:

Z ciekawości sprawdziłem jak sprawa wygląda przy kappach 8.1 połączonych do jednej końcówki i pomiar skakał w przedziale 550w-650w, volume ustawione prawie na 12 godzinę.

 

Sprawdź to na dwóch końcówkach w biampie poziomym ile bierze dół a ile końcówka zasilająca HF. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o pobór mocy przy maksymalnej głośności tylko zobaczenie różnicy pomiędzy poborem LF a HF. Ile przy poborze rzędu 200 W dla dołu weźmie w tym samym czasie HF.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakończyłem prace wizualne wokół RS2.5. Ostatnim elementem do wymiany była gąbka wokół średnich i wysokich. Ponad 40 letni oryginał sypał się przy dotknięciu jak i przy graniu. No i nie wyglądał 

3f6561ecc2a8d49d.jpg

Zastąpiłem to gąbka akustyczną do głośników zachowując orginalnie 30ppi. Całość może nie wygląda jak oryginał ale nie sypie się i wygląda estetycznie

a95d40ca4404a7aa.jpg

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Od kilku dni jestem posiadaczem kolumn Infinity Kappa 8.2i series 2.
To moje pierwsze „poważne” kolumny. Póki co, źródło i napęd zaadoptowane są bezpośrednio z car audio, całość zasila zasilacz serwerowy 129A.

Za równo górne rejestry jak i średnica prezentują fajny poziom, choć nie ukrywam, że oczekiwałem trochę więcej. Jeszcze gorzej jest na paśmie kickbasu i samego basu w najniższych rejestrach. 

O ile środowisko w aucie jest totalnie nieprzyjazne budowaniu systemu audio, o tyle spodziewałem się, że jednak w domowym zaciszu będzie dużo łatwiej uzyskać zadowalający efekt. 

Po pierwsze, być może kable głośnikowe których użyłem, mają zbyt mały przekrój i są „za tanie”, ale nie słyszałem „grających” kabli głośnikowych w aucie, ale to tylko moja subiektywna opinia, która w home audio może się nie sprawdzić. 

Po drugie, kwestia umiejscowienia i ustawienia kolumn. Domyślnie ustawiłem je „w trojkąt” kierując na siebie. Od ściany zachowałem odległość miedzy 0,5 a 0,9m. 


Liczę, że coś w temacie podpowiecie osobie raczkującej w tej materii. 
Na koniec napiszę, że wzmacniacz generuje moc rzędu 170W przy 4ohm na kanał przy zasilaniu 13,5V. Być może to za mało prądu? Wzmacniacz to Sony XES M3, czyli konstrukcja z Japonii z czasów świetności marki, chyba można go porównać z home serią ES. 

Źródło Alpine F1 7990R i H900. 

Z góry dzięki. 

5A582EA7-F70E-4444-AD33-B455ACA280E6.jpeg

2EAB841F-49E0-476B-84BB-E1DAE42D1CD2.jpeg

725661BB-C7DE-4DDC-B4B1-C63DB23DA98B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mamy w końcu jakiś punkt zaczepienia. Czy masz pomysł jak zrealizować zasilanie w tym konkretnym przypadku, aby całościowo poprawić walory brzmieniowe? Z drugiej strony, zastanawiam się, gdzie to szaleństwo? Jedyne jakie do tej pory zaobserwowałem, to gabaryt tych kolumn 😉 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dla odmiany podpiąłem wzmacniacz pod akumulator samochodowy wsparty ładowarką Ctek MXS 5.0, różnic miedzy zasilaczem serwerowym nie wyłapałem. 
Pozostaje chyba rozejrzeć się za jakimś mocniejszym wzmacniaczem...

Wracając do tematu przewodów, 2x4mm2  z miedzi OFC wystarczy, czy szukać czegoś bardziej konkretnego? 

Kolejna sprawa to kolce, kolumny same w sobie już są wysokie i nie wiem, czy po ich montażu, nie trzeba będzie podkładać poduszki pod 4 litery? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania... może rozumiem to jak chcę a nie jak autor miał na myśli ale dla mnie zasilanie nie dotyczyło zasilania Twojego car audio tylko zasilania kolumn Twoim car audio. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja pojęcie „zasilania” rozumiem jako formę podania prądu na wzmacniacz, procesor, czy radioodtwarzacz, ale może to naleciałości z mojego hobby. Widzę, ze HA rządzi się swoimi prawami, pewnie dlatego, że w aucie „zasilanie” to kolejny problem z którym trzeba się zmierzyć, aby system mógł działać prawidłowo, a w domu wtyka się wtyczkę do gniazdka i „gra”. 
 

Poczytam jeszcze i może upoluję jakiś stary wzmacniacz typowo domowy, podpowiedzcie proszę tylko, od ilu W w ogóle te kolumny zaczynają grać dołem?

Byłbym zobowiązany, gdyby ktoś jeszcze rozwinął temat przewodów i ewentualnie kolców, oraz ustawienia tego konkretnego modelu kolumn, kierunkowo czy „na wprost”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mateunio napisał:

Poczytam jeszcze i może upoluję jakiś stary wzmacniacz typowo domowy, podpowiedzcie proszę tylko, od ilu W w ogóle te kolumny zaczynają grać dołem?

Byłbym zobowiązany, gdyby ktoś jeszcze rozwinął temat przewodów i ewentualnie kolców, oraz ustawienia tego konkretnego modelu kolumn, kierunkowo czy „na wprost”?

Wzmacniacz im mocniejszy i z lepszym trafem tym lepiej. Poczytaj trochę stron wstecz kto co przerabiał i czy to się sprawdza. Na pewno warto szukać czegoś od 150W przy 8O wzwyż. Tanio i dobrze tego nie napędzisz. Na ostatnich stronach przeczytasz, że fajna lampa nie tak dużej mocy potrafi kontrolować te kolumny. Ja jakczytałem cały ten temat wyłapałem takie sprzęty :

 

- Nakamichi  PA7e

- krell ksa-100mk2

- Krell KST 100

- Krella KSA 200S + KRC-2

- Metaxas Solitaire

- yamaha mx1000 + cx 1000 /m85

- Yamaha p2200 pc2602m

- Yamaha MX-1

- PARASOUND HCA-2200II

- parasound jc-1 !!!

- vincent sp 991 plus

- Vincentem SV-233

- Sony TA N 80ES Sony TA N 90ES

- DENON POA 6600

- Treshold S/200

- Musical Fidelity Studio T

- monobloki AVM M2 z serii New Generation

- Rotel RB990/991 rb1010 / RB1090

- Meridian G68 XXV

- technics se-a3

- nad 208/218

- ASR Emitter

- hitachi HMA 8500II

- electrocompaniet AW 250 DMB - R

- Bryston 4B SST2

- Xindaka A600E / A600P

- Metaxas Iraklis II

 

Przewody na początek daj 4 mm OFC i ogarnij wzmacniacz, kolce ja mam ale to dodatki, drobne detale. Ustawienie kolmun przecież możesz sam testować, każdy ma inną akustykę wnętrza i nie ma jednego słusznego schematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2021 o 18:06, sebos17 napisał:

Wzmacniacz im mocniejszy i z lepszym trafem tym lepiej. Poczytaj trochę stron wstecz kto co przerabiał i czy to się sprawdza. Na pewno warto szukać czegoś od 150W przy 8O wzwyż. Tanio i dobrze tego nie napędzisz. Na ostatnich stronach przeczytasz, że fajna lampa nie tak dużej mocy potrafi kontrolować te kolumny. Ja jakczytałem cały ten temat wyłapałem takie sprzęty :

 

- Nakamichi  PA7e

- krell ksa-100mk2

- Krell KST 100

- Krella KSA 200S + KRC-2

- Metaxas Solitaire

- yamaha mx1000 + cx 1000 /m85

- Yamaha p2200 pc2602m

- Yamaha MX-1

- PARASOUND HCA-2200II

- parasound jc-1 !!!

- vincent sp 991 plus

- Vincentem SV-233

- Sony TA N 80ES Sony TA N 90ES

- DENON POA 6600

- Treshold S/200

- Musical Fidelity Studio T

- monobloki AVM M2 z serii New Generation

- Rotel RB990/991 rb1010 / RB1090

- Meridian G68 XXV

- technics se-a3

- nad 208/218

- ASR Emitter

- hitachi HMA 8500II

- electrocompaniet AW 250 DMB - R

- Bryston 4B SST2

- Xindaka A600E / A600P

- Metaxas Iraklis II

 

Przewody na początek daj 4 mm OFC i ogarnij wzmacniacz, kolce ja mam ale to dodatki, drobne detale. Ustawienie kolmun przecież możesz sam testować, każdy ma inną akustykę wnętrza i nie ma jednego słusznego schematu. 

Dzięki za szeroką listę wzmacniaczy, ale jak na początek zabawy budżet jest nieco za bogaty. Grzebałem trochę w temacie i znalazłem dwa wzmacniacze w budżecie do są to HK PM-665VXi oraz NAD 319. Waszym zdaniem który sprawdzi się lepiej z 8.2?

Edytowane przez Mateunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mateunio napisał:

Dzięki za szeroką listę wzmacniaczy, ale jak na początek zabawy budżet jest nieco za bogaty. Grzebałem trochę w temacie i znalazłem dwa wzmacniacze w budżecie do są to HK PM-665VXi oraz NAD 319. Waszym zdaniem który sprawdzi się lepiej z 8.2?

PM 665 / 665 VXi będzie super.
Miałem 665 z Kappami 8.2i i radził sobie świetnie.

8.2i są bardzo proste do napędzenia.
Jasne, że lepszy piec wyciągnie z nich więcej ale w kwestii samej kontroli głośników, trzymania basu w ryzach nie potrzeba wiele.
30W lampa Yaqin ruszała nimi aż miło. Podobnie ampli KD Denona.
Najciekawsze połączenie uzyskałem z Nakamichi PA7, Accuphase E-408, Krellem kav-500i ale w porównaniu z tymi piecami rzeczony Harman radził sobie naprawdę świetnie w kwestii kontroli, basu.

NADa nie znam ale jeśli masz opcję wyrwania PM665 VXi w dobrym stanie i w rozsądnych pieniądzach (do 1000) to brałbym bez zastanowienia.
Jak będzie ochota na więcej to sprzedaż bez problemu i rozejrzysz się za Krellem, Nakamichi, Parasoundem lub coś w ten deseń 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I ja to widzę na głośniku, gdy to idąc do oporu z mocą to na HF końcówki mówią dość a nie przy basie. Druga sprawa, że właśnie przez to moc minimalna wzmacniacza podana w specyfikacji jest 2,5 razy większa przy RS2.5 w stosunku do R90. Trzecia to spadki impedancji które w RS są dużo wyższe niż przy Ren90. Z tego co widziałem na wykresach, prądowo Kappa 8 jest łatwiejsza do prowadzenia niż RS2.5.
 
A ja skończyłem czapeczki dla RS, tak jak właściciele wiedzą a inni może nie więc pokażę, było fabrycznie:
dbaf0610f4df1616.jpg
teraz przy pomocy moich zręcznych łapek i kawałka dębowego parkietu jest teraz:
73f23096ce0ac36b.jpg
e3157ddc8a50df6a.jpg
61164b04b103538b.jpg
c358965f75a1f23c.jpg
popadam w samozachwyt po raz kolejny. Wygląda jak fabryka. Brawo ja !!!
 
;)2c144a7a1966e292cedc9f7bab2f981f.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.