Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W końcu po dwóch miesiącach skompletowali mi Kaisei, zrobiłem takie oto sety do zwrotnic zamiast starych T.I.:

c186acfad3430a69.jpg

i już w środku:

61050b43a8c65ae8.jpg

f08840e7722fbb60.jpg

Panie i Panowie, RS2.5 skończone o jak to ładnie brzmi:

Nagrywane tosterem i sceny nie przeniesie ale jest naprawdę cudownie.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS 1,podłączone są do denoów POA-6600A I POA-4400A.Na YAMAHAH też nieraz słucham,albo zmieniam kolumny,żeby było inaczej.

Napisz coś więcej proszę na temat porównania dźwięku pomiędzy końcówkami yamahy i denona przy napędzaniu Infinity, jakie są Twoje spostrzeżenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez lata Renaissancy 90. Teraz przyszedł czas na Kappy 8 🙂

Polecicie pre+końcówkę do 15-20k? 

Miałem Nakamichi CA-7A + PA-7E do Re90, ale do Kapp to nie ta bajka. CA-7A zostało z TA-4E do Sonus Faber Liuto, a Kappy potrzebują czegoś co je złapie mocniej za mordę. 

Muzyka Rock, Blues, czasem elektronika.

Pokój będzie się tworzył przez najbliższe 2 lata na poddaszu. 

Myślałem nad Krell KRC-3 MK II + KSA250. 

Niestety nigdy nie miałem słuchać dzielonego Krella. 

Z góry dzięki za sugestie 🙂

Edytowane przez m.stank2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaciekawił mnie Icepower i dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów owa końcówka (2x 1200AS1) znalazła się u mnie.

Byłem bardzo ciekawy tego urządzenia, taka mała płytka i tyle mocy.

Pierwsze podłączenie, fakt przy cichym słuchaniu niskie słabe w porównaniu do końcówek Parasound 1200 II.

Przy mocniejszym słuchaniu oooo Pany nie brakuje niskich ładuje pięknie po uszach 🙂

Preamp budżetowy z ali lampy 6j1p ruskie na tych lampach bardzo fajny dźwięk.

Miałem jeszcze 6j3 chińskie, dźwięk całkiem inny góra i średnie mało przejrzyste takie bez polotu ale za to niskie zrobiły się mocniejsze już przy cichym słuchaniu coś było czuć ale nadal nie to samo co przy końcówkach Parasound.

Góra i średnie jak dla mnie bardzo przyjemne czysto, przejrzyście nie kłują po uszach(czego nie lubię).

Więc krótko Icepower fajne urządzenie ale według mnie przy preampie lampowym przy podłączeniu Nad-a za preamp góra,średnie  jako tako bez polotu, niskie bardzo słabe, płasko.

Według mnie Icepower jest odpowiedni do kappa 8.1/2 z odpowiednim preampem(jak dla mnie tylko lampowy).

Jakość filmiku kiepska ale chciałem pokazać iż Icepower potrafi ruszyć niskimi nie odkręcając volume nie wiadomo jak bardzo.

Od razu chce zaznaczyć to tylko moja opinia względem mojego ucha.

 

 

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowodzi tego że jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Ja mam odwrotne doświadczenia z ICE. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eMCZe napisał:

To tylko dowodzi tego że jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz. 

Zgadzam się w 100% .

Każdy ma inne odczucia względem danego sprzętu.

Mi się wydaje iż w przypadku Icepower lampy mają duży wpływ, w końcu Icepower nic od siebie nie daje jedynie wzmocnienie więc bardzo dużo zależy od preampu. Jak pisałem Nad przy Icepower się nie sprawdził jak dla w żaden sposób.

Jestem ciekaw jak już będę miał docelowy preamp lampowy(MP-701 mk2) nie ten z ali to jak wtedy Icepower zagra. Jeśli właściciel jeszcze raz użyczy sprzętu 🙂

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% .
Każdy ma inne odczucia względem danego sprzętu.
Mi się wydaje iż w przypadku Icepower lampy mają duży wpływ, w końcu Icepower nic od siebie nie daje jedynie wzmocnienie więc bardzo dużo zależy od preampu. Jak pisałem Nad przy Icepower się nie sprawdził jak dla w żaden sposób.
Jestem ciekaw jak już będę miał docelowy preamp lampowy(MP-701 mk2) nie ten z ali to jak wtedy Icepower zagra. Jeśli właściciel jeszcze raz użyczy sprzętu
Z racji, iż posiadam również icepower 1200as1 x2 to dodatkowo powiem, że jest to sprzęt mocno reagujący na jakość okablowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Inną sprawą jest to, że przedwzmacniacz dużo potrafi namieszać i to w każdą stronę. Wcześniej moje oppo 105 łączyłem bezpośrednio z końcówką i ciągle coś mi nie pasowało. Zmieniałem kable i nic ciągle coś nie grało. Robotę (na ten moment) zmieniła drabinka khozmo. Teraz wiem, że czas na zmianę zrodla/dac'a, czyli oppo na coś lepszego, no i może na przesiadkę na kolumny Kappa, ale to bliżej nieokreślona przyszłość.

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad Szmelter napisał:
W dniu 2.06.2021 o 17:33, Alien844 napisał:
Zgadzam się w 100% .
Każdy ma inne odczucia względem danego sprzętu.
Mi się wydaje iż w przypadku Icepower lampy mają duży wpływ, w końcu Icepower nic od siebie nie daje jedynie wzmocnienie więc bardzo dużo zależy od preampu. Jak pisałem Nad przy Icepower się nie sprawdził jak dla w żaden sposób.
Jestem ciekaw jak już będę miał docelowy preamp lampowy(MP-701 mk2) nie ten z ali to jak wtedy Icepower zagra. Jeśli właściciel jeszcze raz użyczy sprzętu emoji846.png

Z racji, iż posiadam również icepower 1200as1 x2 to dodatkowo powiem, że jest to sprzęt mocno reagujący na jakość okablowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Inną sprawą jest to, że przedwzmacniacz dużo potrafi namieszać i to w każdą stronę. Wcześniej moje oppo 105 łączyłem bezpośrednio z końcówką i ciągle coś mi nie pasowało. Zmieniałem kable i nic ciągle coś nie grało. Robotę (na ten moment) zmieniła drabinka khozmo. Teraz wiem, że czas na zmianę zrodla/dac'a, czyli oppo na coś lepszego, no i może na przesiadkę na kolumny Kappa, ale to bliżej nieokreślona przyszłość.

U mnie za dac/streamer służy onkyo ns 6170 za używka zapłaciłem 2200 ale naprawdę robi robotę. Polecam.

Oczywiście kolumny Infinity/kappy polecam jak dla mnie bajka kolumny nawet nie myślę o innej firmie jedynie o zmianie modelu z 8.1 na 8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za dac/streamer służy onkyo ns 6170 za używka zapłaciłem 2200 ale naprawdę robi robotę. Polecam.
Oczywiście kolumny Infinity/kappy polecam jak dla mnie bajka kolumny nawet nie myślę o innej firmie jedynie o zmianie modelu z 8.1 na 8 
Ból jest taki, że cały tor mam zbalansowany i onkyo o którym piszesz nie wchodzi w rachubę. Myślę obecnie nad gustardem x26 Pro, ale najpierw muszę na niego zarobić. No chyba, że ktoś z kolegów posiada takwoy i dodatkowo mieszka w rejonach Dolnego Śląska.

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból jest taki, że cały tor mam zbalansowany i onkyo o którym piszesz nie wchodzi w rachubę. Myślę obecnie nad gustardem x26 Pro, ale najpierw muszę na niego zarobić. No chyba, że ktoś z kolegów posiada takwoy i dodatkowo mieszka w rejonach Dolnego Śląska.
Chyba mało precezyjnie się wyslowilem, napisałem. Chodziło mi o test urządzenia. :)

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, warto zmienić Kappy 7.2 na 7a albo 8? Są to konstrukcje zamknięte i zawsze czytałem, że to one właśnie GRAJĄ. Faktycznie tak jest? Ktoś porównywał? Czego mógłbym się spodziewać po dźwięku, to ta sama szkoła tylko lepiej? I jak wygląda sprawa ze wzmacniaczem? Jeśli napędzałem z powodzeniem 7.2 to czy 7 czy 8 też napędzę?

Edytowane przez Czahabkda
Dodano pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czahabkda napisał:

Chłopy, warto zmienić Kappy 7.2 na 7a albo 8? Są to konstrukcje zamknięte i zawsze czytałem, że to one właśnie GRAJĄ. Faktycznie tak jest? Ktoś porównywał? Czego mógłbym się spodziewać po dźwięku, to ta sama szkoła tylko lepiej? I jak wygląda sprawa ze wzmacniaczem? Jeśli napędzałem z powodzeniem 7.2 to czy 7 czy 8 też napędzę?

Jak coś to już 8 a jeśli chodzi o wzmacniacz to tu już byle czym ich nie zasilisz. 

7.2 czy 8.2 nie są tak wymagające jak 8.

Oczywiście pod obecny wzmacniacz też zagrają ale bez szaleństw.

Prawie drugie tyle trzeba wydać na zasilenie ich co wydasz na kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alien844 napisał:

Jak coś to już 8 a jeśli chodzi o wzmacniacz to tu już byle czym ich nie zasilisz. 

7.2 czy 8.2 nie są tak wymagające jak 8.

Oczywiście pod obecny wzmacniacz też zagrają ale bez szaleństw.

Prawie drugie tyle trzeba wydać na zasilenie ich co wydasz na kolumny.

I tego się obawiałem, dobra czyli nie tędy droga. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czahabkda napisał:

I tego się obawiałem, dobra czyli nie tędy droga. Dzięki!

denon poa 4400a - za 3 tyś. Ostatnio jeden użytkownik testował owe monobloki z 9-tkami i jeśli chodzi cena/jakoś bardzo dobrze wypadły. 

Ewentualnie Icepower 1200as2 moduł plus obudowa 2000-2500 tyś. wyjdzie,mam na testach ale model as1 i tylko preamp lampowy z tranzystorem ice nie gra wybitnie.

Sam obecnie myśle nad 2x1200as2 żeby złożyć.

 

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Alien844 napisał:

denon poa 4400a - za 3 tyś. Ostatnio jeden użytkownik testował owe monobloki z 9-tkami i jeśli chodzi cena/jakoś bardzo dobrze wypadły. 

Ewentualnie Icepower 1200as2 moduł plus obudowa 2000-2500 tyś. wyjdzie,mam na testach ale model as1 i tylko preamp lampowy z tranzystorem ice nie gra wybitnie.

Sam obecnie myśle nad 2x1200as2 żeby złożyć.

 

Ja gram na Yaqinie 100C po modyfikacji i wymianie lamp, raczej by sobie nie poradził z takimi ósemkami, co? Ale nie 8.1/8.2 tylko właśnie 8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czahabkda napisał:

Ja gram na Yaqinie 100C po modyfikacji i wymianie lamp, raczej by sobie nie poradził z takimi ósemkami, co? Ale nie 8.1/8.2 tylko właśnie 8 

8 i lampa jeszcze nie spotkałem takiego połączenia, czyli nie sprawdza się.

Niestety chcesz 8 to i sprzęt do wymiany .

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Alien844 napisał:

8 i lampa jeszcze nie spotkałem takiego połączenia, czyli nie sprawdza się.

Niestety chcesz 8 to i sprzęt do wymiany .

Uwierz że się sprawdza tylko nie każdy widzi sens w zakupie lampy za 30 tys do głośników za 6. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adamek_68 napisał:

Mam lampę podpiętą pod RE90 i sprawdza się wybitnie!

Tylko ze R90 nie są wymagajace prądowo jak Kappy 8 i 9 i stare RS 

One nie schodzą niżej niż 4 Ohm. 

8 ósemki to już połowa tego a 9 to i 1 ohm. 

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, freedi napisał:

Akurat Re90 schodzą do 2ohm,także nie jest tak łatwo je zasilić.

Chcesz pełen wykres impedancji względem częstotliwości ?? 

R90 zasilała moja lampa bez problemu. Przy RS2.5 poległa. 

Watkinsami się nie przejmuj. One potrzebują mocy ale nie robią spadków. Wiesz dlaczego woofery mają dwa odczep 2 i 4 Ohm?? Bo w zakresie częstotliwości rezonansu impedancja wzrasta wielokrotnie dlatego w tym zakresie włącza się cewka 2 Ohm aby wykres był płaski bez pików. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie chce wykresów ,bo nie dam Ci szansy wklejać powielanej bzdury i aż tak mnie to nie interesuje...Robiliśmy kiedyś pomiary z chłopakami z klubu na długo zanim się tu pojawiłeś,więc wiem co mówię.

Słuchaj sobie w spokoju swoich niepowtarzalnych RS2,5 i nie spinaj się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.