Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mikellino napisał:

Mam 9.2i II . Stan wyśmienity

I na miejscu @Alien844udał bym się właśnie w tą stronę tym bardziej że od @Mikellinoto jak z fabryki. Kopułki EMIM jak z pudełka. 

Sam się zastanawialem nad zanim nie doszło do mnie jaki skarb mam w domu. 

Zresztą jedną z osób które mi to uświadomily był właśnie on 🙂

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eMCZe napisał:

I na miejscu @Alien844udał bym się właśnie w tą stronę tym bardziej że od @Mikellinoto jak z fabryki. Kopułki EMIM jak z pudełka. 

Sam się zastanawialem nad zanim nie doszło do mnie jaki skarb mam w domu. 

Zresztą jedną z osób które mi to uświadomily był właśnie on 🙂

Nic czekam na zdjecia i cenę. Ale z jednej strony chciała bym spróbować 8 lub 9 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na 8 i 9 osiągniesz taką dynamikę jak na 9.2. 

Najpierw podsumuj czego chcesz. I czego szukasz. Ja wiem że R90 nie są dla mnie. 8 chyba też nie, 9 może żeby mieć by mieć, ale najbardziej myślalem nad 9.2 właśnie. 

Mogę rozwinąć myśl ale to nieistotne bo nie ja szukam sprzętu. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eMCZe napisał:

Nie wiem czy na 8 i 9 osiągniesz taką dynamikę jak na 9.2. 

Najpierw podsumuj czego chcesz. I czego szukasz. Ja wiem że R90 nie są dla mnie. 8 chyba też nie, 9 może żeby mieć by mieć, ale najbardziej myślalem nad 9.2 właśnie. 

Mogę rozwinąć myśl ale to nieistotne bo nie ja szukam sprzętu. 

Bardziej skłaniam się ku 8 ale 9 bardzo mnie ciekawią też. Chodzi mi też iż 8 całkiem inna konstrukcja głośniki w porównaniu z 8.1.

A 9.2 w porównaniu z 8.1 to dodatkowy niskotonowy. 

Więc na mój tok myślenia góra i średnia będą bez zmian.

Ja tak to rozumiem chyba że w błędzie jestem 🙂

Jak najbardziej możesz rozwinąć myśl ponieważ dobrze się czyta Twoje wypowiedzi i zostanie dla innych 🙂

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nazywanie 9.2 po prostu 8.1 z drugim basem to nieporozumienie. Ale to moje zdanie tylko. 

A ja to się nie znam bo Ci co tu całe wieki siedzą na forum wiedzą lepiej 😉

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no w sumie tak, ludzie to jednak przepłacają za 1 głośnik basowy i trochę drewna. ...

Bardziej skłaniam się ku 8 ale 9 bardzo mnie ciekawią też. Chodzi mi też iż 8 całkiem inna konstrukcja głośniki w porównaniu z 8.1.
A 9.2 w porównaniu z 8.1 to dodatkowy niskotonowy. 
Więc na mój tok myślenia góra i średnia będą bez zmian.
Ja tak to rozumiem chyba że w błędzie jestem
Jak najbardziej możesz rozwinąć myśl ponieważ dobrze się czyta Twoje wypowiedzi i zostanie dla innych
Nigdy nie słuchałem, 8 czy 9, za to 8.2 i 9.2 tak. Mam też re90.
Więc jak szukasz 9 to sorry, ale 9.2 to nie to samo z tego co czytałem. Potrzebna tylko elektrownia i będą grały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem powiedzieć żebyś sam coś napisał, ale myślę facet z klasą nie powie nic bo nie wypada chwalić żeby nie było że chce sie pozbyć. 

Dwa, pisanie że 9.2 to jak 8.2 tylko większe to jak pisanie że biamp z separacja kanałów to nic tylko 2 x więcej mocy a to gówno prawda. Niby tylko wzmacniacz więcej a zmienia wszystko. 

Trzy. Jak napisałem mieć 9 dla samego mienia. Będą grały w domu. Pewnie ale nie usłyszysz jak grają na prawdę póki nie włożysz naście razy więcej w otocznie jak wzmacniacze i inne. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alien844 napisał:

Co szukasz lub już masz po 8.2 ?

Jeszcze nie mam, sezon letni - inne rodzinne wydatki itp 😉

A co szukam? Rozglądam się za Akustyk RR4, ale użytek na testy raczej nie znajdę... Taka więc muszę najpierw sprzedać swoje zasoby zbierane przez lata, później chyba ogarnę akustykę a następnie zastanowię się co kupic do swojej układanki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie jak ktos szuka mocnych monobloków do napedzenia swoich  infinity czy to kappa 8 czy 9 itd to zapraszam na priv lub do kontaktu tel. monobloki to bryston 7b st pro .Zdjecia na olx  Pozdrawiam Marek 

Edytowane przez marek3572
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lewy woofer w inifnity Kappa 8.2 trochę zaczął popierdywać przy głośniejszym słuchaniu. Wydaje mi się, że zawieszenie już się wypracowało. Czy ktoś z Was może polecić osobę, która jest w stanie zregenerować parę, aby grały tak jak powinny?
Czy regeneracja ich nie pogorszy tego co mają najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, czy ktoś osobiście miał okazję zmierzyć się z napędzeniem IRS Epsilonami? Możecie coś powiedzieć o doświadczeniach? Da dół chciałem dać 2x600W z integry na 1 ohmie a na górę 2x1200W 1ohm z końcówki mocy. Jak sądzicie wystarczy? Niestety nie mam możliwości zmierzenia się z odsłuchem takiego seta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Jacek ma R 90 + Nakamichi PA/CA - 7

Miał 😉

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po tygodniu obserwacji:

RS 2.5 napędzane prostym 100W Krell'em sprawdza się znakomicie. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę o opinię. Od dłuższego czasu przymierzam się do wstąpienia do Klubu i poszukuję "swoich" Kapp, obserwując jednocześnie jak bardzo rosną ich ceny w ostatnich latach. Teraz pojawiły się na olx Kappa 8. Czy ktoś może rzucić okiem (zdaję sobie sprawę, do czego nadaje się ocena ze zdjęć, ale lepsze to niż nic). Może ktoś zna sprzedającego. Warto?

https://m.olx.pl/d/oferta/infinity-kappa-8-usa-CID99-IDKZYRZ.html

Edytowane przez kambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kambo napisał:

Koledzy mam prośbę o opinię. Od dłuższego czasu przymierzam się do wstąpienia do Klubu i poszukuję "swoich" Kapp, obserwując jednocześnie jak bardzo rosną ich ceny w ostatnich latach. Teraz pojawiły się na olx Kappa 8. Czy ktoś może rzucić okiem (zdaję sobie sprawę, do czego nadaje się ocena ze zdjęć, ale lepsze to niż nic). Może ktoś zna sprzedającego. Warto?

https://m.olx.pl/d/oferta/infinity-kappa-8-usa-CID99-IDKZYRZ.html

Jak dobrze kojarzę sprzedawca z tego ogłoszenia miał nowe kappa 8 w kartonie za niecałe 7 tys zł, zadzwoń i pogadaj, zaznaczam tylko że rozmowa nie należy do najmilszych 😉

https://allegro.pl/oferta/infinity-kappa-8-oryginalne-100-sprawne-7454688037

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kambo napisał:

Koledzy mam prośbę o opinię. Od dłuższego czasu przymierzam się do wstąpienia do Klubu i poszukuję "swoich" Kapp, obserwując jednocześnie jak bardzo rosną ich ceny w ostatnich latach. Teraz pojawiły się na olx Kappa 8. Czy ktoś może rzucić okiem (zdaję sobie sprawę, do czego nadaje się ocena ze zdjęć, ale lepsze to niż nic). Może ktoś zna sprzedającego. Warto?

https://m.olx.pl/d/oferta/infinity-kappa-8-usa-CID99-IDKZYRZ.html

One już długo się sprzedają jak i czarne .

Jadąc do Niemiec wyjdzie taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 35

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.