Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rotelik wygląda na mocnego ... Ale czy nie za "szczegółowy" do Kappy ?

Możesz coś napisać ? Czy tak się zasłuchałeś ?

Masz już jakiś preamp ?

Czekamy >>>>

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotelik fajny jest 2x200 przy 8 ohm przy 4 juz 350 ;) damping factor ponad 1000 na calym pasmie przy 8ohmach ...

maksymalny pobor proadu z sieci 550 watt , takze o moc i kontrole sie martwic nie musze

 

preampa nie mam jeszcze, jak tylko uda mi sie wszystko skompletowac wrzuce jakas recenzje + fotki calosci

 

ew odsluch oczywiscie mozliwy - wrecz mile widziany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Kappa 6,2 i; 7,2 i. Tylko brzmieniowo są o półkę niżej niż np. Reneissance 80 i 90. 90-tki są teoretycznie najlepsze z proponowanych, ale mogą się nie zmieścić z dźwiękiem.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pokoju 20m zadne z nich... to sa wszystko skrzynki o wysokosci w okolicach 140 cm i nie da sie ich sluchac siedzac w odleglosci 2m od bazy, a bioroac pod uwage, ze wiekszosc uzytkownikow R90 jednoglosnie zaleca jeszcze ok 1m od tylnej sciany i conajmniej tyle samo od bocznych pole manewru zaczyna sie drastycznie zawezac. sadze, ze 30m to absolutne minimum, a i to jeszcze pod warunkiem, ze ksztalt pokoju nie bedzie zblizony do kwadratu.

Jacku, ja wiem, ze bardzo kochasz te kolumny, ale czasami praw fizyki po prostu nie da sie przeskoczyc ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miłość - nie ma rady !

Z całym szacunkiem Krzysztofie, ale "co nieco" się mylisz ... Po co straszyć Kolegę ?

 

O to dane Kappy 6,2 i:

Dimensions: 96 x 30 x 22 cm

Bass: 1 x 20 cm

Mids: 1 x Polydome

Highs: 1 x EMIT-R

 

Siódemka już trochę większa:

Dimensions: 110 x 37 x 25 cm

Bass: 1 x 25 cm

Mids: 1 x Polydome

Highs: 1 x EMIT-R

 

Renaissance 80 :

Dimensions: 105 x 38 x 28 cm

Bass: 1 x 20 cm

Mids: 1 x EMIM

Highs: 1 x EMIT

Również - jak dla mnie" maluchy".

 

I przynajmniej te trzy powinny zagrać w 20 metrach !

 

Wiem, że niektórzy słuchają podstawek z 12 cm glośnikiem nisko-średniotonoiwym w pomieszczeniach nawet większych, ale ...

 

Co do Renaissance 90 - PATRZĄC NA MOJE PROPORCJE - też bym zaryzykował !

 

A może Jareks się wypowie ?

 

Pozdrawiam.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pomieszczenie ma wymiary:

4.35 X 5.70

 

Ustawienie kolumn metr od przedniej sciany to nie problem gorzej bendzie z odleglosciami od bocznych.

 

Tak naprawde to jeszcze nie slyszalem tych kolumn, dopiero w piatek bende mial okazje.

Facet u ktorego bende sluchal ma Renaissance 90 powiedzial mi ze to calkiem inne granie niz te do ktorego przywyklem, powiedzial za graja duzym dzwiekiem. Cokolwiek mialyby to znaczyc...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie !

Gdzie masz odsłuch tych Reneissance ?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm.

To klikasz też zza granicy ?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam z wschodniej Polski.

Odsluch bendzie u znajomego mego znajomego ktory tez jest Polakiem.

Odrazu przygotowuje sie do zakupu na ebay.de tylko ze ja nie mowie po niemiecku i moge miec problem z kontaktem

 

http://cgi.ebay.de/Infinity-Renaissance-90_W0QQitemZ270093585593QQihZ017QQcategoryZ23323QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/Infinity-90-Renaissance_W0QQitemZ250089459298QQihZ015QQcategoryZ75893QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/Infinity-Renaissance-90-High-End-High-End-Verkabelung_W0QQitemZ140090134428QQihZ004QQcategoryZ75893QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Moze ktos z was szprecha po niemiecku i moglby mi pomoc?

Mam tez troche obaw co do stanu tych kolumn a za cholere nie wiem co jest napisane w opisach tych aukcji.

 

Osobiscie slucham tylko jazzu akustycznego i chcialbym zeby w tym gatunku muzycznym spisywaly sie najlepiej.

Gostek do ktorego jade w piatek mowil ze sie nie zawiode... zobaczymy, mam nadzieje ze wyjazd nie pojdzie na marne. Ktos mi jeszcze polecal vienne acustics baby grand. Sam juz nie wiem co mam robic z moimi zakupami.

 

 

Pozdro

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->arturro

 

dobry wzmak do R90 mozna miec nawet za mniej niz 10k. wielu posiadaczy tych kolumn z powodzeniem uzywa np. krella 300i lub iL(ok. 5 kzl). koncowki mocy z serii KST tez beda pasowac np. modele 100 lub 150. ale pamietaj, ze jezeli nie bedziesz w stanie zapewnic tym kolumnom wlasciwej szerokosci bazy i odleglosci od scian bocznych, to dzwiekowi bedzie trudno oderwac sie od skrzynek.

natomiast jesli chodzi o mniejsze R80 to spotkalem sie z opiniami o istnieniu dziury w pasmie na przelomie srednicy i dołu spowodowanej brakiem tego mniejszego przetwornika basowego, w ktory wyposazone sa R90. dlatego przed ew. zakupem radziłbym wnikliwy odsluch i zwrocenie szczegolnej uwagi na ten przedzial pasma.

 

->zukzukzuk

 

taa... a milosc jak wiadomo bywa slepa ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Ale nie słyszałem Krella z tymi głośnikami. Brrrrrr - może być zdecydowanie za klinicznie i detalicznie . Ale to tylko przypuszczenia. A co myślisz o niedawno recenzowanych: ECI-5 lub może super wychwalanym przez Hi-Fi i Muzyka NAD-ie M3. Słuchałeś może jakiegoś ? Czy to są kolejne chwalebne pienia M.S. ? Znowu - Dartman z W-wy ma do R90 2 lampowe Sparki 530 i 710, i bardzo sobie to zestawienie chwali. I raczej do lamp bym się przychylał. Za 10 kawałków można dostać niezły przechodzony piec.

 

Na miejscu arturro nie martwiłbym się wielkością R90. W jego przypadku i tak proporcje sę ZDECYDOWANIE lepsze jak w moim. Na mój gust, w mojej "klatce" tak gra zadziwiająco poprawnie, a i kawawłek przestrzeni się znajdzie (albo mam tak "skrzywioną" słyszalność).

Pewno, że to jest kilkanaście, może dziesiąt procent z tego, co mogłoby grać.

Ale większy pokoik się znajdzie - prędzej czy później...

Wiosna się zbliża - więc serdecznie zapraszam !

Zdaje się, że zrobiłem kilka małych kroków naprzód od wizyty jareksa i mistabrona - chociaż ciągle końca nie widać...

Pozdrawiam.

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta klinika to bym znowu nie przeszadzal - pamietaj ze tam sa wstegi, ktore juz z natury graja lagodnym, aksamitnym dzwiekiem. detaliczny piec im na pewno nie zaszkodzi, wazne zeby mial odpowiednia wydajnosc. te nowe nady slyszalem tylko raz - z utopiami i trudno mi powiedziec jak gralyby osobno. ale mysle, ze moznaby sprobowac zestawienia ze srebrna seria - np. dzielonka s100/s200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka !

Za modułem średniowysokotonowym - staną basowce - hehe...

Moja oferta jest poważna !

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.