Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dałbym im ciut więcej miejsca dookoła, chociaż z pół metra, choć trudno ugadnąć, akustyka lubi płatać różne figle. U mnie jest najlepiej jak kolumny stoją... w 1/3 od przeciwległej ściany i 2/3 od ściany za miejscem odsłuchu.

A Kappy sprawdziły się w 20 m2 (mam porównanie jak grały w większym pomieszczeniu i nie zauważyłem żeby coś nie tak było w moim).

Słyszałem też raz Bowersy 802D w... kilkunastu m2 i było super, żadnego dudnienia basu, przestrzeń świetna, lokalizacja instrumentów również.

Trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mój system to Marantz PM-75, CD63se, IC AQ Copperhead oraz Infinity Reference 30. Mam pytanie czy zamiana w moim systemie kolumn Ref. 30 na Kappa 6.2 (które mam okazję kupić) będzie krokiem w przód jeśli chodzi o prezentację dźwięku ?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astudencki

 

Generalnie seria Kappa jest dużo lepsza od serii Reference.

Pytanie do właścicieli Marantz PM-75, czy to "coś" potrafi, czy "bida z nędzą przez świat pędzą" ?

Chodzi o wydajność wzmacniacza pod obciążeniem bliskim 4 Ohm i ile realnych wat ma trafo we wzmacniaczu.

Jak ktoś z byłych właścicieli Marantz-a podłączał Kappy 6.X i wypowie się o tym mariażu, to będziesz wiedział czy oprócz nowych kolumn, będzie potrzebny mocniejszy wzmacniacz.

 

Kolumny są warte grzechu.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-75 bez trudu pędzi Kappy 8.2 więc z 6.2 poradzi sobie na pewno.

 

Napędzałem swego czasu Kappy 8.2 takim Marantzem i było bardzo dobrze, pod względem wydajności nic nie brakowało, a zestawienie uważam za synergiczne, bardzo przyjemnie się tego słuchało.

Mam porównanie z innymi piecami (włącznie z Nakamichi PA7, Rotelem Michi 10 czy Accuphase E-408) więc wiem też jak te kolumny mogą zagrać, rzeczony Marantz radził sobie naprawdę dobrze.

 

O ile masz sprawnego PM-75 to warto spróbować z tymi Kappami (natomiast ew. zakup tego wzmacniacza w obecnych cenach stoi już pod sporym znakiem zapytania, to był best buy jak wzmacniacz miał mniej lat na karku i był do dostania w kwocie nie przekraczającej 1000 zł choć to temat na inny wątek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi, mój Marantz PM-75 to dziadek na Viagrze , jest po profesjonalnym serwisie i wymianie elektrolitów...i cóż tu pisać wymiata czyli: dynamika, scena, szybki bas, ciepło i detale, po renowacji bardzo zyskał na średnicy. Stara seria Infinity jest cudowna w brzmieniu, zakochałem się w niej przez przypadek, jak wpadły w moje ręce Ref. 30, czyli masa, obudowa zamknięta, wyrównane tonowo brzmienie i bas kiedy trzeba jest ..no i te wokale. Jeśli droższa w zakupie Kappa wypada lepiej od Ref. 30 to wchodzę w to :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko małe ale co do moich preferencji ...konstrukcja zamknięta bez basreflexu, konieczność w moim wczesnogierkowym blokowym pokoju w rozmiarze c.a 17 mkw...czyli Kappa nie do końca pasuje odpuszczam....chyba że natrafię na jakiegoś białego kruka "bez dziury" bf :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na BR w moim pokoju już to przerabiałem.

O takie skrzynki mi chodzi, może słuchał je ktoś z Was ? Ogłoszenie nieaktualne ale jest wklejona specyfikcja :)

 

https://www.olx.pl/oferta/infinity-kappa-7-7a-kolumny-podlogowe-bas-30cm-obudowa-zamknieta-CID99-IDind97.html

 

Tylko jedno ale....rozmiar x 2 większy od moich obecnych :(

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez astudencki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość kolumn lubi przestrzeń wokół siebie, a te typu OZ szczególnie. Poszukaj sobie instrukcji producenta do wybranego modelu, to zobaczysz​ jakie są zalecenia w kwestii ustawienia kolumn między sobą oraz względem ścian bocznych i tylnych.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Panowie prośba o opinię. Na aledrogo pojawiły się kappy 8.2i. Widać,że polydome są chyba wymienione bo wyglądają jak nowe. Pytanie czy to uczciwy sprzedawca, ktoś coś wie na temat tego sprzedawcy?

Kupowałem u ,, siwka'' parę rzeczy.

Mam do niego parę kilometrów. Nawet zgadzał się na możliwość zwrotu jakby mi ASR Emitter nie podszedł.

Tak jak Piękny Stefan napisał. Polydome można łatwo ( 15 min roboty) doprowadzić do takiego stanu jak na zdjęciu. Tylko jest to zabieg krótkotrwały. Po roku znowu będą mleczne.

Sprzedający bardzo oschły i wydaje się mało sympatyczny w rozmowie. Ale ja problemów z zakupionymi zabawkami nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2017 o 15:26, gość napisał:

Kupowałem u ,, siwka'' parę rzeczy.

Mam do niego parę kilometrów. Nawet zgadzał się na możliwość zwrotu jakby mi ASR Emitter nie podszedł.

Tak jak Piękny Stefan napisał. Polydome można łatwo ( 15 min roboty) doprowadzić do takiego stanu jak na zdjęciu. Tylko jest to zabieg krótkotrwały. Po roku znowu będą mleczne.

Sprzedający bardzo oschły i wydaje się mało sympatyczny w rozmowie. Ale ja problemów z zakupionymi zabawkami nie miałem.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie szukam Kappa 8.1i/8.2i w kolorze Oak, wiem że występują rzadziej niż Black Oak ale co poradzisz gdy czarne nie przechodzi przez Współczynnik Akceptacji Żony :) Ktoś może z was ma albo zna kogoś kto chciałby je oddać w dobre ręce to bardzo proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

zgłaszam się z prośbą o pomoc w dobraniu używanego wzmacniacza do kolumn Infinity RS6001.

Kolumny kupiłem kilka miesięcy temu, do nich wybrałem zestaw TEC System 5000 (coś takiego http://www.elektromediaworld.de/feb14/tec5000-2.JPG ). Na początek (na moje proste ucho) było znośnie, ale z biegiem czasu zacząłem zauważać jego mankamenty (m. in. fakt, że ładnie steruje całym zakresem tonów dopiero przy wysokiej głośności - zbyt dużej, żeby dało się dłużej słuchać. Przy niższych jest za dużo "dudnienia").

Dlatego też zaczynam szukać czegoś innego. Na początku myślałem, o współczesnym amplitunerze do 2000zł ale szybko poczytałem, że jakościowo będzie dużo gorzej niż na zwykłym wzmacniaczu sprzed lat.

Dlatego też proszę Was o pomoc w znalezieniu wzmacniacza do tych kolumn, który ładnie je napędzi - ale tak, żeby dajnie grały już przy niższych głośnościach.

 

Muzyka jaką słucham: Pink Floyd, Enya, Scorpions, Relaksacyjna, Bajm, ACDC, trochę jazzu, blesa, country.

 

Budżet - jak wiadomo - ekonomicznie ale wystarczająco.

 

Może zacznę od pierwszego typu - zupełnie z brzegu https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-rotel-ra-820ax-CID99-IDm8lxu.html#725cfc4975

 

Proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co doradzić, pierwsze, najlepiej odsłuch we własnym pokoju, to co ktoś napisze, może się mieć nijak do Twojego pomieszczenia. O jakości decyduje akustyka pomieszczenia.

Oczywiście sprzęt też. Nawet kable głośnikowe dużo zmienią. Zacznij więc od tego, by móc odsłuchać sprzęt u siebie. Dwa, cena kolumn to okolice 1,5 tyś. Są to wymagające

paczki, choćby ze względu na dwa 20cm. niskotonowce. Już masz przykład, że to co masz nie starcza. Wzmacniacz powinien być ,, energetyczny,, , mieć sporo mocy. Wtedy przy

niskich poziomach głośności bas powinien być już wyraźny i zwarty. Ciągnący się po podłodze bas to nie tylko wina wzmacniacza, często to złe ustawienie kolumn w pomieszczeniu.

Powędruj z kolumnami po pokoju, znajdź najlepsze ustawienie przy obecnym zestawie. Często centymetry decydują o sukcesie. Ogólnie Infinity lubią mieć przestrzeń wokół, nawet zamknięte. Postaw je wyżej na kolcach, też dużo to zmienia. Czasem kilka cm. podstawki pod kolce dużo dają.

Co do wzmaka, poniżej 1 do 2 tysięcy nie ma co szukać, okaże się za słaby. Napisz do Bumpalump-a, ma spore rozeznanie we wzmacniaczach Sonego, może coś doradzi.

Ja lubię Sansui, ale wtedy suma odpowiednia, zacznie się w okolicach 2,5 do 3 tyś.

Tanio raczej nie kupisz , zwykle szybko okaże się, że za słaby sprzęt. Najważniejsze, zakup w ciemno nie wchodzi w grę. Odsłuch konieczny, po co szastać kasą a lewo i prawo.

Jan

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze osdluch wazny i konieczny jednak mi na poczatek chodzi o kilka modeli, ktorych bede mogl szukac.

Nie znam sie na historii wzmakow i nie wiem ktory model danego producenta jest ok, a ktory to lipa wiec chocby pod tym wzgledem prosze o pomoc.

Szukanie wzmacniaczy po analizie samych parameteow to dla mnie droga w przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.