Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zapytać kogoś z doświadczeniem czym (jak, jakim klejem?) naprawić pęknięcie łączenia membrany z resorem przy cewce głośnika basowego reference60? Bo chyba nie ma sensu rozwalanie całego głośnika skoro reszta się trzyma? Nieznacznie zaczął charczeć na niskim basie. Byłbym wdzięczny za pomoc. Rozszczelnienie widać po naciśnięciu palcem od spodu membrany.

 

http://prntscr.com/h7f7z6

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi się potem podawać ruchom i być bardzo elastyczne a nie twarde, guma ma zostać gumą, są specjalne kleje do gumy, które nie zmieniają jej właściwości pozostają elastyczne i pozwalają jej pracować, czyli odkształcać się, naciągać i zginać pod wpływem sił zewnętrznych.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy kolumny Infinity.

 

Przymierzam sie do zakupu kolumn do mojego pokoju. Pokoj to kwadrat o wielkosci ~18m2. Muzyka jakiej slucham to glownie 80,90s POP, ROCK, Klasyka, Muzyka filmowa. Przymierzam sie do Infinity Kappa 6.1/6.2 Myslalem tez o 7.1/7.2 jednak boje sie , ze beda sie w tym metrazu dusic. Czy jest duza roznica miedzy seria 6 a 7? Czy ogolnie szczegolowosc, scena, przestrzen jest jednak na tym samym poziomie? Bardzo prosze o fachowa opinie. Moze ma ktos z okolic Legnicy/Wroclawia Kappy 6 i chcialby zaprosic na odsluch? :) Pozdrawiam serdecznie.

 

Zapomnialem dodac, ze wzmacniacz to Sony TA-F444ES (2x 120W RMS @6Ohm, 0,004% THD. , DAC Audiotrak Prodigy Cuibe Black Edition.

Edytowane przez _Kamol_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował 8.2 z tym Sony.

Kappy 8.2 są stosunkowo proste w napędzeniu.

Zestawiałem z różnymi wzmakami i bardzo dobrze dawały radę nawet ampli KD... (a porównanie mam z końcówkami Nakamichi PA7 czy Rotel RHB-10).

Pomijając fakt, że te kolumny zasługują na dużo lepszy wzmacniacz, to z samym napędzeniem przez tego Sony nie powinno być problemu a i brzmieniem może się wpasować moim zdaniem.

18m2 to może być trochę za mało, choć sporo zależy od akustyki.

Słyszałem kiedyś w takim a może i mniejszym pomieszczeniu Bowersy 802 i nic się nie dusiło, bas schodził bardzo nisko, dźwięk swobodny, duża przestrzeń, zero ścisku.

 

Warto rozważyć 8.2 chociaż z odsłuchem u siebie pewnie może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Nakamichi PA7 a tym bardziej PA5 do Re 90 polecam Trescholda T-100. Dźwięk podobny (Nelson Pass) lecz bardziej nasycony i przestrzenny, a cena zbliżona. Na początek za ok. 700 zł polecam np. starą Yamahę A- 720 A-1000, CA 1010. Za tę cenę - super. Docelowo proponuje Pass Labs INT 150. Wyciska z tych głośników niesamowity dźwięk i dynamikę. Niewiarygodne co te kolumny potrafią z takim piecem;) Z budżetowego CD u mnie fajnie zgrał się Yamaha CDX 1060. Miłego eksperymentowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedż. Z pewnością w miarę przypływu gotówki elektronika będzie dopieszczana. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje odnośnie CD proszę podać.

Obecnie jako wzmacniacz gra u mnie Sansui Aux - 711 . Mogę miec od znajomego Sony CDP x33es. Lasery już niedostepne ale ten egzemplarz jest zadbany. Nie wiem tylko czy charakterem dżwieku będzie w miare ok. do tych kolumn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Nakamichi PA7 a tym bardziej PA5 do Re 90 polecam Trescholda T-100. Dźwięk podobny (Nelson Pass) lecz bardziej nasycony i przestrzenny, a cena zbliżona. Na początek za ok. 700 zł polecam np. starą Yamahę A- 720 A-1000, CA 1010. Za tę cenę - super. Docelowo proponuje Pass Labs INT 150. Wyciska z tych głośników niesamowity dźwięk i dynamikę. Niewiarygodne co te kolumny potrafią z takim piecem;) Z budżetowego CD u mnie fajnie zgrał się Yamaha CDX 1060. Miłego eksperymentowania. Pozdrawiam.

 

Podejrzewam, że ilu użytkowników tyle opinii.

Nie wiem jak się ma dźwiękowo Yamaha A-720 do AX-900 ale mnie zestawienie AX-900 z Kappami 8.2 kompletnie nie podeszło, to chyba jedyne tak kiepskie dla mnie połączenie.

Zdecydowanie bardziej wolałem Marantza PM-75 a jeszcze bardziej Harmana PM-665 (jeśli mowa o czymś budżetowym na start).

 

Int150 miałem bardzo dużą ochotę swego czasu spróbować, nie było jednak nic sensownego na rynku wtórnym.

Z T-100 też obstawiałbym świetne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie Wszystkich.

Jestem nowy na Forum i mam pytanie.

Mam zwykłego wzmaka Sony ta-f730 es + CD Pioneer Pd-7700+Kolumny Heco Odeon 600.

Z racji tego iż dopiero sie wkręcam w świat Audio zapałałem miłością do kolumn Infinity Kappa 7...Trzeba jeszcze tylko dozbierać kasę i upolować je w fajnym stanie.

Dobry pomysł Panowie?

Pozdrawiam.

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat.Powoli przymierzam sie do kupna koncowki Nakamichi Pa7E. Ma to grac z Infinity RE 90. Tutaj mam dwa pytania.Pierwsze to ktora wersja tej koncowki gra lepiej ?

Srarsza PA 7E czy nowsza mocniejsza PA7Ell.

I drugie pytanie bo obecnie gram na Sansui Aux 711 czy moge liczyc na znaczaca poprawe odtwarzania najnizszych rejestrow wypelnienia tego zakresu ktory obecnie jest szczegolnie przy cichym graniu zbyt szczuply.Mialem kiedys integre Krella Kav 500 i i powiem sxczerze ze po przejsciu z Sansui na krella to tylka on nie urywal.Co prawda byla lepsza kontrola basu dynamika ogolna szybkosc ale byl on tez jakby zbyt techniczny.Gralem z nim wtedy na Jbl Ti 5000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid2011

 

To zagra ale potem dopasujesz efekt końcowy źródłem i kablami.

Ta końcówka ogarnia te kolumny w sposób "wystarczający" za te pieniądze, jak wszystko uda się dobrze poustawiać w pokoju i masz względnie dobrą akustykę to "będzie Pan zadowolony".

 

 

Powodzenia

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid2011

 

Ta integra wydaje się być również bardzo dobrym wyborem, szczególnie pod kątem pracy przy obciążeniu 2 Ohm, dlatego na Twoim miejscu koniecznie pojechałbym jej posłuchać.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Prądowo jest znacznie efektywniejsza i będzie kontrolować te kolumny jak mało co na rynku, pozostaje tylko sprawdzenie czy odpowiada Ci jej charakter i tylko to nic więcej. Wyciśnie z Re 90 ostatnie soki i będą śmigać aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość basu najbardziej zależy od ustawienia systemu (kolumn, ich budowy) w pokoju względem ścian, okien, drzwi i innych przeszkód terenowych, odległości kolumn od ścian i miejsca odsłuchowego oraz odległości od bazy kolumn do słuchacza i tym jak daleko jest ściana za jego plecami. Akustyki się nie oszuka.

Drugi temat to okablowanie/zasilanie i trzeci to jakość sygnału i charakter źródła, są daci/kompakty, które z tego samego materiału wykrzesają więcej basu, a są takie które robią to bardziej łagodnie.

Żonglując wszystkimi składnikami systemu można tego basu "dodawać" lub "odejmować".

Na koniec jeszcze dopasowanie impedancyjne między pre-końcówka, źródło-pre, źródło-integra, wzmocnienie-kolumny .

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za udany zakup, żeby okazał się przysłowiowym strzałem w 10tkę.

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.