Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jestem w trakcie przeglądu zwrotnic moich kapp 7 i okazało się że org cewki bassowe mają wartość 2,5mH a w schemacie na infinity classics jest 3,0.

Mało tego mam trzecią zwrotnice na dawce elementów i ta sama sytuacja, cewka na bassie 2,5

Edytowane przez Ufik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często wśród producentów zdarzają się "błędy" w dokumentacji.

Niektórzy twierdzą, że to celowe działanie, inni że zbyt rzadko aktualizują wersje i czasami jest tak, że dokumentacja dotyczy np. jakiejś wersji produkowanej w X sztuk, a potem dokonano korekty wartości elementów itd. itp. .

Gdy dany model jest produkowany przez kilka lat, to są duże szanse, że te z początku produkcji różnią się od tych z końca .

 

Czasami, producent przyjmuje większą tolerancje elementów, albo celowo wprowadza w błąd, by utrudnić kopiowanie projektu.

 

Pozdraiwam

Pygar

 

P.s. Starzy fachowcy nauczeni doświadczeniem, kupują elementy dopiero po sprawdzeniu/wylutowaniu/mierzeniu .

Już wiele razy spotkałem się z błędną wartością rezystorów w kilku miejscach na schemacie :-).

Człowiek myśli sobie, no to dziś zrobię ... patrzy a tam co innego i wszystko przeciąga się do kolejnego zakupu ... :-).

W kolumnach bezwzględnie trzeba mierzyć elementy, żeby nie zmienić charakterystyk, bo później będą grać zupełnie inaczej i nie będzie to zasługa nowych części w sensie ich lepszej/gorszej jakości , tylko zmianą podziałów pasma, przez rożne wartości niż pierwotnie/do tej pory.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.s. Starzy fachowcy nauczeni doświadczeniem, kupują elementy dopiero po sprawdzeniu/wylutowaniu/mierzeniu .

Już wiele razy spotkałem się z błędną wartością rezystorów w kilku miejscach na schemacie :-).

Człowiek myśli sobie, no to dziś zrobię ... patrzy a tam co innego i wszystko przeciąga się do kolejnego zakupu ... :-).

W kolumnach bezwzględnie trzeba mierzyć elementy, żeby nie zmienić charakterystyk, bo później będą grać zupełnie inaczej i nie będzie to zasługa nowych części w sensie ich lepszej/gorszej jakości , tylko zmianą podziałów pasma, przez rożne wartości niż pierwotnie/do tej pory.

 

Wszystko wylutowana poza diodami i tym bezpiecznikiem 1A na tw.

Foliowe są ok, elektrolity niby też ale dla własnego spokoju je wymienię, oczywiście znowu na elektrolity bo dużo osób popełnia błąd i daje foliowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o zapisanie do klubu

Co prawda w tej chwili gram na kolumnach aktywnych, ale przez mój system przewinęły się ( i bardzo miło je wspominam)

Kappa 6.1

Kappa 7

Kappa 8

Prądolubne paczki, ale potrafią się odwdzięczyć

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile?

Ale generalnie warto

Stare 8 w obudowie zamkniętej maja lepiej zdefiniowany bas i ogólnie bardziej wyrafinowane brzmienie

Są tez bardziej wymagające co do wzmakami

8.2 zagrają już z mocnym amplitunerem

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przygodach z Audio Academy Hyperion IV , Audio Physic Tempo i AP Virgo czas na Kappy 8.1i :)

Z bananem na ustach zapisuję się do Waszego klubu

Gratuluję!

Przed zakupem Kapp 8.2i słuchałem kilka godzin wcześniej Hyperionów, a po zakupie miałem też u siebie jakiś czas Tempo.

Kappy je zamiatają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

Przed zakupem Kapp 8.2i słuchałem kilka godzin wcześniej Hyperionów, a po zakupie miałem też u siebie jakiś czas Tempo.

Kappy je zamiatają :)

 

Możesz rozwinąć wypowiedź.

W czym je zamiatają?

Bardzo poważnie zastanawiam się na tymi kolumnami

Niestety brak ofert z okolicy nie pozwala mi na odsłuch

Jak się zachowują w porównaniu do tempo? Znam tylko tempo 3

Jak z górą i średnicą?

Bo AP mają dość mocną w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile?

Ale generalnie warto

Stare 8 w obudowie zamkniętej maja lepiej zdefiniowany bas i ogólnie bardziej wyrafinowane brzmienie

Są tez bardziej wymagające co do wzmakami

8.2 zagrają już z mocnym amplitunerem

no mniej więcej dwa razy tyle :) o wzmacniacz raczej sie nie martwię. jestem umówiony wstępnie na sobote na odsłuch ze swoim piecem, zobaczymy czy mnie zaskoczą. Edytowane przez hz_lab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6000 to można mieć Renessaince 90, które prezentują wyższa klasę niż kappa 8, i maja zdecydowanie lepsze głośniki.

Za swoje kappa 8 dałem 3000, z tym ze to było jakieś 10 lat temu

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

Przed zakupem Kapp 8.2i słuchałem kilka godzin wcześniej Hyperionów, a po zakupie miałem też u siebie jakiś czas Tempo.

Kappy je zamiatają :)

 

Między Tempo a Kappą moim zdaniem przepaści nie ma , przestrzeń i góra zdecydowanie lepsza w Tempo , cała reszta na korzyść Infinity , co do Hyperionów to najgorsze kolumny jakie posiadałem , strasznie przereklamowane w prasie audio.

Kappy napędzam Cayin-em - A-70T mkII na lampach 6550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6000 to można mieć Renessaince 90, które prezentują wyższa klasę niż kappa 8, i maja zdecydowanie lepsze głośniki.

Za swoje kappa 8 dałem 3000, z tym ze to było jakieś 10 lat temu

nie ma nawet pół sztuki do sprzedania. no nic pojadę, posłucham najwyżej nie kupie i właściciel będzie sprzedawał przez kolejne 4 lata:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

 

W rzeczach używanych są ekstra egzemplarze, dużo droższe i okazyjnie tanie, które wypadły przez okno z 10go piętra, dlatego jest znaczna rozpiętość cen, druga sprawa jak ktoś ma do czego to wszystko podłączyć, system wydmuchany i wychuchany, to jak taki kupujący przyjedzie na odsłuch, to zalicza opad szczęki i dopiero wie za co płaci.

Najtaniej można kupić coś od kogoś, kto ma słabą konfigurację, bo u niego ten sprzęt "nie gra" więc chce się go pozbyć ... idiota :-).

 

A gdy ktoś już się przekonał i wie jaki skarb ma w domu, to tanio go nie odda, bo na co zamieni, na to nowe barachło ze sklepów , za 4x tyle :-) ?

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hz_lab

 

Nie rozumiem Twoich problemów. Za 6000 zł masz spory wybór na Ebayde . Re90 co prawda teraz nie ma, ale też można wyszukać.

Pośpiech przy zakupach nie jest wskazany. Pojedź ze swoim wzmakiem, posłuchaj , kupować nie musisz. Będziesz wiedział, czy pasuje brzmienie.

Jest spory wybór na Ebay-u, że odbiór osobisty, to chyba lepiej, nikt nie zdemoluje ich podczas transportu. Owszem, wycieczka zwykle spora, bo te

sprzęty zwykle są w zachodnich Niemczech. Zwykle jednak są lepsze jak te od nas, choćby z powodu jednego właściciela mniej .

 

Większość kolumn, jakie miałem , kupiłem za granicą. Jedynie jedne Kappy 8.2 kupiłem w kraju.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą można kupić zarówno Kappy jak i RE90 taniej, trzeba tylko wziąć pod uwagę wycieczkę do Niemiec, albo znaleźć jakiś transport prywatny. O normalnej wysyłce można zapomnieć, to nie wąskie i lekkie słupki. Mi pomógł kiedyś, podobnie jak kilku innym forumowiczom, zupełnie bezinteresownie kolega Jacek (zukzukzuk), za co mu jestem wdzięczny. Zaczęło się od zakupu Kapp 8.2 ale jak posłuchałem u Jacka Renaissance 90 LE to już wiedziałem, że Kappy będą tylko przejściowo i na tym się nie skończy :)

Ogólnie Infinity są oczywiście godne polecenia ale patrząc chłodnym okiem, to też jedne z tych kolumn, które się zużywają i jednocześnie może być większy problem z odnowieniem, niż z tradycyjnymi kolumnami. Więc ryzyko jest coraz większe wraz z upływem lat.. Ja swoje 8.2 w zadbanym stanie, z ładnymi Polydome itd bez problemu sprzedałem kilka lat temu za 3500zł i biorąc pod uwagę, że to cena jak za nowe budżetowe modele Dali czy JBL, to cena bardzo atrakcyjna dla nowego właściciela. Ryzyko też nie za duże, trzeba uważać głównie na stan Polydome, którego nie da się odnowić bez wymiany gumy na nieoryginalny zamiennik, albo potrzebny zupełnie inny głośnik. Jest też mała wstęga Emit-R (stan folii), no i pianki w niskotonowym ale z tym nie ma problemu, można tanio naprawić. Ogólnie przy cenie ok 3k takie ryzyko można spokojnie podjąć, tym bardziej że kolumny nie są zbyt kłopotliwe z doborem reszty toru, a przynajmniej nie tak jak starsze Kappy i Renaissance.

Kappa 8 jak i 9 można polecić tylko warunkowo, pod warunkiem posiadania potężnego wzmacniacza, nie żadnego "normalnego", to pierwsza poważna przeszkoda. Druga sprawa - cena jest wyższa, więc ryzyko jest większe a trzeba uważać na rozpadającą się większą liczbę głośników - bo tu mamy jeszcze starszy od tego w 8.2 Polydome i ten drugi średniotonowy (nie pamiętam jego nazwy). Jeśli ktoś ma odpowiedni wzmacniacz może dopiero zacząć startować do nich, te stare wstęgi Infinity Emit-K i możliwe że pochodne też (nie tylko w Kappa 8 ale też w tańszych seriach RS) grają naprawdę pięknie, subtelniej od Emit-R.

Renaissance 90 mają z kolei dwie duże wstęgi, zdarzają się coraz częstsze przypadki awarii i ogłoszenia z uszkodzonymi tymi głośnikami (głównie średniotonowymi), możliwe że jest to do regeneracji, w razie czego wymiana tylko na inne używane, które też nie wiadomo ile jeszcze pochodzą. Kłopot z RE jest tak samo jak w starych Kappach 8 / 9 - dobór reszty toru, tu też trzeba mocnego sprzętu (może nie aż tak) i dodatkowo dobrać coś co zagra odpowiednim charakterem. Z tym ostatnim jest moim zdaniem największy kłopot. Łatwiej zrobić coś z tańszymi i teoretycznie gorszymi kolumnami, niż wydusić super dźwięk z RE90. Musi być szybki, dynamiczny bas na dole i ciepły, nasycony dźwięk na średnicy i górze, bo te wstęgi nie zagrają tak przyjemnie jak oczekujemy, inaczej będzie bez wyrazu - z nijaką, beznamiętną barwą i dynamiką w tym zakresie, w porównaniu do nawet (niespecjalnie przecież wyrafinowanych) Kapp 8.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Tempo a Kappą moim zdaniem przepaści nie ma , przestrzeń i góra zdecydowanie lepsza w Tempo , cała reszta na korzyść Infinity , co do Hyperionów to najgorsze kolumny jakie posiadałem , strasznie przereklamowane w prasie audio.

Kappy napędzam Cayin-em - A-70T mkII na lampach 6550

 

Mam Kappy, mam A70T, przewinęło się też u mnie sporo wzmacniaczy różnych.

O ile Tempo z rzeczonym Cayinem zagrały bardzo dobrze, to jednak nie jest to najlepszy partner do Kapp moim zdaniem.

8.2 np. są relatywnie proste w napędzeniu, ale z tym wzmakiem nie dostają skrzydeł. U mnie pojawiają się wtedy np. ograniczenia w przestrzeni, "nośności", "zebraniu" na basie, ogólnie szybkości kolumn. Próbowałeś może z bardziej właściwymi dla nich piecami?

Tempo i tak oceniamt dość wysoko ale... nie zastanawiałbym się jednak zbyt długo co wybrać (pozostaje sporo takich aspektów jak np. zróżnicowanie basu - tego Tempo moim zdaniem zabrakło).

 

Co do Hyperionów... jak pierwszy raz posłuchałem to podobały mi się ALE: sprzedawca zestawił je z bdb elektroniką, w bdb akustyce i odpalił bdb realizacje.

Po godzinie słuchałem Kapp na byle jakim źródle, byle jakich realizacjach, Kappy stały w malutkim pokoju wciśnięte w rogi, zastawione czymś nawet a i tak było duuużo lepiej niż z Hyperionów, praktycznie przerwałem zaraz odsłuchy i przywiozłem je do domu.

Długo mi zeszło zanim w rozsądnych dla mnie jeszcze pieniądzach znalazłem coś wyraźnie lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ma się dobry sprzęt, który nie strzela przy włączeniu na głośnikach i nie grzebie się przy kablach na włączonym sprzęcie, to naprawdę trzeba się mocno postarać, żeby zajechać Re 90.

U mnie grają codziennie od kilku lat i nic się z nimi nie dzieje.

Owszem jak ktoś ma zły wzmacniacz, który non-stop gra na przesterze, nie ma zabezpieczeń przeciwzwarciowych i innych przydatnych wynalazków, to czasami niedoświadczony użytkownik lub osoba lekkomyślna może narobić bigosu.

 

Przy końcówkach gdzie jest otwarcie na full mocy, trzeba w odpowiedniej sekwencji włączać i wyłączać sprzęt, zawsze na ściszonym do zera pre itd.

 

99% usterek pochodzi z winy użytkowników.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.