Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy.

Wpadłem na genialny pomysł aby odkurzyć sobie maskownice od moich 8.2, straciłem czujność i taki jest efekt... Kot stwierdził, że już kiepsko wyglądają te średniaki i należałoby się nimi zająć. 
Czy ktoś jest w stanie pomóc w reanimacji? 

 

DB67ACAD-BE14-4C33-83CA-49002E20DB89.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mateunio napisał:

Panowie potrzebuję pomocy.

Wpadłem na genialny pomysł aby odkurzyć sobie maskownice od moich 8.2, straciłem czujność i taki jest efekt... Kot stwierdził, że już kiepsko wyglądają te średniaki i należałoby się nimi zająć. 
Czy ktoś jest w stanie pomóc w reanimacji? 

 

DB67ACAD-BE14-4C33-83CA-49002E20DB89.jpeg

Koszt regeneracji 100 euro sztuka ale to już dwie trzeba robić więc 200 euro.

Druga opcja szukaj używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alien844 napisał:

Koszt regeneracji 100 euro sztuka ale to już dwie trzeba robić więc 200 euro.

Druga opcja szukaj używki.

Oczywiście w planach jest rewitalizacja obu głośników, używki nie wchodzą w grę, oczywiście pod warunkiem, że recon kity zagrają jak fabryka. 

 

11 minut temu, mariusz2165 napisał:

No i rozmowa z kotem konieczna. 

GnUj nie poczuwa się do odpowiedzialności...

12 minut temu, Alien844 napisał:

To kot jeszcze żyje ??

Jeszcze...

012C3855-DC92-4020-86CA-7A9AAC708366.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Dzisiaj moja lepsza połówka zwróciła uwagę, że okleiny na kolumnach znacznie się różnią, choć dla mnie to różnica nazwałbym ją kosmetyczna. Spojrzawszy na plecy kolumn, okazało się, że mają różne numery seryjne:

JI29-021523

JI29-021693
 

Czy przypadkiem nie powinny być „jeden po drugim”? 
 

Druga sprawa, po dłuższym obcowaniu z kolumnami, wyłapałem, że lewa wstęga gra ciszej niż prawa, czy różnica może wynikać z faktu iż nie są one sparowane, czy raczej coś ją boli?

PS: recon polydome z ebay. Nadaje się?

https://www.ebay.de/itm/333820863425?hash=item4db94623c1:g:e2EAAOSwzmZf0lXm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie się ktoś kto je miał i czymś napędzał to Ci powie. Na ogół dzielimy się doświadczeniem a nie wróżeniem ze szklanej kuli, ja doświadczenia nie mam mogę tylko powtórzyć że znajomy w Londynie karmi BETY Markami Levinsonami 23.5 i Krelami KSA 200

Może znajdzie się ktoś kto je miał i czymś napędzał to Ci powie. Na ogół dzielimy się doświadczeniem a nie wróżeniem ze szklanej kuli, ja doświadczenia nie mam mogę tylko powtórzyć że znajomy w Londynie karmi BETY Markami Levinsonami 23.5 i Krelami KSA 200

Pamiętaj o spadkach do około 1 ohm. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały przełom. Pomijając fakt kulawego średniaka uszkodzonego przez kota (czekam na nowe kopułki), w dalszym ciągu szukam wzmacniacza domowego, który zechce zacnie zagrać z 8.2, nie mniej jednak pojawiła się okazja aby wpiąć w system Luxman’a CM-4050, oczywiście jak to u mnie jest to konstrukcja dedykowana do car audio. Piec spięty w mostki, trzeba pozwolić mu się nagrzać i zaczyna robić robotę, góra i środek fajnie się otworzyły, no i w końcu pojawił się kick i bas, jest precyzja i „pływający” niski bas którego wcześniej nie byłem w stanie uświadczyć. Na źródle dalej Alpine CDA-7990R połączony toslinkiem do PXA-H900 i niegrający zasilacz serwerowy, LUX wniósł cały system na zupełnie inny poziom. Słuchamy ! 

8F8A2BBF-2457-4FEF-9F52-EC0EAF1D644D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy moich RS wciąż się dzieje, w końcu doszły kondensatory na górę: 

234e63454d5f8206.jpg

zastąpiłem ten 1 tymi trzema:

f6d99c4f417cad62.jpg

a tak to wyglądało od środka:

dcabe33ccd6daaab.jpg

i teraz:

8af0965f77e3bd06.jpg

Powiem tak, słucham od 2 godzin i gdy ktoś spyta czy warto wydać trochę więcej grosza na kondensatory do zwrotnicy odpowiem bez zastanowienia - TAK !!!

To na razie tylko HF, jeszcze średnie do zmiany i może bas choć tam naprawdę niczego nie brakuje a kondensatory trzymają parametry. Zresztą czego innego się spodziewać po kondensatorze w zwrotnicy który jest wielkości puszki po coli. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A przy moich RS wciąż się dzieje, w końcu doszły kondensatory na górę: 
234e63454d5f8206.jpg
zastąpiłem ten 1 tymi trzema:
f6d99c4f417cad62.jpg
a tak to wyglądało od środka:
dcabe33ccd6daaab.jpg
i teraz:
8af0965f77e3bd06.jpg
Powiem tak, słucham od 2 godzin i gdy ktoś spyta czy warto wydać trochę więcej grosza na kondensatory do zwrotnicy odpowiem bez zastanowienia - TAK !!!
To na razie tylko HF, jeszcze średnie do zmiany i może bas choć tam naprawdę niczego nie brakuje a kondensatory trzymają parametry. Zresztą czego innego się spodziewać po kondensatorze w zwrotnicy który jest wielkości puszki po coli. 
Nie ważne że kondensatory trzymają parametry. I tak nie pracują poprawnie. To samo było przy moich re90.
T.I były praktycznie nominalnych wartości ale nie grały jak nowe Ersy. Które z resztą miały od nominalnych wartości po parę uF odchyły.
Po tym doświadczeniu w wiem, że każdej starej kolumnie wymiana na bank nie zaszkodzi. A bas... to inny wymiar.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zobacz schemat R90 i RS2.5. 

Na te 6 kondensatorow na samą górę wydałem 1.5 tys zł. Drugie tyle dałem za średnie ( czekam na skompletowanie zamówienia ). Widzisz więc że koszty nie są przeszkodą i wydanie kolejnego półtora klocka na dół nie stanowi problemu. Jest tylko jedno ale... patrz pierwsze zdanie. 

W sekcji LF mam dwa razy 700 uF i raz 1100 uF. Pomiary profi miernikiem ESR pokazują około 0.06 Ohm. Pojemność odchylona o około 4 do 7 procent. Teraz wez data sheet dowolnego kondensatora o podobnej pojemności i sprawdź jego ESR. Dwa: RS2.5 wszystkie kondensatory ma na 100V znajdź więc takie i po trzy: bipolarne muszą być koniecznie. 

Główny problem jest taki, że takie pojemności to przede wszystkim kondensatory do układów zasilania i podpowiem Ci ze ESR sięga w nich nawet 2 Ohm, i są spolaryzowane a ich tolerancja wynosi około 30 procent. 

Ma to sens?? Po pierwsze uzyskam dużo gorsze parametry niż są aktualnie, po drugie jest udowodnione w praktyce ze nie ma to wpływu na polepszenie basu. 

Na koniec dodam że te kondensatory są stworzone przez Texas Instruments specjalnie na potrzeby Infinity. Ich wielkość (puszka 200 ml) i napięcie pracy 100V (przy maksymalnie jednej trzeciej tej wartości podczas pracy a na ogół przy 1/10 tej wartości) sprawia że są wieczne, jeżeli nie nastąpi mechaniczne uszkodzenie co pomiary ESR i pojemności wykluczyły. 

Wszystko inne wymieniam łącznie z 125 uF przy LF i MID. 

Jak spojrzałeś na schemat i wymieniałeś sam to wiesz ze u Ciebie te wartości kondensatorow są dużo mniejsze. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A teraz zobacz schemat R90 i RS2.5. 
Na te 6 kondensatorow na samą górę wydałem 1.5 tys zł. Drugie tyle dałem za średnie ( czekam na skompletowanie zamówienia ). Widzisz więc że koszty nie są przeszkodą i wydanie kolejnego półtora klocka na dół nie stanowi problemu. Jest tylko jedno ale... patrz pierwsze zdanie. 
W sekcji LF mam dwa razy 700 uF i raz 1100 uF. Pomiary profi miernikiem ESR pokazują około 0.06 Ohm. Pojemność odchylona o około 4 do 7 procent. Teraz wez data sheet dowolnego kondensatora o podobnej pojemności i sprawdź jego ESR. Dwa: RS2.5 wszystkie kondensatory ma na 100V znajdź więc takie i po trzy: bipolarne muszą być koniecznie. 
Główny problem jest taki, że takie pojemności to przede wszystkim kondensatory do układów zasilania i podpowiem Ci ze ESR sięga w nich nawet 2 Ohm, i są spolaryzowane a ich tolerancja wynosi około 30 procent. 
Ma to sens?? Po pierwsze uzyskam dużo gorsze parametry niż są aktualnie, po drugie jest udowodnione w praktyce ze nie ma to wpływu na polepszenie basu. 
Na koniec dodam że te kondensatory są stworzone przez Texas Instruments specjalnie na potrzeby Infinity. Ich wielkość (puszka 200 ml) i napięcie pracy 100V (przy maksymalnie jednej trzeciej tej wartości podczas pracy a na ogół przy 1/10 tej wartości) sprawia że są wieczne, jeżeli nie nastąpi mechaniczne uszkodzenie co pomiary ESR i pojemności wykluczyły. 
Wszystko inne wymieniam łącznie z 125 uF przy LF i MID. 
Jak spojrzałeś na schemat i wymieniałeś sam to wiesz ze u Ciebie te wartości kondensatorow są dużo mniejsze. 
Nie do końca rozumiem, co chcesz przekazać tym postem, ale z mojej strony mogę Ci tylko pogratulować, bo Twoje renowacje, są jak najbardziej bezkompromisowe i robione z głową.
Ja postanowiłem wymienić tylko bipolary i zobaczyć jak zmieni się brzmienie. Zmieniło, się bezsprzecznie najbardziej w sekcji basowej.
Co do kosztów, to były one o wiele mniejsze niż, Twoje, bo i koszt tych co Ty wymieniasz jest zupełnie inny. Ja tego trodzaju nie ruszałem w zwrotnicach.
Co do polipropylenow, znalazłem jedynie w USA Erse Audio, które miały takie wartości, że po złożeniu dawały sumarycznie wartości (przy oryginalnie założonej tolerancji jaka powinna być czyli 5%) dla pojedyńczych TI. I tak np 882uF składałem z 4x220. Oczywiście kupiłem miernik i pomierzyłem, polutowałem porządną cyną i tyle.
Po prostu warto to zrobić. Mam jeszcze 9.2 ale tam nie ruszałem zwrotnic i prawdę mówiąc męczy mnie to, bo tam o ile pamiętam na wejściu jest 2560uF i gdyby one były świeże to...aż ciężko sobie wyobrazić jakby zyskał bas.
Z innej beczki, ale to już na priv, chciałbym się Ciebie poradzić lub nawet poprosić o pomoc w sprawie korekty lakieru na jednej stronie kolumny re90, którą opaliło słońce i lakier skruszał. Pewnie miałbyś na to pomysł i sposób...e171d1748a93165d6434e843b9d53e92.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przekazać że... Nie zawsze wiek kondesatora ma wpływ na jego działanie 😁 Chcialem, szukałem i sprawdzałem. Nie znalazłem lepszego zamiennika a raczej zamiennika który miałby lepsze parametry. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chciałem przekazać że... Nie zawsze wiek kondesatora ma wpływ na jego działanie  Chcialem, szukałem i sprawdzałem. Nie znalazłem lepszego zamiennika a raczej zamiennika który miałby lepsze parametry. 
 
Ok. Panimaju. Ja nie szukałem lepszego, a identycznego. Wniosek mam jeden. Mimo założonej pojemności, którą trzyma bipolar po 30 latach, nie działa on prawidłowo, nie tylko pojemność ma znaczenie, a to jak pracuje pod napięciem. To też z wiekiem się zmienia i niestety nie znam metody jak tą pracę zbadać, czy działa prawidłowo czy nie. Jak widać, nie działa, nie pracuje jak trzeba.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna sprawa to u mnie zmiana góry przede wszystkim miała wyciągnąć co najlepsze stąd dobra folia z dodatkiem dobrej miedzi. Środek też będę mieszał. 

A wracając do góry, zobacz jak wygląda Twoje 100 lub nawet 300uF na zdjęciu. Dla porównania popatrz na tą konstrukcję:

Dodam, że to zielone to 100 uF na 100 V położone na moim 1100 uF na 100 V. 

eea3420ed8fee37d.jpg

cabdc6fbecd9df8c.jpg

Myślę, że teraz łatwiej zrozumieć dlaczego te potwory 1100 i 700 zostawiam na miejscu.

 

Co do lakieru to śmiało pisz i parę zdjęć podrzuć. Nie wiem czy to mój level ale zobaczę

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Kolejna sprawa to u mnie zmiana góry przede wszystkim miała wyciągnąć co najlepsze stąd dobra folia z dodatkiem dobrej miedzi. Środek też będę mieszał. 
A wracając do góry, zobacz jak wygląda Twoje 100 lub nawet 300uF na zdjęciu. Dla porównania popatrz na tą konstrukcję:
Dodam, że to zielone to 100 uF na 100 V położone na moim 1100 uF na 100 V. 
eea3420ed8fee37d.jpg
cabdc6fbecd9df8c.jpg
Myślę, że teraz łatwiej zrozumieć dlaczego te potwory 1100 i 700 zostawiam na miejscu.
 
Co do lakieru to śmiało pisz i parę zdjęć podrzuć. Nie wiem czy to mój level ale zobaczę
No ja foliowych nie ruszałem. Elektronik podpowiedział, że prawdopodobieństwo , że źle pracują jest nikłe, a koszt...sam wiesz.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mikellino napisał:

Mimo założonej pojemności, którą trzyma bipolar po 30 latach, nie działa on prawidłowo, nie tylko pojemność ma znaczenie, a to jak pracuje pod napięciem. 

 

Tutaj się troszkę nie zgodzę, w zwrotnicy raczej ma znaczenie to jak pracuje w zakresie swojej częstotliwości. To możesz sprawdzić na oscyloskopie lub dobrym miernikiem ESR z możliwością zmiany częstotliwości. Co do napięcia: Kondensator masz na 100V. Z wzmacniacza wychodzi przy 8 ohm i 10 W mocy około 14V, przy mocy 100W na zwrotnicę wchodzi 28V czyli do tych 100V jest naprawdę daleko. Te kondensatory są bardzo przewartościowane ale dzięki temu nie zabija ich temperatura. Druga sprawa u mnie te puszki są na wierzchu więc temperatura też im nie grozi. Dalej więc twierdzę że nie pracują źle i że konieczna jest ich wymiana.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.