Jump to content
zukzukzuk

Klub Infinity Classics

Recommended Posts

Guest

gonarek, 28 Lis 2006, 13:41

...jacys chetni? ;)...

A masz jakieś możliwości ?

niestety niz z tych rzeczy, a szkoda bo samemu tez by mi sie nieraz przydalo. linka podalem bo akurat trafiem na te aukcje pzregladajac ebay i pomyslalem, ze kogos moze to zainteresowac. celowo nie dalem tego do watku 'znaleziska na ebay i allegro' bo tam zwyczajnie utoneloby w 'hiendzie' za 200 zl.

Ja swego czasu sciągnąłem Infinity Kappa 8.1i - opłaciłem busa który kursował z Niemiec do Polski - przewoził osoby.

Guest

8815lukas

Robiłeś to dla siebie ?

Jeśli można wiedzieć to ile zapłaciłeś za transport i jak to załatwiłeś ?

jacch>

Jeżeli jesteś zainteresowany - może będę mogł pomóc w transporcie lub zakupie.

Zwłaszcza jeżeli chodzi o Infinity...

Pozdrawiem.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Nie trzeba jechac do Niemiec po zakup Infiniti.

Można kupic Infinity Sigma na południu Polski w komisie i to w bardzo przystępnej cenie 8000zł.

Jak by kogoś interesowało kupno to proszę na priv.

Pozdrawiam-Boguslaw

Bogusław>

Daj mi namiary na ten komis.

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

>zukzuk

przymierzasz sie do płenego 5.1 na IRS, czy po prostu nie potrafisz im sie oprzeć? ;)))

Cena jest niezwykle atrakcyjna.

Chciałbym zorientować się, czy są całe, albo czy był naprawiane ? A w sumie - przez chwilę miałem takie kino . Tylko brakowało wzmacniaczy... no i pomieszczenia...

Jeśli głośniki są OK - cena jest naprawdę super.

Tylko trzeba mieć jeszcze minimum drugie tyle na piec, co sie zowie...

Polecam !!!

Pozdrawiam.

post-7648-100002442 1170305776_thumb.jpg

gdybym mial inne pomieszczenie to pewnie sam bym sie skusil, ale przynajmiej w tej kwestii zycie rozwiazalo ten dylemat za mnie ;)

Co ty ?

U mnie w kurniku (16,5m) - a zagrały !!!

>zukzuk

jak twoj kurnik jest prostokatny to mialy szanse, niestety moj to prawie idealny kwadrat - nie bylbym w stanie zapewnic dpowiedniego dystansu kolumn od miejsca odlsuchowego. przy tak duzych skrzynkach rozsadne minimum pewnie to jakies 4m, do tego odleglosc od tylnej sciany z metr i jeszce troche za plecami... musalbym ustawic wszytsko diagonalnie albo sluchac z balkonu ;) jedno i drugie raczej malo wykonalne.

czy koledzy infinitowicze mogliby doradzic w kwestii minimalnej mocy potrzebnej do napedu. po rozczarowaniu wizualnym bety 50 ( ten plastik ) coraz bardziej zastanawiam sie na starszymi kappa. wzmasniacza nie wymieniam przynajmniej narazie, a moce zalecane na stronie infi class oslabiają. czy moj hk970 moglby zagrac jakos z kappami 8, czy za slaby i lepiej z kappami 7. pokoj 25mkw. a tak w ogole czy ktos cos moze o tym cos powiedziec https://ssl.allegro.pl/item143331686_infinity_studio_monitor_150_300w_103_db_krakow_.html

Moim zdaniem HK będzie zbyt słabym wzmacniaczem, a szczególnie pod serię KAPPA, nie ma znaczenia czy to Kappa 7, czy 8.

gonarek>>

Mylisz się.

Mój pokój to 4,10 na 4,15 !!! Czyli prawie kwadrat. Kolumny są oddalone ok.1 m od tylnej i 0,5 m od bocznych ścian. Ja siedzę gdzieś 0,7 m od ściany. Miejsca więc jest niewiele. A jednak gra.

Pewno, że im większy salon - tym lepsza przestrzeń.

Ale te "armaty" to brzmienie kulturalne i nie "przewalone".

Czy inczej kupowałbym Epsilony, które dysponują jeszcze większymi możliwościami.

U mnie, po wstawieniu Sigm, wszystko było zagrane o pół tonu wyżej, muzyka stała się lżejsza i klarowniejsza - chyba dzięki obudowie zamkniętej (po Kappie 8,2i, która nieźle dawała basreflexem)

Obym tylko kiedyś miał możliwość ustawienia ich w pokoju 25 m... to cieszyłbym się niesamowicie...

Pozdrawiam

blomin>

Na 25 m do Kappy powinieneś mieć porządne zasilanie. Pewno, że zagrają.

Tylko pytanie brzmi jak? Najlepiej byłoby sprawdzić przed kupnem...

Pozdrawiam

tu nie biega o pokoj 25mkwx3.2m.wys, tylko czy te ok. 80 watt da im rade, czy nie jest tak ze bedzie to grac jak jamnik z berlina zach. po ktore kiedys jezdzilem ( nawiasem mowiac prawie 20 lat temu - 2 wagony marlboro tam za jamnika ktorego opychalem tu i na imprezy prawie na miesiac bylo. ach co za czasy ), a moze jakis mniejszy model np. rs 6001e, z reszta byc moze wiosna skorzystam z zaproszenia zukzukzuka, wezme tego hk i podjade wyprobowac.

Odpisuje dla jacch-a:

ja po prostu w waliłem się w aukcję z Kappami 8.1i w której gość pisał że wysyła tylko w niemczech - na moje emaile nie odpowiadał - więc zadzwoniłem do niego i swoją łamaną angielszczyzną poprosiłem o nr.konta bankowego, i że odbiorę je osobiście - ale miałem na myśli że wyśle po nie busa - co zresztą zrobilem później wyczaiwszy które pasażerskie kierują sie w tamtą strone z czasem okazało sie że stały u Polaka w piwnicy, który wynajmował budynek od niemca(czy cos w tym stylu) i rozmawiałem już z nim, ale miałem problem z busem gdyż coś się przewoźnikom nie kwapiło z odebraniem tych kolumn tłumacząc że mają pełnego busa i musiałem wszystko odwoływać, w końcu posłużyłem się metodą kija i marchewki - opłacając kierowców - 20 ojro i szefa 40 ojro i poszło

pozdrawiam

poprostu tak mi sie spodobalo brzmienie bet 50, tylko te k**ewskie plastiki, brak nastaw +-db, jak podobho starsze infinity graja jeszcze fajniej to krolik nie daleko.

=>blomin

moim zdaniem HK jest za slaby na serie Kappa. Bedzie grac ale jak "jamnik z berlina zachodniego"

Witam wszystkich.

Wczoraj odbyło się u mnie "audiofilskie spotkanie", które przedłużyło się do dzisiaj godz. 5.00 !!!

Zjechali goście z całej Polski, a sprzęt z całego świata !!!

Jak grało ? Niech się wypowiedzą goście (chociaż nie wszyscy będą pamiętać).

W każdym razie - atmosfera była gorącą.

Szkoda tylko, że teraz będzie trzeba tydzień odsypiać...

Dziękuję za przybycie i ..."wysuszenie" kegi !!!

Pozdrawiam - Bogusław.

post-12827-100002328 1170305940_thumb.jpg

post-12827-100002329 1170305938_thumb.jpg

post-12827-100002330 1170305935_thumb.jpg

Guest discomaniac71

Panie Boguslawie jak Pan slucha po analogu PD 75 sugeruje wylaczyc czesc cyfrowa (na zdjeciu widac ze jest wlaczona) - wiem z doswiadczenia ze slychac roznice. Pozdrawiam.

Było coś dla ducha i ciała.

Jeden gość chyba się zakochał... Może kiedyś dołączy do posidaczy głośników Infinity...

post-12827-100002325 1170305947_thumb.jpg

post-12827-100002326 1170305944_thumb.jpg

post-12827-100002327 1170305942_thumb.jpg