Skocz do zawartości
IGNORED

Do szczęśliwych (!) właścicieli Haydnów


KoRnik

Rekomendowane odpowiedzi

No, pewnie jest Was tu trochę na forum drodzy Haydnkowcy:-) Nie pamiętam już dokładnie kto poza Sovajazzem ma monitorki Vienny, więc ptanie (a właściwie prośbę) kieruje do wszystkich.

 

Jak zapewne wiecie, spodobały mi się te smerfy, a że dzisiejszego pięknego dnia sprzedałem swoje B&W DM303, chciałbym już coś kupić (och, jak mnie korci!) Najprawdopodobniej będą to właśnie Haydny, bo mam takie przeczucie, że z Creekiem będą się świetnie uzupełniać. Co do ich charakteru jestem całkowicie przekonany - odpowiada mi i kropka. Mam tylko wątpliści, jak to zagra w moim pokoju - 13m2. Opowiedzcie mi coś o tym, jak wasze Haydny są ustawione i w ogóle jakie macie wspomnienia z instalowania ich w pokoju. To tyle, co chciałbym wiedzieć. Z góry dziękuję i pozdrawiam:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam pokoj podobny metrazowo do twojego, ale raczej szeroki niz dlugi. U mnie osobiscie stoja Vienny na dluzszej scianie, blisko (zbyt blisko) tylniej sciany. Miejsce do odsluchu mam w ok 1.5 metra od glosnikow (inaczej sie nie da) i szczerze powiem ze jestem bardzo zadowolony. Ich rozstaw to tez ok 1.5 metra miedzy soba. Chwile trzeba poeksperymentowac, bo przez 2 dni staly sobie na wprost i nie robily takiego wrazenia jak po ich niewielkim przesunieciu ku srodkowi. Ale ktor co lubi - ja lubie jak dzwiek dociera do mnie wprost, moze w tym ustawieniu stereofonia troche traci, ale nawet tak, ten male monitory sa w stanie udzwignac nie powiem - nawet symfonie Mahlera. Innego ustawienia nie badalem (bo nie mialem jak), ale jesli lubisz uwazne sluchanie, to wedlug mnie to bedzie dobry wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz jak?! - spytala Hienka z grozna mina.

Ja wywalilam z pokoju biurko i zdemontowalam pol regalu.

Zmiescilo sie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>okno

Pembroki to niezly wybor... jakos mi sie tak w zyciu uklada ze caly czas mam (tzn. wybieram) castle (kendal, severn, harlech). W dodatku przez dlugi czas graly na creeku 4330. Nie wiem jak a50 ale 4330 czy 5330 z castlami to niezle polaczenie, w ogole creeki graja fajnie - swietnie np. wyszedl mariasz creeka z living voice'ami (tymi najtanszymi). W ogole odnosze wrazenie ze castle sa niedoceniane przez rodzimych audiofili - moze to wina dystrybutorra a moze po czesci nie zawsze przychylnych ocen w prasie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interkonekt bede mial Ixosa 102 lub Audioquest Copperhead- zobacze jeszcze. A glosnikowe- mam Jamo Flat 2x2.5mm2, ktory wydobywa mi naprawde swietne dzwieki (nie bede sie rozpisywal bo pewnie czytales w opiniach o tym kablu).

Castle bede mial pewnie za jakies 2 tygodnie. Dlugo musze czekac.

hejka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bratpit: ja też lubię brzmienie Castli, zwłaszcza Harlechów ; ))

To tak piszę na pocieszenie, żeby widać było, że jest nas (miłośników Castli ) wiecej.

Też uważam, że są w Polsce niedoceniane. Mało znane (?)

Czemu tak jest, można by spekulować.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haydny mam właśnie do sprzedania, patrz ogłoszenia

Grały w pokoju 25 m^2, 2,7m wys.

Przy mocnym wzmaku (ECI2) wypełniały go całkowicie dźwiękiem a nieco "wytłuszczony" bas się poprawiał, na ciężkich standach był nawet całkiem dobrze kontrolowany.

Pokój słabo wytłumiony więc góra była ostra nieco, ale to do korekty adaptacją akustyczną.

Ponieważ miały duużo miejsca dookoła pokazywały ładną stereofonię.

Kupiłem je (a nie dynaudio d40) ze względu na specyficzną romantyczność wokali i uważąm że wybór był w 200% trafiony.

Dobra elektronika, kable i precyzja ustawienia powodują że Haydny grają naprawdę ładnie. Dopiero niedawno zmieniłem je na kolumny za duużo większe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Haydny mają takie same przetworniki, jak ponad dwukrotnie droższe Mozarty, których o mało co nie kupiłem (bass reflexy z tyłu, niestety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no, no, no

Różnią się zasadniczo kopułką:

w H jest to Seas (najsłabsza rzecz w H) - była kiedyś seria LE z lepszą kopułką (scan speak?) ale nie trafiłem nigdzie

W M jest to chyba dynaudio lub scan speak (nie pamiętam dokładnie) ale przetwornik o klasę lepszy - częstotliwość podziału jest przesunięta znacznie niżej, a wysokie tony i górna średnica to wg mnie najwięszy atut M. W porównaniu do H są kompletnie czarujące i przepiękne

Miałem oba głośniki na raz w domu z 1,5 mies temu - na górze dzieli je przepaść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Okna.> a propo Audioquesta Copperhead. testowałem w domu ten kabelek. pierwsze wrażenie ciekawe,niezły bas ,pełna kultura,właściwie brak zastrzeżeń. Jednak wyrażnie ogranicza stereo, jest to jego największy problem,dzwiek przywiązał się do głośników i nici z wielowymiarowości muzy Watersa. Jest idealny do ostrego rocka trzyma wszystko w ryzach. słuchałem na zmiane z vdh first ultimate. AC jest dużo szybszy i jasniejszy.to naprawde dobry kabel ale ze względu na ograniczenie stereo nie jest to mój faworyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> antoś, a zachowując charakter i zalety AQ C., to jaki sygnałowe byś polecił, które grają przestrzennie ?

Na przestrzeń jestem zawsze łasy i ciągle głodny ; )) Takie już mam zboczenie ; )) Nigdy mi jej dość.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ustawieniem było tak - postawiłem byle jak (w miejscu H) i od razu zagrało dobrze - potem suwałem i już lepiej nie było. Nie sądzę żeby były szczególnie kłopotliwe (wbrew recenzjom), ale u mnie jest dużo miejsca 1,2m z tyłu, po 1m z boków i 2,8-3 pomiędzy głośnikami, a utawianie H było przedtem długo optymalizowane.

Przestrzeń: dużo obszerniejsza nie jest, jeśli to głównie do tyłu, ale pojawia się znacznie lepsza lokalizacja planów i stanowisk muzyków (np na dobrze nagranym chórze można powiedzieć ilu śpiewaków jest w którym głosie i jak głosy stoją względem siebie - wyżej, niżej z tyłu z boku itd)

Uderza natomiast pewne szczególne podejście do akustyki nagrania: każde ma własną, bardzo przekonującą aurę akustyczną, ale wyrażnie słychać "zrobione" piękno, romantyczny, słodkawy czar kopułki wysokotonowej, jest to doprawdy urzekające (jak dla mnie) ale nie prawdziwe. Dotyczy to i wokali i wyższych instrumentów - żadnych szorstkości i ostrości, nawet jeśli powinny być.

Bas: schodzi nisko i jest nieco poluzuwany (to efekt rezonansów w moim pokoju), ma wyraźną tendencję do wpadania w rezonans na 80-100Hz - chyba kwestia strojenia obydowy, jak się to opanuje korektą akustyki pokoju to pie... jest niezłe. Rage Against the Machine stopą perkusji łeb urywa, a kontrabas ma pudło właściwej wielkości i puste struny masują żołądek jak na żywo. Ale myślę że jest trochę miękkawy co dobrze komponuje się z delikatną i romantyczną resztą.

Mozarty mają duszę. Naprwdę prawie je kupiłem, ale postanowiłem nie działać pod wpływem impulsu i kupiłem w końcu inne (w ciągu 5 godzin od pierwszego usłuszenie)... ale to już inna historia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pw: ależ mnie zaintrygowałeś. To co kupiłeś ? I z czym to wszystko aktualnie u Ciebie gra ?

Jak nie chcesz publicznie to poproszę na priva.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea

Sprzęt podówczas to: ECI2 (i tak już długo zostanie, lubię ten wzmacniacz choć są lepsze), Micromega 6 (właśnie się sp.... transport), Siltech SQ28 i Flatline Gold + własne kombinacje z prądem.

Teraz mam Harbethy. Więcej na priva, może być czat na stronie, wchodzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, pw ? To ja tu tu sobie cichcem w myślach zestawiłem, a Ty to po prostu praktycznie miałeś i słuchałeś...

List od Ciebie otrzymałem piękny, sugestywny i treściwy. (Ale mnie wzięło...)

Chyba już nic dzisiaj nie napiszę z wrażenia. Muszę ochłonąć. Serio.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to mają szczeście

 

szkoda, ze inni nie dostąpili tej godności

widać są lepsi i gorsi forumowicze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.