Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy - ranking


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie mozna i tak ale takie gosniki trzeba nawijac samemu - co nie jest az tak trudne ale jakos do tych ruskich duzych lamp nie mam zaufania. Charakterystyki tych ruskich tez jakies rozjechane? byc moze beda tansze od e88cc ale te beda sluzyc 20-30 lat bez awarii a ruskie to niestety kilka lat. Na e88cc latwiej zrobic stabilizacje punktu pracy np. automatyczna dla kazdej sekcji osobno kotodowy wystabilizuja ja doskonale co da w efekcie mala rez katodowa dla calosci i duza moc. Dla pojedynczych triod tak mala rezestancja nie wystarcza bo ni eustabilizuje punktu pracy. A wieksza spowoduje straty mocy. Kurcze czy ja musze wam wszystko pisac? musicie jednak przyznac ze w lampach to jestescie matoly no nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw podziekowania dla Robtango!!!

Siemens Cca- jest świetna. Barwa, szybkość i dynamika odrzutowca:) Nie wyobrażałem sobie takiej dynamiki- podobna jak live:)

Tak więc moja lista do cd.: Siemens Cca, Philips 88 SQ, ...... nic, Jany, Tesle, itd.

 

Odnośnie JJ- przestrzegam przed kupnem odrzutów EL34 jakie nam serwuje Voice. Dziś znów padły mi dwie. W ciągu półtora roku na zakupionych 10 lamp od Voica JJ zostały tylko dwie sprawne. To istny szajs ze śmietnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testuję w pre kilka par lampek E88CC różnych producentów. Z ostateczną opinią wstrzymam się jeszcze jakiś czas. Na początek polecam znaną pewnie stronkę - coś w temacie tych lampek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze pamietac o tym co napisalem wyzej e88cc sq najlepsza do ukladow z nfb. Byc moze pasywki bez nfb beda lepsze na innych. Choc bardzo duzo zalezy od punktu pracy czyli Ja i Ua lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys takie lampy jak e88cc SQ robily wielkie koncerny z ogromnym budzetem i dostepem do specjalnych materialow dzisiaj lampy dlubia jakies male fabryczki ktore maja problemy nawet z proznia. Wiec lampy takie jak e88cc trzeba szanowac bo juz nic lepszego sie nie kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze by mi koledzy pomogli z tym hybrydowym wzm? chce cos fajnego machnac ale nie wiem czy to co teraz szyje juz jest wymyslone? bo jesli tak no to wiecie troche powietrza by ze mnie uszlo no nie? tak na powaznie to sa jakies info na temat hybryd oprocz oczywiscie hybrydy kargula? szczegolnie chodzi mi o thd moc i inne ale na jakies sch tez bym rzucil oczkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e88cc maja pewna wade jak dla mnie. troche niskie wzmocnienie tylko 30x. To moze byc troche malo gdyz na nfb dla linearyzacji wtornika wyjsciowego zostaje malo do korekcji. I trzeba bedzie zrobic bardzo liniowy wyjsciowy i zostac przy nfb dla calosci niskie np. 26dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki C.Johnson (czlowiek zwiazany z www.partsconnexion.com oraz starym Sonic Frontiers) uwaza ze 6H23 sa lepsze od Philipsa SQ, czyli jak zwykle zdania sa podzielone. W moim pre siedzi 8x 6n23p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego zasilanko pewnie tez mozna skopiowac... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy e88cc SQ sa juz rzadkie i drogie. Wiec zastosowano radzieckie tanie i dostepne. A dla potrzeb marketingu dodano taka ciekawa opinie. Niestety bardzo wiele zalezy od punktu pracy lampy. I takie proste wymienianie lamp na typ podobny moze sie konczyc gorsza praca dla tych nowy-badanych. Czesto nawet napiecia sie zgadzaja ale nie znaczy to ze punkt pracy jest prawidlowy dla danego typu lampy.

Ogolnie o lampach mozna powiediec trak. Im mniejsze jest roa tym lampa do celow audio jest lepsza. Szczegolnie dotyczy to lamp mocy zasilajacych trafa w se i pp. Wystarczy policzyc ile Henrow potrzeba dla lamp o impedancji wyjsciowej 5k a tych 200-300om. Roznica jest bardzo duza. I trafa o malej indukcyjnosci latwiej nawijac nie trzeba sekcjonowac itd. Tak wiec tioda o malej roa np. 300b bedzie lepeij grala od 6L6 polaczonej nawet w uklad triody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ABs

 

Ciekawe co by sie stalo (dzwiekowo) jakby wszystkie te CZARNE Soleny

zastapic BIALYMI cynowymi Multicapsami SN, albo SREBRNYMI V-capami OIMP ! :))

 

Jakie wartosci/napiecia maja te Soleny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>senicz "Wiec zastosowano radzieckie tanie i dostepne."

Oryginalnie byly zainstalowane 6922 (6DJ8 types).

 

>Vlad

pewnie nie byloby slychac tak bardzo roznicy, bo nie wszystkie widoczne na zdjeciach kondensatory sa krytyczne dla dzwieku, natomiast jak widzisz na gornym zdjeciu takie mniejsze 4 czerwone okragle, te to owszem, zmiany sa bardzo duze, szczena opada ;-)

Wszystkie polipropyleny sa na 400-600V, te 4 krytyczne 3uF, pisalem o nich w watku kondensatorowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote i niedziele bede robil hybryde na e88cc ale podmienie na inne odpowiedniki mozenawet na te ruskie jak mam? a ze lamp mam od ciula wiec nie wiem co mam. Kupowalem jak glupi na wage. Ostatnio sporo potluklem bo mi wielkie pudlo z lampami spadlo z szafy. nawet nie patrzylem na straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj prywatny ranking wygląda obecnie tak : 6N1P EV=> E88CC tesla=> E88CC Philips SQ=> 6N23P

Oczywiscie wszystkie lampy to NOS . Na początku nic nie wskazywało że ruskie 6N23P po 5zł szt zagrają

lepiej niż SQ , ale dopiero po wyrzaniu pokazały swój lwi pazur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zorro

twoim zdaniem jaka jest roznia dzwiekowo miedzy sq a 6n23, czy z sq jest bardziej pelne, tluste, nasycone, takie "typowo lampowe i cieple", gora bardziej brudna + przymglona srednica, natomiast 6n23 bardziej otwarte, szybkie i transparentne, jak z barwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekawy opinii. Posiadam jedne i drugie, a także trzecie i czwarte (piąte leżą w kartonie).

Wkładam raz drugie, a raz trzecie i nie jestem pewien, które mi się bardziej podobają??? :)

Dzisiaj podobno pozbyłem się Tesli na korzyść Thungsramów, jak się dowiem czy to prawda, to napiszę jak dostanę z powrotem przedwzmacniacz jak grają.

Zagmatwane - dla mnie ani trochę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam i gówno:) ani mądrzejszy ani więcej wiedzący:)

 

W swoim CD mam jedną z trzech lamp z grezmołami chińskimi. Dopatrzyłem się przez lupę oznaczenia 6N4 bez dodatkowych liter. W sieci znalazłem, że jest to odpowiednik np.12AX7 Mullarda. Wymieniłem na Mullarda, ale raz- słabo się żarzy i gra gorzej od chinola z mniejszą dynamiką itd. Rozpocząłem szukanie i dodałem na końcu literkę P czyli symbol 6N4P- wyskakuje ze jest to rosyjski odpowiednik lampy 12AY7 oraz polskiej ECC81.

Czy może ktoś posiada wiedzę w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kierowac sie pomiarami o duzej rozdzielczosci albo slepymi testami. Jak rozumiem koledzy slepych testow nie robili? a najlepie zrobic slepe testy na dwoch identycznych preampach z ustawieneim punktu pracy odpowiednie dla kazdego typu lamp. takie zwykle wsadzanie i wyciaganie najczesciej konczy sie klopotem. Czyli brakiem definicji kto za to odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->zorro

Mam nadzieję, że nie porównywałeś tej 6n1p z pozostałą grupą bez zmiany wartości rezystorów katodowych lub anodowych, bo jeżeli tak takie porównanie nie za bardzo ma sens. To zupełnie inna lampka, mająca tylko takie same wyprowadzenia jak e88cc. 6n1p to przede wszystkim lampka wysokonapięciowa, z której da sie coś sensownego wycisnąć tak od 150V na anodzie (~ -2V na siatce, 4mA), e88cc z powodzeniem może pracowac już od 70V.

Po odpowiedni zaaplikowaniu moim zdaniem 6n1p nie daje szans żadnej e88cc, chyba, że ktoś preferuje lekko wyostrzoną górkę i górnę średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam preamp wykonany wg. "pewnego projektu-kopii:):)" opracowanego pod kątem 6N1PEB i jak do tej pory "chyba" żaden inny pre nie ujął mnie tak jak ten:) i to na tych lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Zydelek

Chińczycy bardzo często w lampach własnej produkcji obcinają ostatnią literę oznaczenia, ale czy tem razem obcięli właśnie "p" - kto ich tam wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczach Vincenta najgorszą z możliwych rzeczy jest nieprzewidywalność :) Co egzemparz to ianczej umieszczane i inne lampy. Vlad twierdzi że można dostać "kota" i ma wtym 100% racji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niechętnie będę się wypowiadał w temacie wpływu poszczególnych lampek na brzmienie. Dopiero gdy przedobię pre na wersję z zasilaczem anodowym z prawdziwego zdarzenia tzn z aktywną stabilizacją, a nie jak dotychczas C-R-C-R będzie można coś powiedzieć.

6n23p są dobrymi lampkami z muskularnym basem i niezłą górą. Brakuje im nieco średnicy i wyrafinowania w tym zakresie, ale to znowu może być wina aplikacji. Na pewno Mulardy i Philipsy SQ grają lepiej na średnicy, natomiast góra i dół są już dyskusyjne. 6n23p oraz 6n1p są niewątpliwie najbardziej dynamiczne z grona dotychczas testowanych (Tesla, Philips SQ, Mullard, Tungsram, Valvo, 6n23p, 6n1p) i mają doskonały bas.

Wszystko co mówię jest obarczone tym samym błędem - tzn nie zmieniam nic przy zasilaniu (największy błąd popełniam przy 6n1p). Anodowe i żarzenie ustawiałem pod Tesle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.