Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning - Grindig Fine Arts A9000


Ola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma w tym modelu nic skomplikowanego podczas regeneracji elementów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I tak i nie - kwestia umiejętności, raz że trzeba go całkiem rozbebeszyć żeby dostać się do selektorów wejścia i pętli magnetofonowej to jeszcze ścieżki są dosyć podatne na odparzenia (przynajmniej w moim egzemplarzu). Dorzucam link do opisu czyszczenia selektorów (może już było wcześniej):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gorgbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt troche wprawy potrzeba ale da sie to zrobic, a gość na stronie pisze ze nie da sie ich rozebrać i zlozyc ponownie, na kanale mam chyba 20 min poradnik jak je rozebrać i zlozyc krok po kroku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Panowie ile waży A-9000 niektóre źródła podają 13,5 kg i miał ktoś z was styczność z topowym modelem A-9009 bardzo mało informacji o nim wzmacniacz w swoim czasie miał ocenę "absolute spitzenklasse" w towarzystwie m.in wzmacniaczy Accuphase może ktoś coś o nim napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2019 o 14:37, Dune napisał:

Panowie ile waży A-9000 niektóre źródła podają 13,5 kg i miał ktoś z was styczność z topowym modelem A-9009 bardzo mało informacji o nim wzmacniacz w swoim czasie miał ocenę "absolute spitzenklasse" w towarzystwie m.in wzmacniaczy Accuphase może ktoś coś o nim napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co - ktoś je sprzedaje "na wagę" ? ? W wikipedii napisali że waży 13,1 kilo, niemal na pewno z "deskami" po bokach.

A-9009 jest stosunkowo rzadki z uwagi na abstrakcyjne ceny w necie. Sam wzmacniacz jest zmodyfikowanym A-9000 z wbudowanym przetwornikiem. Założę się że ten przetwornik jest zjadany na śniadanie przez jakikolwiek nowoczesny niedrogi przetwornik zbudowany przez "uczciwą chińską firmę".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gorgbig napisał:

Założę się że ten przetwornik jest zjadany na śniadanie przez jakikolwiek nowoczesny niedrogi przetwornik zbudowany przez "uczciwą chińską firmę".

Podwójny TDA1541 S1 (Silver Crown) - nawet zaledwie "dobra" implementacja prawdopodobnie zjada te uczciwe, chińskie DAC nim udadzą się na śniadanie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomekkk1 napisał:

Podwójny TDA1541 S1 (Silver Crown) - nawet zaledwie "dobra" implementacja prawdopodobnie zjada te uczciwe, chińskie DAC nim udadzą się na śniadanie... ?

Niestety, TDA1541 są ok, ale są też już trochę zabytkowe (pojedynczy S1 ma zaledwie 95 dB THD+N, rozdzielczość 16-bit) . Nie można zapominać też o potrzebie odświeżenia 30-letnich kondensatorów, w sekcji cyfrowej również ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gorgbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poprzestałem na "dobra". Sama dynamika, stosunek sygnał/szum to nie wszystko. Ja używam DAC na TDA1543, który według wielu żadną rewelacją nigdy nie był. A tu proszę - u mnie gra jak młody Bóg i nie myślę o innym ?

Co do kondensatorów to pomińmy tą kwestię. Znane mi są przypadki ponad czterdziestoletnich urządzeń, gdzie ich kondensatory nie wykazywały zużycia. Znam też takie (np. wzmaki NAD i Jamicon wewnątrz nich ), gdzie padały po kilku latach... Zatem zbyt rozległy temat by wykazać która z opcji sprawdziła się tu i teraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomekkk1 napisał:

Dlatego poprzestałem na "dobra". Sama dynamika, stosunek sygnał/szum to nie wszystko. Ja używam DAC na TDA1543, który według wielu żadną rewelacją nigdy nie był. A tu proszę - u mnie gra jak młody Bóg i nie myślę o innym ?

Co do kondensatorów to pomińmy tą kwestię. Znane mi są przypadki ponad czterdziestoletnich urządzeń, gdzie ich kondensatory nie wykazywały zużycia. Znam też takie (np. wzmaki NAD i Jamicon wewnątrz nich ), gdzie padały po kilku latach... Zatem zbyt rozległy temat by wykazać która z opcji sprawdziła się tu i teraz ?

Mam starego cd philipsa na 1541A i też daje radę.  Kondensatory nie wymieniane ? ale i tak podpiąłem do zewnętrznego daca bo akurat miałem (DIY). Chodzi mi o to żeby niekoniecznie nastawiać się na kupno drogiego a-9009  z myślą "o jakiego ja bede miał hajenda" z super przetwornikiem za grubą kasę, gdzie wiele rzeczy może się przydarzyć, jeśli już coś nie dolega, tylko rozważyć choćby A-9000 który powinien być zdecydowanie tańszy i dokupić nowoczesny przetwornik z różnymi "ficzerami" typu usb, dsd czy czego dusza do szczęścia zapragnie. Akurat sprawdziłęm na OLXie - A-9000 - 500 zeta, A-9009 - 3800 .....  delikatnie mówiąc... jest różnica.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A-9009 - 3800 .....  

pomyłka - to cena CD-9009.

A-9009 był w kwietniu za 2600, po przejściach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gorgbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, a wszystko i tak winno się najpierw osłuchać - nawet gdy nader wszystko chcielibyśmy ten droższy model. Kwestia różnic (lub ich braku) to tylko jedna z kwestii decydujących o zakupie. Są też inne, istotne z innego punktu widzenia. Niektórym wystarczy słowo=klucz: "legenda" i patrzą na cenę poprzez inny pryzmat. Trzeba im to odbierać? Sadzę że nie koniecznie ?

Około £880 - taką cenę widziałem dziś na eBay za A9009. Przyjmijmy więc że mówimy o 4200zł. ? Byłeś więc blisko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomekkk1 napisał:

Zgadza się, a wszystko i tak winno się najpierw osłuchać - nawet gdy nader wszystko chcielibyśmy ten droższy model. Kwestia różnic (lub ich braku) to tylko jedna z kwestii decydujących o zakupie. Są też inne, istotne z innego punktu widzenia. Niektórym wystarczy słowo=klucz: "legenda" i patrzą na cenę poprzez inny pryzmat. Trzeba im to odbierać? Sadzę że nie koniecznie ?

Około £880 - taką cenę widziałem dziś na eBay za A9009. Przyjmijmy więc że mówimy o 4200zł. ? Byłeś więc blisko ?

Na słowie-kluczu "legenda" najlepiej wychodzą handlarze, jak zwykle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem A-9009 za 2tys... okazał się on być totalnie grzebany po odpakowaniu paczki zobaczyłem przez górną wentylacje coś co mnie zszokowało zamiast wspaniałych czterech głównych kondensatorów złotych ROE ktoś tam wlutował jakieś badziewne kondy firmy Jamicon... chyba ze dwa razy mniejsze od oryginalnych...normalnie płakać się chce. Mało tego w okolicy tranzystorów jakieś nasmarkane luty i połączenia kabelkami :( po prostu straszne jak tak można, wzmacniacz cały spryskany czymś wszech obecny klej glut do kondów z wielką obawą włączyłem go słychać zniekształcenia i wzmacniacz nie ma mocy do godz 12 gra średnio głośno jakby któreś z tranzystorów było uszkodzone. Nie mogę pokazać zdjęć środka bo są plomby a wzmacniacz idzie do zwrotu. Ta się cieszyłem że go będę miał a tu coś takiego :(

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o wagę to pytałem z ciekawości w odniesieniu do A-9009 bo ten jest znacznie cięższy niespełna 19kg jednak teraz i tak to nie ma znaczenia... Ceny na ebay za A-9009 są po profesjonalnej i przemyślanej renowacji z wymianą wszystkich kondów, normalne oryginalne A-9009 były tam w cenach 2-2,5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno model A-9009 był zaledwie droższy o 200marek od A-9000 to jest "tylko" poprawiony nieco ulepszony A-9000 więc bez przesady, że jest to nie wiadomo jak lepszy wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda kupowanie od handlarzy ludzie nie mają wstydu takie coś wystawiać z opisem 100% sprawny szukanie jeleni na te legendy trwa... ja sam miałem trzy sztuki A-9000 tylko jeden z nich był w miarę dobrym stanie, a i tak musiałem go rozebrać do goła i wyczyścić dokładnie rozbierając selektory, potencjometry. Swoją drogą ten A-9009 nie jest wart 4tys chyba kogoś pogięło niedawno na allegro sprzedał się Accuphase E-302 za 4tys po renowacji sprzęt który do niedawana posiadałem 3800DM w 87r ten A-9009 2200DM w 91r. Na ebay.de też nie lepiej kiedyś pytałem tam o A-9000 o oryginalność to się dowiedziałem że każdy tranzystor mocy z innej parafi, a gość twierdził że nie słyszy różnicy w brzmieniu,  jeszcze osoby które uszkadzają te wzmacniacze z własnej głupoty przeciążając je i później dają do drutowania januszą serwisu należało by za jaja powiesić za to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.01.2020 o 18:57, Dune napisał:

Panowie skąd kupujecie żaróweczki od podświetlenia frontu i gałki do A9000/ 9009??

Znikąd. Mam przerobione na ledy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2020 o 18:57, Dune napisał:

Panowie skąd kupujecie żaróweczki od podświetlenia frontu i gałki do A9000/ 9009??

Gość z Youtube Retro Audio ma podobno wszystkie żaróweczki świata.Kiedyś wykupił potężne zapasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dorabiał ktoś drewniane boczki do tych Grundigów? moim zdaniem ten sprzęt dużo traci na wyglądzie bez nich, a z tego co widzę większość fine arts  jest już ich pozbawiona...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Zna ktoś pewne źródło z którego można kupić oryginalny STK 3152 III ? u mnie w A9009 jest podróbka i przegrzewa się, nie da się przytrzymać palcami tej blaszki za STK bo parzy i wzmacniacz wyłącza się po 15-20 min grania, jak mu dam wiatrak phanteks 140mm :-) to gra od rana do wieczora bez problemu, a kolumny mam z łatwym 7ohm min spadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2020 o 20:12, Dune napisał:

Zna ktoś pewne źródło z którego można kupić oryginalny STK 3152 III ? u mnie w A9009 jest podróbka i przegrzewa się, nie da się przytrzymać palcami tej blaszki za STK bo parzy i wzmacniacz wyłącza się po 15-20 min grania, jak mu dam wiatrak phanteks 140mm ? to gra od rana do wieczora bez problemu, a kolumny mam z łatwym 7ohm min spadkiem.

 

Dla ewentualnej informacji załączam link - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest tu trochę informacji o podróbkach, szczególnie pomocny w odróżnianiu jest post #5.

Poza tym są tam projekty wykonania płytek zamienników STK3102.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam obecnie 6 płytek stk3102 replacement wg. w.w. projektów dzięki uprzejmości użytkownika schillg11, który zgodził się je wysłać. 

Na razie zabieram się za kompletowanie części elektronicznych - zamówię więcej kompletów; jak najlepsze elementy będą pozyskane. 

Są 4 płytki zielone /te grubsze z 2018

2 płytki czarne /cienkie 2019

Na pewno płytki aluminiowe będą lepsze, ale myślę że jak na te krzemowe, co mam,  da się od przodu gruby (ale dobry) termopad i radiator + ew. od tyłu dodatkowy radiator na paście (+ lekko chwycone termo klejem po bokach) to też będzie git. 

Temat o stk z diyaudio sledze od konca zeszłego roku. Kupiłem uszkodzonego Philipsa fa960 (miał być sprawny) jakoś na początku tego roku na olx (fa960 trafia się raz na 3 miesiące) więc wiedza o tych zamiennikach się przydała (może nawet lepiej bo będzie "na zicher"). Z racji interesującej mnie barwy (mam też fa880) i po przeróbkach - niezłej trwałości fa960 - chce to zrobić konkretnie i na lata. 

Z racji że na forum wchodzę przewaznie jak kupuje wzmacniacz (albo kolumny), dla niecierpliwych podaje kontakt do siebie: 690249256 albo [email protected]

Na razie stk jest w produkcji. zamieszczę post z zdjeciami po lutowaniu, po zmontowaniu i opinię jak to gra i czy się grzeje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Panowie czy ktoś jeszcze gra na tych Grundigach? :-) ostatnio zabrałem się za czyszczenie tych małych isostatów alps w A9000 i chciałbym też to zrobić w A9009,  rozbieranie czyszczenie i składanie nie jest tak tragiczne jak samo lutowanie w tym wzmacniaczu.. ścieżki są podatne na odchodzenie zwłaszcza jest problem gdy piny są zagięte, jest na to jakiś sposób? a tak w ogóle jakiego rodzaju cyny należy używać w tym wiekowym sprzęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )                           65e6788.thumb.jpg.693f731c5301d405ccafb9dbcbcdf406.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam odsysacza OD-25,   skończyłem już z tymi małymi alps wszystkie 8 udało się wyczyścić, a były czarne jak smoła w środku wystarczyło użyć vavoline contact cleaner drobny papier ścierny później kąpiel w ipa pędzelek i na końcu zabezpieczyłem wazeliną tech wszystkie sprawziłem i działają jak złoto bez trzasku, niestety nie obyło się bez wpadki przciski loudness mnie pokonał zmiażdżyłem blaszki stykowe :-/ na szczęście mam trochę złomu z tych Grundigów, ale tego ostatniego chyba nie będę już ryzkował nie używam louness, a ten akurat nie trzeszczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wymieniałem wszystkie kondensatory to też używałem starego odsysacza w stylu tego OD-25, poza tym też "aktywnego" odsysacza (z grzaniem). Nie obyło sie jednak bez wpadek bo scieżki naprawdę są delikatne. Myślę że wspomniana przez Panterke tasiemka jest najbezpieczniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zainwestować w tą taśmę  jak również w dobrą stację lutowniczą, ten A9000 który mam jest cały czas na fabrycznych kondensatorach, ale on jest całkowicie bezgłośny zero szumów przy przystawieniu do ucha wyskotonówki jaki i trafa dosłownie cisza jak makiem zasiał, aż dziwne większość vintydżów mniej lub bardziej brumi, poprzedni właściciel zrobił bardzo ważną rzecz został usunięty klej pod wszystkimi kondami  i zostały wymienione rezystory na płytce zasilacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.