Skocz do zawartości
IGNORED

ARTA


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może by się i znalazło - tylko, że jedna osoba dostanie legalną wersję pozostałe będą miały pirackie - i jeszcze trzeba za nie zapłacić. To co to za interes - bez płacenia można sobie tak samo zostać piratem.

 

Wielostanowiskowa nie oznacza, że można je używać na różnych komputerach u różnych właścicieli tychże. Licencja jest na firmę / osobę - i na wiele stanowisk u niej, a nie na różnych właścicieli komputerów.

 

Więc to po prostu nie ma sensu i jest niezgodne z umową licencyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noba dam sobie nawet palca uciąć - :) po co by była licencja jednostanowiskowa ? skoro wystraczyło by aby ktoś kupił wielostanowiskową licencję i... rozpowszechnił w internecie dla pozostałych stanowisk na wszystkich kompach :).

 

Licencja wielostanowiskowa ZAWSZE ma jednego właściciela, który posiada więcej niż jeden komp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
  • 3 lata później...

Hej,

Panowie przygotowuję system pomiarowy oparty o ARTA i kartę Scarlet Solo.

Przy testowaniu karty zgodne z opisem w manulau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (strona 25 i dalej) .

 

Max poziom sygnału RMS mam -47.6 dBFS a w manualu jest napisane że powinno być 3 dBFS. Gdzie szukać przyczymy ?

 

 

Artur

 

Hej,

Panowie przygotowuję system pomiarowy oparty o ARTA i kartę Scarlet Solo.

Przy testowaniu karty zgodne z opisem w manulau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (strona 25 i dalej) .

 

Max poziom sygnału RMS mam -47.6 dBFS a w manualu jest napisane że powinno być 3 dBFS. Gdzie szukać przyczymy ?

 

 

Artur

 

Dobra znalazłem źródło Gain w karcie musi być rozkręcony na max i -3dB można uzyskać mikro ruchami gałki w skrajnym położeniu.

Niestety nadal jest coś nie tak ponieważ wartość THD oraz THD+N przekraczają dwa razy przyzwoite wartości..

 

Gdzie szukać problemu ?

post-14895-0-24386100-1501070081_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecasz wyjscie karty na max i zmniejszasz czulosc wejscia, tak aby uzyskac niskie znieksztalcenia karty. Ale to i tak jest tylko test karty. Jesli zbudujesz pelnego jiga i bedziesz chcial caly system skalibrowac, to pozniej i tak te pozycje czulosci wejscia bedziesz zmienial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem..

 

W karcie mam tylko czułość wejścia XLR (mikrofon) wyjście z kart jest sterowane z poziomu Windows. I na ten moment w windows mam na driverze głośność 100%. Jeśli przyciszę wejście na max-a to nie jestem w stanie uzyskać -3dB..

 

Opis karty jest tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla testów karty zrobiłem kabelek XLR <> RCA (XLR-a wpinam w gniazdo mikrofonu a RCA do wyjść karty)

 

Jak poniżej

 

Artur

post-14895-0-48045300-1501075370_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy pogubiłem się....

Staram się zbudować system do pomiaru wzmacniaczy, preampów itd.. chcę mierzyć pasmo, thd, thd+n..

Mam kardę Scarlet Solo..

 

Przed chilą sprawdziłem wejścia mikrofonowe po XLR i LinIN po Jack. Oba gniazda nie obsługują sygnału stereo. Testowałem to w ten sposób, że zrobiłem jacka stereo na końcu którego umieściłem gniazda RCA dla prawego i lewego kanału. POtem z MP3 kabelkiem Jack > RCA podałem sygnał na wejście karty. W prostym teście kanał prawy/kanał lewy oba kanały grają non stop bez względu czy sygnał idzie na lewy czy na prawy kanał..

 

Jeśli mój test był wiarygodny to jak mam osiągną to co jest opisane w manualu od ART ? Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić jak to podłączyć wszystko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy pogubiłem się....

Staram się zbudować system do pomiaru wzmacniaczy, preampów itd.. chcę mierzyć pasmo, thd, thd+n..

Mam kardę Scarlet Solo..

 

Przed chilą sprawdziłem wejścia mikrofonowe po XLR i LinIN po Jack. Oba gniazda nie obsługują sygnału stereo. Testowałem to w ten sposób, że zrobiłem jacka stereo na końcu którego umieściłem gniazda RCA dla prawego i lewego kanału. POtem z MP3 kabelkiem Jack > RCA podałem sygnał na wejście karty. W prostym teście kanał prawy/kanał lewy oba kanały grają non stop bez względu czy sygnał idzie na lewy czy na prawy kanał..

 

Jeśli mój test był wiarygodny to jak mam osiągną to co jest opisane w manualu od ART ? Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić jak to podłączyć wszystko ?

Wydaję mi się że ta karta ma jedno wejście mikrofonowe i jedno Hi-z do podłączenia gitary. Żeby nagrywać sygnał stereo, karta powinna mieć 2 wejścia mikrofonowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystac z dwoch wejsc xlr na raz ( jako stereo ) i przelaczyc je w tryb instrumentu. Trzeba zrobic petle analogowa wyjscia karty ( chincz ) z wejsciem xlr ale niesymetrycznym. Najprosciej mowiac, zeby przeprowadzic test z tutorialu Arta, karta musi pracowac w full duplex stereo.

 

Tez mam karte Scarlett ale 6i6, jednak nie wykorzystuje jej do pomiarow. Do pomiarow uzywam starej m audio transit usb ( taka jak w tutorialach Arta ).

 

Ps. Teraz widze Scarlett Solo ma tylko jedno wejscie. Poszukaj lepiej innej karty. Polecam karte stereo, bez jakis cudow na kiju do nagrywania w domu gitarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście mic po XLR oraz linein po JACK według mnie są bardzo podobne pod względem parametrów (jedyne różnice to Maximum Input Level co nie powinno mieć żadnego znaczenia oraz THD+N i tutaj nie wiem jaki będzie mało to wpływ. Czy nie można skorzystać z tych dwóch wejść i jakoś zakombinowąć?

 

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście mic po XLR oraz linein po JACK według mnie są bardzo podobne pod względem parametrów

 

Tylko że wejście JACK służy do podłączenia gitary, więc jest monofoniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.