Skocz do zawartości
IGNORED

kity a sprawa odsłuchów


romekp

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć powszechna jest opinia, że nie ma to jak DIY. Nierzadko zgadzają się z tym również "teoretycy". Z drugiej strony wszyscy (chyba) zgodni są, że przed zakupem należy sprzęt bezwzględnie odsłuchać, najlepiej w różnych konfiguracjach, itp.

 

Najprostsza forma "zrób to sam" to kupno kitu, lub realizacja ogólnie dostępnego schematu. No i właśnie, co z odłuchami, panowie "kitowcy"? Wierzycie, że pozytywne opinie innych użytkowników przełożą się na wasze zadowolenie (ja tak zrobiłem)? Czy zakładacie, że współczynnik jakość dźwieku/cena jest tak wysoki, że (oprócz top-high-endu) za pieniądze, które jesteście w stanie wydać, i tak nie da się kupić niczego lepszego, więc można lutować w ciemno? Czy też może traktujecie to po prostu jako kolejna próbę, której efekt albo uda się poprzez lekkie korekty dostosować do waszych oczekiwań, bądź nie?

 

Oczywiście profi będą zmieniać elementy i topologię aż im całość "zagra", więc nie o nich mi tu chodzi. Ale reszta, dyletanci, składający Passy i Vellemanny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ja w kwestii fvormalnej, jak się odsłuchuje (przepraszam za użycie brzydkiego wyrazu) konstrukcje typu "kit DIY" przed ich zrobieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy, jak to jest z obiektywizmem oceny takich własnych produkcji. Jak wiadomo większość rodziców najbardziej kocha własne dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a garnitur przykładowo można kupic gotowy, uszyć u krawca i uszyć sobie samemu (n.p. przy pomocy takiej małej maszyny do szycia reklamowanej w Mango - szyje dosłownie wszystko).

Trudno taki garnitur przymierzyć wcześniej ale za to tym większa satysfakcja jak poźniej pięknie leży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dwie lewe rece, pusto we lbie i gruby portfel to walisz do najblizszego salonu i kupujesz sonusy za 30 kawalkow. duzo prostsze, nie ubabrzesz sie klejem i bedziesz mial ladna etykiete na skrzynce. no i najwazniejsze uslyszysz za co wydajesz kase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby uszyć dobry garnitur trzeba być dobrym krawcem...

 

bego.. właśnie wytłumaczyłeś wszystkim którzy nie bawią się w DIY że mają "pusto we łbie"... o to Ci chodziło?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem mnóstwo ludzi co mieli dwie lewe ręce i pusto we łbie. Żaden nie miał grubego portfela. Ale nie to mnie martwi. Martwi mnie to, że wielu ludzi, którzy nie mają dwóch lewych rąk i nie mają pusto we łbie nie wie co z tym fantem zrobić aby mieć gruby portfel i marnuje swój czas na różne śmieszne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chyba nie doczytalem do konca pierwszego postu. sorki.

w kazdym razie porownywanie kogos kto projektuje uklad od podstaw do kitowca nie ma oczywiscie sensu. wysmiewanie sie z kitowcow jak robi to romek to chyba lekka przesada. skladajac vellemana nikt nie oczekuje hiendu. cala zabawa polega na somodzielnym zlozeniu i odpaleniu. pozatym pass nie sprzedaje kitow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bego, z tym wyśmiewaniem się to przeczytaj może jeszcze raz - sam do owych kitowców sie zaliczam, i jest mi z tym dobrze. I nie porównuję się do profi, napisałem, że nie o nich mi chodzi, a dyletant to nic obrazliwego ;) A jeśli chodzi o "dwie lewe ręce" - pamiętaj, że dla niektórych znacznie cenniejszym od owych 30kzł może być czas, który w przeciwnym razie musieliby poświęcić na babranie się klejem.

 

W sumie wszystko jedno, czy kit, czy nie-kit a schemat plus "instrukcja montarzu", różni to się głównie ilością czasu spędzona na wyszukiwniu elementów. Bo jeśli chodzi o jakość, to można złozyć kit, a po uruchomieniu wymieniać krytyczne podzespoły na lepsze - chociaż słychać, czy ma to sens.

 

Chodziło mi o sposób wybrania tego a nie innego gotowca i czemu decydujemy się na takie działanie - w ciemno. A gdzie rytualne odsłuchy?? A posłuchać czegoś takiego można rzadko - u kolegi, czasem u konstruktora / oferenta (glista: chocby Delta, Visaton).

 

To co, decydujemy sie na nie tylko żeby wdychać słodki zapach kalafonii??

 

Tak mnie naszło, jak zacząłem sie zastanawiać co by tu polecić kilkorgu znajomym poszukującym budżetowego zestawu. CA, Creek, NAD? A może ABOX i preamp Vellemanna?

 

Zbig, można też spojrzeć na to z drugiej strony: "kitowcy" ciągle coś zmieniają i poprawiają, może te dzieci nie są takie idealne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Widze ze nikt nie zalapal sensu pierwszego wpisu. Ja powiem na podstawie wlasnego doswiadczenia: chcialem kupic kit AkustyKa. Kiedy jednak dowiedzialem sie ze producent nie ma egzemplarzy demo do posluchania, zrezygnowalem. Nieladnie w gazecie namawiac do kierowania sie wrazeniami z odsluchu, a potem nie umozliwiac tego wlasnym klientom.

Oczywiscie nie jestem ortodoksyjny, przypuszzcam ze kit np. Andy Groove jednak bylbym w stanie kupic w ciemno (ale akurat WAD oferuje odsluch swoich wzmacniaczy gdzies w Milton Keynes, o ile pamietam), ale generalnie takie jest moje podejscie. Notabene, uwazam ze pytanie zadane w watku jest bardzo interesujace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytać i tylko pytać. Jozwa nie kupił, bo akurat nie mógł odsłuchać kolumn zrobionych na bazie kitu którym był zainteresowany. Ale są takie kity, których czy to w Akustyku, czy Akkusie można spokojnie odsłuchać (miejmy nadzieję, że jest tam włożone to co ma być). Sam ostatnio pytałem o pewne modele i Akustyku oraz w Akkusie i jak najbardziej takie możliwości były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>romekp

 

Nie mam nic przeciwko kitom – sam mam w domu pełno kitów, tyle że akutat nie audio. Niemniej nie nazywał bym tego DIY, co najwyżej AIY :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyletantów składających Passy to raczej robi się KLONY a nie kity, a dzieje się to przy aktywnej pomocy pomocy Nelsona Passa . Sam konstruktor nie robi żadnych tajemnic . Często jakosc użytych elementów jest taka sama lub nawet wyższa niż w oryginale . Większosc składających te urządzenia to bogaci mieszkancy USA , Kanady lub Europy Zach . Jak sami przyznają stać ich aby kupić te urządzenia w sklepie, ale wolą zrobic to samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, zorro, chcesz powiedzieć, że jak robi się klony, to łatwiej, bo mozna w sklepie posłuchać oryginału? Prawda... zakładając, że części użyte w oryginale są dostępne (takie ProAcki)

 

Ale wróćmy do RP. u nas (tak mi się wydaje) robi się jednak samemu, żeby mieć taniej i lepiej.

 

Weźmy inny konkretny przykład - zamarzył mi się DAC AN-Kit1. Na gotowy odpowiednik to, hmm, powiedzmy, że jest dużo inych sposobów wydania tych pieniędzy ;). a więc kit. Jak dobrze pójdzie będzie to AIY;), jak źle - będę szukał elektronika. I znów, jak dobrze pójdzie, będzą niebiańskie chóry w pokoju, jak nie... "złożony przetwornik po cenie części odstąpię" hehe. Sam nie wiem czemu to robię... Z kolumnami się udało; na ile szczęścia można lizyć?

 

...a w USA wcale nie tak chętnie wydają $xxk nawet jak ich na to teoretycznie stać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat oryginału nie słuchałam.Zafascynowała mnie idea tranzystorowego

singel-ended.Mogę powiedziec że się nie zawiodłem.Byłem już gotów

zrobić lampiaka singel-ended lub przynajmniej spróbować ale "odkryłem" Passa.

Jesli jakis produkt ma dobre recenzje z wielu na całym swiecie to ryzyko jest małe. Kupiłem kiedyś "w ciemno" kit Focala ,strasznie się namęczyłem z obudową

ale efekt był nieciekawy.Wszystkie częsci pasma oddzielnie były b.dobre ,super stereofonia niezła barwa ale brak spójnosci brzmienia.

Co do oryginalnych podzespołów do Alepha to wszystkie są dostępne.

Są to częsci znnych firm amerykańskich i japońskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście sam kupowałem kota w worku nabywszy u akustyka głosniki za 3,5 kilo zł. to samo zrobiłem wcześniej z visatonem i nigdy nie żałowałem tych decyzji. wisaton to klasyczny kit ,natomiast akustyk nie robi skrzynek i to daje mozliwość np zrezygnowania z terminali czy zrobienia sztywniejszej obudowy.i do tego jeszcze kupa radochy że gra jak o wiele droższy.o ile pamiętam visaton był na audio show.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do antonio - uaktualnij informacje - akustyk sprzedaje obudowy.

a poza tym jak słyszę, że coś gra jak 2 x droższe to mi się scyzoryk otwiera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides,

1. robię kolumny - sprzedaję za 4000$

2. publikuję szczegóły konstrukcyjne w postaci kitu, który kosztuje ze wszystkim 2000$

3. wykonujesz kolumny na podstawie projektu i masz kolumny grające tak jak 2 razy droższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Romekp

Przeglądałem parę dni temu DACi AN na stronie brytyjskiej . Wyglądają obiecująco. Jakie są ceny tych kitów w Polsce ?

Szemis Audio ma tylko skrzynkę pocztową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.