Skocz do zawartości
IGNORED

MBL 5011


slvn

Rekomendowane odpowiedzi

Tak a propos filmiku zauważcie, że ci ludzie niechętnie mówią o pieniądzach wydanych na systemy, natomiast częto w wypowiedziach przewijają sie słowa muzyka, pasja, relaks, przeżycia, uczucia.

 

Pozdrawiam

 

oldbeat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik, dzięki za link

 

ja trochę w bok od tematu :) , czy ktoś wie z jakiej płyty Diana Krall pochodzi pierwszy kawałek z filmu - Temptation ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD, 22 Gru 2006, 20:56

 

>fajny filmik, dzięki za link

>

>ja trochę w bok od tematu :) , czy ktoś wie z jakiej płyty Diana Krall pochodzi pierwszy kawałek z

>filmu - Temptation ?

 

"The Girl in the other room"

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki komentarz człowieka który zamienił C2200 na LS26 - może się przyda:

 

My last Pre-amp was a mac C2200.Also good but nothing I've heard comes close to the LS 26.Except of course the Ref 3.

I hear details and sound stage that I never thought possible!It got beter and better sounding for the first 150hrs or so.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy komentarz; wlasnie slucham C2200 i juz prawie podjalem decyzje, ze go zatrzymam... A tu klopot, trzeba bedzie sluchac jeszcze jednego klocka hehehe ;)

Tylko, ze ten czlowiek co zamienil c2200 na LS26 ma cala elektronike Audio Research, mozliwe ze dlatego tak dobrze mu sie wszystko spasowalo.

 

W kazdym razie dzieki za info!

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slvn

 

Fajnie, ze Ci sie C-2200 podoba. Tak jak sobie pomyslalem o Audio Research, to wychodzi mi, ze Ref 3 moglby byc (ale nie probowalem, wiec nie wiem) swietnym kompanem dla monoblokow MC-501.

 

Sadze, ze to oczywiscie kwestia dopasowania pre- do systemu, preampy Audio Researcha zawsze bardzo szanowalem (LS-25 i Ref 2) i jesli sie da, to szkoda nie posluchac.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, C2200 jest naprawde ok! Mięsiste brzmienie, gra przestrzennie z piekną głębią, aura az unosi sie w powietrzu :) Teraz slucham C46... i to nie to samo, jakby czar po C2200 prysnal - plasko i bez emocji. Jednak lampy w preampie to jest to.

 

A ARC Ref3 to na pewno super maszyna, tylko niestety za droga. Audiofast zyczy sobie za niego ponad 13000$, czyli blisko 40Kzl. Moze kiedys...

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL1 Ultimate II kosztuje 5950$, plus koszty sprowadzenia, wiec cena porownywalna z Mcintoshem C2200. Dodatkowo tego CAT-a nie mozna sobie pozyczyc i posluchac, bo nie ma skad. Mozna tylko sprowadzic w ciemno. A w razie usterki - lepiej nie myslec...

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slvn->>>

 

CAT kosztuje $6950 line stage i phono wersja $7950

Od Lutego 07 ceny do gory poniewaz dolar jest WORTHLESS :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa, 28 Gru 2006, 17:17

>Od Lutego 07 ceny do gory poniewaz dolar jest WORTHLESS :-)

 

Super :S

A co ewentualnym odsluchem? Gwarancja? Serwisem? Ktos sie o to martwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>slvn, 28 Gru 2006, 16:53

 

W porównaniu do tej ceny na ARC to jednak mniej. Estetyka brzmienia CATa podobna do ARC. Można dyskutować który lepszy ale napewno CAT jest wykonywany z większą dbałością o szczegóły. Choć stalowa obudowa może zdziwić. Podobno jednak taka najlepiej "gra" ;-) Kenny Stevens odsłuchuje wszystko a kondesatory wykonuje sam (sic!). Nie będzie to miodkolejącenauszy brzmienie McIntosha. Żadnego grania misiem. Tylko jak ma pierd..nąć to pierd..nie ;-) Szybki, neutralny dźwięk z basem o którym maki marzą w bezsenne noce ;-) Nie podlizuje się tak jak mak za to potrafi być niesamowicie realny.

 

Podobno phonostage od CATa nie ma sobie równych. Ja tam zbyt wielu hajendowych phono nie słyszałem i nie chcę wydawać uogólniającej opinii, ale ten jest baaaardzo dobry i jesli ktoś ma lub chce mieć TT to taki CAT jest na samym czubeczku listy przedwzmacniaczy z sekcją phono.

 

Też się kiedyś bałem sprowadzać sprzęt bo a nuż się popsuje i tylko kłopot. Teraz już się nie boję. Dobry sprzęt jest testowany i się nie psuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba ci sie estetyka brzmienia Maca 2200, to zarówno CAT jak i ARC raczej odpadają.

 

Naturalnym upgradem w stosunku do Maca mógłby być natomiast BAT 51SE, a potem C-J ACT II (w wersji na bogato).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->lolo

 

"Dobry sprzęt jest testowany i się nie psuje"

 

Bardzo ciekawe stwierdzenie:)).

Wydaje mi się że testy producenta to jedno, a codzienna eksploatacja to drugie i tak na prawdę jakby tak było jak napisałeś to zbyteczne stały by się serwisy (abstrahuje od jakości i poziomu serwisu naszych pożal sie Boże dystrybutorów audio-no może z malutkimi wyjątkami).

Jedno jest pewne, że tej klasy sprzęt nie powinien się szybko i łatwo popsuć w normalnej eksploatacji ale ryzyko zawsze jest coś niestety o tym wiem:-)).

 

->slvn

Kupując w US też masz gwarancję tyle że lokalną no i naprawa to juz może być koszt zwłaszcza podróży sprzętu do i z US

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac 2200 jest o tyle ciekawy, ze mozna w nim eksperymentowac z roznymi lampkami. Natomiast nowe ARC-e i BAT maja zastosowane te 'post-sowieckie' lampy 6H30, ktore o ile mi wiadomo produkuje tylko jedna fabryka... Wiec eksperymentowanie i ksztaltowanie dzwieku lampami odpada i pozostaje taki dzwiek, jaki fabrycznie ustanowil producent. Mac pod tym wzgledem jest elastyczniejszy.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o lampy sygnalowe w nowych ARC, to rzeczywiscie 6H30 wystepuje tylko w dwoch odmianach. Mozliwosc tube rolling jest wiec ograniczona i w ten sposob zmiany brzmienia systemu nie osiagniesz.

 

Przechodzac do konkretow, 6H30 ma odmiane NewOldStock z oznaczeniem DR i obecnie produkowane rosyjskie PI (bodajze).

Jak glosi legenda wszystkie zapasy wersji DR wykupil Khomenko z BAT wiele lat temu i ciezko jest poza BAT kupic dobra (nie z odrzutow) 6H30DR.

Natomiast z nowa produkcja nie ma problemow, lampy sa dostepne od zaraz. Bywaja problemy z jakoscia i nalezy kupowac u sprawdzonego zrodla - chodzi o dobre przetestowanie i sparowanie.

 

Roznice w brzmieniu sa podobno niewielkie, ale brak mi miarodajnych opinii z pierwszej reki.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lolo piszesz o graniu misiem przez Maca, tymczasem w ostatim Magazynie stwierdzono, ze Mac gra neutralnie, zywo, wrecz chlodno... oj nie znasz sie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slvn

 

Tak.

 

BAT'a i ARC'a warto posluchac. Jezeli jestes w stanie, to sprobuj tez LS 17 w swoim systemie. Nie chodzi o kupno tego preampu, tylko o zapoznanie sie z brzmieniem, ktore oferuje ARC. CAT SL-1 mkII jest fajny, jesli jestes w stanie zaakceptowac wszystkie 'ale' zwiazane z brakiem dystrybucji. Jak widac, nie za bardzo Ci to w smak i jest to zrozumiale.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>pitdog, 28 Gru 2006, 20:20

 

>>lolo piszesz o graniu misiem przez Maca, tymczasem w ostatim Magazynie stwierdzono, ze Mac gra

>neutralnie, zywo, wrecz chlodno... oj nie znasz sie ;)

 

Łoczywiście ;-) zwłaszcza "to zywo i chłodno" jako zywo oddaje charakter maka ;-) ale gdzie mnie tam chudzinie do starych wyjadaczy ;-)

 

motto na dziś "nie czytaj wyjadaczy bo gust spaczy"

 

...chociaż do rymu także mogłoby być spawaczy... albo wysraczy...

 

np. "nie czytaj spawaczy bo ci gust wysraczy"... tez piknie nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAT ma jak dla mnie 3 zasadnicze wady (poza Kenem Stevensem w roli właścicela, który jest wadą numero uno):

 

- zbyt wysoki gain

- skokowy poziom regulacji głośności o malej elastyczności

- brak remote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim magazynie testowano _tranzystorowy_ preamp i tranzystorowa koncowke mocy. Koncowki mocy nie znam, ale ten preamp C46 wlasnie u mnie gra w odsluchu i jest to inne granie od C2200. Dla mnie gorsze. C46 wcale nie slodzi i nie zamula, gra tranzystorowo, dosc szybko, troche szaro i plasko... zwlaszcza po przesiadce z C2200 ;) C2200 daje duzo bardziej zywy, miesisty i precyzyjny dzwiek. Lampy górą ;)

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 28 Gru 2006, 21:22

 

>CAT ma jak dla mnie 3 zasadnicze wady (poza Kenem Stevensem w roli właścicela, który jest wadą

>numero uno):

 

 

A co jest nie tak z tym gosciem? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slav

Jeśli testowali tranzystory to zwracam honor - nie znma tych preampów. A raczej niezbyt dobrze.

 

-> Elberoth

Bo Ty jesteś patentowany leń ;-) i nie potrafisz docenić purystycznej konstrukcji preampa ;-) tylko drabinka rezystorowa a nie jakis potencjometr... potencjometry są fuj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pilot powinien jednak byc. Smieszy mnie dorabianie przez niektorych producentow filozofii do 'niemania' pilota. Albo nie potrafia zrobic dobrej regulacji sterowanej z remote, albo oszczedzaja $$$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem pilota do urządzenia z drabinką rezystorową. Może takie i są ale ja takiego czegoś nie znam.

 

Poza tym ja pilotów i tak nie używam. Mam taki od cd - leży i się kurzy tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.