Skocz do zawartości
IGNORED

MBL 5011


slvn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio w ofercie AudioSystem-u pojawila sie firma MBL, a w niej preamp MBL 5011. Zamierzam zmienic moj preamp na cos lepszego i ten wydaje sie calkiem ciekawy ;)

 

Ciekawy jestem czy ktos juz mial z nim do czynienia i moglby sie podzielic wrazeniami odsluchowymi...

(recenzje na positive-feedback juz czytalem ;)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy ktos już zdążył posłuchać, może Lacrimosa ?

 

Osobiście słuchałem tylko ich integry na AS i wiekszego modelu pre 2x na CES i w Londku, i zawsze ich systemy mi się bardzo podobały. Zresztą, m.in. dlatego, od pewnego czasu sam jestem posiadaczem ich CD 1531. Świetna maszyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slvn->>>

 

Fajny pre ale tak naprawde MBL 6011 jest "special" nieststy cena rowniez. :-(

 

W bez posrednich porownaniach Gryphon PRELUDE byl i jest lepszy od MBL, nawet bym rzekl we wszystkich aspektach, nigdzie MBL nie wybijal sie. Mysle ze w tym pulapie mozna lepiej.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa, 21 Gru 2006, 21:04

 

"Mysle ze w tym pulapie mozna lepiej."

 

Dzięki za uwagi, w takim razie w ciemno bez odsluchu tego MBL-a juz nie kupie ;)

 

Wiec czym, oprocz Gryphona Prelude, warto sie zainteresowac? Czy AudioResearch LS26 jest warty uwagi? Slyszalem mase dobrego o BAT VK51SE i 50SE, takze CARY SLP 05 i Pathos In Control to ciekawe calkowicie lampowe konstrukcje. Niestety wiekszosci (oprocz Cary) nie da sie posluchac, nawet jesli jest dystrybutor, to nie maja na miejscu takich preampow, i jedyne co pozostaje to kupno w ciemno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slvn->>>

 

Patrzac na Twoj system mysle ze ARC nie byl by optymalnym wyborem (moim zdaniem) ARC wchlodzi i doda szczegolow, nie sadze zeby tego u Ciebie wlasnie brakowalo? Kto wie moze sie myle byc moze w tym kierunku zmierzasz? taki masz plan. Cary moze byc calkiem interesujacy, Pathos "too much of a good thing" aczkolwiek chetniej bym posluchal te dwa urzadzenia w Twoim systemie niz ARC.

 

Tymczasem;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slvn

 

Rzeczywiscie, zgadzam sie z Lacrimosa, ze ARC do duetu AW 180 + Thiel CS2.4 (skadinad bardzo dobrego) moze jeszcze wychlodzic. Cary sprawia swietne wrazenie, ale w grupie, ktora wymieniles VK 50 SE jest moim faworytem (VK 51 SE jeszcze nie slyszalem), tylko kasa...

 

Jesli ARC to pomysl o Ref 3, przy obecnym kursie $ cena nie rzuca na kolana.

 

Jesli moge cos zasugerowac, o ile nie probowales, AW 180 + Thiel CS 2.4 dobrze wypadaja z C-2200. W gole zestawiene monoblokow Electrocompaniet (ja jakos zakochalem sie w AW 400) i lampowego Mac'a bardzo mi pasowalo. C-46 + AW 400 + Thiel CS 2.4 to tez ciekawe polaczenie, ale robi sie bardzo przejrzyscie :-)

 

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach

 

PS.: Dystrybutor Gryphona w PL jest calkowicie bezsensowny, jednak pozawracaj mu glowe o odsluch prelude. Lacrimosa moze miec duzo racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slvn, 21 Gru 2006, 21:26

 

 

>Niestety wiekszosci (oprocz Cary) nie da sie posluchac, nawet jesli

>jest dystrybutor, to nie maja na miejscu takich preampow, i jedyne co pozostaje to kupno w ciemno...

 

Z tego co mi wiadomo, to w PL możesz przynajmniej posłuchać kilku z nich:

 

ARC Ref 3

ARC 26

BAT 51SE

Cary 05

MBL 5011

Gryphon (ale nazwy modelu nie pamiętam - jasik ma 2 różne)

Mac 2200

 

Tak więc nie przesadzajmy z tymi brakami w zaopatrzeniu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 22 Gru 2006, 10:22

 

>Gryphon (ale nazwy modelu nie pamiętam - jasik ma 2 różne)

 

Prelude - 1 box

Sonata - Allegro - 2 box

 

IMO Prelude -> Sonata - zysk na dzwieku nie wart doplaty, Prelude jest doskonaly do systemow o bardzo dobrym balansie tonalnym. IMO nie dociepli i nie ochlodzi, jest neutralny z doskonale prowadzonym basem.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Elberoth

 

Jeszcze jedno, rzeczywisce, FAST nie zawsze ma na wyposazeniu wszystko z oferty, czasem trzeba poczekac 2-3 tygodnie az preamp przyjdzie ze stanow. Ref 3 chyba akurat maja, nie wiem jak LS-26.

 

Uprzedzili mnie, ze nie maja na co dzien Cadenzy, ktora mnie bardzo ciekawila.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slvn

może jestem nudny i się powtarzam :) ale jeśli chodzi o preampy lampowe to polecam posłuchać Audio Note. Wg mnie barierą psychologiczną dla niektórych jest to, że nie mogą mieć modelu "top of the line" tej firmy, a tak naprawde to ich średniaki potrafią zawstydzić topowe ultra rozbudowane konstrukcje innych firm. Poza AN w zasadzie szukać już nie trzeba, choć oczywiście można, jak ktoś chce czegoś bardziej oryginalnego (można by wymienić parę pozycji, ale po co)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 22 Gru 2006, 10:22

 

">Z tego co mi wiadomo, to w PL możesz przynajmniej posłuchać kilku z nich:

>

>ARC Ref 3

>ARC 26

>BAT 51SE

>Cary 05

>MBL 5011

>Gryphon (ale nazwy modelu nie pamiętam - jasik ma 2 różne)

>Mac 2200"

 

Hm, nie do konca -- w AudioFascie ARC26 nie maja (tylko LS 17), MBL5011 nie maja -- moze beda mieli...

Mac 2200 - tego nie bralem pod uwage, odrazaja mnie te pokretla do regulacji barwy dzwieku ;) i fakt, ze jego cena w stanach to 4500$, a tutaj kosztuje 23000zl... cos tu jest nie tak. I wreszcie BAT 51SE - to moze byc to.

Faktycznie nie szukam ochlodzenia w moim dzwieku, raczej wolalbym utrzymac obecna temperature, ewentualnie nieco bym ocieplil. Czy dystrybutorem BAT-a w polsce jest voxal? nie widze nigdzie ich strony www?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAT vk30 na xlr sluchalem u siebie, nic specjalnego, AN kita, nie pamietam wersji sluchalem takiego wypasionego na dobrych kondensatorach, dzwiek dociazony z poteznym basem, ale ogolnie bez euforii, wybralem sonic frontiers, dla mnie zagral najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs

a ja słuchałem taniego AN kita i wg mnie rozwalał Sonic Frontiers Line 3, który akurat miałem do porównania,

BAT wg mnie podobnie jak sonic frontiers nie grają, dobrze tylko wyglądają. BAT jest kluchowato bezpłciowy, sonic jakiś niekoherentny z basem jakby z innej parady, brak naturalnego rytmu LIVE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>americano

BAT byl bezplciowy to sie zgodze, ale napewno nie kluchowaty, raczej przypominal mi wlasnie brzmieniem tranzystor ze wszystkimi jego cechami, natomiast AN za bardzo dociazal dzwiek, gral duzym basem, srednica malo otwarta, gora jako dopelnienie w tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs, 22 Gru 2006, 12:57

natomiast AN za bardzo dociazal dzwiek, gral duzym

>basem, srednica malo otwarta, gora jako dopelnienie w tyle.

 

Z tych samych powodów nie kupiłem AN. Wystarczający argument za sprawdzeniem Manleya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej więc sprawdzić wszystko samemu, bo opinie są przeciwstawne ;) AN pre ze srebrnymi trafami jak niewiele co jeszcze mnie pociąga w tym hobby.

ABs fajny masz projektor mitsubishi HC3000.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO BAT 51SE jest bardzo fajnym wzmacniaczem (oczywiście nie każdmu jego trochę ocieplony sposób prezentacji będzie się podobał - widomo, rzecz gustu), natomiast w moim systemie Placette RVC (list 1000$) bije go na głowę.

 

I to jest dopiero piękne :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 22 Gru 2006, 14:13

 

> natomiast w moim systemie Placette RVC (list

>1000$) bije go na głowę.

 

Jeśli wolno spytać...

Eidolony sprzedane, to na czym słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie jakieś pożyczone ESY - modelu nawet nie znam (SS 9900 + 2x 8535 w ob. zamknietej). Nawet fajnie grają, choc po Avalonach jednak trochę boli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasywki transformatorowe faktycznie mogą się sprawdzić zwłaszcza przy dużej czułości wejściowej wzmacniacza, u mnie świetnie grała pasywka bent audio na srebrnych trafach na maćkoblokach ;)

PS. P. Maciej już kończy nowe wypasione bloki GM70 ;) I to też jest piękne ! :-) Jak zwykle pozdrawiam Macieja i życzę dalszych zasłużonych sukcesów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>americano

z hc3000 jestem super zadowolony, a jest to moj pierwszy projektor i tak naprawde kupilem go okazyjnie za smieszne pieniadze z przebiegiem 1,5godz., na dobrym materiale moze rzeczywiscie zadziwic, natomiast dochodzi taka kwestia jak czas, chec i przygotowanie do ogladania, majac go od kilku miesiecy obejrzalem na nim w sumie z 10 filmow, a corcia moze z 20 bajek... koncze i nie zasmiecam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przytargalem Mcintosha C2200 na odsluch. Spory kawal kloca -- wyglada i wazy co najmniej jak solidna integra :) Na razie sie rozgrzewa... mimo, ze gra dopiero 30 minut dzwiek wydaje sie o klase lepszy... Na szczescie bas nie muli i wysokie nie sa stlumione, a tego sie obawialem po lampach. Slychac lepsza glebie i harmoniczne. Zobaczymy co bedzie w nocy :)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slvn

 

Tak jest, daj preampowi dzien na pogranie w systemie. To na prawde ciekawe urzadzenie, po paru dniach bedziesz wiedzial, czy spelnia Twoje oczekiwania, czy musisz szukac dalej. No i czeka Cie pare przyjemnych dni z muzyka i (oby) bez pracy :-)

 

Mnie rowniez milo bylo Cie poznac.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 22 Gru 2006, 10:27

 

>-> Lacrimosa

>

>O kur... a myslalem, ze ja jestem popieprzony :-)

 

A ten komentarz to oczywiscie a'propos tego filmiku i facetow w nim wystepujacych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.