Jump to content
IGNORED

Jak to jest z półkami (cenowymi) ?


anlu

Recommended Posts

Często spotykam się ze stwierdzeniem, że sprzet jest z innej półki.

Co to takiego ta półka ?

Byłem w salonie RTV-AGD i specjalnie zwróciłem uwagę na to jaki sprzęt stoi na półkach. Popatrzyłem i nie bardzo potrafię wyciągnąć wnioski.

Czy macie może jakieś sugestie ?

 

Jeśli pojęcie półki jest umownym przedziałem cenowym to jakie są zakresy ?

 

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć o "audiofilskie" lub "marketingowe" znaczenie słowa WIELOKROTNIE. Czasem spotykam się ze stwierdzeniem, że jeden sprzęt gra lepiej niż wielokrotnie droższy. Czy znaczy to że ten droższy jest tak kiepski czy ten tańszy tak rewelacyjny ?

Link to comment
Share on other sites

anlu, daj sobie z tym spokój

te pojecia wykreowały 9ale ajne słowo :0) ) gazety i dziennikarze

Np zobacz tabelki w HFiM - mają tam przedziały cenowe - własnie owe "pólki" - i to chyba idzie jakos tak: do 1tys, 1-2tys, 2-4 itd.

Moim zdaniem bez sensu

wynika z tego, ze np 2 odtwarzacze CD - jeden za 1800zł, a drugi za 2100 - ro sa 2 różne pólki. A wzmak za 2200 i za 3900 to ta sama półka. Kpina.

Dlatego napisaęłm - daj sobie spokój. szkoda czasu na takie rozmyslania

A to ze coś tam gra wielokrotnie lepiej niz inne duzo - kilkakrotnie drozsze - to częsty sposób, w jaki recenzent chce wskazać wybitność jakiegos klocka. Też takie stwierdzenie na siłe. Owszem, praktyka często pokazuje, że źle złozony zestaw z drogich klocków (dajmy na to - kosztujacych 6-8 tys zł) może zagrać W PEWNYCH ASPEKACH gorzej niz dobrze skonfigurowana "budzetówka" za 2 tys/klocek - owszem, zdarzaja się takie sytuacje. Ale nie na taka skalę, jak czesto twierdzą rózni panowie w gazetach.

zachowajmy spory dystans do takich sformułowań.

Link to comment
Share on other sites

Trudno robić takie porównania ja mam kładkę dużo droższą od ProJecta 9 i co z tego wynika?

Do ProJecta nikt normalny takiej nie założy – a jeżeli to zrobi to stwierdzi, że 10x tańsza jest lepsza.

Link to comment
Share on other sites

Trudno robić takie porównania ja mam kładkę dużo droższą od ProJecta 9 i co z tego wynika?

Do ProJecta nikt normalny takiej nie założy – a jeżeli to zrobi to stwierdzi, że 10x tańsza jest lepsza.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzenie, że coś gra 2 razy lepiej niż coś innego jest niemożliwe do uzasadnienia (brak dobrze określonych kryteriów ilościowych opisujących jakość dźwięku). Nawet stwierdzenie, że jedne kolumny mają 2 razy więcej basu od innych, tak na prawdę jest nie do zweryfikowania oraz zmierzenia (już nie mówię o stwierdzeniu, że ten bas jest 2 razy lepszy). Myślę, że takie stwierdzenia bardziej należy traktować jak paralele. Natomiast powiedzenie, że coś gra porównywalnie do czegoś innego 2 razy droższego jest o wiele bardziej sensowne.

Tak na marginesie, myślę że gdyby ktoś chciał stworzyć ogólny wzór na jakość dźwięku musiałby się doskonale znać na logice rozmytej.

Link to comment
Share on other sites

fadeover, tu NIC nie jest proste... ta zależność WAF od licznika i mianownika prawej strony jest może monotoniczna, ale na pewno nie proporcjonalna... czy ktoś wyobraża sobie, że przy mianowniku dwa razy większym wystarczy zwiększyć dwukrotnie wydatki licznika i WAF będzie const???

Link to comment
Share on other sites

temat limesu (czy tez limesa) a szczególnie osiągania przez niego ekstremów lokalnych, obecny był ostatnio podczas moich rozmów, gdy oakazało sie że jedyna woda jaka może być użyta przy produkcji produktów o znaczącym wpływie na limes, pochodzi bodajże z Rowu Mariańskiego czy też coś wtym rodzaju

Link to comment
Share on other sites

Ha!! Błąd w rozumowaniu! k jest zmienną zależną (od żaony), a niezależną od posiadacza sprzętu za WS. Nie możemy przyjąć jakiegoś k, bo on jest jaki jest. Natomast możemy odpowiednimi zabiegami starać się zwiększać k, aby móc utrzymać na stałym poziomie (WP +....) zwiększając WS, lub zmniejszać (..) pozostawiając WS niezmienione.

Link to comment
Share on other sites

> KoRnik

 

O samochodach z górnej półki nie słyszałem.

 

Półki ciekawią mnie szczególnie w aspekcie przeróbek i korygowania dźwięku kablami.

Jeśli np. wymiana inerkonektu potrafi awansować sprzęt o jedną półkę w górę to wstawienie dobrego kabla do "rzęcha" podniesie jego wartość z podłogi na poziom kostek. Dobry sprzęt chyba zacznie lewitować w okolicach sufitu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.